Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂 🙂

Ja używalnym Huggies 🙂 🙂 tzn ja ich używałam 🙂 i takie kupiłam dla maluszka.

Ja się nie bałam jedynie tych głębokich jak rów mariański rozstępów. Moja koleżanka takich dostała i nawet jak jej wyblakły to i tak są bardzo widoczne.
Takie płyciutkie delikatnie zdarza się że znikają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zakupione Pampers i Huggies, mam jeszcze jakieś z Rossmanna, kosztowały na promocji 2.99 zł, więc nawet jeśli nie zużyję dla maluszka, to mi się przydadzą do wycierania rąk, czy ust po nałożeniu pudru na buzie.

A kupiłyście może woreczki na pampersy? Ja kupiłam jedno opakowanie, ale tak teraz się zastanawiam czy to mi będzie potrzebne..? 🤔

Zazwyczaj rozstępy te przy pępku są bardzo głębokie.

I jeszcze jedno pytanie chyba do bardziej doświadczonych 😁.. Sudocremu używa się za każdym razem przy zmianie pampersa? Jeśli używałabym np. pudru to Sudocrem tylko jeśli już pojawią się odparzenia? Mam kupione 2 pudry i Sudocrem i teraz się tak zastanawiam jak to używać.. 😮 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ok wrocilam z zakupów . Kupiłam : 2 koszule,2 biustonosze,wkładki laktacyjne,waciki,patyczki do uszu,mydło w płynie bialego jelenia,chusteczki sensitiv na promocji w rossmanie,klapcie i klapki pod prysznic,papier miekki,majtoszki siateczkowe .... i co mi jeszcze brakuje ? Wiem,ze jeszcze te wklady poporodowe .... ale czy cos jeszcze ? a no i kupilam zgrzewke wody malej niegazowanej z dzibkiem 🙂
Z domu to co ? reczniki,sztucce,kubek,szlafrok .... cos jeszcze do szpitala dla mnie ? 🙂
Laktator mialam kupic ale Pani w sklepie zapytala czy juz karmie mowie,ze nie to zapytala po co mi w takim razie 🙂 mowie,ze no np: jak bede chciala gdzies wyjsc i Kuba zostanie z mala ... powiedziala,ze to bez sensu bo 3 pierwsze miesiace nie dam nikomu dziecka a poza tym nie bede potrzebowala wyjsc nigdzie bez malej 🙂 no i powiedziala,ze teraz wszystko jest na chemi wiec ciezko jest matka utrzymac pokarm jej lekarz kazal przestac po 3 miesiacach bo juz prawie nic nie miala a dzidziolek plakal bo sie nie najadał 🙂 wiec stwierdzilam ze 100 zł piechopta nie chodzi i w takim razie wole aby zostalo w portfelu 🙂 Kupiłam tez kocyk na promocji w carefour no i torbe do wozka 🙂 ... ciezko sie przechodzilo kolo stoisk z ciuszkami ale juz tyle tego mam ze musialabym na glowe upasc,zeby cos kupic :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja się własnie zastanawiałam nad tymi wkładami poporodowymi. Czy nie lepsze takie zwykłe grubsze podpasiory? ja się nie znam ale tak sie tylko zastanawiam - niech się wypowiedzą doświadczone mamy... tak samo te majciochy siateczkowe - nie lepiej zwykłe bawełniane? a może nie zdaję sobie sprawy ile tego badziewia będzie wypływało? 🤨 wiem, ze u mnie te wkłady poporodowe dają w szpitalu w I fazie porodu - podpatrzyłam jak leżałam na patologii wcześniej u sąsiadki, która zaczynała swoją "zabawę" ale czy potem dają to nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola jak bedziesz kremować to juz nie pudruj bo wszystko się zroluje i zostanie w pachwinach i cipce w przypadku dziewczynki. Także albo jedno albo drugie, na pewno nie oba na raz. Ja na co dzień używałam w pierwszych miesiącach bephanten, potem przeszłam na sudokrem. A puder tylko na noc po kąpieli.

Agata jako niezbędną zabierz jeszcze pomadkę bezbarwną bo przy porodzie strasznie usta pierzchną. Ja bym jeszcze dodała emulsję do higieny intymnej - najlepiej laktacyd ( w biedronce można kupić w całkiem dobrej cenie). Jakieś ciepłe skarpety, opaskę do włosów, maść bephanten do hartowania brodawek bo na początku lubią popękać i mega bolą ( + kapturki ochronne o których kiedyś już wspominałyśmy).

A co macie kupione dla maleństwa do psikania w nosek? Mi pani w aptece dała roztwór wody morskiej sterimar od pierwszych dni życia, ale nie jestem zadowolona z rozpylacza - za dużo z niego wylatuje. Może może któraś coś polecić?
Kiedyś miałam taki super spray ale niestety nie pamiętam nazwy 😠
A nawilżanie nosa jest ważne, zapobiega przeziębieniom i każdy pediatra się pod tym podpisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pidi u mnie w szpitalu wklady są obowiazkowe, dają je tylko zaraz po porodzie a potem trzeba mieć swoje. Mam trzy paczki, potem po wypisie ze szpitala od razu przejdę na podpaski always night, bo są dużo bardziej komfortowe. Ale w szpitalu na obchodzie za zwykle podpaski by zjechali.
A majtki juz kiedyś na ten temat pisałysmy, najlepiej zwykłe bawełniane, oczwiście na hasło OBCHÓD chowasz je, bo w regulaminie szpitala jest zakaz noszenia zwykłej bielizny. Ja będę zabierała zwykłe i siateczkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozmawiałam ze swoją gin i powiedziała,ze lepiej,zebym miala podkłady poporodowe ;/ ale kupimy podklady i jeszcze te always bo jak mi nerwy puszcza to itak zrobie po swojemu !!! Majtki jednorazowe to jest tragediaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ! Jak mamy majtoszki wyciete z przodu a z tyłu na cały tyłek a te jednorazówki sa z przodu ok a z tyłu kurwa wyciete jakby miałam tam byc cipka ;/ na pol tylka 🙂 o to dobrze,ze piszesz dopiszę do listy 🙂
Ja mam dla małej tylko fridę i nic więcej bo moja siostra nigdy nic nie kupowała więc stwierdziłam,że nie trzeba maluszkowi psikac nic w nosek 😜
A dla dziecka tak z rzeczy to co do szpitala ? pampersy i chusteczki mówiła gin. ale chyba cos jeszcze nie ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Możesz też wziać kosmetyki dla maluszka - bephanten czy co tam będziesz używać do pupci, oliwkę ( pielęgniary niby po kapieli smarują ale dzieci traktują ekspresem i hurtem). Ja nie mile wspominam szpitalną kąpiel Helenki, a już wogóle oliwkę. Jak wrociłyśmy do domu to dopiero dopatrzyłam się jakie miała przesuszone szramy od opasek z nazwiskiem na rączce i dookoła stópki. Skóra w tych miejscach była popękana - żywe ranki aż mi się płakać chciało 😠
Jeśli bąbel będzie mial bujną czuprynę warto mieć szczoteczkę do włosków.

Zabieram też swoje pieluchy tetrowe do tzw. pieluszkowania, choć jeśli dadzą mi szpitalne to nie będę ich używać.
No wiadomo - ubranka na 3 doby, i tak jak Hancia niedrapki i czapeczkę po kapieli, bo przewiewy na salach są okropne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki,
podpisuje sie pod tym co pisze Gunia i Hancia dot.rzeczy do szpitala.
Jestem dzisiaj jak z dupy.Mam jakies skurcze, boli z przodu i z tylu ale ani mysle jechac dzisiaj rodzic bo mloda mi sie rozchorowala a maz w stanie wskazujacym jest- szit 🥴 niereguralne i lekkie wiec mam nadzieje ze po prysznicu rozejda mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dziękuje Kobietki 😘 reszte najwyżej jak czegoś zabraknie to Kuba mi dowiezie 😁 100 km nie ma a zaledwie 2 km chyba nawet nie 🙂
Najadłam się tych chrupek co na olej się daje i pewnie dorwie mnie zgaga\+ bol brzuch ... oby ominol kibel hehe 😁
a tak z papierów to :
Karta ciazy
Remua
ostatnie usg
legitymacja ubezpieczeniowa i ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia141 napisał(a):
Pidi u mnie w szpitalu wklady są obowiazkowe, dają je tylko zaraz po porodzie a potem trzeba mieć swoje. Mam trzy paczki, potem po wypisie ze szpitala od razu przejdę na podpaski always night, bo są dużo bardziej komfortowe. Ale w szpitalu na obchodzie za zwykle podpaski by zjechali.
A majtki juz kiedyś na ten temat pisałysmy, najlepiej zwykłe bawełniane, oczwiście na hasło OBCHÓD chowasz je, bo w regulaminie szpitala jest zakaz noszenia zwykłej bielizny. Ja będę zabierała zwykłe i siateczkowe.

Guniu dzięki za odp. zapytam tej mojej położnej ze szkoły rodzenia bo ona chyba mówiła własnie, że bawełniane matjki można mieć w moim szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Mnie na całym Gryfinie nie ma prądu 🙂 i chyba całą enea wyjebalo bo nawet dodzwonić się do nich nie można! Wrrrr... Wczoraj zjadłam te chrupki i przemawian do was zero tłustego na noc!!! 30min z tronu nie schodziłam ha! Wczoraj się trochę spakowałam i tak patrzę na moja walizke pielęgniary to pewnie powiedzą jebnięta 🙂 ale jak usłyszą, że pierwiastka to chyba będą wyrozumiale 🙂 a poza tym człowiek przezorny zawsze ubezpieczony 🙂 chwilowo w mojej walizce znajduje się : kapcię, klapki, papier, wkładki lak., majtki, biały jeleń, 2 biustonosze, zgrzewka wody, 2koszule, 2 ręczniki, Chusteczki, pampersy, Szczotka do włosów, krem do pupy, oliwka, waciki, 2 czapki, plus jedną na wyjście, coś ala szalik, 2 ręczniki, 2pajace jedn 56drugi 62 2śpiochy i też w 2roz., jedne półbody, 2 body na dł. Roz 62 i 2 56, kaftanik, 2 okrycia wierzchnie i kocyk w środę reszta zakupów . Chyba dobrze że z 2 rozmiarów brałan nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada zdaj relacje jak się czujesz, nie rozsypuj się Nam, jeszcze za szybko - miał być ostatni tydzień marca a nie pierwszy 😁

Agata torba spakowana, możesz jechać na wczasy 🙂
Ja okryć wierzchnich nie biorę, przygotuję tylko w domu, a Tomek dowiezie na wyjście. Kocyka też nie chcę brać, ale za to zabieram rożek. Dopakuj jeszcze jakieś tetrówki, nawet jak malutka będzie spać, możesz jej dać, wtuli sie i bedzie miała przy buźce ciepło 😉
Radzę też zabrać ( w tajnej skrytce - mleko i buteleczkę) - może okazać się zbawienne.

Faktycznie co Wy macie z tym prądem? Oddział noworodkowy na Pomorzanach wczoraj ewakuowali, to blisko Ciebie?
Współczuje kobietom które akurat w tym momencie rodziły 🤪

Też mam skurcze u dołu brzucha i dość silne upławy. Może zaczyna się szyjka rozwierać? Chyba czas troszkę zwolnić tempo i bujać się wszędzie autem 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...