Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oleenka napisał(a):
Dziewczyny wy jesteście senne, a ja mam w sobie tyle złości i agresji, że zaraz chyba wysprzątam cały dom, może wtedy mi przejdzie. 😠 I to nawet nie wiem z jakiego powodu! Jakoś wszystko od samego rana mnie denerwuje i wszystkich wkoło mam dość! 😠 Ja mam jutro wizytę u gina to przekonam się w końcu jak te łożysko. W ogóle ostatnio od kilku dni mnie brzuch pobolewa. Mam ból w dole brzucha przy siadaniu, jak leże na plecach i gwałtownie chcę obrócić się na bok, oraz przy robieniu siku.. 😮 Ma któraś z was może tak? 🤢

Ola ja tak mam, już nie pamiętam od kiedy w dole brzucha mnie boli ale tylko jak siadam, jak się przewrcam z boku na bok i w jednej pachwinie przy podnoszeniu nogi do góry (ponoć to więzadło) Dziś to mówiłam lekarce na wizycie i pwoiedziała że jestem szczupła i tak to już czasem bywa że jak brzuch rośnie to boli. Powiedziałam jej na to że się przyzwyczaiłam już do tego a moim sposobem radzenia sobie jest stękanie 😁 jak stękam to mi jakoś tak lżej 😁 😁
Jestem po dniu szkolenia i siedzenia na dupie.. w sumie nie było strasznie. Ale mam takie momenty w ciągu dnia że nie mogę się skupić w ogóle ... ktoś coś do mnie mówi a ja jakbym była gdzieś za szybą... nie wiem czy to odmóżdżenie ciążowe?
A i nie powinnam jeździć chyba samochodem, bo jestem mało skoncentrowana 🤪 😮 jadę jadę i zaraz sobie myślę, że nie wiem jak skrzyżowanie przejechałam .. 😮
Karolina - no na reszcie się zaktywizowałaś bo brakowało mi Twoich komentarzy patrz "o gnijących oczach " 😁 😁
Zgaaaaga ..... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mnie już wcześniej pobolewało przy przekręcaniu się na bok gwałtownie, czy przy siadaniu. Ale delikatnie, a od kilku dni bóle są o wiele bardziej odczuwalne i do tego jak sikam też boli mnie w dole brzucha. 🤢 Jutro rano mam wizytę u gin więc powiem mu, zobaczymy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olenka ja przy siusianiu też odczuwam dyskomfort, ale to jest od ułożenia maluszka, mój pęcherz to dla Anielki poduszka albo worek treningowy do okładania. A jak uderzy rączką to boli jak cholera. Jak mam wybierac to wole ciosy pod żebra 🤪
A bóle podbrzusza też mam ostanio nieznośne, a od wczoraj nocne skurcze lewej łydki - czuję się jak babcia (moja babcia ma 93 lata i tak nie stęka).

Czytam Was na bieżąco ale mam problemy z internetem, bez przerwy łącze się urywa, dlatego nie piszę 😠
Już zgłosiłam dziś awarię i będę brała na próbę T-mobile. Może będzie lepszy zasięg bo radiowy ostatnio porażka 😠 Tak to jest na wsi - a wyboru nie ma...

Ada pytałaś o Helcię i przedszkole - pierwsze dni są ciężkie i dla dziecka i dla mamy ☺️ ale idzie rano chętnie więc chyba nie jest tak źle. Opiekunki mówią że jest nieśmiała w stosunku do innych dzieci, ale ja się nie dziwię przecież ich imion nawet jeszcze nie zna. Płacze w jednej sytuacji, jak idą na stołówkę, siada przy stoliku a panie idą obsługiwać inne dzieci. Także domaga się stałego zwracania na nią uwagi. Poza tym jest bez zastrzeżeń 🙂
A jak wraca do domu to nie odstępuje mnie na krok, widać że tęskni, chociaż w przedszkolu o mnie sie nie pyta.

Agata daj mi te 150zł do Rossmana juz ja będę wiedziała co z tym zrobić 😁
Kup sobie wkładki laktacyjne, podpaski, małej Herbatki, możesz wziąć małą puszke mleka (na początek najlepiej hipoalergiczne np.bebilonu). Na samo mleczko wydasz 40zł.

Ja przemycam mleczko do szpitala, w razie jak bym pokarmu w piersiach nie miała to nie zamierzam ryczeć przez dwie doby, tylko złamię przepis i po kryjomu podam małej butelkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale herbatek chyba się nie daje małemu dziecku? Tylko chyba w 6 miesięcu? 🙂 no chyba, że się mylę albo propozycja na zapas he 🙂 coś kupię na pewno. Ale teraz tylko muszę zrobić zakupy dla siebie ... Pierwszy raz w życiu tak bardzo nie chce mi się iść na zakupy że koniec 🙂 kupiłam dzisiaj na all . Już cały zestaw do łożeczka więc pióre i gotowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY,

Agata herbatki z hippa; koper włoski i rumianek są juz od 1 tygodnia życia. A poza tym maja długą gwarancję. Na czerwiec jak zrobi się cieplej będzie jak znalazł. Jest też herbatka na bazie ziół dla kobiet karmiących na pobudzenie laktacji - bardzo mi smakuje więc sobie zakupiłam i polecam innym 🙂

Dzisiaj mam w planie prasowanie, ale pozytywnie do tego podchodzę 🙂

Macie jakiś skuteczny sposób na skurcze łydek? Strasznie mi ta przypadłość dokucza, szczególnie w nocy 😠


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O to widzisz, dobrze wiedzieć, że są takie herbaty 🙂 Mnie ostatnio złapał skurcz w łydce nigdy wcześniej tego nie było. Ja wstałam i poskakałam bo Kuba zawsze przy skurczach tak robi i pomogło 🙂 byłam oddać mocz załatwiliśmy sprawy z kasa fiskalna bo teraz będziemy musieli ja mieć i mogę smacznie iść spać 🙂 dobranoc hi hi :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam na morfologi, ciśnienie mi się podniosło że oj....
Jak byk wisi kartka "kobiety w ciąży oraz małe dzieci przyjmowane bez kolejki" ale co tam nikt dupy nie ruszy żeby przepuścić, ale no nic odstałam swoje do rejestracji wzięłam kwitek i idę prosto do pobieralni, za mną obruszenie że co ja sobie myślę i tak dalej. Ok odwróciłam się i się zapytałam czy mam tu czekać godzinę jak idiotka zemdleć i narobić kłopotu czy mogę już iść na pobranie być dosłownie 2 minuty i już mnie niema. Odezwał się dziadek ok 80 lat stojący w kolejce jako pierwszy "Pani wejdzie ze mną to te młodziki się może w końcu zamkną, bo ja już godzinę tu stercze" tym oto sposobem byłam bez kolejki bez gadania i poznałam mojego jak się okazało sąsiada z drugiego końca wsi 😉

A teraz czekam aż mi się pościel skończy prać i lecę do teściów po Bartka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hancia mały pewnie spał na nowym miejscu jak mały suseł 😁

Ja tam na morfologię do recepcji stoję w kolejce ale na pobranie idę bez kolejki. Pytam kto teraz bedzie wchodził, grzecznie mówię tej osobie że jestem w ciąży więc proszę o wpuszczenie bez kolejki i to działa 😁 A reszta z tyłu nie ma odwagi się odezwać, bo w końcu tak bezczelnie to się nie wpycham, tylko grzecznie informuję że wchodzę i już 🙂

Agata ty śpiochu, jak tak można 🤪 Wstawaj i rusz dupsko bo za miesiąc za mocno odczujesz nagły brak snu 😎

Spiajam teraz kawkę i biore się za pranie i prasowanko.
Zdążyłam już pojechać na targ po świeże rybki bo jutro piątek, z lumpka przywlokłam cudne śpioszki w króliczki, i może umyje okno w sypialni...
Odczuwam teraz plusy pójścia Helci do przedszkolu. Mogę zaplanować dzień...

Wstawać baby, o tej porze dzidziuś powinien być na spacerku i łapać pierwsze promyki słońca 😜 Jak wystawicie brzuch to dziecko jasność dostrzeże 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia nawet pielęgniarka z recepcji mówi u nas ta pani wchodzi pierwsza bo jest w ciąży ale to nie działa. Tym bardziej ze teraz jest czas gdy szkoły wykonują badania na praktyki więc jest w laboratorium multum takich bezczelnych damulek 16-20lat...... Ja to czekam aż one same poczują ciężar ciążowego brzucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obżarłam się obiadem i deserem a teraz zdycham na kanapie.
Noc bez Bartuśka spokojna, wieroczem sobie z małżem posiedzieliśmy i pogadaliśmy na spokojnie aż rozmowy przeniosły się do sypialni i małego tulu tuli.... 😜 lecz stwierdzam że do porodu dość bo dzisiaj wszystko boli..... ☺️
Jutro lekarz na 16 i może zakupy bo w końcu mam wyczekaną kasę z pzu jeszcze nie w całości ale ważne że już cokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jeszcze pościel do prania :|.

Mnie też bolą wiązadła, ale nie narzekam bo ten ból przy tym co był to pikuś. Pod koniec 3 miesiąca musiałam iść na zwolnienie lekarskie, bo nie byłam wstanie chodzić przez wiązadła :|.

Teraz tak trzeba patrzyć za ceny na art. dla dzieci że szok. Moja mama wpadła do sklepu z odzieżą dziecięcą (kobieta się nie zna bo zatrzymała się na etapie jaki był 20 lat temu czyli jak sama miała małe dzieci) i co? wcisnęli jej pajacyk welurowy za 85 zł :|. Co prawda ładny, ale nie warty tej ceny:|.

Chyba brzuszek zaczyna mi się obniżać, od wczoraj zamiast na płuca jak dotychczas mam okropne parcie na pęcherz. Mała przygotowuję się do przyjścia na świat.
Zresztą koleżanka mi dziś powiedziała że mam niżej brzuszek niż miałam. Sama tego tak nie widzę, bo codziennie patrze na swój brzuch, a odkąd urósł był nisko 🙂.




Jeżeli chodzi o skurcze to nie mam. Biorę magnez, który ma też zapobiec skurczą macicy 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Ja sobie Kochane wstałam o 13 posprzątałam chatę na błysk zrobiłam pranie bo taka piękna pogoda, ze musialam wyniesc pranie na dwor b o to jednak jest inny zapach niz jak w domu sie kisi 🙂
Teraz sobie siedze i wygrzewam sie na ostatnich promieniach slonca w pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fakt pogoda dzisiaj dopisała, słoneczko boskie, nawet po Helenkę do przedszkola wybrałam się pieszo, a to kawał drogi.
Przyszły tydzień zapowiadaja bardzo ładny, także może w koncu pożegnamy zimę.

Teraz znowu łydki mnie napieprzają, w nocy pewnie nie obędzie się bez skurczy 😠 Dobrze że zostało juz tylko 5tc 😉

Ilonka mnie też brzuszek się obniżył, nie ma godziny bez siku 😁 Ale noc całą wytrzymuję aż do rana. Chociaż czytam że powinnam pic więcej płynów, bo skurcze łydek to właśnie przede wszystkim oznaka zbyt małej ilosci wody w organizmie, a wtedy wstawanie w nocy murowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tam oj tam Larisa ma tutaj tyle cioteczek,ze bedzie zwiedziala kazda czesc Polski,zebym Ja mogla spac :P ... A Mi się chyba nic nie obniżył albo nie zauważyłam 😮 . Jutro ide go gin. ciekawe co mi tam ciekawego powie 🙂 teraz chyba bedziemy chodziły co jakieś 2 tyg nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Ja też już po wizycie u gin. USG mi nie zrobił mimo, że łożysko za szybko mi dojrzało. Dziwne, że tego nie skontrolował. Zwłaszcza, że poinformowałam go o bólach brzucha, na które dostałam tylko zalecenie do brania magnezu 3 razy dziennie. 🤨 Ale on chyba wie co robi.. 🤔
Gunia ja to w nocy wstaję 2-3 razy. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oja znowu zawieszka i brak czasu.. Bylismy w srode na usg wyczekalismy sie kupe czasu ale wszystko jest dobrze Tymek wazy 1800g i pan Dr powiedzial ze wielkoludem to on nie bedzie ale wszystko jest prawidłowo. całuje i życze miłego dnia dziewuszki :* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...