Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Od 5tej na nogach. Kolejne pranie puszczone wiec wieszania, suszenia i prasowania znowu od .... i ciut ciut.
Dzisiaj jeszcze mam wizytę u urologa więc stres mnie zżera jak cholipka....
Mam już wszystko w domku dla maleństwa więc teraz tylko zostało mi poukładanie w szafkach i posprzątanie bałaganu jaki narobił mi podekscytowany mąż rozpakowując wczoraj paczki.

Co do okryć noszę kurtkę z pierwszej ciąży lecz niestety już się robi ciasna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mi się nie chce tak wcześnie wstawać ale niestety mój zegar wewnętrzny sam wstaje tak wcześnie więc ja też muszę.
Poza tym wiem że jak dojdzie nam maluszek to sobie nie pośpię nie wiadomo do której więc wolę wstać już wcześnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuej dziewczyny za zyczenie imieninowe 😘 rodzina calkiem zapomniala, trudno 😜
Oj Ania, Ty to sie masz z tym porannym wstawaniem.Ale przynajmniej wiecej zrobisz od rana a pozniej dzien wolny 🙂
Kurcze, nie kupilam tych podkladow tylko zwykle wielkiem podpaski z klejem.W ogole to jakos malo chlonne wydaje mi sie te podklady.Pamietam jak w szpitalu Tomek mowi do mnie: jezuuu krew z ciebie kapie na podloge 😮 no coz...
Ja sie jeszcze mieszcze w swoja kurtke.Kupilam w Reserved rozm.m na poczatku zimy i o dziwo jeszcze nawet moge sie dopiac 😁
Bylam wczoraj u lekarza, bo kazal mi przyjsc zrobic ktg.Wyszly takie na 40%, rozwarcia brak na razie.Nastepna kontrola w poniedzialek.Tak wiec nie rodze jeszcze 😁 WIadomo ze to ze wzgledu na tego 17.03 🤪 haha
Trzeba doprowadzic sie do ladu i wyprowadzic dziecko i siebie na spacer 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym że więcej zrobię to różnie bywa ale za to mam dłuższy dzień. Mały wstaje z nami robimy śniadanie ojcu do pracy a potem bajki oglądamy tzn on ogląda a ja coś zawsze ogarniam.
Przyszła mi właśnie ostatnia paczka, już nie będę musiała słuchać ględzenia Adama na temat kurierów i mojego zamawiania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam porannie 😁

Okrycie wierzchnie - w płaszczyk z dzianiny niestety się już nie mieszczę, na 95cm w pasie już się nie dopinał.
Ale mam płaszcz pikowany z Vero Mody, jest w rozmiarze S 🙂 i spokojnie ponoszę go do końca ciąży, tyle że bez paska 😜

Agata podkłady zamawiaj jak największy rozmiar, te małe szybko przeciekają. A majtki kup sobie nie te jednorazowe, tylko wielorazowe - siateczkowe ( to są takie bokserki, i 5 sztuk Ci wystarczy bo można je bez problemu przeprać. I w miarę podkład sie w nich trzyma na miejscu 😁. A rozmiar ja mam S/M, coś takiego w każdym razie najmniejsze 😆

Hura mała już mi nie kaszle, tylko z nosa jeszcze ciurkiem leci, także do przedszkola nie poszła. Wybieramy się teraz do sklepu po swieże bułeczki i chlebek bo nie lubię jesć wczorajszego pieczywa 😉
Po południu wstawię zdj. mojego brzuszka.

Ada skoro nie ma rozwarcia to jeszcze conajmniej z 2 tyg. się pobujasz, tylko oszczędzaj się. A jak Twoja mała, dochodzi do siebie? Dupkę jej wietrzysz na dworze tak jak ja mojej, więc chyba nie jest tak źle co?

No i jeszcze się wam pochwalę, że Tomwk tak się wczoraj rozpędził ze skręcaniem mebli, że 1,5 szafy już mam 🙃 A jest razem 6 elementow więc do niedzieli chłopak się wyrobi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 😉 ja wczoraj pytałam położnej odnośnie majcioch to powiedziała, że można swoje bawełniane. ważne aby przepuszczały powietrze. ale może kupie te siateczkowe... żeby chociaż zobaczyć co i jak. Wkłady kupie pewnie belli - trzeba wspierać lokalny biznes :p 😉
co do "okryć wierzchnich" to ja już dawno nie dopinam się w swój jeden ulubiony płaszcz zimowy. teraz jak taka pogoda ładna to w sumie chodzę w rozpiętym a jak było zimno to ubierałam drugi, grubszy ale wyglądałam w nim jak chodząca bombka - dramat :/.
miałam spakować torbę do szpitala ale jakoś tak nie mogę się zebrać... nie mam zacięcia, wolałam posprzątać mieszkanie i umyć podłogi i balkon. w ogóle nie wiem jak Wy ale ja codziennie mam inne samopoczucie. jeden dzień dramat i czuje się zupełnie z dupy a drugi np ekstra. przespana noc, nic mnie nie boli - życie jest piękne... 😁 Czasami myślę, że mój Ł. jak wraca z pracy to już chłop sam nie wie co go czeka w domu - czy będzie musiał pocieszać bo będę ryczeć czy wymyślę mu jakąś nową robotę bo sprzątałam i coś zauważyłam i jeszcze trzeba coś zrobić 😉 biedny. ale przynajmniej obiad ma gotowy to nie marudzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha. i jeszcze mam info od położnej, która dodatkowo jest konsultantem laktacyjnym u mnie w szpitalu. do pielęgnacji brodawek poleca MUSTELA 9 Miesięcy Balsam do brodawek piersiowych. bephantemn podobno trzeba zmyć przed karmieniem (czy tak rzeczywiście jest?)co dodatkowo jeszcze podrażnia brodawki i je wysusza. mustelli podobno nie trzeba i bobas nie ma problemu ze ssaniem. tak Wam pisze - może się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga Ja posłuchałam Ciebie wcześniej i zamowiłam w aptece ten bephanten dzisiaj mi przyszedl bo byly tylko duze ale po co mi duzy ? 🙂
Ja 16 mam usg 22. wizyte+badanie i cos mowila o tym ktg ale nie pamietam kiedy chyba w 36tyg. ?
Kupiłam sobie dzisiaj rozmiar M/L majtki siateczkowe w aptece i powiem wam,ze nie sa takie zle 🙂 ale tak to jest jak sie czlowiek nasłucha kolezanek a przeciez ile ludzi tyle opini 🙂 przymierzyłam i nawet dupy sie trzymają 🙂 teraz sie zastanawiam ciagle nad tymi podkładamy w sumie nad firma 🙂
Chciałam kupić dzisiaj te okrycia na sutki ale w jednej aptece nie bylo a w drugiej z aventu 2 rozmiary 🤪 hahah kurwa jeszcze rozmiary sutków ale jak zobaczyłam cene to podziękowałam delikatnie 🙂 czapka na jeden sutek i na drugi za 40 zł pojebało ich !!! Muszę poszukać innych ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też mam duży Bephanten, bo mały sporo drożej wychodzi i się nie oplaca.
Nie martw sie wysmarujesz go na pupę małej. Na odparzenia jest super, a latem będziemy musieli na małe pupcie szczegolnie uważać.

Majciochy masz te wielorazowego użytku, które można prać?
Mówilam że nie są takie złe 😜 😜 😜
Gorzej z tymi jak "czepek kucharki" 😁 Leżą sobie w szafce od 3 lat, tylko jedna sztuka rozpakowana. Mogę je wystawić na allegro, w końcu są nieużywane 🤪 😁

A te kapturki na brodawki, hmm juz nie pamiętam jakiej mam firmy i ile kosztowaly, ale chyba nie tak drogo jak piszesz...

Ilona co to za bóle - masz skurcze? Czy to może od rozciągania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia141 napisał(a):
Też mam duży Bephanten, bo mały sporo drożej wychodzi i się nie oplaca.
Nie martw sie wysmarujesz go na pupę małej. Na odparzenia jest super, a latem będziemy musieli na małe pupcie szczegolnie uważać.

Majciochy masz te wielorazowego użytku, które można prać?
Mówilam że nie są takie złe 😜 😜 😜
Gorzej z tymi jak "czepek kucharki" 😁 Leżą sobie w szafce od 3 lat, tylko jedna sztuka rozpakowana. Mogę je wystawić na allegro, w końcu są nieużywane 🤪 😁

A te kapturki na brodawki, hmm juz nie pamiętam jakiej mam firmy i ile kosztowaly, ale chyba nie tak drogo jak piszesz...

Ilona co to za bóle - masz skurcze? Czy to może od rozciągania?


Ja zapłaciłam za mały 20 zł a duzy 40 zł tylko nie wiem czy az tak duza roznica jest w pojemnosci :P ... No wiem,wiem ale Ja dostałam tez od Siostry krem do pupki z Weledy ale 2 nie zaszkodzi 🙂
Tak,tak wlasnie te 😁 i nawet kolor mogłam wybrac byl bialy i fioletowy to zaszalałam i mam fioletowe 😁 kupię sobie jeszcze 2 paczki bo w jednej byly 2 jedne niskie drugie wysokie 😁
no własnie mam tez te czapki kucharek i tez zamierzam je sprzedac :P
No wlasnie poszukam tanszych ... nawet na allegro sa za 30 zł ale plus przesylka wychodzi na to sami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsza? jestem w szoku 😉
Ja już dzisiaj zaliczyłam symulowanie na izbie przyjęć, ktg, usg, pobranie krwi i obsikanie krwią położnej a teraz leżę plackiem i gniję..... Będę chyba cewnikowana bo nerka im się nie podoba, lecz walczę by mnie jak najkrócej trzymali w tym szpitalu bo ja tu wykituje.....A poza tym nie mam przygotowanego wszystkiego dla maleństwa więc nie mogę leżeć aż do porodu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adriana886 napisał(a):
Ania czemu w szpitalu jestes?


Moje nerki dla urologa się nie spodobały i okazało się że wodonercze się poszerzyło, dodatkowo mam 3 kamienie w woreczku żółciowym i muszą pomyśleć co z tym robić bo jak narazie to wiem tylko że mieli mnie cewnikować żeby płyn z nerek spuścić ale jak narazie nic nie słychać żeby lekarz jakiś do mnie zaglądał.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania trzymaj się dzielnie!!!
A po co Ty kamienie jadłaś ?? 🤪 😮 😉 ja rozumiem, że różne zachcianki mamy ale żeby kamole ? Anka wiesz co 😉

Ja łażę od 3 dni do sklepów dzieciowych z zamiarem zakupienia rzeczy dla Młodego - pościel, szczoteczka, majtki, kocyk i inne te pierdoły i zawsze wychodzę z niczym 🤪 😮 bo się zdecydować nie mogę 😁 na konkretną firmę lub rodzaj - żebym ja męskie decyzje potrafiła podejmować 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...