Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
atomota napisał(a):
Adaa dlaczego dochód z 2011? myślałam że pod uwagę u nas bierze się 2012 (rok wstecz).

Ilona nie potrafie ci tego wytlumaczyc w logiczny spoosb, przynajmniej nie teraz w czasie ciazy 😁
U nich jest jakis okres rozliczeniowy czy jak to sie tam smiesznie zwie.W kazdym badz razie jak bylam u nas w OPS to tak kazali mi to liczyc.Zreszta pamietam ze jak Majke urodzilam to tez nie liczylam poprzedniego roku a dwa lata wstecz.
I tak jak by nie bylo, nie zalapie sie na to becikowe a szkoda bo chociaz na pierwsze szczepienia by bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A powiem Ci Ada, że tyle tego pierdolenia jest, że go nie ogarniam 😜 Kuba ma głowe do tych urzędowych spraw Ja nie mam ani głowy ani cierpliowści ! Kiedyś jak coś załatwiałam w US to Babka za kazdym razem kazała mi donosić co innego więc zgniotłam papiery wyrzuciłam jej na biurko i powiedziałam, że sama ma to ogarnąć i wrócę jak będą na jej stanowisku bardziej kompetentne osoby !!! Od tamtej pory sprawy urzędowe załatwia Mama bądź Kuba 😜 Ja tylko się grzecznie podpisuje ! Jak bym mogła to w rząd bym bombę wjebała a w te wszystkie urzedy zusy i inne chuje muje weszłabym z kałasznikiem i tak jak szpitalne piguły każdą z osobna pod sciane i do odstrzelenia 😜 !!!
Nie,nie Ja spokojna Kochana jestem dla ludzi 🙂 więc wyjsc moge 😜 tylko na tych w dupe uprzejmych złodzieji mi sie dzisiaj krew w żyłach gotuje 😁
A Karolinę znalazłam na facebooku 🙂 https://www.facebook.com/karolina.figura.5?fref=ts łaaaaaaaaaa i nawet doczepiała komuś pióra na oczy więc może coś bedzie wiedziała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny od października jakbyśmy składały becikowe/rodzinne/ zasiłek to by nam liczyli za 2012 a w okresie 10.2012/09.2013 do rozliczenia jest brany dochód z 2011roku. Tak więc jeśli będziecie składać to wasz dochód z 2011roku jest sumowany i dzielony na was i dziecko. Obliczają miesięczną wysokość i wtedy wychodzi ile co i jak. Ja w tych sprawach na bieżąco bo do biura do teściów często przychodzą kobiety żeby im pomóc wypełnić papierki a i ja sama składałam w październiku o rodzinne na małego więc wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hancia napisał(a):
Agata a to napewno nasza Karolcia??
Ada a Ciebie na fb dalej nie można dodać.... 😞


Tak mi sie wydaje,poniewaz kiedys cos pisala ze jest kosmetyczka jej narzeczony to Paweł ma psa wiec wszystko jak w cipke strzelił :P
Ja tez mialam nadzieje ze te 1000 zł przeznacze na szczepienia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atomota napisał(a):
Ada a Ty planujesz jakieś nad pakietowe szczepionki?

Aniu dziękuje za informacje 🙂.


Rota i pneumo.
Maje szczepilam na rota i faktycznie jak by delikatniej przechodzila te wszystkie jelitowki ale nie potrafie powiedziec czy to w 100% zasluga tej szczepionki.Na pneumo zaszczepilam ja dopiero po 2 r.z. poki w domu siedziala to nie chorowala mi za duzo, sytuacja zmienila sie jak poszla do zlobka- ale i tak nie ma tragedii.
Mlodego mysle ze tez zaszczepie na rota od razu i pneumo bo mloda bedzie przynoscic wszystko z przedszkola do domu.
Akurat na to kasa bedzie wiec zaszczepimy, jak nie pomoze to pewnie tez nie powinno zaszkodzic. 🤔 i pewnie pojdziemy tym 5w1- ale to jeszcze 2 miesiace do tego czasu 😁

Ania kurcze nie wiem, zaraz sprawdze tego FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada udało się 😜
My szczepiliśmy Bartka tym 6w1 i teraz mamy zamiar na pneumo zaszczepić bo chrzestni na zajączka kasę chcą na szczepionkę dać. A maluszka pewnie też 6w1 i pneumo na rota Bartka nie szczepiliśmy ale teraz nad maluchem muszę się zastanowić.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
HAHAH Ja tez chce taka puleczke 😁 Wasze rodziny maja bardzo fajne pomysly jak nie na wozek to puleczka ! Szkoda,ze u mnie tacy bezmyślni 😜 . Adam to mógłby mi oddać swoje wielgaśne oczyska ! 😎


Agata oczyska są moje i to w nich się zakochałam dopiero potem w Adamie 😜
To tylko jego strona taka fajna bo moja to sobie ostatni grosz z rąk by wyrwała, zakłady są takie jak ktoś trafi w termin to kasa dla niego jak nie trafi to kasa jest nasza a ja się śmieje że i tak będzie tak jak z Bartkiem że nikt nie trafił kiedy mały się urodzi i mieliśmy 600zł premi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie kupiłam Kochana kupię jak naprawdę będą mi potrzebne 🙂
A tak w ogóle to Dziewczyny rodzić mogę za 3 miesiace jak mi rzesy odrosna hahaha juz nawet nie chce mi sie ryczec !!!
A Tutaj macie zdj. ktore ukazuja jak fachowe rece robily mi oczy ;(
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki,

żyję i jeszcze w dwupaku 🙃
Dalej mam leciutkie plamienia, ale pozatym żadnych innych objawów że rodzę 😎
Oszczędzam się jak mogę, dużo leżę, robię tylko to co muszę.

Ania zobacz jak jeden bezmyślny ruch (kubek z gorącą wodą) i można taką głupotę zrobić że dziecko potem cierpi. Jejku dobrze że to tylko tak się skończyło.
Ja nie wiem ale przy dwójce dzieci to trzeba będzie mieć czworo oczu a i tak się pewnie do końca nie ustrzeże maluchów.
Heli sama też kiedyś do końca nie upilnowałam i spadła z 5 marmurowych schodów u nas na klatce. Miała bardzo zbity nos, polała się krew, na szczęście obeszlo się bez złamania ☺️

Agata nie będę Cię pocieszać, bo masz naprawdę te rzęsy zjebane 🤪 Tak sklejone że wyglądają jak wymalowane tanim tłuszem za 3 zł. Masakra ja bym po odszkodowanie poszła 🤢

A becikowe niech sobie wsadzą w cztery litery. Poradzimy sobie bez, prorodzinna polityka... I potem się dziwią że Polacy dzieci nie mają, jak nie ma żadnego wsparcia od państwa, praca niepewna... co tu się dziwić.

Szczepionki też polecę te w pakiecie, ale te standardowe + rotawirus. Żal dziecko kluć w trzech miejscach (rączka i dwie nóżki), jak można ukłuć tylko raz.
Dziewczyny które będziecie miały pierwsze dziecko, nie przegapcie tego momentu od pierwszego szczepienia, bo jak ukłują szczepionkami państwowymi to potem dalej juz do końca trzeba je przyjmować. A naprawdę szkoda dziecka! Musicie się wcześniej przejść do punktu szczepień po receptę - ta podstawowe pakiety szczepionek nie są jakoś tragicznie drogie - w 300 zł na pewno dawka się zamknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pitole...spaliłam makaron i wraz z nim garnek....

Oczywiście mój wspaniały mąż który był w pobliżu (ja brałam prysznic) się nie zorientował że coś się pali:|.

Przynajmniej nie krzyczy bo po części to też jego wina :P.

Agatko wspaniały masz kolor oczu. Rzęsy faktycznie nie wyszły najlepiej,ja bym poszła do tej babki i zażądała aby Ci to poprawiła albo zwróciła kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...