Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Lasencje.

Bosheee...jaka jestem głodna. Umieram!

Agatko to chyba zależy od indywidualnych predyspozycji, ile się utyje ile z tego to woda 🙂.
Moja kol. miała 15 kg na plus i po 3 tyg. po porodzie była już na zero 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martam może to był jakis skurcz mięsnia, co?
Miałam tak niedawno z lewą łydką, szczególnie w nocy, drętwienie i ból jakby mi ktoś grubą szpilę wbijał. Ból trzymał jakieś 10 minut po czym odchodził bez śladu.
Szyjka gdy się rozwiera to ból jest inny, kobiety porównują go często do bólu miesiączkowego, więc z tego co piszesz nie sądzę żeby to było to.

Helcia śpi po solidnej dawce leku przeciwgorączkowego, więc mam chwilę na odpoczynek i regenerację. Rany gdy dziecko jest chore, chory jest cały mój świat 😮 Najgorzej jak ma drgawki albo taki odjazd że tracimy z nią kontakt. W nocy nie zmrużę oka 😞

Agata mamy podobne wagi dzieciątek, moja "ponoć" jak byłam w pon. na wizycie miała 2700 i gina mówi że przybierze jeszcze max 500g. Także teoretycznie moje drugie dziecko będzie mniejszcze od pierwszego (3690) i cieszy mnie taka perspektywa bo im mniejsza waga tym poród zapowiada się łagodniejszy 😉 Ale jak będzie naprawdę tego nikt nie wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam plamień. Skurcze łydki też miewam i to nie był ten sam ból. W pierwszej ciąży tego nie czułam. No nic, przycisnę położną na następnej wizycie, to może łaskawie mnie zbada. Dziękuję brzuszki za odp. i życzę bezproblemowej końcówki i szybkich akcji porodowych!!!!!!!!!!!!!!!
Ps Gunia dużo zdrówka dla córeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata 🤪 😁 😁 😁 dobra jestes!
Agnieszka duzo zdrowka dla malutkiej i niech szybko wraca do zdrowia.
Mnie wzielo przeziebienie przy koncowce juz, kwa mac! gardlo boli, w uszach swedzi, gile w nosie.
Chlop mnie wkuriwl dzisiaj na maxa i niech wrocic do domu tylko to go udusze.
Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahaha Aducha czyli masz koniec swiata hehe 😁 Boze to Ja tutaj sie nie pokazuje lepiej jak Wy wszystkie w gilach toniecie i zarazki mi przesylacie a kysz kysz wstretne babole :P
ANNO GDZIE JESTES ?! MAM NADZIEJE,ZE NIE RODZISZ !!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. ja od wczoraj w szpitalu i lekarz powiedział ze przynajmniej do wtorku muszę tu zostać. Tak w skrócie to w piątek w nocy miałam bóle brzucha, nie bardzo chciały przejść więc koło południa przyjechałam na pogotowie. Okazało się ze mam wysokie ciśnienie, szyjka się skraca, małe rozwarcie no i jakieś skurcze z ktg których ja praktycznie nie czułam, ale dochodziły do 100 więc podała mi jakieś tabletki na nie. Nie mam tu niestety wifi więc za dużo pisać z wami nie będę bo net na kom strasznie mi muli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jakie ranne ptaszki, witajcie 🙂

Nocka za nami, dzień nie powinien być taki zły. Teraz niunia śpi, odsypia nocne marudzenie ☺️
Ilona byłam z nią u lekarza, ale to było w zeszłym tygodniu, jak dostała kaszel i katar.I niby nic takiego nie było. A teraz weekend to czekam cierpliwie, ale skoro ma tak wysoką gorączkę to organizm musi walczyć z jakąś poważniejszą infekcją. Zewnętrznych symptomów poza kaszlem nie ma. Poczekam do 3 dni, potem najwyżej udamy się do lekarza.

Ja zbudziłam się z nosem zapchanym jak bulwa, dzisiaj zatem jazda na miodzie i soku z malin bo nie zamierzam chorować.

Agata z naszej strony może zaatakować Cię wirus, ale jedynie internetowy 😁 A zdjęcia bomba, wyglądasz jak zaraza 🤪 😁 😁 😁

Ada Maja już zdrowa?

Ola trzymaj się, pewnie dali Ci coś na podtrzymanie, jakieś leki rozkurczowe? Dobrze że to juz końcówka, bynajmniej maleństwu nic nie zagraża. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś często się słyszy że dzieci zaczynają chorować jak pójdą do przedszkola.

Mam nadzieje że szybko przejdzie Małej.

Dziewczyny jutro 18sty 🙂. Idę jutro do lekarza, mam nadzieje że mi powiem że poród już niebawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata jakbyś wiedziała 🙂 lecz jeszcze to nie to. O północy obudził mnie ból przez godzinę myślałam że to żołądek bo nawpierniczałam się wczoraj żurku i białej kiełbaski więc myślałam że rewolucja się zaczyna. Lecz po prawie godzinie spojrzałam na zegarek i przy każdym bólu odliczałam czas, doszłam do wniosku że mam skurcze.... były nieregularne więc je olałam wziełam nospę i dalej siedziałam, z nudy oglądałam na necie porodówkę i licealne ciąże..... rano opieprz od teścia mi się oberwał że nic nie powiedziałam i o. Miałam teraz wizytę położnej, rozwarcie takie samo, szyjka też bez zmian no może z tym szczegółem że przepowiedziała mi, że czop mi całkowicie niedługo już odejdzie. Zmierzyła tętno maleństwa jest ok, przy badaniu też stwierdziła że główka jest nisko i mogę się niedługo spodziewać malucha na tym świecie lecz mam nie panikować. Jak widać nie panikuje w innym wypadku już bym była w szpitalu po dzisiejszej nocy a tak jeszcze sobie siedzę w domu tzn u teściów ale już wieczorem do domu bo Adam wraca 😉


Olu trzymaj się!
Ada paracetamol, herbatka z miodem i cytryną i do łóżka a na nos spray do nosa pomaga wiem po sobie.
Agnieszka jak mała??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona ja jutro tez mam wizyte u lekarza, mam zamiar zawitac tam o 8 rano 😁
Ola w sumie to twoje malenstwo juz prawie donoszone jest 🙃ale wylaz z tego szpitala, ja bym swira dostala tam.
Agnieszka, Maja niby zdrowa, troche pokasuje ale w naszej strefie klimatycznej kaszel moze sie utrzymywac nawet do 6 tygodni po chorobie.Moze jutro juz dam ja do zlobka bo widze ze jej sie nudzi w domu.Przytrzymalam ja tym razem dluzej w domu bo chcialam zeby nacieszyla sie mna poki jestesmy jeszcze same 🥴
Moje gardlo ma sie juz ciut lepiej, zajadam sobie tantumverde.Swedzenie w uszach tez mija, ale gile w nosie dalej siedza.
Ogladam "perfekcyjna pania domu" OMG 😮 😮nie wierze ze ludzie moga mieszkac w takim syfie 🤢 i to jeszcze z malymi dziecmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja jutro lecę do lekarza na 18tą- jakiś dzień wizyt 🙂
A "Perfekcyjna..." mnie przeraża, czasami się zastanawiam czy to nie fejk, bo aż wydaje się niemożliwe. Nie mówię, że ja u siebie mogłabym wpuścić kogoś na test białej rękawiczki, ale jest normalnie, bez zwojów kurzu, robali i nic nie ma prawa mnie zabić wypadając z szafy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się wydaje,ze one sa podstawione b o te np. co sa na tych operacjach plastycznych za pokazanie sibie nago dostaja operacje gratis a te co ? Tyle wstydu ? ... ja bym sie nie zdecydowala jakbym miala taki syf a tym bardziej skoro sa silne przy tej calej "perfekcyjnej" to czemu bez niej sa lanymi kluskami nie widza co maja w domu ... szkoda,ze ona jest ich motywacja a nie malenstwa ktore pomykaja po tym kurzu i nie daj boze zjadaja jakies badziewia z ziemi :/
O widzisz Anek wiedziałam,ze cos jest w temacie bo nie mozliwe zeby Ciebie nie bylo caly dzien 🙂
A to Ona widzisz jak ten czop odchodzi czy jak ? 🙂
O co chodzi z tym łozyckiem ? Ja mam na kartce USG napisane że II i nie wiem co tzn .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata czytałam was na bieżąco 🙂
położna/lekarz w trakcie badania widzą czy szyjka się otwiera jeśli się otwiera to znaczy że czop odchodzi tak jak u mnie..... a łożysko to stopień dojrzałości czyli coś tam jest że jeśli jest zbyt dojrzałe któregoś tam stopnia to nie odżywia już dziecka i tak dalej jeśli dobrze pamiętam z tego co mi położna kiedyś tłumaczyła......

A ja się jeszcze na porodówkę nie wybieram, czekam na kuriera jutro to raz a dwa to muszę dom na święta przyszykować i jak umyję okna, wyszoruję łazienkę to wtedy zgodzę się na jazdę na porodówkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi mąż właśnie sprząta.

Mi też czop zaczął odchodzić, na razie bez krwi i małymi dawkami 🙂.

Powiem Wam że już bym chciała urodzić. Jutro lekarz i KTG, idę z cichą nadzieją iż powiedzą mi, że coś sie ruszyło. Czuje się ostatnie tygodnie jak balonik, który jak ktoś by nakłuł igła to by pękł 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilona ja swojego nie będę nawet prosiła o sprzątanie bo o półkę w łazience nie mogę się doprosić od prawie 3lat po remoncie, półka jest tylko jakoś Adam nie umie się przybrać do powieszenia.

Pije sobie kawusie i podjadam serniczek oraz tak sobie myśle kiedy to ja potem zjem coś normalnego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dlaczego Agatka miałby mieć problem z USC?

Polska ustawa nakazuje jedynie aby imię nadane dziecku kończyło się na "a" w przypadku Dziewczynek. Czyli ma pozwolić odróżnić płeć 🙂
Pozwala też odmówienie urzędnikowi rejestracji imienia, gdyby te było obraźliwe,zdrobniałe itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...