Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ależ wy laski się rozpisujecie....
U nas dobrze waga podskoczyła, delikatnie jednak podskoczyła więc jesteśmy na dużym już plusie i cieszymy się bo nie grozi nam znowu szpital...... Jutro jeszcze jedziemy na morfologię z Szymonkiem i potem piątek do kontroli do pediatry.
W weekend mam ambitny plan jechać już do szkoły i mam nadzieje że mi się uda, ściągam już mleko na weekend dla teściowej żeby miała czym małego nakarmić i mm nie było trzeba kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pidi napisał(a):

Karola!! sprzątasz, rodzisz!?, rodzisz, sprzątasz?! nie zostawiaj mnie!! 🤪 🤪 😁


LEŻE! Moje dziecko ma mnie w dupce 😁 Wczoraj nagotowałam rosołu, sprzątałam, a u lekarza usłyszałam, że szyjka taka sama jak 2 tyg. temu 😠 Mała ma odpowiednią ilość wód, jakieś dobre przepływy, łożysko super więc stwierdził, że szybko nie będzie chciała wyjść. I jeśli nie urodzę to skierowanie do szpitala mam na KURWA 1 maja- dzie,dzie,dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oja oja.... widze,ze te nasze dzieciaki mają w serdecznym poważaniu co byśmy chciały... a Ty masz jakieś rozwarcie dziewczyno? 😜 czy szyjka się skraca dopiero? u mnie w pt powiedział, że szyjka sie dopiero skraca powoli... o rozwarciu nawet nie pomyślał pewnie 😁 eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeszcze masz 2 tygodnie... wszystko się może zdarzyć. głowa do góry 😉 dobrze, że juz coś się chociaż dzieje u Ciebie na tydzień przed terminem. spoko luz Karola ;] ja już w pon ide po skierowanie do szpitala więc mam coraz mniej czasu na wykurzenie tego mojego Bąka z brzucha 😉 ale jak mus to mus....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, daj Ci boże żeby to był jak bąk 😁
Rzeczywiście z OM mi wypada za tydzień, ale jak na poprzedniej wizycie mi powiedział, że coś się dzieje to już się nastawiłam, że może, może, a tu tyle dni już minęło i nic...
Mama moja mówi wczoraj "urodź już dzisiaj, bo nie chce mi się iść do pracy, a tak by mi dali wolne" 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla1988 napisał(a):
Madzia tak roznie.. jak sie dowiedzialam, ze wyhocdzimy to tryskalam energia. a jak tylko weszlam do domu to pierwsze co to sie poryczalam... to jest masakryczne


Sylwia to jest normalne, hormony szaleją.
Ja w drugi dzień w domu płakałam 5 h jak sie dowiedziałam że męża nie będzie cały dzień bo jedzie do krk 🙂. Najważniejsze aby bliskie Ci osoby były teraz przy Tobie i Cie wspierały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie Sylwia. I mialam wlasnie sie pytac czy masz bliskich przy sobie? Tak, zeby mogli z Toba spedzac czas? Towarzystwo duzo daje. Ja tez duzo ryczalam po O. I w ogole bylam jednym wielkim klebkiem nerwow, a do tego czulam sie strasznie samotna, zdolowana karmieniem I wygladem. O zmeczeniu nawet nie wspominam 😮 😞 Towarzystwo mi zawsze pomagalo, aczkolwiek na pocz. Najbbardziej zalezalo mi na obecnosci meza I przy nim czulam sie najswibodniej. No I mama, ale Ona byla daleko 😞 A hormony sa paskudne 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i bez plastrow nie poszlo... zamknelam sie na 2h w kiblu i ryczalam w koncu sie zebralam i pojechalam do apteki. i wiecie co o niebo lepiej.. jakas spokojniejsza sie czuje! Dziekuje Wam za słowa otuchy tu zawsze mozna sie wygadac i to jest wspaniałe wy jestescie genialne babki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia: szczesliwa mama = szczesliwe dziecko 🙂 I to sa swiete slowa 🙂 :*

Madziula - a ten Twoj Babelek to ma takie boskie te poliki - normalnie tylko do wycalowania 🙂

Ja tez musze chyba kupic jakis kremik do buzki dla malego z faktorem, ale musze zobaczyc co jest na rynku. Co prawda u nas tyle slonca, ze szkoda gadac (nie nastawiam sie na tropiki w lecie 😁), ale jednak. Plus mozliwe ,ze na wakacje do Polandu pojedziemy z chlopcami, a tam pewnie bedzie cieplej (byle nie tak goraco jak 2 lata temu 😮 ).

Maly ma na czolku taka szorstkawa skore i zaczyna mu sie robic kolo ucha. Pogrzebalam w necie i wyglada na egzeme.. Na szczescie mialam krem jeszcze dla Oskarka przepisany, ale wazny do 2014, zeskanowalam sobie taga komorka i mnie przenioslo na stronke tego leku i tam pisze, ze rowniez dla niemowlat. Posmarowalam mu nieco na raczce, zeby sprawdzic czy nie ma uczulenia, ale nic nie wyskoczylo, wiec mu posmarowalam. Wczesniej smarowalam oliwka, bo myslalam, ze moze to ma cos wspolnego z ciemieniucha, ale przeciez na czole nie ma zadnch wlosow 😮
A jutro szczepienie..

I gadalam dzis z mama i jej golebie zlozyly jaja na balkonie 😁 Pomimo tego, ze jej tam niezle sraja, to powiedzialam jej, zeby tych wysiadujacych nie wystraszyli czasem no i zeby sledzila 😁 Prawie jej powiedzialam, zeby sie piskletammi opiekowala jak sie wykluja 😁 Taki instynkt macierzynski sie wlacza automatycznie 😜 hie hie hie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy Wasze pociechy też mają czkawkę ? mój ma kilka razy dziennie po jedzeniu i nie wiem co z tym robić, czy w ogóle coś robić ? jak zapobiegać ? czy taki jego urok?

Ilonka a pro pos Emolium to w sumei ciekawą rzecz powiedziała nam położna - żeby nie stosowac tego na co dzień, jeśli skóra nie ma problemu. Ponieważ Emolium jest w sumie lecznicze a jak się skóra przyzwyczai do tego to potem już na problem nie działa.. i trzeba coś silniejszego szukać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj była u nas położna 🙂 troche mnie uspokoiła i ogarnęła. Chyba potrzebowałam takiej osoby. Kasia, Gucio res ma czkawki i położna powiedziała, że mozna spróbować go przystawić ale nic na sile. Jak nie chce to pozycja, która udrażnia drogi oddechowe u samo zeby przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dober 🙂

Buziaki dwie ostatnie meczennice 😜 😘 😉

Madzia - jak odpadl,to fajnie 🙂 Teraz traktuj tak, jak reszte 😉 Normalna kapiel, czasem mozesz woda przemyc jeszcze, bo swiezo po odpadnieciu - no i tylko obserwuj. A tak nic szczegolnego nue musisz robic 🙂

Kasia - czkawki normalna rzecz, nic do niepokoju 🙂 Moj miewal czesto na pocz. a teraz juz znacznie mniej 🙂

Sylwia - a mialas sie wlasnie pytac, jak noc minela i jak sie dzionek zaczal 😉 Dobrze, ze Cie polozna - jak Ty to napisalas - ogarnela 🙂 Jak Gucio??

Co do kosmetykow, to osobiscie tez uwazam, ze jesli skora normalna (zadnych wysypek itp), to im mniej, tym lepiej i tylko to, co konieczne, i kiedy konieczne, i nic 'na wszelki wypadek' - no z wyjatkiem moze faktora spf 😜

Agatko - pisalas wczesniej krociutko i my czekamy na relacje, jak znajdziesz chwilke. Np, czemu ciezko bylo? 🤨 No i oczywiscie jak sie maja Mamusi i Coreczka? 🙂

Hancia - super z tym karmieniem, ciesze sie, ze Wam dobrze idzie 🙂 A jak Ty mamusiu dochodzisz do siebie po cc no i w ogole jak zdrowko?? 😘

My dzis bylismy na szczepieniu, zaplakal malutki, ale nawet krotko - za chwile sie usmiechal - uff 🙂
Ja sie ciesze, bo moj R. ma jutro wolne (idzie na pogrzeb kumpla z pracy wprawdzie, ale to i tak nie 12godz. poza domem), do tego dzien wolny na tydz. przypada mu na sobote, poziej niedziela wolna, a ponoc w pon. wczesnie konczy - jupi! 🙃 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...