Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
ja dzisiaj też po wizycie... i wreszcie upragnione zwolnienie, och jak miło będzie leniuchować 🙂

I uwaga - na dzień dzisiejszy będę miała drugą córeczkę!
Ja się cieszę, a Tomek z uśmiechem oświadczył że z początkiem kwietnia wyprowadza się do garażu bo z trzema kobietami nie wytrzyma 😁

Poza tym że łożysko przodujące, wszystko jest w najlepszym porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A u mnie kiepsko . Malo hemoglobiny ;/ teraz muszę wszystko jesc co ma duzo,duzo zelaza ... no i dostałam tabletki . Mam nadzieje,ze do nastepnej wizyty wszystko sie poprawi . Niby jem za całą gwardie narodowa a słabe odżywianie ;/ Cieszę się, ze juz znacie płeć swoich pociech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk, a jakie dostałas witaminy? mi lekarz powiedział, ze to zależy od organizmu... jedni przyswajają żelazo lepiej inni gorzej... ja niestety należe do tej drugiej grupy ;/ wrzucam w siebie dużo witamin i jestem sama ciekawa jakie będę miała wyniki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od poczatku ciazy biore zelazo i dupa utrzymuje sie w granicach 10.aaa i przy zelazie zaleza sie branie wit C bo pomaga przyswajac.i jedzcie duzooo kiwi bo maja duzo witami.
Ale haotycznie to napisalam 🙃
Sobota leniwa, rano wrocilismy od moich rodzicow.Zaraz sie ubieramy i mykamy malej uszy przekluc bo marudzi od rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dostalam Sorbifer mam go brac 2razy dziennie moja bratowa daje go corce i mowi,ze jest dobry , mowila,ze najlepiej popijac sokiem pomaranczowym i tak jak adrianna pisze dobrze jest brac przy tym wit.C np. Rutinoscorbin wtedy lepiej :-) dobrze tez jesc duzo zoltego sera z pomidorem bo tez duzo daje :-) Ja akurat jem ze szczypiorkiem bo pomidory nie smakuja tak jak kiedys :-) najlepsze jest to,ze dostalam wszystko co mam jesc rozpiske diety i co ma w sobie duzo zelaza - polowa z tego na pewno nie wyladuje w moim brzuchu,poniewaz jakos nie za bardzo przepadam z watroba,mozdzkiem,kalmarami,slimakami :/ ale za to kocham poledwice i ja dzis zrobie na obiadek :-) taka dieta,ze oierw zjadlam sniadanie czyli platki zbozowe z chlebem ciemnym serem i pomidorkiem - i tak czytam ta ulotke a tam naoisane jest,ze wchlanianie zelaza moze sie zmniejszyc przy jednoczesnym spozywaniu herbaty,kawy,jajek,produktow mlecznych,razowego chleba,produktow zbozowych oraz pokarmow bogatych w blonnik,rosliny . Musze zapewnic mozliwie jak najdluzszy odstep czasu pomiedzy przyjeciem leku i spozyciem powyzszych produktow :/ czyli teraz musze dac sobie godz. I zjesc ...Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie. tak jak mówisz. ja mam tak samo. godzinę przed posiłkiem mam brać żelazo, w moim przypadku tardyferon...ja jeszcze pije sok z buraków, na kiwi jakoś mam ostatnio smaka a, że są zdrowe to będę jadła jeszcze więcej 😉 ale poza zdrowiem.... od jakiś 2 dni nie czuje aż tak często ruchów Małego. Do piątku ruszał się bardzo intensywnie a w piątek i dzisiaj jakoś tak.... niemrawo ;( nie wiem czy zrobił sobie weekend i odpoczywa 😉 czy coś jest nie tak... ja jak to kobieta zawsze sobie znajdę jakieś zmartwienie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas szalony weekend maleństwo w brzuszku nie daje mi spokoju jakby ADHD miała aż czekam chodź na chwilkę spokoju.
Co do żelaza biorę Sorbifen i jak na razie pomaga ale jak to będzie to zobaczymy, teraz w wynikach mam wkońcu poprawę więc jestem zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pidi ja tak miałam jakiś tydz. i poszłam do gina. jak juz zobaczylam ze macha nozkami i wszystko ok to od razu zaczelam czuc ruchy 🙂 powiedziala,ze ciaza jeszcze jest tak mala,ze nie zawsze musimy czuc i ze zalezy tez od ulozenia dzieciatka 🙂 a teraz to Larisa - wydaje sie,ze w ogole nie spi 🙂) szkoda tylko,ze Moj Maz jeszcze nic nie moze poczuc bo to jest cudowne uczucie . Mam nadzieje,ze mi tez Sorbifen pomoze . 4.01 nastepna wizyta wiec mam nadzieje ze do tamtej pory bedzie wszystko tak jak należy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na ruchy małej nie mogę narzekać, po każdej przekąsce daje o sobie znać. Gina mówiła że jest u niej silny odruch ssania bo cały czas na badaniu ruszała buźką 😆
Cały brzuch mi skacze, także i mąż i Helenka też są obdarowywani kopniakami.

Wczoraj i dzisiaj leniwo, skupiam się tylko na obiedzie i zabawie z małą.
Pozdrowienia z zaśnieżonego pomorza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A powiem Ci,ze Mi tez - wszyscy Moi znajomi widze na facebooku przezywaja,ze taki snieg ze ttyle jego a Ja sie ciesze bo nie pamietam tak pieknej zimy 🙂

U Mnie taka atmosfera swiateczna,ze dzisiaj na obiad carbonara a teraz Ja siedze i wcinam popcorn a Mężulek siedzi pije piwko i ogląda film 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej, a ja jeszcze jakoś o świętach nie miałam okazji pomyśleć.
Na razie cieszę się chorobowym, byłam na chwilę w pracy spakować manatki i już za mną tęsknią 🤪 Tylko zastępczyni na moim stanowisku jest zadowolona 🙂
Zanim zajme się świętami czeka mnie jeszcze sobotnia impreza urodzinowa. 12-ego kończę 29 lat 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To fakt :-) Ja bylam tak podekscytowana tym,ze mala sie rusza,ze musialam caly swiat o tym powiadomic tzn. Moich znajomych ktorzy wpadaja :-)

Karola dzisiaj ma przyjechac paczka z ciuchami wiec czekaj na relacje :-) nie wiem czemu ale watpie aby to bylo wszystko takie piekne :-)

Zazdroszcze Wam juz tej atmosfery :-) Ja jeszcze nikomu nic nie kupilam a o mezu nie wspomne bo nawet nie wiem co mu kupic :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj w domu mam ciucholand. Przejżałam karton i walizkę ciuchów, których Helenka jeszcze nie nosi i wyszukałam jej 3 super kreacje. Na święta będzie jak znalazł.

Dziewczyny nie chce któraś przyjechać do mnie i poprasować moje miesięczne zaległości? 😜 Taka sterta ciuchów urosła że nie wiem z której strony chwycić 🤢
A może powinnam moich urodzinowych gości zapędzić do pomocy? 😁 😁 😁 To nie jest wcale taki głupi pomysł, każdy chwyci po kilka rzeczy i po kłopocie 😎

Gratuluje intensywnych ruchów dzieciaczka, to prawda że to dla matki jedno z najważniejszych odczuć w czasie ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli któraś jest chętna do prasowania to ja też zapraszam do siebie... też parę rzeczy się nazbierało :P
Ostatnio dostałam od siostry pierwsze ubranka dla naszej dzidzi 😁 Ale niestety na początek będą one za duże, ale jak to mówią od przybytku głowa nie boli 😁
U mnie świąt jeszcze chyba nikt nie czuje.... po za tym że na podwórku kilkanaście cm śniegu i nadal pada.... Pozdrawiamy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie tez brak swiatcznej atomostery, moze z czasem bardziej bedzie dalo sie wyczuc...moze przejde sie do piwnicy po choinke
Sterta ciuchow do prasowania-skad ja to znam?!Prasuje raz na tydzien, a pranie robie co drugi dzien dwie pralki wiec sila rzeczy tez u mnie sie tego troche nazbiera
Bylam dzisiaj na tescie z obciazeniem glukozy.MAtko 😮- 2,5 godziny to trwalo.Dobrze ze bylam razem z koleznka to poplotkowalysmy sobie troche.
Dobija mnie ten sypiacy snieg-nie lubie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie doczekałam nowego roku i już zdjęłam kartony ciuszków 0 - 6m po Helci. Boże drogi jakie to wszystko malusie jest 😁 A po drugie jaką ja mam już dużą córkę...

Dziewczyny miałam większość tych małych bodziaków przekładanych przez główkę. Moja rada jak będziecie kupować tę pierwszą bieliznę w rozmiarze 56/62 kupujcie takie, które mają kopertowe zapięcie na brzuszku. Niby mały szczegół, ale teraz kiedy jestem uświadomioną "mamą" wiem jakie to na starcie jest ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...