Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
wanilia napisał(a):
A ja po wizycie - mały (tak, tak płeć ujawniona 🙃 ) wazy 200g i ma się dobrze 🙂 7go stycznia USG połówkowe


Gratuluje synka 🙃 no teraz bedzie parka bo wydaje mi sie ze córcia juz jest 😁

Tak, córcia już jest 🙂 Za pierwszym razem bardzo chciałam córeczkę a teraz w sumie bylo mi wszystko jedno. Ale bardzo się cieszę z chłopca , lekarz nie miał wątpliwości że widzi siusiaka 😉 Tak więc możemy zacząć nad imieniem myśleć - z wyprzedawaniem ciuszków po córci jeszcze chwile poczekam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
hej 🙂no to fajnie,ze parka 😉a czujesz sie inaczej niz w 1wszej ciazy?bo ejstem ciekawa czy faktycnzie inaczej sie wyglada/czuje jak sie chodzi z dziewczynka,a jak z chlopczykiem? 🙂

Ja nie widzę różnicy...Tyle że w pierwszej ciąży ciągle się mnie coś czepiało i szpitale zwiedzałam a teraz odpukać jest wszystko dobrze. No i widzę różnicę w ruchliwości dziecka, Werka kręciła się jak korkociąg na każdym USG a ten maluszek spokojnie sobie medytuje po turecku 😁 W pierwszej ciązy jadłam więcej owoców niż teraz ale to pewnie kwestia pory roku, zachcianek nie miałam i teraz też nie mam, mdłości w pierwszym trymestrze umiarkowane w obu ciążach, pogorszenie cery też widoczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
martam83 napisał(a):
No to się melduję po połówkowym!!!!!!!!!!
CÓRCIA, tak, tak CÓRCIA zdrowiusieńka, bardzo dobrze wszystko rozwinięte, pomiary idealne!!!! Bardzo ruchliwa, groziła nam palcem i machała rączką. Dwa razy wchodziłam do gabinetu, bo nie chciała gadzinka kochana zmienić pozycji, aby można było jej zrobić ładne foto buźki na pamiątkę- także zdjęcia nieciekawe i tak się ruszała, że na zdjęciach mamy samą rączkę z tym grożącym palcem, albo same stopy, a potem odwróciła się do nas plecami- ze śmiechu nie mogliśmy wytrzymać!!!
Tak się cieszę, że druga córcia, jestem tak podekscytowana, że nie zasnę chyba dzisiaj. Mężuś się śmieje, że dodatkową robotę będzie musiał znaleźć, bo jak zaczną się stroić i ciągnąć kasę to nie wydoli, a ja na to żeby o mnie nie zapominał 😁
A wyniki krwi mam bardzo dobre i przeciwciała minimalne!!! Ale od lutego kontrole co dwa tyg. w szpitalu i sprawdzanie przeciwciał we krwi.

U Olivci był już Mikołaj i co?! Tak się w niego wpatrywała, wsłuchiwała i cytuję: \"to nie jest przecież Mikołaj, tylko tata przebrany za Mikołaja\" 😮ja myślałam, że uduszę się ze śmiechu. Mąż dalej twardo grał Mikołaja, aż chyba w końcu zwątpiła, bo jak wziął ja na kolana do zdjęcia, to się darła i uciekała jak przerażona, także Mikołaj równie szybko uciekł 😁 Z prezentów zadowolona, że aż wypieków dostała.
A i przed szpitalem były dwa renifery małe i pomocnicy Mikołaja dla dzieci w szpitalu taka niespodzianka. Olivia wniebowzięta była, ale bała się podejść i je nakarmić siankiem.


GRATULACJE!!! i cudownie ze zdrowa dzidzia Wasza 🙂 jak widac marna ze mnie czarownica 🙂 ale to tak samo jak sobie wywrozylam synka 🙂 no chyna ze siusiak urosnie 🙂
Ale mieliscie normalne usg 2D?? Ale fajnie Olivka bedzie miala sie z kim bawic a i ciuszki i zabawki beda mialy po sobie 🙂 no no niech tata teraz sie zastanawia jak to zrobic zeby swoim Paniom dogodzic 😜 ale mysle ze nie bedzie mial z tym najmniejszego problemu... 😜 oj bardzo sie ciesze, ze wszystko dobrze 🙂 tak trzymac..
PS.To Ci Mikołaj zrobił dzis niespodzianke 🙂


gratulacje! fajnie, że już wiesz że synek zdrowy.

A na zgagę polecam łyżeczkę sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance/połowie szklanki wody - nieszkodliwe, a mojej bratowej bardzo pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzusie 🙂
Ale dzis fajny typowo zimowy dzien...na dworze pieknie 😁
Ja martwiłam sie troche ze moje tak słabo sie rusza ale dzisiaj od samego rana pobiła rekord 🙃 🙃 caly czas sie wierci i nawet w czasie ruchu juz ja czuje bo do tej pory tylko jak usiadłam czy sie położyłam ..
Karola mi tez strasznie rosna włosy i o dziwo niektórzy mi mowili ze sie kiepsko ukladaja czy ze koloru nie przyjmuja a u mnie wrecz odwrotnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do dolegliwości i zachcianek w ciąży a płci dziecka, to u mnie całkiem inaczej a mam mieć drugą córeczkę. Drugą ciążę znosiłam w I trymestrze o wiele ciężej i dłużej(wymioty i mdłości, w pierwszej tylko poranne wymioty). A jeżeli chodzi o jedzenie to teraz mam na wszystko ochotę: śledzie, wszystko co kwaśne, musztardę itp, a w pierwszej ciąży to nie mogłam na to patrzeć (tylko słodkim się zajadałam), a musztardę to z powrotem zaczęłam dopiero w tej ciąży jeść. Także całkiem inaczej, a dwie córcie będą....no chyba że siusiak urośnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
😁 😁 😁 Usmiechnieta zakrecona jestes 🙂 Marta bedzie miała Córcie hahaha

Haha, ja dwa razy czytałam te posty żeby się połapać o co chodzi bo też m ten synek u Marty nie pasował 😁
Swoją drogą gratulacje martam83 🙂

Dziękuję, ja też tak właśnie czytam i nie wiedziałam do kogo ten synek miał być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polskie to Lilianna, ale jest ang. Lilly (zjadłam jedno l 🙂
Nie może być za trudne, bo wiem ile problemu będą mieć tu z pisaniem i wymawianiem naszych polskich imion. Heh więc musi być pośrednie, żeby i w UK i w Polsce było ładne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do różnic w ciąży...z synkiem nie mogłam zjeść nic słodkiego,miałam okropne mdłości,wymioty kilka razy na dzień,później okropne zgagi całe dnie i noce...chodziłam w ciąży przez lato więc królowały owoce i warzywa.nie miałam jakiś tam szczególnych zachcianek...strasznie pogorszyła mi się cera w pierwszej ciąży...

teraz w drugiej ciąży zupełnie na samym początku zanim zrobiłam test miałam ochotę stale na coś z octem...galaretkę z kurczaka polaną octem,klopsiki w occie i ryby w occie...później mi przeszło.również miałam okropne mdłości,wymioty ale tylko 1-2 razy dziennie...również mam problemy z żołądkiem i trawieniem.na razie tylko cera została w porządku...poczekamy co dalej.w pierwszej ciąży od razu tyłam ,uda dostałam i pupę i brzuch był taki rozlany już od bioder.teraz nie przytyłam prawie nic,brzuszek to taka okrągła piłeczka ,uda i tyłek bez zmian,i mam talię nadal 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja i w pierwszej i w drugiej mam piłeczkę. Moja koleżanka ma taki rozlany brzuch i szerokie biodra(nawet nie widać, że jest w ciąży) i będzie mieć drugiego synka, a wszyscy wróżyliśmy jej córcię, bo na urodzinach to sama prawie pół torta słodkiego zjadła naraz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 co do imienia-to trzeba tez patrzec na nazwisko 🙂 mi sie Julia b.podoba ale co drugie dziecko to Julia,Laura albo Nicola 😞 moj brat cioteczny nazwal coreczke Pola-tylko on ma polskie nazwsiko wiec brzmi to co najmniej dziwnie...idac droga eliminacji pozostaje Nadia albo Lily 😉 😉 Lily slodkie 🙂 mi sie dla dziewczynki tez podoba Rozalia lub Anastazja 🙂
Olivia i Lily-slodko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akurat te imiona pasują do nazwiska, nawet na kartce sobie każde jedno przy nim napisałam 🙂
I do Olivii też musi pasować, a nie żeby później czuła się pokrzywdzona...
A przy okazji super masz tą fotkę!!! Ja w pierwszej ciąży też miałam mały(pod koniec rósł), ale teraz to wymiatam 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
ja już się nie mogę doczekać poznania płci 🙂 marzy mi się córcia ale zobaczymy jak to wyjdzie. Dziewczynkę nazwiemy Lidia, chłopca Emil. Nazwisko nasze też do tych imion pasuje

ja też się tak doczekać nie mogłam 🙂 a kiedy masz usg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...