Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny, my też się zastanawiamy nad wózkiem i przyznaję że mam dylemat, mieliśmy dostać gondolę oraz fotelik od mojej bratowej a kupic tylko spacerówkę Xlander, ale okazało się że do tego stelażu nie pasuje najnowszy model, który z kolei spacerówkę ma montowaną przód albo tył, a ponoć to ważne jak np dziecko zaczyna jeść. Kolejna rzecz dotyczy tego że dzidziuś będzie na przyszłą zimę już w spacerówce więc dobrze by było żeby była lepiej zabudowana, a np xlander taki jest, ale np Z firmy Graco, która ma dobrą opinię, spacerówka jest bardzo mała. Stąd moje pytanie czym się sugerujecie przy wyborze wózka? Bo amortyzatory, pompowane kółka to już prawie standard. Czekam na wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Głównie tym żeby firma i model były sprawdzone, moja koleżanka ma xlandera i jest bardzo zadowolona, czytałam też na innych forach, takich jak te, że to sprawdzony wózeczek 🙂 pompowane koła i skórzana rączka 🙂 a i ważne żeby koszyk pod siedziskiem nie ocierał o podłogę, bardzo często naciągają się i są do dupki, bo zakupy jadą po ziemi 🙂 no i jak idziecie do sklepu to trzeba nim poszurać, pokołysać, sprawdzić jak poradzi sobie na krawężnikach i (!!!) NIGDY NIE SŁUCHAĆ PORAD SPRZEDAWCÓW, ich zadaniem jest wcisnąć nam to na co mają w danym miesiącu procent od sprzedaży 🙂

No i najważniejsze - nie kupować przez internet, lepiej dopłacić nawet 200-300 zł ale mieć serwis na miejscu. Mimo ze xLander jest sprawdzony, to nic nie jest niezniszczalne, a w przypadku innych modeli, jak i tego oczytałam się jak to wysyłali co miesiąc wózek bo tu coś się zepsuło, to coś innego... Nie wyobrażam sobie odesłać wózek i być uziemiona na tydzień ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Majóweczki 🙂
Dawno mnie tu nie było 😞 Ja również Nowego Roku nie zaczęłam zbyt szczęśliwie, bo od pobytu w szpitalu 😞 Miałam plamienie, ale prawdopodobnie związane z leczeniem Clotrimazolem na który jestem uczulona. 3 dni spędziłam na Patologii, dostawałam leki rozkurczowe i na grzybicę. Okazało się również, że skoczyło mi TSH mimo kontroli w połowie grudnia;/ Pobrano mi też wymaz i najgorsze co się okazało, że wyhodowałam bakterię Kklebsiella pneumoniae (czyli pałeczka zapalenia płuc, ponoć typowa bakteria szpitalna, i generalnie bytuje w dr oddechowych lub w przewodzie pokarmowym, więc skąd to u mnie w pochwie się znalazło to nie wiem 😞((( ) Dostaję antybiotyk - robione w aptece globulki.
Jestem załamana tą bakterią, bo nie dość że mało informacji co do jej leczenia w tym miejscu i skuteczności, to jeszcze do tego przyplątała mi się paskudna grzybica, taki atak jakiego w życiu nie miałam i to co ze mnie wylatuje przyprawia mnie o dreszcze 😞
Także nie mam za bardzo nastroju, raczej jestem zdołowana, bardzo boję się o naszą kruszynkę, bo tyle już się naczytałam o bakteryjnych zakażeniach w ciąży 😞

Z lepszych wiadomości to w poniedziałek miałam usg połówkowe - z dzidzią wszystko dobrze, wszystkie narządy i serduszko w normie, płeć potwierdzona ponoć w 100%. Waży 360gr.

Widzę, że rozmowa była o wyprawce, my już prawie skompletowaliśmy garderobę, brakuje tylko pajacy. Resztę będziemy kupować w okolicach marca.
Wózeczek mamy już wybrany - Jedo Fyn Freeline.

Aha ktoś pytał o twardnienia - są w normie jeśli pojawiają się do 10 razy dziennie i nie są w regularnych odstępach czasu (ja miałam co 10-15min) . Teraz całe szczęście napinania się uspokoiły, tylko ta bakteria 😞

Ale mi wyszedł elaborat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuchatki 🙂
Ja wlasnie chcialam tego x-landera ale znajoma mi odradziła 😞
Ja patrze tez na materiał z ktorego jest zrobiony zeby sie dobrze czyscil ,zeby byl super nieprzemakalny, no mocny i skladal sie tak zeby byl niewielkich rozmiarow...no i zeby mi sie do windy bez proplemu zmiescil i zeby byl w miare lekki...zeby mozna bylo regulowac wysokosc podłogi w gongoli np. no ocieplacz na nozki do spaderowki tez jest wazny ale chyba teraz wiekszosc to ma...no i juz sama nie wiem co jeszcze.. 🙃 znalazlam jeszcze taki :
http://www.google.pl/search?q=W%C3%B3zek+Bebe+Beni+4Runner&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=w_btUJavBc7LswaJy4HoCQ&ved=0CD8QsAQ&biw=1024&bih=475
Akirka biedaczysko wszystko bedzie dobrze..trzymam kciuki za Was i duuuuzo zdrowka 😉
ogladałam tez ten wozek strasznie podobal mi sie ten braz z niebieskimi kwiatami ale jak sie okazalo ze chlopiec to musze szukac czegos gladkiego 🙂

A teraz siedze i pożeram owsianke bo jak zwykle burczy mi w brzuchu przed spaniem a pozniej wczesnie rano... 😜 a mialam juz od 18 nic nie jesc ale sie nie da 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/espiro-atlantic-2w1-spiworek-tako-gratis-hit-i2903204475.html
http://allegro.pl/jet-alu-babyactive-2012-hit-fotelik-3w1-i2919176849.html
http://allegro.pl/leviroo-due-exklusiv-fotelik-spiworek-parasol-xxxl-i2921629246.html

ja mam takie 3 typy wózka...mieszkam na wiosce,więc nie muszę mieć jakiś tam drogich ,,,te 3 mi się podobają i nie wiem na jaki się zdecydować później 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a chodzi mi jeszcze o upławy? macie teraz jakieś upławy?
bo ja mam i tak to są takie mleczne,jak na dni płodne,ale czasami jestem przestraszona bo są takie dość wodniste,że boję się,że wody mi ulatują 🥴
chyba wybiorę się do położnej o poradę i zapytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli mowa o wózkach my z mężem wybraliśmy ten http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-3w1-saturn-2-krasnal-i2920765425.html

Nie jest to drogi wózek oglądaliśmy go jest ładny, dobrze wyprofilowany, lekki zdecydowanie nam odpowiada. Jest też wysoki co ułatwia sprawe wyjmowania małego z gondoli ponieważ obydwoje jesteśmy wysocy 🙂

Powiedzcie mi kiedy kupujecie łóżeczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Miałam tak samo jak Ty, i te same obawy. Lepiej wybrać się na IP i spakuj od razu piżame. Musiałam zostaç w szpitalu. Na szczęście w moim przypadku nie były to wody płodowe, tylko zdiagnozowali rozległą infekcje i podawali leki.

To było do Marcysi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wozeczek bardzo ladny 🙂
Hmm....ja tak sie zastanawiam czy mozna juz w 7 mies kupic lozeczo?
A wozek kiedy? 🙂

Wczoraj ogarnelo mnie szalenstwo zakupowe, Carter's ma takie fajne promocje na stronie, ze dalam czadu 🙂
Jak macie dojcia do tych ciuszkow to polecam, super jakosc i po 50 praniach wygladaja bardzo dobrze.
Juz mi sie chce lozeczka, wozeczka....ale chyba tak w marcu to juz powinno sie miec, co o tym sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja łóżeczko już mam 🙂 tylko złożone ;p koleżanka mi dała bo wyjeżdżała do Anglii i już nie potrzebuje, dokupiłam tylko swój materac bo ona miała zwykły piankowy, my wybraliśmy ten kokos-pianka-gryka.
Ubranka powoli kupuję, na pościel (to kremowe zoo) muszę poczekać około 2 tyg bo nie maja go na stanie w magazynie, ale już zamówione 🙂
Myślę że w następnym miesiącu kupię kilka drobiazgów jak tetry, butelki, kocyki...
A wózek (3w1) w 8 miesiącu już, w 9 chcę mieć już wszystko gotowe, wyprane, poukładane i odpoczywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki. Byłam ostatnio na badaniach, morfologia, mocz i test obciążenia glukozą. Anemia jak była tak jest, więc teraz pewnie lekarz zaleci mi żelazo, poza tym mocz i glukoza w porządku. Byłam wczoraj na USG. Dzidzi zdrowe, serducho bije jak dzwon, ale nie dało się określić płci 🙂. Ścisnęło nóżki, pupę wepchnęło pod moją wątrobę i nic a nic nie dało się zobaczyć 🙂. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a my właśnie wróciliśmy z badania echa serca płodu, wszystko jest w porządku, pani kardiolog potwierdziła płeć- będziemy mili dziewczynkę- Antosię 🙂 Tak się dzidzia ułożyła w całej swej okazałości i woreczka z jajkami tam nie było :p Ale nam i tak bez różnicy 🙂 najważniejsze zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzusie 😉
Ja bardzo bym chciała juz gromadzic wszystko ale moj maz twierdzi ,ze jeszcze za wczesnie 😞
Ale zapowiedzialam mu juz ze od lutego ruszam z zaopatrzeniem dla Stasia 🙂
Tez chcialabym juz w 9 miesiacu miec wszystko kupione uprane i wyprasowane ...
W sumie rozlozymy sobie koszty na 3 miesiace mam nadzieje ze spokojnie damy rade...
O wozek nie musimy sie martwic poniewaz dziadkowie powiedzieli ze kupia wozek mamy tylko znalezc...tez nie chcemy nie wiadomo jak drogiej calej wyprawki...mysle ze pomoze nam w tym zdrowy rozsadek...i ktos z doswiadczeniem 🙂 mam nadzieje ze do konca marca kupimy lozeczko posciel wanienke a w lutym ciuszki 🙂 wozek zamowimy wczesniej ale umowimy sie na odbior dopiero w kwietniu bo nie mamy teraz gdzie tego trzymac a jeszcze musimy odnowic pokoj dla Synka ... wozek wybralismy ten :
http://www.euro-cart.eu/nasze_produkty/passo.php
A nad posciela bezowe zoo caly czas sie zastanawiam ... 🙂

no i oczywiscie ..malina101 gratuluje coreczki... dziewczynek nam przybywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
Akirka trzymaj się bidulko!!! Oby jak najszybciej Ci wszystko minęło!!!!!!!

Co do upławów, to u mnie najgorzej jest jak wypadają mi dni płodne w miesiącu, to jest ich ogrom i są mleczne. Czasem żółtawe- o te będę pytać położną. Bo o mleczne już pytałam ostatnio, to powiedziała, że u kobiety w ciąży to normalne i dopiero jak zmieniają swój kolor lub zapach, to trzeba to skontrolować.

Ja wózek już mam od miesiaca. Trafiła się okazja, to kupiłam (https://www.google.com/search?q=babystyle+oyster+hot+pink&hl=pl&client=firefox-a&hs=V0l&tbo=u&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=LzfvUIaaMaqr0AW214DoBQ&ved=0CDwQsAQ&biw=1280&bih=538- kolor malinowy. Łóżeczko mamy po córci(które też kupiłam jak byłam 6-7 miesiąc). Ja tam nie wierzę w żadne zabobony i uważam, że najwyższy czas kompletować wszystko.

Przewaga dziewczynek u nas, a i wśród moich znajomych w ciąży same dziewczynki będą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do imienia, to powiem Wam kochane, że jestem w szoku jeśli chodzi o mojego męża 😮 uparł się na tą Julkę i nie idzie go urobić w żaden sposób!!!! Wczoraj usłyszałam, że tym razem nie postawię na swoim jak to zawsze, bo on marzy o Juleczce i koniec. I już zwraca się do niej Juleczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
A co do imienia, to powiem Wam kochane, że jestem w szoku jeśli chodzi o mojego męża 😮 uparł się na tą Julkę i nie idzie go urobić w żaden sposób!!!! Wczoraj usłyszałam, że tym razem nie postawię na swoim jak to zawsze, bo on marzy o Juleczce i koniec. I już zwraca się do niej Juleczka.


Ale Julia bardzo ładnie...Nawet do siostrzyczki pasuje Olivia i Julia 🙂
a co do wyprawki ja tam nie slyszalam zadnych przesadow na ten temat...maz twierdzi ze mamy jeszcze czas i wez sie tu kluc z upartym chlopem 😉
a wozeczek ładny 🙂 taki słodki no jak to dla dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz Rudzielec jakie uparte te nasze chłopy 😮
Fakt Julia to piękne imię, ale mi się marzy Lilly, Lidia, Pola, Nadia- coś w takim stylu. Ciągle nie mogę się zdecydować 😉
Ja się nasłuchałam o tych zabobonach od mojej babci. Także później już jej nawet nie mówiłam co kupowałam i kiedy- wiadomo starsi ludzie mają tam jakieś swoje"wierzenia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
No widzisz Rudzielec jakie uparte te nasze chłopy 😮
Fakt Julia to piękne imię, ale mi się marzy Lilly, Lidia, Pola, Nadia- coś w takim stylu. Ciągle nie mogę się zdecydować 😉
Ja się nasłuchałam o tych zabobonach od mojej babci. Także później już jej nawet nie mówiłam co kupowałam i kiedy- wiadomo starsi ludzie mają tam jakieś swoje"wierzenia".


No niestety uparci sa ..jak na poczatku powiedziano nam ze na 70 % dziewczynka to juz wiedzialam jak dam jej na imie ale mezowi sie nie podobalo i powiedzial ze to on pojdzie rejesterowac i zrobi jak zechce wiec dalam sobie spokoj bo w mojej rodzinie polowa ma imiona wziete z kosmosu bo tatusiowie jeszcze pod wpływem pepkowego 🙂 chodzili rejestrowac dzieci 😜
Tak wiec moj napewno nie bylby wyjatkiem...a jesli chodzi o wyprawke to sam zobaczy ze wreszcie polowe bedzie musial kupic sam i ciekawe czy bedzie taki madry 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
martam83 napisał(a):
No widzisz Rudzielec jakie uparte te nasze chłopy 😮
Fakt Julia to piękne imię, ale mi się marzy Lilly, Lidia, Pola, Nadia- coś w takim stylu. Ciągle nie mogę się zdecydować 😉
Ja się nasłuchałam o tych zabobonach od mojej babci. Także później już jej nawet nie mówiłam co kupowałam i kiedy- wiadomo starsi ludzie mają tam jakieś swoje"wierzenia".


No niestety uparci sa ..jak na poczatku powiedziano nam ze na 70 % dziewczynka to juz wiedzialam jak dam jej na imie ale mezowi sie nie podobalo i powiedzial ze to on pojdzie rejesterowac i zrobi jak zechce wiec dalam sobie spokoj bo w mojej rodzinie polowa ma imiona wziete z kosmosu bo tatusiowie jeszcze pod wpływem pepkowego 🙂 chodzili rejestrowac dzieci 😜
Tak wiec moj napewno nie bylby wyjatkiem...a jesli chodzi o wyprawke to sam zobaczy ze wreszcie polowe bedzie musial kupic sam i ciekawe czy bedzie taki madry 🙃 🙃 🙃

Ha! To tak jakbym słyszała mojego!!! Też mi gada, że mogę sobie nazywać jak chcę, bo to on i tak pójdzie rejestrować i nada Julka. Chyba by tego nie zrobił?! 😮ale z drugiej strony dobrze, że jemu się nie podoba jakaś : Genowefa itp(bez urazy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec ja tez spac nie moge i tez mam zgage.
Faktycznie mleko pomaga ja tez pije 🙂
Co do imion....to mnie i mezowi podoba sie Elvis , ale sporo ludzi kiwa glowami czemu nie polskie imie , no i ze nazywajac go tak robimy krzywde dziecku....
No a ja sie wkurzam jak to slysze....!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! widzę, że przygotowania idą pełną parą. Ja się zastanawiam nad kupnem przewijaka
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70153805/
ale się zastanawiam na ile to jest praktyczne - w końcu trzeba na nim położyć dziecko wzdłuż ciała, a do przewijania, ubierania to chyba wygodniej prostopadle? Co myślicie? Ja nie mam doświadczenia.

Mój mąż to też uparciuch - nie chce mi się zgodzić na Natalię, ciągle tylko słyszę Monika i Monika. Mieliśmy tak dać naszemu pierwszemu dziecku na imię, które niestety nie przyszło na świat i tak mi dziwnie nadawać je kolejnemu. Tak sobie myślę, że ciągle myślałabym o naszym Aniołku 🥴

a wózeczki śliczne wybieracie - nie spodziewałam się, że 3 czy nawet 4 częściowy wózek można dostać już od 1200-1300 zł! spodziewałam się raczej kwoty 2,5 tys. A tu niespodzianka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomniałam napisać, że dziecinka bryka na całego, brzuszek rośnie, a ja mam anginę i biorę antybiotyk... 😠 a już w piątek mm połówkowe 😆 i zobaczę moją dzidzię 🙂 ciekawe czy dostanę skierowanie na test obciążenia glukozą, bo z tego co słyszę, to większość z was już miała, a ja na piątek mam tylko zrobić badanie ogólne moczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...