Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja mam kupione 2 paczki pampersów 1 z Huggiesa.byliśmy w rossmannie i tam była taka promocja,że w kartonie była jedna paczka pampersów,1 paczka chusteczek i takie płatki duuuuże kosmetyczne do przemywania twarzy czy pupci.i to za jedyne 20zł.więc wzięłam takie dwa kartoniki.

później może kupię jedynki jeszcze z pampersa ale też spróbuję te DADA z biedronki.

dziś dowiedziałam się od bratowej,która dopiero co urodziła,że w tym szpitalu dają paczkę ,w której jest 1 paczka pampersów,chusteczek,butelka,smoczek,śliniaczek,itp...także na razie nie dokupuję pampersów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
sandrinia napisał(a):
marcysia86 napisał(a):
sandrinia napisał(a):
czesc dziewczyny 😘
A już w nocy myślałam, że sie zaczęło, ale gdy posiedziałam na kibelku to przeszło 😞 dziaiaj to już nawet dwójeczek nie ma 🤔 już chyba przewrażliwiona jestem 😎 no nic trzeba poczekać do piątku i patologia czeka 🙂
A co do lareta to faktycznie pięknie się prowdzi i tak leciutko 😆 hmmm tylko teraz tak myślę, że trochę za ciemne kolory ten mój mężuś wybrał, bo tak myślę że brąz z kremem byłby fajniejszy, ale ogólnie to jednak jestem bardzo zadowolona :-)

Marcysia co do tego lareta to powiem Ci, że my na początku zastanawialiśmy sie nad używanym i na allegro czy "tablica.pl" dość często są za pół ceny w dobrym stanie, ale nie mogliśmy trafić na kolor, a jak już był kolor to tylko 2 dni, bo odrazu poszedł za 700 zł, a wyglądał jak nowiutki - masz jeszcze trochę czasu to może popatrz na używane i wymarzony wózeczek będzie Twój. My w końcu kupiliśmy nowy, ale z tego co widzę to one tak szybko schodza, że nie mam wątpliwości, że szybko go później sprzedamy 😉



no właśnie czatuję codziennie na allegro lub tablicy.ale też jak jest mój kolor to nie zdążę się obejrzeć a już sprzedany 😮
mój brat kupił z tablicy .pl z imitacji lnu za 900zł i jest jakby w ogóle nienaruszony...koła są jak nowe.niby kobitka jeździła tym wózkiem tylko po domu i stał na balkonie.trafiło im się naprawdę


a jaki mniejwięcej kolor by Ci odpowiadał ??
A może ten laret z tablicy pl ten, który mój mężuś miał upatrzony kolor 06 to właśnie twój brat go kupił 😁 hehe ale chyba nie bo ten "nasz" był za 700 zł chociaż mężuś też wspominał, że babka pisała że nim na dwór nie wyjeżdzała czy jakoś tak 🤔 😎



ja chciałabym z tej zwykłej serii ten siwy czy tam kremowy...tak myślałam nad tym fioletem... 🤔
a mój brat kupił z Wejherowa za 900zł imitację lnu brązowo kremowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć...

Ja miałam być w domu a jestem nadal w szpitalu... Zaczęło mi rosnąć w badaniach CRP, białkomocz, duże obrzęki i ciśnienie i podejrzewają zatrucie ciążowe... do jutra do 16 mam badania jeżeli się okaże, że to jest to to będą jutro kończyć moją ciążę...
Jestem po prostu chora z rozpaczy.. 😞 tyle łez ile ja dzisiaj wylałam to mi się chyba jeszcze nie zdarzyło.. 😞 boje się okropnie o mojego maluszka..miało być tak pięknie miałam być w domku i czekać na niego a tu taka przykra niespodzianka... z jednej strony dobrze, że to wykryli w szpitalu i że mnie zbadają z drugiej strach mnie paraliżuje. Jak okaże się, że wyniki wracają do normy to może w pt wyjdę..

Dziewczyny żadnej z was nie życzę tego co ja teraz przeżywam..jestem na skraju załamania nerwowego, wyje i wyje 😞 nie potrafię przestać czuję się mega ciężko z tym wszystkim..
Najgorsze jest to, że wczoraj wyniki były idealne a dzisiaj takie rzeczy..w ciągu jednego dnia tyle może się zdarzyć...nigdy tak nie myśałam.. sądziłam, że oczekiwanie na maluszka będzie dla mnie najpiękniejszym czasem a teraz przeżywam po prostu piekło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nihasa wiem co czujesz...teraz rodziła moja bratowa i też swoje przeszli,przewozili ją ze szpitala do szpitala ,bo doszukał się gienokolog,że miała dodatnią toksoplazmozę i nie otrzymała żadnego leku.i dziecko może urodzić się chore....ale na szczęście wszystko oki jest z małym

ja trzymam kciuki za ciebie i maleństwo.czyli jutro zrobiliby ci cesarkę?
głowa do góry i postaraj się nie płakać tyle kochana,bo ten maluszek też to wszystko odbiera.
trzymam mocno kciuki by wszystko poszło po twojej myśli i szczęśliwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa aż nie wiem co Ci napisać. Na pewno wiem, że wszystko będzie dobrze z Twoim maluszkiem. Rozumiem, że Ci ciężko, ale staraj się myśleć pozytywnie, bo tak jak napisała Marcysia dzidzia wszystko odczuwa i to wcale nie jest dobre dla niej.

Co do pieluch, to ja mam jedną paczkę pampersów 1 new born, dwie rozmiar 2 i dwie 3. Jak coś to się dokupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa głowa do góry, zrobią Ci pewnie CC na dniach przy takim zatruciu. Z Maluszkiem na pewno wszystko ok. Juz niedługo będziecie razem! Trzymaj się jakoś, musisz wytrwać jeszcze chwilkę! Zobaczysz że będzie wszystko dobrze!!! Nic się nie martw! Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dziś było pochmurno i lało. Teraz znowu jest ślicznie i ciepło. Pół dnia spędziłam poza domem, byłam u siebie w pracy i tam przesiedziałam tyle czasu 🙂 W taką pogodę to aż się nie chce wracać do domu 🙂

My mamy też jedną paczkę Pampersów new born. Kupimy może jeszcze jedną a poźniej bedziemy dokupywać na bieżąco. Prosiliśmy znajomych że zamiast ubranek wolimy na prezent inne rzeczy, choćby pieluszki właśnie.

Chusteczki też mam Pampers zielone i sensitive.
Boję się coraz bardziej że nie będę się umiała zająć dobrze małym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa trzymaj sie kochana!!!! bardzo mocno trzymam za Was kciuki i mam nadzieje ze wszystko sie dobrze skonczy. Musisz wytrzymac jeszcze troszke. I tak jak dziewczyny radza uspokoj sie troszke i sprobuj jakos odprezyc i poprawic humor na tyle na ile jest to mozliwe bo maluszek wszystko przezywa razem z Toba.... Goooorace pozdrowienia!!! Trzymaj sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
my byliśmy wczoraj z mężusiem na zakupach - planowaliśmy zamówić wózek i kupić poszewki na pościel do łóżeczka i kicha! zdecydowaliśmy się na wózek baby design Lupo, ale niestety fabryka ma przerwę w szyciu, na magazynie został tylko kolor różowy i fioletowy, a zielony lub szary (taki jak ja chciałam) dopiero będzie dostępny pod koniec maja!!! 😮 kurcze, trzeba było nie zwlekać z zakupem 🤨 a pościele są, owszem śliczne, ale w sklepach stacjonarnych tylko w wymiarze 135x100, a ja mam 120x90 wkład 🤨 ehhhh.... a już myślałam, że będziemy mieć wszystko z głowy, a teraz sama nie wiem. Może to jest znak żeby wziać elipso?



a nie możesz zamówić sobie wózka na allegro? tam są dostępne te lupo 🙂
pościeli też jest mnóstwo na allegro 🙂
chyba,że nie lubisz zakupów przez internet 🤔


no właśnie problem jest w tym, że na allegro niby wszystkie kolory są dostępne, ale jak dzwonię w sprawie konkretnej aukcji, to dostaję informację, że mają tyko różowy i fiolet, a reszta kolorów to w drugiej połowie maja 🤨
pościel już zdecydowałyśmy z mamą, że będziemy szyć, bo w leroy merlin znalazłam fajny materiał za 40zł/m i za 60zł będę miała odpicowaną pościel:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
marcysia86 napisał(a):
chcę chyba kupić ten wózek ,ale zastanawiam się czy nie jest za jasny?

http://tablica.pl/oferta/tako-captiva-mohican-zestaw-4w1-ID2HvBb.html#0ed2cfd3ce;r:;s:



no doradźcie kobietki plissss czy nie za jasny?



wow jest przesliczny!!! mi sie baaaaaaardzo podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysiu, śliczny ten wózeczek i najlepszym dowodem na to, że nie jest za jasny jest fakt, że używany, a wcale tego po nim nie widać 🙂
Nihasa, Biedulinko kochana, nieba bym Wam przychyliła, gdybym mogła! Aż mi serducho ściska, że musicie przechodzić przez coś takiego 😞 Ale bądź dobrej myśli, jesteście w szpitalu, więc lekarze nie pozwolą, by coś złego się stało. I choć wiem, że łatwo się mówi, to musisz uzbroić się w cierpliwość i myśleć tylko o tym, że niebawem będziesz tuliła swoje Szczęście w ramionach, zdrowe i radosne. Obiecuję, że tak będzie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
uśmiechnięta no właśnie tak to jest,że jak coś się podoba to nie ma takiego koloru...
ja też mam z tym problem...jak podoba mi się wózek z budowy to ma beznadziejne kolory...jak ma fajne kolory i materiał to ma beznadziejny jakiś kosmiczny stelaż...

a weszłam teraz na allegro i tako lareta w ogóle nikt nie sprzedaje. Mają jakiś przestój czy coś? wczoraj jeszcze zastanawiałam sie nad elipso, ale jest mocno sztywny i w sumie bujać się go w ogóle nie da 🤔 Rudzielec próbowałaś może? bo może akurat taki sztywny egzemplarz mieli na sklepie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nihasa teraz to już pewnie pójdzie raz dwa, bo nie będą ryzykować, żeby trzymać Cię długo z zatruciem (jeśli to faktyczne jest ono). Trzymaj się, wszystkie mocno trzymamy za Ciebie kciuki!!! A jak ty będziesz już miała dawno synka przy sobie, to będziesz musiała trzymać te kciuki za nas wszystkie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia wózek widać, że bardzo zadbany. Jeżeli wszystko jest ściągane, to żaden problem bo będziesz mogła prać w pralce, a jak nie to gąbeczką wszystko powinno schodzić. Mi te kolorki się podobają jak i cały wózek. Zresztą cena jest naprawdę kusząca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, również dołączam do majóweczek co prawda późno mimo że od 25tc na zwolnieniu to jakoś brak czasu na cokolwiek 😉
Kurcze wam też się dłuży to czekanie na maluszka? Mnie im bliżej tym się wydaje dalej szczególnie od kiedy pogoda się poprawiła, wyszło słoneczko a ja muszę leżeć plackiem...
Wyprawka już dawno gotowa, podobnie jak niektóre z was zastanawiam się nad odpowiednią furą dla synka 😉 Na dokładkę starszy utrudnia wybór komentarzami co będzie obciachowe dla brata a w jakim nie będzie wstyd 😁 😉
Jutro wybieramy się na wizytkę kontrolną - zobaczymy ile mój Fabianek już waży 🙂 Co prawda to dopiero jutro po południu a ja już nie mogę sobie miejsca znaleźć
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My właśnie też wróciliśmy z kontrolnej wizyty. Skurczy brak i mam odstawić magnez żeby pobudzić macicę do pracy. Przez dwa tyg przytałam aż 100g hihi co oznacza że raczej już nic nie przytyje i skończyło się to na poziomie 7,2kg 🙂
Doktor badał mnie i stwierdził że palca nawet nei mógł wcisnąć w szyjkę taka jest zwarta. No i powiedział : NO TO CZEKAMY.
Za tydzień mam się zjawić na KTG, jakby się coś działo to oczywiście szybciej do szpitala.
Zrobił nam USG i malutka waży 2900. Czyli tak jak szacował doktor 🙂 Więc raczej więcej niż 3200 nie będzie miała. Ale powiem wam że urodzo wyglądała, choć to tylko obraz ultrasonografu. Już nie mogę sie doczekać kiedy będzie z nami 🙂 Sprawdzał też wody i poweidział że jest ok i przepływy w pępowinie i że też jest ok.

Dostaliśmy do uzupełnienia plan porodu, więc musimy nad tym posiedzieć i uzupełnić oraz czynniki ryzyka, w których podsumował lekarz moją ciążę. OPisał że leukocytoza występowała przez cała ciąże oraz o podwyższonym CRP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki!!! Ja też miałam dziś wizytę i ktg. Skurczow brak, FHR 166/min (czy to nie za duzo?) a moja kruszynka wazy 2,5 kg, i tak jestem zadowolona bo na ostatniej wizycie bylo tylko ni ecale 1,5 kg. Ja nic nie przytylam, i dobrze bo starczy tych kilogramow. A o mojej szyjce nic nie wiem...
Nihasa ja tez trzymam kciuki!!! A jak u was dziewczynki z biciem serca maluszka? Bo mi sie wydaje ze to 166 to strasznie duzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Witam dziewczynki!!! Ja też miałam dziś wizytę i ktg. Skurczow brak, FHR 166/min (czy to nie za duzo?) a moja kruszynka wazy 2,5 kg, i tak jestem zadowolona bo na ostatniej wizycie bylo tylko ni ecale 1,5 kg. Ja nic nie przytylam, i dobrze bo starczy tych kilogramow. A o mojej szyjce nic nie wiem...
Nihasa ja tez trzymam kciuki!!! A jak u was dziewczynki z biciem serca maluszka? Bo mi sie wydaje ze to 166 to strasznie duzo...


U mnie było dzisiaj średnio ok 130, a w 27 tyg 160 i się o kilka zmniejszało wraz z upływem tygodni. Ale jak obserwowałam KTG to i bywało różnie więc nawet nei wiem jak to uśredniają. Ale skoro lekarz nic nie powiedział to widocznie wszystko jest w normie i nie powinnaś się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Okraglaczki 😁
Nareszcie mam chwile zeby napisac...bylam dzis na wizycie Gizmo juz ma glowke bardzo nisko ..gin.stwierdzila ze daje mi 1,5-2 tygodnie i bedzie to zapewne szybka akcja 🙂 w sobote mam usg wiec napisze jak nasz Stachurek sie prezentuje 🙂 dostalam juz skierowanie do szpitala a dowiem sie 22 kiedy mam sie zglosic bo przez ta cukrzyce nie moge przenosic ciazy...
marcysiu wozek ładny wcale nie za jasny 🙂na lato i dla dziewczyneczki super 🙂
Usmiechnieta nasz tez ma amortyzatory i jest bardzo miekki moze taki mieli egzemplarz w sklepie...a co do Twojego wozka moze sprobuj gdzie indziej skoro juz wiesz ze jestes zdecydowana na lupo..w moim sklepie jest zielony i niebieski jak cos 😉 😜
Nihasa co dzien mysle co u Ciebie i czy jak wejde na brzuszka juz bedziesz po 😞 Bede mocno trzymac kciuki za Ciebie i Mateuszka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju padam, wysprzątałam wreszcie kuchnię i pomyłam okna, jedynie zostały dwa na górze z zewnątrz, ale to już mężuś umyje jak będzie miał wolne, bo te ang. okna otwierają się na zewnątrz i nie sięgnę, a z brzuchem nie będę wisieć za oknem, bo co jak mnie przeciąży 😉
Ja przytyłam .....gotowe....20 kilo 🥴; 5 kilo więcej niż w pierwszej ciąży. Mam nadzieję, że zgubię w miarę szybko, tym bardziej że wesele latem nam się szykuje, a człowiek chciałby jakoś wyglądać.
Ciekawe czy z moją szyjką się coś zmieniło, wczoraj próbowałam namówić mojego na badanko, ale nie do końca uwierzył że mówię serio 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...