Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka!

My wróciliśmy właśnie z KTG - wszystko jest ok 🙂 jak tak dalej pójdzie to będę rok nosić Mateusza ochh jaka ja się ostatnio zrobiłam niecierpliwa. 😜

Co do spakowanej torby to też już jest trzeba tylko wrzucic moje kosmetyki i to tyle 😁 ale na kiedy ona będzie potrzebna to nie mam pojęcia...

Gawinka wszystkiego dobrego!! Przede wszystkim szczęśliwego rozwiązania i nie martw się tak tą 3 z przodu mój mąż też kończy w tym roku 30 latek ale mentalnie nadal czuje się bardzo młodo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki!!!
ja dziś zabrałam się za pranie reszty ubranek...pościeli nowej ,w te morelowe misie.jest śliczna,ma taki ciepły odcień.
wysprzątałam pokój synka za łóżkami i poukładałam zabawki,wywaliłam połamane ...

jeszcze mi parę rzeczy brakuje do szpitala...nowe laczki,klapki,2 koszule do karmienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewela21 napisał(a):
hej brzuszki 🙂
tak mi szkoda ze nie mam internetu i nie moge pisac z wami codziennie 😞
ale dzis mam chwile i chcialam sie pochwalic ze zamowilam wozek na allegro i dzis wlasnie przyszedl 🙂
jak u was kompletowanie wyprawki? ja jeszcze malo mam jakos nie moge sie zabrac za to porzadnie jeszcze jestesmy w trakcie urzadzania mieszkania musze kupic meble dla dziecka i w salonie wymienic bo kupilam i nie podobaja mi sie... a juz tak malo czasu zostalo... a wy macie pokoje dla dzidzi? jesli tak to jak je urzadzilyscie? bo ja nie wiem jakie meble kupowc nie chce takich typowo dzieciecych bo szybko trzeba bedzie wymieniac... moze ktoras z was lubie takie sprawy jak urzadzanie mieszkania i mi pomoze bo ja sie boje ze cos kupie i bede zalowac hehe...
a jak u was ze spaniem w nocy? tez sie meczycie jak ja? nogi mnie okropnie bola i boki bo tylko na bokach teraz spie i w ogole wyspoac sie nie moge.... pozdrawiam i buziaki 🙂


hej 🙂 pochwal sie jaki wozeczek zamowilas 🙂 mi wozek przyszedl juz w tamtym tyg i nie moglam sie nim najezdzic po mieszkaniu heh 🙂 my oddzielnego pokoju niestety nie mamy wiec poki co maly skazany jest na mieszkanie z nami w sypialni ale chcemy przeprowadzic sie na wieksze mieszkanie zeby mial swoj pokoik. wiec za bardzo wydziwiac z urzadzaniem nie moglismy :/ pociesze Cie ze nie jestes sama bo ja tez sie za cholere nie moge wyspac :/ o ktorej bym sie ni polozyla budze sie codziennie o 4 nad ranem i nie moge spac... z pozycja tez jest ciazko bo nie powiem wadzi mi brzuchol i ciezko jest mi sie wygosnie ulozyc do snu i jeszcze czasami te skurcze w lydkach mnie dobijaja... ale juz nie dlugo nam zostalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell to tak jak mi się udało wyrobić z drugą ciążą do 30. Ja się cieszę 2 do listopada, a potem będę płakać.
Rudzielec zdróweczka duuuużo!!!!!!!!!!!!!!! Mi dużo lepiej, gardło tylko z rana pobolewa.
Gawinka wszystkiego najlepszego i oczywiście szybkiego, w miarę bezbolesnego rozwiązania!!!

Wróciliśmy właśnie z tego przedszkola i Olivia odstawiła nam taką histerię, że myślałam że ze wstydu zapadnę się pod ziemię! A mianowicie tak jej się podobało, że nie chciała stamtąd wyjść! Jak M. wziął ją na ręce, to ta go plask w twarz 😮, rzucała nam się na ziemię i wrzeszczała, że ona nie chce iść, że zostaje itd!!! 😮 😮 W tym amoku nic do niej nie docierało, co ją próbowałam ubrać, to na nowo ściągała- we dwójkę nie mogliśmy sobie z nią poradzić. Na nic zdały się tłumaczenia, że wróci tu jutro itd. Jak tak ma być codziennie, to ja dziękuję 😮 Także popis dała na całego, dopiero w domu się uspokoiła.

Moja torba też spakowana, ale nie będę pisać, co mam, bo tu jest trochę inaczej. O wiele mniej tego wszystkiego, bo szpital zapewnia i trzymają przy pierwszym dziecku tylko 1 dzień, a przy drugim, jeszcze tego samego dnia wypuszczają (oczywiście jeśli wszystko jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sie zastanawiam ze zamiast koszulek, spiochow i kaftanow spakuje chyba pajace i body...jak myslicie?jakby nie bylo pajace łatwiej założyć...no nie wiem sama...i tak jeszcze sobie mysle o tych bodziakach bo mam do szpitala kupione rozpinane tylko w kroku...to sobie dorobie roboty i stresu 😉

Martus dzieks 😘 chyba bede zyla 🙂
A widze ze Ty tez z listopada no kochana to żółwik 🙃 ja z 4 🙂 tyle ze 30 mam za rok 🙂
Z jednej strony to dobrze ze plakala bo nie chciala wyjsc gorzej jakby nie chciala wrocic jutro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Gawinka napisał(a):
Angela91 napisał(a):
Dziewczyny a spakowala sie juz ktoras do szpitala? bo ja tak wlasnie chyba sobie mysle ze jutro sie za to zabiore..

część 🙂 ja się spakowalam 😁 ( choć jeszcze drobiazgów w walizce brakuje, ale zrobiłam to w miniony piątek 🙂 walizka stoi i świata - jakbym na lotnisko jechała a nie do szpitala 😁
a dziś przechodzę na drugą stronę mocy z 3 z przodu... I tak jakoś starość mnie dopada 🙂 😁




Gawinka Wszystkiego Najlepszego oby wszystko poszlo szybko i sprawnie a synus byl zdrowiutki 😁

Ja to dzisiaj nadal umieram...nic sie nie poprawilo juz nie wiem co mam robic chyba jutro jak pojade na to KTG to zlapie moja gin.a jak nie to sie spytam kogokolwiek co na te zatoki bo lewe oko mam nadal spuchniete...wstalam dzis o 1.30 zrobilam sobie herbate z miodem i cytryna ...pomoczylam nogi w goracej wodzie z sola...i ok 3 znow sie położyłam a glowa mi peka jak nie wiem co 😠
Dziewczyny napiszcie co do tego szpitala trzeba wziac dokladnie ja tez juz bede pomalu pakowac torbe..dzisiaj jeszcze bede prac wiec od razu bede sobie segregowac co wazniejsze...
Zdrowka Wam zycze bo mi to chyba juz nic nie pomoże 🤢



NA ZATOKI POLECAM KOMPRESY CIEPLE, PRZYKŁADAJ SOBIE NA CZOLO I POLICZKI, MI POMAGAŁO, TYLKO WIADOMO NIEZBYT GORĄCE ŻEBYŚ SIĘ NIE POPARZYŁA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja się jeszcze nie pakuje, zostało mi 6 tyg do porodu, zacznę pewnie dopiero jak się przeprowadzimy a to juz 1 maja 🙂 🙂

Co do pokoiku, na nowym mieszkanku bedzie pokoik i dla Kubusia i dla przyszłego rodzeństwa 🙂 na razie jednak nie urządzamy go, z jednego robimy suszarnie a drugiego siłownie 😁 i tak mały będzie spał z pół roku z nami w sypialni więc za pół roku będziemy o tym mysleć 🙂

W nocy śpię bardzo dobrze, od 22 do 8, z przerwą na siku 🙂

Pozdrawiam i wybieram się z moim chłopcem na spacer 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki malina cos pomyslimy z tymi okladami.Dzisiaj zrobilam sobie inhalacje z rumianku i miety i troszke mi sie odetkalo...nie jakos tam super ale juz mi oko nie lzawi tak jak przedtem...jakby nie bylo mam swiadomosc ze nie pojdzie mi tak szybko z tymi zatokami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec w sumie racja, ale to była pierwsza jej histeria publiczna. Kiedyś mi się rzuciła w domu na podłogę, ale ja wyszłam do drugiego pokoju nie zwracając na nią najmniejszej uwagi i po histerii było i od tamtej pory nigdy się to nie powtórzyło, aż do dzisiaj. No nic, zobaczymy jak będzie jutro. Już zapowiedziałam M. że ją odbierze, ale broni się przed tym jak może. Zresztą my nadal na wojennej ścieżce.
Ja z 10 listopada jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie pochwalcie się wózkami....ja nadal mam okropny dylemat z wózkiem i powiem szczerze,że szlak jaśnisty mnie już trafia od wyboru 😞...
co chwilę mam inny na oku...a za chwilę już mi się nie widzi
mój mężulek już ma dość mnie i tego gadania o wózku 😮

jak ja wam zazdroszczę,że macie już wózki i jesteście zadowolone.ja nawet zdecydować się nie mogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
no właśnie pochwalcie się wózkami....ja nadal mam okropny dylemat z wózkiem i powiem szczerze,że szlak jaśnisty mnie już trafia od wyboru 😞...
co chwilę mam inny na oku...a za chwilę już mi się nie widzi
mój mężulek już ma dość mnie i tego gadania o wózku 😮

jak ja wam zazdroszczę,że macie już wózki i jesteście zadowolone.ja nawet zdecydować się nie mogę 😞


Marcysiu najlepszym wyjscie jest poprostu nie ogladac innych 😉 ja tak zrobilam i mam swiety spokoj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
hejka, hejka!!
jak sie spało?? Ja dziś o dziwo nie byłam w nocy w kibelku na siusiu 🙂 i przespałam całą noc 🙂
Dziś mam wychodne 🙂 Najpierw idziemy do męża na mecz piłki ręcznej, a poźniej gdzieś na piwko ze znajomymi. Na pewno wybierzemy lokal gdzie można dobrze zjeść bo jestem wielkim łakomczuchem a ja nie wytrzymam kilku godzin bez jedzonka 🙂 oni będa pili piwko to i ja muszę mieć jakąś przyjemność. Dobrze że będę miała towarzyszkę w 25tc 🙂

W nocy jak się przeciągam ciągle łapią mnie te skurcze w nogach ( łydki i uda) w szczególności jak napinam mięśnie 😞 Któraś ma coś takiego?

oliczeko ja miałam straszne skurcze, a teraz mam sporadyczne, bo lekarz kazał mi brać MagneB6 2 razy dziennie, a jakby kurcze nie ustępowaly to nawet 3x na dobę. Bardzo pomaga!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
kochane ostatni raz pytam o wózek 🙂
doradźcie plisssss 😘 ☺️
http://allegro.pl/wozek-bebetto-nico-plus-nowosc-super-gratisy-hit-i3095311770.html

http://allegro.pl/listing.php/search?string=retrus+fire&category=82610&country=1

http://allegro.pl/espiro-gtx-wozek-2w1-najtaniej-kolor-purple-i3143784595.html


ja ostatnio obczajałam nico plus w sklepie i niestety beznadziejnie się składa 🤨 choć bardzo mi się podobał, bo ma dużą, ładnie osłoniętą spacerówkę i ogólnie jest śliczny ☺️ ale z mężem go odrzuciliśmy, bo niestety to składanie jest fatalne - trzeba odpowiednio ustawić przednie koła, bo inaczej wogóle się nie złoży, a wcale to nie jest takie proste 😮
w podobnej cenie jest babydesign lupo i jest o niebo lepszy. My wachamy się między nim a babyactive elipso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
marcysia86 napisał(a):
kochane ostatni raz pytam o wózek 🙂
doradźcie plisssss 😘 ☺️
http://allegro.pl/wozek-bebetto-nico-plus-nowosc-super-gratisy-hit-i3095311770.html

http://allegro.pl/listing.php/search?string=retrus+fire&category=82610&country=1

http://allegro.pl/espiro-gtx-wozek-2w1-najtaniej-kolor-purple-i3143784595.html


ja ostatnio obczajałam nico plus w sklepie i niestety beznadziejnie się składa 🤨 choć bardzo mi się podobał, bo ma dużą, ładnie osłoniętą spacerówkę i ogólnie jest śliczny ☺️ ale z mężem go odrzuciliśmy, bo niestety to składanie jest fatalne - trzeba odpowiednio ustawić przednie koła, bo inaczej wogóle się nie złoży, a wcale to nie jest takie proste 😮
w podobnej cenie jest babydesign lupo i jest o niebo lepszy. My wachamy się między nim a babyactive elipso


My kupilismy wlasnie Babyactive Elipso 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Ja mam oyster baby, w pl figuruje jako navigation cadet (srebrna rama z czarnym siedziskiem i malinowym wkładem).


Ładny ten Wasz wozek ..ale ja nigdzie takiego nie widzialam 🤔 on ma chyba podobne kola jak x-landera? tak szeroko rozstawione... My kupilismy elipso poniewaz po pierwsze mieszkamy na 9 pietrze a po drugie mamy bardzo mala winde a Babyactive to taka pchelka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dawaj, dawaj uśmiechnięta 😁
Dzięki Rudzielec. Chyba podobne. W rzeczywistości mi się wydaje zgrabniejszy ten wózek niż na zdjęciach. A na przyszłość mam jeszcze parasolkę maclarena xlr po Olivci, także starczy. No chyba, że coś wejdzie nowego 😉bo ja to trochę maniaczka wózków jestem 😉

Dobra czas wychodzić do położnej. Tylko teraz żebym ja nie zastała ze 30 stron jak wrócę. Takze grzecznie mi tu do mojego powrotu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Dzień dobry!

Gawinka wszystkiego dobrego!! Po 30 zaczyna się prawdziwe życie podobno 🙂

Ja właśnie wstałam, pospałam dziś dłużej 🙂 Ta łydka od tego skurczu cały czas mnie boli, tak jakbym zakwas miała jakiś.
A czy macie tak, że jak zrobicie sobie jakiś spacer to później boli Was trochę w pachwinach?
Bo mnie właśnie po spacerze ciągnie trochę.

oliczeko u mnie trudno w ogóle mówić o chodzeniu - ja się toczę 😮 tak mnie pachwiny bolą, lewy pośladek i noga, że czasami nawet wstanie z krzesła i zrobienie dwóch kroków to problem! cały czas sobie tłumaczę, że to wiązadła się poluźniają i stąd ten ból, ale bez bólu to ja ostatnio chyba chodziłam miesiąc temu 🤨 no nic, pomarudziłam i już mi lepiej 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...