Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
O nie nie przypominajcie mi o poczkach,12 kg na plus robi swoje :P ja wlasnie uciekam na joge dla kobiet w ciazy,moze podpytam troche przyszle mamusie o te wozki bo sama mam taki metlik ze masakra 😞 RUDZIELEC ja mialam IDENTYCZNA mysl o tej spacerowce retro,ze kojarzy mi sie z wozkiem inwalidzkim ale az sie przestraszylam swoich mysli i pomyslalam,że ze mną cos nie tak:P
Mi sie bardzo podobaja łączenia beżu,ecru z ciemniejszymi kolorami czyli raczej tak na spokojnie...tez sie boje troche ze sie wybrudza ale przeciez mozna zawsze przetrzec a z drugiej strony chyba az tak wozki sie nie brudza? 🙂 kolorowe są fajne,ale boje sie,że wlecie jak np.ubiore sie na kolorowo do tego kolorowy wozek to bede wygladac jak papuga:P chyba najlepiej byloby miec 3 wózki w róznych kolorach 😁
No nic bede szukac dalej a jak ustrzele kolejnego faworyta to sie z Wami podziele,mam nadzieje,ze bedzie to taki strzal jak strzal amora-zobacze go i bede wiedziec,ze to ten!! 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
O nie nie przypominajcie mi o poczkach,12 kg na plus robi swoje :P ja wlasnie uciekam na joge dla kobiet w ciazy,moze podpytam troche przyszle mamusie o te wozki bo sama mam taki metlik ze masakra 😞 RUDZIELEC ja mialam IDENTYCZNA mysl o tej spacerowce retro,ze kojarzy mi sie z wozkiem inwalidzkim ale az sie przestraszylam swoich mysli i pomyslalam,że ze mną cos nie tak:P
Mi sie bardzo podobaja łączenia beżu,ecru z ciemniejszymi kolorami czyli raczej tak na spokojnie...tez sie boje troche ze sie wybrudza ale przeciez mozna zawsze przetrzec a z drugiej strony chyba az tak wozki sie nie brudza? 🙂 kolorowe są fajne,ale boje sie,że wlecie jak np.ubiore sie na kolorowo do tego kolorowy wozek to bede wygladac jak papuga:P chyba najlepiej byloby miec 3 wózki w róznych kolorach 😁
No nic bede szukac dalej a jak ustrzele kolejnego faworyta to sie z Wami podziele,mam nadzieje,ze bedzie to taki strzal jak strzal amora-zobacze go i bede wiedziec,ze to ten!! 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewuszki 🙂
Ja tez bardzo chcialam bezowy wozek a najlepiej to biały 🤪 ale maz szybko mnie sprowadzil na ziemie 😮 ale ten co wybralismy owszem jest bialy ale to eco skora..mokra szmatka i gotowe 🙂 a zielony to taki moj kolor choc na poczatku chcialam niebieski ale takiego nie ma...Wczoraj caly wieczor ogladalam ten wozek Betty....mezowi sie nie spodobal jejku a dla mnie wyglada super no ale coz nie bede sie spierac...
Co do paczkow to mierze sobie cukier regularnie i wszystko jest ok wiec wciagne ze 2 szt 😉 a co 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
witajcie !!!
ja wczoraj byłam u mojej mamci ze synkiem i wspólnie zrobiliśmy przeszło 60szt pączków 🙂
takie mniejsze niż w sklepie są ...ja wzięłam parę,parę brat z bratową,troszkę mamcia do pracy pewnie wzięła 🙂
ja na razie muszę obejść się tylko ogladaniem wyprawki dla dzidzi...mąż nadal ma postój 😞
a tu na bierząco trzeba synkowi jeszcze w między czasie coś kupić ...

życzę miłego dnia 🙂


Nie martw sie Marcysiu u nas tez tak jest pojechalismy po zakupy dla Stasia a kupilismy prawie wiekszosc rzeczy dla Mai bo rosnie i znow wszystko bylo trzeba kupic...mamy czas zdążymy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się zakochałam w tych wózkach, które pokazała BettyPe 🙂 i już wiem, że niedalekiej przyszłości wybiorę się z Mężem na poszukiwanie tej firmy w Lublinie 🙂 Podobno dystrybutorem jest Baby Fant, więc mam ogromną nadzieję, że je tam znajdziemy bo te wózeczki są śliczne!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Muszę dzisiaj troche posmęcić.. Mam chyba zły dzień ogólnie puchną mi stopy, dłonie nie mam już siły i chce mi się płakać na myśl, że mam iść do pracy bo nadzwyczajniej w świecie nie mam siły!!! Niestety mam tak umowe skonstruowaną, że najlepiej byłoby gdybym pracowała jak najdłużej... Na dodatek jeszcze bronie mgr w tym roku i pisze prace, w weekend mam zajęcia w szkole 30 km od domu od rana do 17! Nie mam już na to siły 😞 W sobote idę do gin i chyba poproszę o zwolnienie choćby z zajęć szkolnych żeby w weekend odpocząć bo tak się dłużej nie da 😞

Chciałam też powiedzieć, że byłam na pierwszej wizycie w szpitalu w którym zamierzam rodzić. Zupełnie inny świat! Ładnie czysto, ludzie mili sprzęt wysokiej jakości szpital wygląda jak jakiś biurowiec nowoczesny a nie szpital no jestem pod ogromnym wrażeniem. Badanie też super. Za dwa tyg mam tam usg maluszka i krew. Kolejny raz toxoplazmoza zeby zobaczyc czy nic nie ma. W ta sobote powiem mojej obecnej gin ze rezygnuje juz z jej uslug ze chce dokonczyc ciaze w szpitalu w ktorym chce rodzic zeby nie bylo glupiej sytuacji pozniej. Idę do sklepu po jakies pączki i do pracy 😞

3majcie się brzuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa mysle,ze nie powinna sie przejmowac,kazda z nas ma gorsze dni,gdy po prostu przytlaczaja nas niektore reczy..ja mialam takiego dola w zeszlym tyg przed egzmainami,po prostu non stop chcialo mi sie plakac!Poza tym to tez hormony...moze sporbuj isc na basen jak masz sile?albo na dlugi spacer?wtedy wytwarzaja sie endorfiny czyli hormony szczescia 🙂

Co do zakupów dla malucha to ja juz mam dla niego wykupione chyba wszytsko,jesli chodzi o ubrania-jeasny,kamizelki,koszule,spiochy-bo wszytsko takie slodkie i urocze 🙂 natomiast z tych najpotrzebniejszych rzeczy nie mam ABSOLUTNIE nic!Wczoraj kupilam koszule na 18 miesiecy bo byla taka piekna no i przeciez on do niej szybko podrosnie:P ale za to sobie nic nie kupuje prawie w ogole..jakos tak nie odnajduje sie w swoim "nowym" rozmiarze 🙂 na szczescie jesli kilka moich ulubionych ciuchow ktore" rosną razem ze mną" 🙂

a tak w ogole to wydaje mi sie,że ciąza trwa za dlugo 😞 nie wiem jak Wam,ale mi sie strasznie dluzy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙃 a ja mam caly czas świetny humor 🙃
Karola dłuzy sie prawda..ale ja dopiero zaczynam odczuwac ze w ciazy jestem...moge z brzuszkiem chodzic nawet i dłuzej tylko tesknie za moja dzidzia..a pozniej jak urodze bede teskniła za jego kopniaczkami i tak w kolko 😉 oszalec mozna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja odczuwam jak staje na wage 😁 ale ciąża ciązy nierówna..na tej jodze sa dziewczyny z taaakimi wielkimi brzuchami,że obstawiałam iż lada dzien rodzą.A okazuje sie,ze one np."dopiero" w 28-30 tc.W ogole wiekszosc z nich chodzi do szkoly rodzenia z mamai,ktore rodza w maju a ja jeszcze nawet nie zapisana :/ 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Ja odczuwam jak staje na wage 😁 ale ciąża ciązy nierówna..na tej jodze sa dziewczyny z taaakimi wielkimi brzuchami,że obstawiałam iż lada dzien rodzą.A okazuje sie,ze one np."dopiero" w 28-30 tc.W ogole wiekszosc z nich chodzi do szkoly rodzenia z mamai,ktore rodza w maju a ja jeszcze nawet nie zapisana :/ 😮


mnie zapisze moja gin ok.20 lutego ale mamy małe brzuszki 😁 chodzi o to zeby brzuszek nie przeszkadzał w cwiczeniach..ja to kurcze bede musiala chodzic czesciej sama bo spotkania sa w srodku tygodnia 🤔 ale co tam 😉 zdecydowalam sie na porod na Starynkiewicza...mam tam juz karte w tym szpitalu ...ogolnie czas wczesnego Gierka tam sie zatrzymał 😁 ale znam tam 3 lekarzy wiec mam nadzieje ze bedzie ok 🙂 a Ty chcesz do szkoly rodzenia chodzic na Madalinskiego czy do Limu??
a co do wagi to powiem Ci ze ja mimo iz tyje mam ok 7 kg na plusie 😜 to jakos nie czuje wiekszej roznicy chyba ze zakładam skarpetki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
Cześć dziewczyny!

Muszę dzisiaj troche posmęcić.. Mam chyba zły dzień ogólnie puchną mi stopy, dłonie nie mam już siły i chce mi się płakać na myśl, że mam iść do pracy bo nadzwyczajniej w świecie nie mam siły!!! Niestety mam tak umowe skonstruowaną, że najlepiej byłoby gdybym pracowała jak najdłużej... Na dodatek jeszcze bronie mgr w tym roku i pisze prace, w weekend mam zajęcia w szkole 30 km od domu od rana do 17! Nie mam już na to siły 😞 W sobote idę do gin i chyba poproszę o zwolnienie choćby z zajęć szkolnych żeby w weekend odpocząć bo tak się dłużej nie da 😞

Chciałam też powiedzieć, że byłam na pierwszej wizycie w szpitalu w którym zamierzam rodzić. Zupełnie inny świat! Ładnie czysto, ludzie mili sprzęt wysokiej jakości szpital wygląda jak jakiś biurowiec nowoczesny a nie szpital no jestem pod ogromnym wrażeniem. Badanie też super. Za dwa tyg mam tam usg maluszka i krew. Kolejny raz toxoplazmoza zeby zobaczyc czy nic nie ma. W ta sobote powiem mojej obecnej gin ze rezygnuje juz z jej uslug ze chce dokonczyc ciaze w szpitalu w ktorym chce rodzic zeby nie bylo glupiej sytuacji pozniej. Idę do sklepu po jakies pączki i do pracy 😞

3majcie się brzuszki.



nihasa ja też mam dziś zły dzień.wyć mi się stale chce.teraz zaczęły wyskakiwać mi pryszcze,jeden za drugim,i strasznie długo się goją.aż takie bomby mi się zrobią. 😞...mąż nadal ma postój,nawet nie ma mowy bym pozwoliła sobie na szaleństwo zakupów dla dzidzi.mam trochę po synku (ma 3 latka),ale sporo trzeba powymieniać i dokupić bo ma być córeczka.
ta pogoda mnie już męczy...nawet porządnie wyjść z małym na spacer nie mogę bo u nas cały tydzień taki wiatr wieje,że głowę by urwało... 😮
siedzę całe dnie w domu...a do tego mieszkamy z męża dziadkami...babcia 80 lat dziadek 86 lat i leżąca roślinka. 😞...jest tu ich córka by się nim zajmować...a to nie jest łatwe kiedy w domu są 3 gospodynie...czasami uciekam do mamy jak jest ładna pogoda,bo już nie wyrabiam.
ale wiem,że ludzie mają gorsze problemy i tylko jak patrzę na uśmiech i radość kicającego obok mnie synka i jak czuję kopniaki w brzuch to wiem,że to jest mój sens życia i cała radość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuchatki kochane, głowa do góry! Przed chwilą naskrobałam wielgachnego posta, dodając na koniec link z wózkiem, który wybraliśmy i co? System odpowiedział, że jako nowy użytkownik nie mogę umieszczać linków i zniknęło wszystko co napisałam... 🤢 W dodatku mam potworną zgagę od kilku dni, wszystkie majtki wbijają się bezlitośnie w mój tyłek w stylu Beyonce a za oknem ani odrobiny słońca... Ale wiecie co? I tak czuję się absolutną szczęściarą 😁 Mam dwóch wspaniałych mężczyzn: Synuś funduje mi kopniaki szczęścia, a Mężuś rozbraja przynosząc mi np. świeże truskawki i twierdząc, że jeszcze nigdy nie wyglądałam tak zniewalająco jak teraz z brzusiem 🙂 Dlatego każda z nas jest teraz chodzącym szczęściem, nawet, jeśli na chwilę o tym zapomnimy!
Co do wózków, to my wybraliśmy Tako Laret Imitacja Lnu kolor 03 - szary 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
totylkoja8 napisał(a):
Brzuchatki kochane, głowa do góry! Przed chwilą naskrobałam wielgachnego posta, dodając na koniec link z wózkiem, który wybraliśmy i co? System odpowiedział, że jako nowy użytkownik nie mogę umieszczać linków i zniknęło wszystko co napisałam... 🤢 W dodatku mam potworną zgagę od kilku dni, wszystkie majtki wbijają się bezlitośnie w mój tyłek w stylu Beyonce a za oknem ani odrobiny słońca... Ale wiecie co? I tak czuję się absolutną szczęściarą 😁 Mam dwóch wspaniałych mężczyzn: Synuś funduje mi kopniaki szczęścia, a Mężuś rozbraja przynosząc mi np. świeże truskawki i twierdząc, że jeszcze nigdy nie wyglądałam tak zniewalająco jak teraz z brzusiem 🙂 Dlatego każda z nas jest teraz chodzącym szczęściem, nawet, jeśli na chwilę o tym zapomnimy!
Co do wózków, to my wybraliśmy Tako Laret Imitacja Lnu kolor 03 - szary 🙂


zgadzam sie kochane te Nasze chłopaki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja teżpatrzę na wózki tako i na emjot HiTreeck

co do butelek...dla synka miałam aventu i byłam zadowolona...ale teraz jest nowa seria butelek avent natural i chyba na tę się skuszę...na początku jeśli się karmi piersią buteleczka jest tylko potrzebna do herbatki np .także ja planuję kupić 2 małe butelki jedną z avent natural a drugą tommee tippe .i wtedy zobaczę jaka jest wygodniejsza dla dziecka i drugą większą dokupię po dokonaniu oceny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
ewell88 napisał(a):
A ja miałam 1,89. To dobrze czy źle?

zależy jakie normy są podane na wyniku. wg mojej endokrynolog najlepsze są wyniki poniżej 1 dla normy od 0,5-4. ale 1,89 przy braku zmian w usg tarczycy to dobry wynik.


Wlasnie zerknelam ..ja mialam 1,121 nawet sie nie zastanawialam czy to dobry wynik czy nie.. 🤨


rudzielec, nie martw się. Ja mam niedoczynność tarczycy, lekki stan zapalny i za mały lewy płat, dlatego mi zaleca wartość poniżej 1. Ale do 2 to spokojnie można mieć i nie powinnaś się w ogóle martwić. W ciąży TSH rośnie fizjologicznie i mi na przykład podskoczyło z 0,5 na 2,2 bo za mała tarczyca nie dawała rady z produkcją hormonów, dlatego endokrynolog zwiększyła mi dawki leków. Ale przy zdrowej osobie, to są dobre wyniki 🙂 niepotrzebnie was straszyłam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
ewell88 napisał(a):
A ja miałam 1,89. To dobrze czy źle?

zależy jakie normy są podane na wyniku. wg mojej endokrynolog najlepsze są wyniki poniżej 1 dla normy od 0,5-4. ale 1,89 przy braku zmian w usg tarczycy to dobry wynik.

Z tego co pamietam to na tych wynikach byla norma od 2,2. ? Wiec juz nic nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
ewell88 napisał(a):
A ja miałam 1,89. To dobrze czy źle?

zależy jakie normy są podane na wyniku. wg mojej endokrynolog najlepsze są wyniki poniżej 1 dla normy od 0,5-4. ale 1,89 przy braku zmian w usg tarczycy to dobry wynik.

Z tego co pamietam to na tych wynikach byla norma od 2,2. ? Wiec juz nic nie wiem...


to kazda z nas miala inne?? u mnie norma byla od 0,550-4,780
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...