Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale dziewczyny to nie jest tak,ze te wyniki oglada lekarz i on stwierdza czy jest ok czy nie..?ja zasze jak odbieram wyniki to od razu mam wizyte u pani doktor i ona zapoznaje sie z moimi wynikami...To chyba ich zadanie 🙂oczywiscie są tez przedzialy "od" "do" wydrukowane na kartce z wynikami,wiec chyba tak jest wszędzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Ale dziewczyny to nie jest tak,ze te wyniki oglada lekarz i on stwierdza czy jest ok czy nie..?ja zasze jak odbieram wyniki to od razu mam wizyte u pani doktor i ona zapoznaje sie z moimi wynikami...To chyba ich zadanie 🙂oczywiscie są tez przedzialy "od" "do" wydrukowane na kartce z wynikami,wiec chyba tak jest wszędzie?


oczywiscie ze tak...ja badalam tarczyce jak jeszcze sie szykowalam do zajscia w ciaze i wszystko bylo ok..teraz tez tylko ze dziewczyny zaczely o tym pisac i sama zaczelam sie zastanawiac 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak rozumiem..aczkolwiek ja Wam powiem,abyscie uwazaly na chodnikach bo jest okropnie slisko!Ja dzis w plaskich butach zimowych zaliczylam upadek 😞 na szczescie na pupe i delikatnie ale teraz bez sensu-zaczelam szukac info czy cos sie moze stac dziecku jak mama lekko upadnie-no i zdania sa podzielone-jak to w internecie :/ Ale Bubuś kopie tak samo,nic mnie nie boli wiec nie wiem,czy powinnam jechac do lekarza jutro czy zapomniec o sprawie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak rozumiem..aczkolwiek ja Wam powiem,abyscie uwazaly na chodnikach bo jest okropnie slisko!Ja dzis w plaskich butach zimowych zaliczylam upadek 😞 na szczescie na pupe i delikatnie ale teraz bez sensu-zaczelam szukac info czy cos sie moze stac dziecku jak mama lekko upadnie-no i zdania sa podzielone-jak to w internecie :/ Ale Bubuś kopie tak samo,nic mnie nie boli wiec nie wiem,czy powinnam jechac do lekarza jutro czy zapomniec o sprawie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak rozumiem..aczkolwiek ja Wam powiem,abyscie uwazaly na chodnikach bo jest okropnie slisko!Ja dzis w plaskich butach zimowych zaliczylam upadek 😞 na szczescie na pupe i delikatnie ale teraz bez sensu-zaczelam szukac info czy cos sie moze stac dziecku jak mama lekko upadnie-no i zdania sa podzielone-jak to w internecie :/ Ale Bubuś kopie tak samo,nic mnie nie boli wiec nie wiem,czy powinnam jechac do lekarza jutro czy zapomniec o sprawie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
ewell88 napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
ewell88 napisał(a):
A ja miałam 1,89. To dobrze czy źle?

zależy jakie normy są podane na wyniku. wg mojej endokrynolog najlepsze są wyniki poniżej 1 dla normy od 0,5-4. ale 1,89 przy braku zmian w usg tarczycy to dobry wynik.

Z tego co pamietam to na tych wynikach byla norma od 2,2. ? Wiec juz nic nie wiem...


to kazda z nas miala inne?? u mnie norma byla od 0,550-4,780


normy są ustalane indywidualnie dla każdego laboratorium, stosowanej metody, no i jednostki są często różne. Lepiej sprawdzić na wyniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie!
Jak tak czytam o tych waszych wynikach, to tak stwierdzam, że ja o swoich nie wiem nic. Tzn nie dostaję ich do rąk. Laboratorium wpisuje je w system i będąc u lekarza on otwiera sobie moją kartę w kompie i mi mówi tylko: "że są dobre, w normie" i to wszystko. Także ja jestem zielona jeśli chodzi o te sprawy.

Dzisiaj się nasmażyłam faworków, pączków z marmoladą i z czekoladą oraz zrobiłam pączki z serków homogenizowanych. Tak się nawąchałam tego zapachu, że później żadnego nie skosztowałam. Pewnie dopiero jutro zjem. Na koniec ledwo już przy zlewie stałam tak mnie plecy bolały.

Humor mam ogólnie bardzo dobry. Nie łapią mnie doły itp. Jedyne co mnie już dobija to pogoda. Słońce, deszcz, deszcz ze śniegiem i te wiatry!!! Nie można wyjść sobie spokojnie na spacer, a i Olivię już w domu zaczyna nosić. Już sama nie wie czym się bawić, wszystkim naraz, po czym marudzi, że nudy, ciągle tylko słyszę:"co robimy" itp. Ileż można zajęć wyszukiwać 😮nam potrzeba intensywnego ruchu na świeżym powietrzu!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam jedną TT malutką i kupię jedną malutką z Aventu...porównam,wybiorę która lepsza i jak będę kupowała większą to po dokonaniu już oceny 🙂

jak synek się urodził to go karmiłam,ale podawałam codziennie herbatkę koperkową...i w sumie nawet na samym początku przydaje się buteleczka choć malutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Hej brzusie!
Jak tak czytam o tych waszych wynikach, to tak stwierdzam, że ja o swoich nie wiem nic. Tzn nie dostaję ich do rąk. Laboratorium wpisuje je w system i będąc u lekarza on otwiera sobie moją kartę w kompie i mi mówi tylko: "że są dobre, w normie" i to wszystko. Także ja jestem zielona jeśli chodzi o te sprawy.

Dzisiaj się nasmażyłam faworków, pączków z marmoladą i z czekoladą oraz zrobiłam pączki z serków homogenizowanych. Tak się nawąchałam tego zapachu, że później żadnego nie skosztowałam. Pewnie dopiero jutro zjem. Na koniec ledwo już przy zlewie stałam tak mnie plecy bolały.

Humor mam ogólnie bardzo dobry. Nie łapią mnie doły itp. Jedyne co mnie już dobija to pogoda. Słońce, deszcz, deszcz ze śniegiem i te wiatry!!! Nie można wyjść sobie spokojnie na spacer, a i Olivię już w domu zaczyna nosić. Już sama nie wie czym się bawić, wszystkim naraz, po czym marudzi, że nudy, ciągle tylko słyszę:"co robimy" itp. Ileż można zajęć wyszukiwać 😮nam potrzeba intensywnego ruchu na świeżym powietrzu!!!!



To tak jak ja, czytam o tych Waszych wynikach i nie wiem o co chodzi 😁 ja robię wszystkie badania, dzwoni do mnie kol z punktu poboru i mowi mi wyniki i czy sa ok a za kilka dni lekarz mowi mi to samo i na tym sie konczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zamowilam przez internet ten wozek, wybralam ten model w kolorze szarym
http://dadaparadisogroup.com/sklep/produkt/27/DADA%20DENIM%203w1%20-%20jeansowy%20w%C3%B3zek%20dzieci%C4%99cy%20!

Na facebooku jest dodatkowa znizka 5% jak sie polubi ich strone 😉 razem wyszło 1139,05 i mogę zwrócić do 2 miesięcy jak coś nie tak a do gwarancjii przyjmuja w każdym sklepie gdzie są sprzedawane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wózej fajny,jedynie sprawdz jak się nim jezdzi z obciążeniem i jak podjezdza pod krawęzniki,bo podobno jak są z przodu male kólka( a wiekszosci wózków tak jest) to moze byc ciężko,bo nasze chodniki etc do super równych nie należą 😁
P.S baaardzo przystepna cena 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
marcysia86 napisał(a):
a powiedzcie mi jakie butelki będziecie kupować? toomme tippe czy te nowe avent natural?


Ja mimo ze calą sobą chcę karmić piersią to na wszelki kupiłam już dqie, 125 ml i 250 ml z Aventu

Ja dla Werki mialam Nuka i z całą pewnościę przy nich zostanę - tylko smoczki powymieniam. Zresztą przez pierwsze półroku przydawaly się okazjonalnie i mam nadzieję że tym razem tez tak będzie. Co wózka to mam Mutsy Urban Ridera i jestem zadowolona : cięzki ale idealny na "trudniejsze" tereany spacerowe a ja po takich chodze bo z psem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
http://allegro.pl/nowy-sliczny-wozek-2w1-kolekcja-z-eko-skora-gratis-i2981790446.html

który wózek ...doradźcie mi,bo waham się między tymi dwoma...już na 100%

http://allegro.pl/hitreec-3w1-cieply-spiworek-gratis-emjot-mj-i2992216333.html


hmmm..oba sa ładne ..ale chyba wybrałabym ten 2 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe napisał(a):
Dziewczyny zamowilam przez internet ten wozek, wybralam ten model w kolorze szarym
http://dadaparadisogroup.com/sklep/produkt/27/DADA%20DENIM%203w1%20-%20jeansowy%20w%C3%B3zek%20dzieci%C4%99cy%20!

Na facebooku jest dodatkowa znizka 5% jak sie polubi ich strone 😉 razem wyszło 1139,05 i mogę zwrócić do 2 miesięcy jak coś nie tak a do gwarancjii przyjmuja w każdym sklepie gdzie są sprzedawane 🙂


Śliczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
ja kupiłam jedną TT malutką i kupię jedną malutką z Aventu...porównam,wybiorę która lepsza i jak będę kupowała większą to po dokonaniu już oceny 🙂

jak synek się urodził to go karmiłam,ale podawałam codziennie herbatkę koperkową...i w sumie nawet na samym początku przydaje się buteleczka choć malutka 🙂


Ja w wyprawce do szpitala mam zapisane ze mam wziac mała butle..choc mam nadzieje ze sie nie przyda 😉 a herbatka koperkowa to na kolke ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuję dziewczyny za opinie 🙂
z mężem nie gadam na temat wózków ,bo on twierdzi,że wszystkie są takie same 😉

a co do herbatki koperkowej to tak ogólnie jest ona na lepsze trawienie,na lepszą pracę brzuszka i na ewentualne złagodzenie kolek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
dziękuję dziewczyny za opinie 🙂
z mężem nie gadam na temat wózków ,bo on twierdzi,że wszystkie są takie same 😉

a co do herbatki koperkowej to tak ogólnie jest ona na lepsze trawienie,na lepszą pracę brzuszka i na ewentualne złagodzenie kolek...

Haha, tak to jest z facetami... Mój raz powiedział, że wcale nie potrzebujemy wózka bo będzie maleństwo nosił cały czas na rękach ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My właśnie na 99% będziemy kupować Tako Laret, ale imitację lnu. Ma wersję letnią budki w gondoli, a w spacerówce dodatkowo opuszczany daszek i super śpiworek na zimę. Znajomi mają klasycznego Lareta, więc testowaliśmy wózek z maluszkiem w środku 🙂 Gdyby nasz Synuś rodził się jesienią a nie wiosną, z pewnością kupilibyśmy Jedo Fyn. Minusem Lareta jest dosyć mała torba i kosz na zakupy, ale jakiś mankament musi być 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂
Chcaiałabym się was zapytać co myślicie o żelu do porodu NATALIS ???

Pytam , ponieważ wczoraj gdy byłam w szkole rodzenia położna bardzo, ale to bardzo go polecała, mówiła, że z Jej doświadczenia może potwierdzić, że po jego użyciu porody są o wiele krótsze, także z powodu większego poślizku mniej bolesne i praktycznie rzadko kiedy po jego użyciu nacina się krocze.
Na początku pomyslałam sobie, że znowu chce coś wcisnąć (bo pewnie coś z tego ma 😉), ale dzisiaj trochę poczytałam na jego temat no i zaczęłam się nad nim zastanawiać (wiem, że w trakcie porodu bardzo dużą rolę odgrywa psychika i jak sobie wmówię, że ten żel pomoże, że to jakiś ratunek przed bólem to może tak będzie :cheer 🙂 hmmmm sama już nie wiem, co myślicie ???
Cena jego to 187 zł i można go tylko zamówić w internecie - kupujesz i przywozisz go do szpitala, a tam położna ma obowiązek Ci go zaaplikować.

natalispolska.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...