Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamy !!
Zapraszam na moje aukcje na których sprzedaje ubranka po moim synku, chociaż i dla dziewczynki też tam coś się może znaleźć
Fajne rzeczy za niewielkie pieniądze
Niestety nie moge wstawiać linków dlatego podam nazwę uzytkownika magdunia_1986 może ktoś będzie zainteresowany
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
My nie obchodzimy specjalnie Walentynek,kupujemy sobie jakies drobiazgi,ale nie wpadamy w tzw.walentynkowy szał 😉ale jakos tak wypadlo,że jutro wyjeżdzamy do Zakopanego na 4-5 dni zrelaksować sie,pospacerować,powylegiwać w spa i nacieszyc sie zimą 🙂 Tak sie ciesze ze w koncu bezkarnie bede mogla jesc wszysctko,co goralskie-od oscypków,po sery i rozne inne smakolyki 😁 Wlasciwie to ja tez jestem po zdanej sesji i dlatego stwierdzilismy,że czwartek bedzie idealnym dniem na wyjazd-i nawet nie spojrzelismy,ze to 14 luty,a tu prosze 🙂 🙂
Rudzielec-nie widze tego twojego zdjecia w avatarze 😮
BYLAM wczoraj na kolejnej probie obczajenia Bubusia.Tak upartego i konsekwentnego dziecka chyba nie widzialam.Po 20 minutach badania,gdy lekarz przekrecal mnie na bok prawy,lewy,robilam przysiady,liczylam do 10 to Bubuś.... pokazal twarz na....sekudne.Nie dosc,ze caly czas jest glowa w dol to jeszcze odwrocony.No cos niesamowitego,nawet ten lekarz sie smial,ze na ogol jak mama robi przysiady,dziecko zasypia a ten nasz-jak to skomentowal"rób mama co chcesz,bujaj mną,tańcz,na mnie to nie działa" 🙂 Ale sisuiaka i jadra tak pokazał,że sama sie zawstydziłam haha 😁
No i waży juz 1080 🙂 🙂 ach ten slodki ciężar 🙂
a z terminu USG rodze 11.05 z OM 18.05 jak myslicie,ktory wiarygodniejszy?ja bym chyba wolala 11.05 mniej przytyje no i to by znaczylo,że już NIECALE 3 miesiace,a do 18.05 jeszcze PONAD 3 miesiace:/ 🥴 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
My nie obchodzimy specjalnie Walentynek,kupujemy sobie jakies drobiazgi,ale nie wpadamy w tzw.walentynkowy szał 😉ale jakos tak wypadlo,że jutro wyjeżdzamy do Zakopanego na 4-5 dni zrelaksować sie,pospacerować,powylegiwać w spa i nacieszyc sie zimą 🙂 Tak sie ciesze ze w koncu bezkarnie bede mogla jesc wszysctko,co goralskie-od oscypków,po sery i rozne inne smakolyki 😁 Wlasciwie to ja tez jestem po zdanej sesji i dlatego stwierdzilismy,że czwartek bedzie idealnym dniem na wyjazd-i nawet nie spojrzelismy,ze to 14 luty,a tu prosze 🙂 🙂
Rudzielec-nie widze tego twojego zdjecia w avatarze 😮
BYLAM wczoraj na kolejnej probie obczajenia Bubusia.Tak upartego i konsekwentnego dziecka chyba nie widzialam.Po 20 minutach badania,gdy lekarz przekrecal mnie na bok prawy,lewy,robilam przysiady,liczylam do 10 to Bubuś.... pokazal twarz na....sekudne.Nie dosc,ze caly czas jest glowa w dol to jeszcze odwrocony.No cos niesamowitego,nawet ten lekarz sie smial,ze na ogol jak mama robi przysiady,dziecko zasypia a ten nasz-jak to skomentowal"rób mama co chcesz,bujaj mną,tańcz,na mnie to nie działa" 🙂 Ale sisuiaka i jadra tak pokazał,że sama sie zawstydziłam haha 😁
No i waży juz 1080 🙂 🙂 ach ten slodki ciężar 🙂
a z terminu USG rodze 11.05 z OM 18.05 jak myslicie,ktory wiarygodniejszy?ja bym chyba wolala 11.05 mniej przytyje no i to by znaczylo,że już NIECALE 3 miesiace,a do 18.05 jeszcze PONAD 3 miesiace:/ 🥴 🙃 🤪




Ależ Ci zazdroszczę tego wyjazdu, bo także mam ochotę gdzieś pojechać, ale mąż ledwo co dostał urlop na piątek 😞 Odpoczywaj tam i uważaj na siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
My nie obchodzimy specjalnie Walentynek,kupujemy sobie jakies drobiazgi,ale nie wpadamy w tzw.walentynkowy szał 😉ale jakos tak wypadlo,że jutro wyjeżdzamy do Zakopanego na 4-5 dni zrelaksować sie,pospacerować,powylegiwać w spa i nacieszyc sie zimą 🙂 Tak sie ciesze ze w koncu bezkarnie bede mogla jesc wszysctko,co goralskie-od oscypków,po sery i rozne inne smakolyki 😁 Wlasciwie to ja tez jestem po zdanej sesji i dlatego stwierdzilismy,że czwartek bedzie idealnym dniem na wyjazd-i nawet nie spojrzelismy,ze to 14 luty,a tu prosze 🙂 🙂
Rudzielec-nie widze tego twojego zdjecia w avatarze 😮
BYLAM wczoraj na kolejnej probie obczajenia Bubusia.Tak upartego i konsekwentnego dziecka chyba nie widzialam.Po 20 minutach badania,gdy lekarz przekrecal mnie na bok prawy,lewy,robilam przysiady,liczylam do 10 to Bubuś.... pokazal twarz na....sekudne.Nie dosc,ze caly czas jest glowa w dol to jeszcze odwrocony.No cos niesamowitego,nawet ten lekarz sie smial,ze na ogol jak mama robi przysiady,dziecko zasypia a ten nasz-jak to skomentowal"rób mama co chcesz,bujaj mną,tańcz,na mnie to nie działa" 🙂 Ale sisuiaka i jadra tak pokazał,że sama sie zawstydziłam haha 😁
No i waży juz 1080 🙂 🙂 ach ten slodki ciężar 🙂
a z terminu USG rodze 11.05 z OM 18.05 jak myslicie,ktory wiarygodniejszy?ja bym chyba wolala 11.05 mniej przytyje no i to by znaczylo,że już NIECALE 3 miesiace,a do 18.05 jeszcze PONAD 3 miesiace:/ 🥴 🙃 🤪


No no spory jak na Twoj maluni brzuszek 🙂 moj tez nie chce sie nigdy pokazac im bardziej sie staram go osmielic tym bardziej sie chowa 🙂
Co do wyjazdu to napewno dobrze Ci zrobi 🙂 Ja w styczniu byłam w Krynicy i było super..całe dnie szalałaymy na sankach i zrzuciłam 2 kg 🙂 Co do jedzenia na oscypki uwazaj...ja uwielbiam ale nie jadlam bo w sumie nie wiedzialam czy pasteryzowane czy nie 🤔
Hmmm..a zdjecie jest ..nie wiem dlaczego nie widzisz 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec już widze 🙂 super zdjecie no i widac(nawet z daleka) że zakochani jestescie 😘
Co do osypków to dobrze,że mi napisałaś bo w sumie racja,nie wiadomo kto jak wyrabiał itd no cóż,w takim razie pozostana inne góralskie pyszności 🙂 Ja w ogóle bardzo lubie góry,więc ubolewam,że w tym roku nie pojezdze na nartach 😞Niestety zima w Warszawie jest ciężka do zniesienia;( Ale rozbrajają mnie te małe dzieci ubrane tak,że ledwo mogą sie ruszac,w takie ogromniaste kombinezony,że im tylko nos,oczy i pućki widać 😁 pomyslcie,że za rok my tez bedziemy tak ubierac nasze skarby 😁
Co do wagi-faktycznie to troche sporo,niby w normie ale mimo wszystko sporo.Tyle tylko,że ja mam 180cm a jego tatuś 192 cm wiec czuje,że to bedzie konkretny facet 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolinko, tylko pogratulować dużego mężczyzny 🙂 Widać Ci "więksi" wolą pokazywać siusia niż buźkę, bo nasz też tak fikał i tak się ustawiał, że niestety mogliśmy zapomnieć o zdjęciach 3D 😉 Ja na ostatniej wizycie dostałam skierowanie na krzywą cukrową ze względu na szybko rosnącą moją wagę (7,5 kg w 2 miesiące)... Na szczęście okazało się, że nie dość, że nie mam podwyższonego cukru, to jeszcze jest on poniżej normy. Pewnie stąd moje napady na słodkie. Mało tego, glukoza może nie tyle mi smakowała, co nie sprawiła żadnego kłopotu. A ile energii później miałam! 😉 Jasiulek z resztą też po niej szalał w brzusiu 🙂 Martwię się troszkę tym przyrostem wagi i tęsknie nieco za swoją "eSką", ale z drugiej strony jestem w ciąży tak szczęśliwa i tak kocham czuć tego cudownego Człowieczka pod swoim sercem, że ciąża wcale mi się nie dłuży.
A jak macie ze spaniem w nocy? Bo ja jak na razie, jeśli nie muszę z jakiegoś powodu wstać wcześniej to śpię po 9-11 godzin, np. od 22 do 8 😜 I leniucha mam strasznego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl spory ten wasz skarbuś i jaki uparty 🙂 młody idywidualista rośnie w brziszku 😁...
co do porodu...hmmm ja w pierwszej ciąży miałam termin z miesiączki na 24 września a z usg na 2 października.i synio urodził się dokładnie drugiego października.mi sprawdziło się z usg...bo ja nigdy nie miałąm regularnych cykli.a te terminy niby zgadzają się u kobiet z miesiączkami co 28 dni.

teraz moja znajoma rodziła tydzień temu i miała z usg na 23 stycznia,a z miesiączki na 2 lutego i urodziła według miesiączki,więc u każdej kobiety inaczej 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
co do pierścionków i obrączek: TAK koniecznie trzeba zdjąć, bo później muszą rozcinać. Moja siostra miała tak z pierścionkiem zaręczynowym, palce spuchły jej tak że nie mogła go zdjąć i trzeba było przeciąć
witajcie ja niewiem tez tak słyszałam o tym ale juz dwa razy rodziłam z pierscionkami i nic sie niedziało palce w ciąży są cały czas opuchniete nawet niedaaaaaam rady sciagnaąc w poniedziałek ide do doktorki gin po tych antybiotykach mam jakomsc infekcje na dole swiad i pieczenie i wysypka dzwoniłam dzis do przychodni ale w tym tyg niema juz lekarza i musze czekac do poniedziałku położna poradzi ła mi zebym sobie kupiła clotrimazolum troche załagodzi cos mi poniedziałek zapiszą , przez te antybiotyki 3 tyg brałam i one wywołały to dziadostwo 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia1988 napisał(a):
KarolinaMotyl napisał(a):

No i waży juz 1080 🙂 🙂 ach ten slodki ciężar 🙂:


sporawy ten Twój synuś 🙂

Mój 10 dni temu ważył kilogram więc to chyba normalna waga 🙂
Zapomniałam Wam napisać że lekarz stwierdził że moje wyniki z próby glukozowej są ok i nie mam diety 🙃
Ewell gratuluję córeczki 🙂
Karolina ja w pierwszej ciązy tez miałam malutki brzuszek, dopiero w ósmym i dziewiatym miesiącu było widać że w ciązy jestem 😁 Wcześniej wyglądałam jakbym się fasolki najadła...Ludzie głupie miny robili na koniec jak pytali na kiedy termin mam a ja im mówiłam że za tydzien czy za dwa dni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
a powiedzcie mi kochane z jakiej firmy będziecie kupowały pampersy i chusteczki nawilżane ?

Ja od początku używałam dady i pampersów na zmianę i teraz pewnie tez jak się nic nie będzie działo. Chusteczki różne ale najbardziej lubię te z nivea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia85a napisał(a):
Joasia1988 napisał(a):
co do pierścionków i obrączek: TAK koniecznie trzeba zdjąć, bo później muszą rozcinać. Moja siostra miała tak z pierścionkiem zaręczynowym, palce spuchły jej tak że nie mogła go zdjąć i trzeba było przeciąć
witajcie ja niewiem tez tak słyszałam o tym ale juz dwa razy rodziłam z pierscionkami i nic sie niedziało palce w ciąży są cały czas opuchniete nawet niedaaaaaam rady sciagnaąc w poniedziałek ide do doktorki gin po tych antybiotykach mam jakomsc infekcje na dole swiad i pieczenie i wysypka dzwoniłam dzis do przychodni ale w tym tyg niema juz lekarza i musze czekac do poniedziałku położna poradzi ła mi zebym sobie kupiła clotrimazolum troche załagodzi cos mi poniedziałek zapiszą , przez te antybiotyki 3 tyg brałam i one wywołały to dziadostwo 🥴



Ja antybiotyk brałam przez 15dni, ale lekarz oprócz osłony na żołądek przepisał mi tab dopochwowe z tego co czytałam na ulotce bezpieczne dla kobiet w ciąży. Nazywają się NATAMYCYNA UNIA 25MG. Może przepisze Ci internista, polecam je bo nic mi się "tam" nie przypałętało.

Zrobiłam sobie dzisiaj namiastkę gór a z zasadzie kwaśnicy i ugotowałam kapuśniak, zresztą pierwszy raz w życiu. Prościzna, chociaż zawsze myślałam że to skomplikowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o pampersy to nie wiem jakie będę używać, pierwsze pewnie kupię PAMPERS, ale spotkałam się z tym że maluszek bywał uczulony i należało sprawdzić kilka marek, co wiąże się także z kosztem. No i zapasów robić nie powinno się, zresztą prawie co jakiś czas któryś z marketów oferuję promocję na pampersy.
Jeśli chodzi o chusteczki bratowa używa Huggies'ów i z tego co widziałam są dobrze nasączone, ale ja zamierzam w warunkach domowych używać takich wielkich płatków kosmetycznych zmoczonych po prostu wodą. A jak będzie ostatecznie czas pokaże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marcysia86 napisał(a):
a powiedzcie mi kochane z jakiej firmy będziecie kupowały pampersy i chusteczki nawilżane ?


Wiesz Marcysiu widac po Twoim brzusiu ze dziewuszka siedzi tam w środku 🙂 ja mam brzuszek bardzo nisko...
Co do pieluch ...Wanilia tez słyszałam ze Dada jest dobra i pewnie tez bedziemy je kupowac wkoncu to i tak bedzie zas....ne 🙂 🙂 i jeszcze Huggissy planujemy...
Co do chusteczek to jeszcze nie myslalam o tym jakie wybrac a co proponujecie ?? powiem szczerze ze sama uzywam najdelikatniejszych jakie sa bo wszystko mnie szczypie 🥴 wiec co powiedziec o takim maluszku.. 😮
Karola bawcie sie dobrze..i uwazaj na siebie 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ostatnio zauważyłam że mam problemy ze snem, spałabym całym dniami tylko moja dzidzia kopie, kiedy zaczynam być głodna i muszę wstać 🙂 Przez pierwsze 3 m-ce nie miałam takiego spania 😜 jak teraz. A druga rzecz rano zaraz po przebudzeniu muszę coś zjeść bo kurczę jak tego nie zrobię, mur beton że będę wymiotować. Trochę mnie to zaniepokoiło, ale poczytałam na internecie i to bardzo możliwe ze w 3 trymestrze mogą powrócić. Ale za tydzień idę do lekarza więc mu o tym powiem. Zmartwiłam się też tym że mam obrzmiałe kostki a przecież praktycznie więcej odpoczywam i nie przemęczam się. To też muszę zgłosić lekarzowi. Za tydzień robię wyniki i też jestem ciekawa czy te leukocyty i CRP są na odpowiednim poziomie. Dobra już nie zanudzam tak z samego rana. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam dokładnie tak samo ze spaniem i mdłościami. Otwieram oczy i chwilę później wcinam już płatki z mlekiem, bo inaczej szarpie mną nad klozetem :| Co prawda nie robi mi się nigdzie opuchlizna, ale zbiera mi się woda w organizmie, co przejawia się cellulitem wodnym na udach i potwornymi wypryskami na plecach... Ale wszystko to przestaje być ważne, gdy popatrzę na swój brzusio, którym z coraz większą siłą trzęsie Synuś 🙂 Miłego dnia dziewuszki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam się z rana 🙂
ja mam też problemy ze spaniem...na plecach nie idzie spać,na prawym boku jak się położę mam zaraz kwasy...mega kwasy.tylko zostaje spać na lewym boku.jak rano się obudzę to tak mnie boli biodro,że chodzić nie mogę.
też mam problemy z tym celulitem,zarówno w pierwszej jak i w obecnej ciąży.no i też mam pełno pryszczy na plecach...co u mnie nigdy tego nie było 😞...a teraz mam.

ja tylko zauważyłam,że moja niunia teraz jest jakaś spokojniejsza 🥴 i nie wiem czy się tym martwić 🤨
synek mnie kopał non stop....figlował w brzuszku,że szok....a niunia jakoś tak mocno fikała a teraz tak spokojniej ,delikatniej...i zaczynam się martwić czy wszystko oki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marcysia, nic się nie martw. Niunia ma już coraz mniej miejsca na figle, więc na pewno ma to duży wpływ na to, że inaczej się rusza. Poza tym, może Ty jesteś bardziej aktywna, więc Ona smacznie sobie śpi, gdy Ty jesteś na nogach, a buszuje w nocy? Nasz Jasiek ostatnio nauczył się "wypychania" i ciągle sprawia, że pojawia się pod skórą brzucha wybrzuszenie, jakby zgięte kolano i przesuwa się w różne strony. Albo nagle prostuje się i wtedy widać dwa ostre punkty na brzuchu - jeden na lewym boku, drugi na drugim boku 🙂 Zastanawiam się, kiedy ten mały upraciuszek postanowi odwrócić się główką na dół, bo jak na razie nie bardzo się garnie do zmiany pozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na spanie nie narzekam, troszkę na plecach troszkę na jednym i drugim boku 🙂 a cera mi się wrecz poprawiła, przed ciązą na okres zawsze coś wyskoczyło a teraz zero pryszczy 🙂 🙂
Co do aktywności maluszka... w ciągu dnia czuję tylko takie "wiercenie" za to w nocy kopie gdzie popadnie 🙂
Rano budzę się z głodu, burczy mi w brzuchu strasznie i spać nie daję ale zero mdłości 🙂 - jak przez całą ciążę 🙂

Od początku ciąży przytyłam 6,5 kg i mam nadzieję że niewiele przybedzie.... Mam natomiast mocne postanowienie że jak urodzimy Kubusia, to tatuś daje mmusi godzinkę wieczorem na bieganie, przed ciążą biegałm codziennie i nie chcę zmieniać swoich dobrych nawyków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Jeżeli chodzi i spanie to spać mogę 🙂 Tylko nie bardzo wiem jak.. 🤔 Na plecach duszno na prawym boku mały kopie więc kładę się na lewym...rano faktycznie jak się budzę to jak po maratonie ból biodra, dłonie tak suchnięte że ledwo zginam palce..później to mija. Kostki też mi puchną okropnie a nigdy w życiu nie puchły mi stopy!! Co do mdłości nie mam ich ale może też dlatego, że nie miałam ich za bardzo na początku ciąży. Jeżeli chodzi o jedzenie to mały kopie jak jestem głodna, wstaje o 6 rano i muszę coś zjeść nie ma mocnych. 🙂

A co do ruchów to ja już paniki z tym też narobiłam. Bo miałam właśnie tak, że młody ruszał się pięknie kopał i nastały dni względnej ciszy, że tych ruchów było malutko. Byłam u ginki oczywiście w panice posłuchałyśmy serduszka i było ok. Dała mi jednak skierowanie do szpitala na zrobienie przepływów krwi w sercu małego gdybym się bardzo niepokoiła, ale ona twierdziła ze nie widzi potrzeby ale dała mi dla świętego spokoju. Skierowania nie wykorzystałam leży sobie w domku bo po tej wizycie mały od nowa zaczął dawać czadu chyba się wkurzył, że na niego naskarżyłam 🙃 Teraz mam dni kiedy jest bardzo aktywny, i nie wiem czy znowu mu się zmieni czy tak już zostanie? Pewnie go chwale to później zrobi mi na złość.. 😠 więc z tymi ruchami to chyba normalne..chociaż wiem jaki strach wywołuje to też u mnie. Jego ruchy teraz to raczej nie kopnięcia a rozpychanie się w brzuchu 🙂 Wczoraj jak leżałam mój mąż mówi ojej ale ty masz wypukły brzuch z jednej strony 😁 a tam właśnie chyba młody dupcie wstawił bo zaraz się przesunął 🙂 Potrafi wsadzić rączkę albo nóżke tak gdzieś, że jest to dość bolesne ale to taki cudowny ból wiec niech sobie robi co chce mama pozwala 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malina101 napisał(a):
[quote
Za tydzień robię wyniki i też jestem ciekawa czy te leukocyty i CRP są na odpowiednim poziomie. Dobra już nie zanudzam tak z samego rana. 🙂


Cześć dziewczyny kilka dni mnie nie było, więc własnie zabieram sie za czytanie 🙂
No a ja odebrałam wyniki i leukocyty ZNÓW na poziomie 17 🥴 a CRP w normie czyli 3,2 🙂 Oczywiście odrazu zadzwoniłam do mojego gin, a on powiedział, że nie mam sie czym martwić i że wszystko jest dobrze, bo często się zdarza, że u ciężarnych leukocyty są wysokie i że wszystko omówimy 18.02. na wizycie 🙂 dodam jeszcze że mocz całkowicie w normie.
Co do mdłości to ja cały drugi i trzeci miesiąc ciąży wymiotowałam i to średnio po 4 lub 5 razy dziennie, a od 4 miesiąca czuję się super i mam nadzieję, że wymioty nie wrócą tylko ostatnio bardzo senna jestem mogłabym spać 24h na dobę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...