Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
A ja własnie a propo kilogramów pożarłam 2 kawałki pizzy z tunczykiem 😜
ach i czuje sie cudownie 😉 hahaha 😁

Przegladam sobie allegro i mam pytanie ..czy ktoras z Was zakupiła juz, badz ma: lezaczek -bujaczek??
planuje go kupic ale zastanawiam sie jaki ?? z wibracjami? melodyjka? chyba zainwestuje juz w taki do ok.18 kg.. jedne maja takie cienkie nóżki a inne grube...i juz sama nie wiem 🤔

Ja mam taki po Werce i uważam że jest świetny. Od kiedy dorosła do krzesełka do karmienia nie używamy go wcale więc w sumie nie wiem po co lezaczek ydo 12 czy 18 kg 🤔 Ten ma taką opcję ale Weronika woli się na kanapy i fotele wdrapywać a ma dopiero 10,5 kg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W avatarze jest mój brzusio sprzed tygodnia 🙂 My leżaczek też z pewnością będziemy posiadać, bo już poprosiliśmy rodzinkę o taki prezencik 😉 Myślę, że będzie niezastąpiony np. gdy będę się kąpała - stawiam sobie Synka w leżaczku obok wanny i on szczęśliwy i ja spokojna 🙂
A słyszałyście, że od przyszłego tygodnia wiosna? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No muszę ci powiedzieć że cieszy mnie to bardzo że już wiosna bo już mam dość tej pogody, a tak można byłoby na jakiś spacer chętniej się wybrać, a wogóle dziewczyny powiem wam, że mam taka ochotę połazić gdzieś po górskich szlakach. Co prawda ja amatorka, ale lubię strasznie się tak cudownie zmęczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, a co sądzicie o baldachimie nad łóżeczkiem? Czy jest jakiś powód, żeby go kupić poza tym, że ładnie wygląda? Czytałam wiele opinii, że jest zbędny, a wręcz szkodliwy bo zbiera się na nim kurz, i może być przez niego maluszkowi duszno. Jakie jest Wasze zdanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewell88 napisał(a):
Dziewczyny, a co sądzicie o baldachimie nad łóżeczkiem? Czy jest jakiś powód, żeby go kupić poza tym, że ładnie wygląda? Czytałam wiele opinii, że jest zbędny, a wręcz szkodliwy bo zbiera się na nim kurz, i może być przez niego maluszkowi duszno. Jakie jest Wasze zdanie?


Ja popieram to zdanie ze jest zbedny i osobiscie kupujemy lozeczko bez niego. Nie powiem bardzo ladnie wyglada ale nie wydaje mi sie zeby w czym innym byl przydatny niz ozdoba 😉 Ale kazdy ma wlasny poglad na ten temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy któraś z Was zamiast łóżeczka drewnianego kupuje łóżeczko turystyczne?
Bo my zakupiliśmy takie, do codziennego użytku 🙂 Ze względu też na to że sporo jeżdzimy, moi rodzice i męża mieszkają tez poza Warszawą, więc bedziemy je zabierać ze sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My chcemy kupić łóżeczko turystyczne zamiast drewnianego, takie dwupoziomowe, na wyjazdy będzie jak znalazł. Chociaż zastanawiam się bo moja bratowa wzięła właśnie od siostry drewniane i jej mała śpi teraz w drewnianym a turystyczne wykorzystują jako kojec, więc możliwe że za jakiś czas po prostu weźmiemy jeszcze drewniane. Ale to nic pewnego a zdecydowaliśmy się na takie allegro.pl/lozeczko-caretero-grande-5-kolorow-gratisy-i2968901093.html ma przy okazji przewijak i lampkę i moja bratowa mówiła właśnie że ona najbardziej korzystała z tej lampki w nocy, światło dawało mocne i łatwo było przebrać maleństwo bez potrzeby zaświecania sufitowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak jest ze sztynością takiego łóżeczka? jest stabilne?
My kupiliśmy łóżeczko drewniane, materac gryczno-kokosowy, ale w okresie cieplym żadko kiedy można spotkać nas w domu więc pewnie będziemy musieli zakupić jak mały wyrośnie z gondolki 🙂

Dzisiaj mamy najcudowniejsza pogode, zabrałam się za pierwsze wiosenne porządki i schowałam puchatą zimową kurtkę 🙂

A wczraj dowiedziałam się że teściowie kupią nam większe mieszkanie 🙂 🙂
Do tej pory mieszkaliśmy w slicznym dwupokojowym mieszkanku a teraz będziemy mieć dodatkowy pokuj dla naszego Maleństwa 🙂 Jestem strasznie szczęśliwa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BettyPe to super, wspaniała wiadomość z tym mieszkaniem 🙂 Zawsze to o jedne pokój więcej, bo przecież w którymś momencie trzeba dziecko odizolować od rodziców i żeby miało własny kąt.
My mieszkamy z teściami i narazie jest ok. Teściowie mają swoją kuchnię i dwa pokoje(sypialnia i duży gościnny). My mamy kuchnię z pokojem na dolem i sypialnię na górze, bo tylko tyle jest zaadoptowane na strychu. Łazienkę mamy wspólną. Też się właśnie zastanawiam jak to będzie za niedługo, kiedy maleństwo powinno mieć swój pokój. Może do tego czasu zdążymy się wybudować(bo mimo wszystko chcemy mieć swój dom).

Jeśli chodzi o stabilność to jest stabilny, tylko my kupujemy dodatkowy materac, bo ten z łóżeczkiem jest tylko piankowy i wydaje mi się się za cienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczynki 🙂to miło ze strony teściów że zrobią Wam taki prezzent! 🙂 My niby mamy spore mieszkanie,bo ponad 100m ale jak zaczelismy zastanawiac sie nad urzadzeniem pokoju dla Oliwierka to nagle wydaje nam sie,ze jest za male..:/ na dodatek jest urzadzone dosyc nowoczesnie-biale kanapy,wertikale zamiast zaslon wiec strasznie jestem ciekawa jak dlugo biale kanapy pozostana biale jak sie Bubuś urodzi 😁 a moj Piotrek jest bardzo porządnicki wiec obstawiam ze w wakacje juz poleci kupic ciemniejsze kanapy,ale poki co-twardo uwaza,ze biale są jak najbardziej ok 😁

Byłam dzis na wizycie i wszystkie wyniki bdb-glukoza rowniez,a tak mnie nastaraszylyscie wszystkie i o to najbardziej sie bałam 😞 ale ta glukoza mi baaardzo samkoala,serio!jak taka galaretka z wanilią i cukrem 🙂najgrsze bylo tylko to czekanie 2 h 😞humor mi sie poprawil bo przez ostatni miesiac przytylam niecale 2 kg!! 🙂 🙂 no ale od poczatku ciązy 14 :P bardzo sie bałam,ze w 3 trymestrze przytyje najwiecej a tu jak widac jest calkiem ok 🙂 jednak nie ma sie co przejmowac,moje koelzanki tyly po 25 kg a nawet 30 i bardzo szybko to zrzucaly,niektre nawet mają lepsza figure niz przed ciąża 🙂

Czy WY tez nie mozecie sie opanowac z kupowaniem ubranek?Ja juz mam chyba nakupowane ciuszki dla Bubusia do drugiego roku zycia...sama sobie nic nie kupuje,bo szkoda mi kupoac ubran w rozmiarze XL i powiem Wam,ze Piotrek stał sie moją stylistka 😁 co jakis czas kupuje mi jakiś sliczny ciuszek i-o dziwo-naprawde trafia w mój gust 🙂 To takie urocze ze idzie do sklepu i robi mi niespodzianke,tym bardziej,ze musi kupowac rozmiar XL a nie sexowną"S"ke 😁 :P 😁 No i nie dostaje nic w zamian,bo u nas sex tez średnio 2 razy na tydzien 😁 ostatnio podpierałam sie tym,że Wy na forum "brzuszek" też piszecie iż zbyt czesto sie nie kochacie to powiedział,że mi zablokuje to forum 😁 😁 😁
Buziakuje Was moje kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas jest dokładnie taka sama sytuacja... białe panele, szklane drzwi... teraz postaramy się urządzić mieszkanie dla naszej trójki 🙂

Ubranka mam kupione do 18 miesiąca życia....
Sama kupuję sobie ubrania tylko takie które bedę mogła założyc po ciąży, swetery i koszulki oversize, a po ciąży pierwsze co kupie to nowy zestaw do fitnesu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja od pol roku kupilam sobie tylko spodnie jeansowe z pasem i bluzke z koronka na gorze tak na święta, jako że przytyłam niecałe 5kg to jeszcze we wszystko wchodzę z przed ciąży 🙂 I jakoś tak postanowiłam że kupię sobie nowe ubrania jak już urodzę, nawet mąż obiecał że będę mogła wydać ile będę chciała oczywiście w granicach rozsądku 🙂 Ale muszę przyznać że mój mąż skorzystał na tym, że ja nic nie kupuję, bo jak jedziemy na zakupy to mamy więcej czasu na oglądanie rzeczy dla niego i zawsze z czymś wyjdzie więc uzupełnił swoją garderobę i to bardzo 🙂

A jeśli chodzi o ciuszki dla dziecka dostałam od bratowej i siostry na kilka najbliższych miesięcy więc też nie szalejmy w tej kwestii, bo dziecko tak szybko rośnie że połowy pewnie nie zdążę założyć. Wolę później coś kupić, dobre buty czy coś innego.

Ale rozumiem Was dziewczyny, bo to są takie piękne rzeczy że ciężko się powstrzymać żeby nie kupić. Ja własnie zamówiłam pościel, kocyki itp rzeczy do spania i tyle radości mi to sprawiło że szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez juz nakupiłam tych ubranek do rozmiaru 98 🙂 A sobie kupuję ubrania nadal w rozmiarze S i M, takie które teraz podkreślaja brzuszek a potem będę mogła je założyć po ciąży.
Ja 12 marca mam usg 4d, i tak sie boję, bo na usg w 12 tc wyszła nam przezierność wyższa i robiłam usg genetyczne i test pappa, i teraz przed każdym usg sie bardzo boję czy będzie wszystko ok.

My kupiliśmy łózeczko BabyOno dwupoziomowe z przewijakiem, ale też kupiliśmy materacyk dodatkowy też turystyczny składany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzunie 🙂)

Co do lozeczka turystycznego to zastanawialismy sie nad nim na poczatku ale szybko nam przeszlo. Moja kuzynka miala takie-ogolnie jest spoko ale kompletna jednorazowka. Bardzo wygodne gdy trzeba gdzies wyjechac ale do uzytku codziennego nie bardzo. Material oczywiscie sie zdejmuje i mozna go prac ale gdy chce sie go pozniej zalozyc to rwie sie :/ Bynajmniej tak bylo w jej przypadku a grosze to ono nie kosztowalo.Osobiscie nie polecala bym lepiej zainwestowac w drewniane. My kupujemy wlasnie drewiane tylko ze z Polski (jest taniej ). Co do mieszkanie to my wynajmujemy dwa pokoje kuchnia lazienka narazie poki brzdac bedzie maluni wystarczy ale juz tak jednym okiem rozgladamy sie za wiekszym. Dzis zabieram sie za pierwsze pranie i prasowanie ubranek dla naszego maluszka-sama przyjemnosc 😁 Najwieksze zmartwienie jakie mnie meczy to imie dla niego... nie mamy zadnego pomyslu... ehhh ciezki wybor...

pozdrawiam Was Dwupaczki 😁
Angela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja tez mam troche ciuchow sprzed ciazy w ktore sie mieszcze,ale bardziej bluzki i sukienki,bo spodnie to bez szansy 🙂 jak juz mowilam moja pupa zamienila sie w latynoską:P poza tym z niektorymi bluzeczkami mam taki problem iz z racji tego,ze zazse nosilam bardzo dopasowane ubrania to w momencie gdy teraz brzuszek jest spory koszulki robia sie krotkie.Tym bardziej,ze ja mam 180 cm 🙂A na dworze wciaz troche za zimno aby ryzykowac bieganie z odkrytymi nerkami 🙂 ale mam tez troche ubran ktore "rosną" razem ze mną i w nich smigam od samego poczatku,jakby p prostu powiekszaly sie razem z brzuszkiem: 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Rudzielec napisał(a):
A ja własnie a propo kilogramów pożarłam 2 kawałki pizzy z tunczykiem 😜
ach i czuje sie cudownie 😉 hahaha 😁

Przegladam sobie allegro i mam pytanie ..czy ktoras z Was zakupiła juz, badz ma: lezaczek -bujaczek??
planuje go kupic ale zastanawiam sie jaki ?? z wibracjami? melodyjka? chyba zainwestuje juz w taki do ok.18 kg.. jedne maja takie cienkie nóżki a inne grube...i juz sama nie wiem 🤔

Ja mam taki po Werce i uważam że jest świetny. Od kiedy dorosła do krzesełka do karmienia nie używamy go wcale więc w sumie nie wiem po co lezaczek ydo 12 czy 18 kg 🤔 Ten ma taką opcję ale Weronika woli się na kanapy i fotele wdrapywać a ma dopiero 10,5 kg 😉


No chcac nie chcac kazde dziecko ma inne upodobania 😉..kolezanka polecila mi abym kupila to do 18 kg..poniewaz jej synek ma 2,5 roku i dalej pupe wciska w ten bujaczek wiec wole pomyslec na zas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny Wy szalejecie a ja się nie mogę zebrać żeby zrobić listę brakujących rzeczy i pozamawiać wreszcie.....Póki co przejrzałam komodę Weroniki i wychodzi na to że muszę dokupić jej jakies bluzy i sweterki na wiosnę. W weekend kupiliśmy wiosenne buciki - w promocyjnej cenie 160 zł haha. I za chwilę pewnie będzie trzeba kupowac kolejne, trochę lżejsze. Ja dla siebie nie kupiłam w tej ciąży NIC i tez planuję zakupy jakieś 2 m-ce po porodzie jak figura dojdzie trochę do siebie. No i jeszcze musze Was zmartwić że ciuszki po ciązy nie nadaja się raczej do dalszego użycia bo jednak się rozciągają i tracą fason 🥴 Trochę sie martwię co na grzbiet założe wiosną, póki co się nie przejmuję co zakładam pod płaszcz 😉 Przyznaję że szkoda mi kasy na kupowanie ciuchów na dwa miesiące ale wiadomo że jak wyjdzie słoneczko o człowiek chce się ładnie ubrać i dopasować do wiosny 🙂
Totylkoja śliczny brzuszek 🙂 I KarolinaMotyl widzę że Ty tez urosłaś w końcu, tzn brzuszek się pokazał 😉 Mam nadzieję że nie pominęłam żadnego zdjęcia, jakaś nieprzytomna jestem ostatnio 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia- oj pokazal sie w koncu wyglada to na ciąże a nie na poświąteczne obżarstwo 🙂 🙂 ale i tak nie moge doczekac sie wiosny i kolorowych sukienek,wtedy bedziemy mogly podkreslac juz calkiem widoczną ciąże na wiosennych spacerkach 🙂
Ja tez od 2 tyg tylko bym spala,chyba nawet wiecej niz w 1 trymestrze,chodze spac jak tylko moge 🙂 co dziwne,gdy jestem w pracy to nie njestem spiaca,ale jak tylko mam dni wolne to moglabym w ogole nie wychodzic z łóżka 🙂poza tym..im dluzej leze tym bardziej Bubus kopie,wiec to klejna motywacja aby sie położyc 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
RUDZIELEC a WY juz 30 tc o jejku!Ale super 🙂

Wanilia-ale masz slodziaka w avatarze 😁 ucaluj mocno od Oliwierka 🙂

BettyPe- Twoj synuś tez fajnie zapozowal do fotki 🙂 🙂
i w ogółe super,ze coraz wiecej \"mam\" powrzucalo fotki,przynajmniej nie jestesmy juz takie wirtualne,tylko troche bardziej realne 🙂

a tak w ogole polecam Wam ksiązke np.Nasz dzidzius,gdzie wklejacie zdjecia,usg,naklejki dot aszego malucha i opisujecie jego piersze dokonania,cos stylu pamietnika naprawde super sprawa!: my kupilismy taką i jestem zachwycona,ale jest mnóśtwo tego rodzaju "pamietnikó",wiec kazdy znajdzie cos dla siebie 🙂 http://allegro.pl/nasz-dzidzius-album-krakow-os-stalowe-5-i3035152945.html
  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
RUDZIELEC a WY juz 30 tc o jejku!Ale super 🙂

Wanilia-ale masz slodziaka w avatarze 😁 ucaluj mocno od Oliwierka 🙂

BettyPe- Twoj synuś tez fajnie zapozowal do fotki 🙂 🙂
i w ogółe super,ze coraz wiecej \"mam\" powrzucalo fotki,przynajmniej nie jestesmy juz takie wirtualne,tylko troche bardziej realne 🙂

a tak w ogole polecam Wam ksiązke np.Nasz dzidzius,gdzie wklejacie zdjecia,usg,naklejki dot aszego malucha i opisujecie jego piersze dokonania,cos stylu pamietnika naprawde super sprawa!: my kupilismy taką i jestem zachwycona,ale jest mnóśtwo tego rodzaju \"pamietnikó\",wiec kazdy znajdzie cos dla siebie 🙂 http://allegro.pl/nasz-dzidzius-album-krakow-os-stalowe-5-i3035152945.html


Sliczne te pamietniki..ja najczesciej na Chrzciny je kupowalam...i sama taki bym chciala choc widze ze prawie żadna z obdarowanych mam nie ma kiedy go uzupełnic 😉 Podobaja mi sie te ze zdjeciami Anne Geddes
  • Mamusia
wanilia ja też jeszcze nie myślę o kupowaniu,bo najzwyczajniej nie mogę 😞...mąż dostał dziś telefon,że do pracy jeszcze nie wróci,bo teraz za duże błoto... 😞jestem załamana i przeryczałam już cały dzień.chciałam nowy wózek,ale jak znam życie to pewnie pozostanie to tylko moim marzeniem 😞
te oszczędności,które zebraliśmy to muszę trzymać i wydawać na bieżąco na życie ,opłaty....mam trochę po synku...ale sporo muszę dokupić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...