Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mnie boli właśnie przekręcanie dziecka czy coś w stylu, bo nie wiem co tam robi, ale ostatnio brykało i poczułam jak mi od środka napręża skórę i było czuć kościste ciałko. niemiłe uczucie. a tak to dosyć często dostaję po pęcherzu, po środku brzucha koło spojenia i nad pępkiem. Hania ja przyjmuje termin tylko z ostatniej @, bo podobnie jak u Ciebie termin mi skacze w 7tyg. był na 5.06 w 10tyg. na 31.05 a znowu w 13tyg. na 02 czy 03.06 🙂 jeju zazdroszczę wam, że znacie już płeć!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
SUPER ŻE ZROBILAS TA TABELKE U MNIE SIE WSZYSTKO ZGADZA! A CO DO RUCHOW TO TEZ NIE CZUJE CO MNIE MARTWI BO DRUGA CIAZA A LEKARZ MOWIL ZE NA POCZATKU 17 POWINNAM JUZ CZUC 🤨 MUSZE SIE POCHWALIŚ MOJA KUZYNKA GODZINE TEMU URODZILA SYNKA POPRZEZ CESARSKIE CIECIE BYLA STYCZNIOWECZKĄ TERMIN PORODU MIALA 8 STYCZNIA TYDZIEN PO TERMINIE 🤢 CIEKAWE JAK NAM POJDZIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitko, dzięki za pamięć. No jestem po badaniach. Wad żadnych nie widać. Jak też płci, bo Maluch dupcią chował się w mój kręgosłup, ni jak nie dało się podejrzeć. Ale najważniejsze, że dziecko zdrowe. NIe spałam w nocy przed badaniem, jechałam tam jak na ścięcie. Śniadania nie mogłam zjeść. Ale po badaniu odżyłam, najadłam się i poczułam sie bardzo senna.
A oto zdjęcia maluszka.




Za tydzień mam wizytę u mojego gina. Zapewne zrobi mi jeszcze USG, może wtedy coś się dowiem. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To super Armiatka 😘...najważniejsze że dzidzia zdrowa 🙂 na następnym się wyjaśni...a masz jakieś przeczucia??
Wyczytałam że kobiety z silną osobowością- dominujące rodzą chłopców....ciekawa teoria, więc dziewczyny jak chcecie córeczki to musicie pozwolić chłopom podominować.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
SUPER ŻE ZROBILAS TA TABELKE U MNIE SIE WSZYSTKO ZGADZA! A CO DO RUCHOW TO TEZ NIE CZUJE CO MNIE MARTWI BO DRUGA CIAZA A LEKARZ MOWIL ZE NA POCZATKU 17 POWINNAM JUZ CZUC 🤨 MUSZE SIE POCHWALIŚ MOJA KUZYNKA GODZINE TEMU URODZILA SYNKA POPRZEZ CESARSKIE CIECIE BYLA STYCZNIOWECZKĄ TERMIN PORODU MIALA 8 STYCZNIA TYDZIEN PO TERMINIE 🤢 CIEKAWE JAK NAM POJDZIE?


Jakie wymiary ma maluszek? 🙂 no tylko pogratulować!! 🙂 moja lekarka mówiła, że właśnie przy drugim dziecku powinno się czuć między 16 a 18tyg. ruchy i powinny być już wyczuwalne codziennie, ale wiadomo, że jeszcze nie stale. Ja mam lenia w brzuchu rusza się z rana i wieczorem najczęściej, czasami za dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie czuje ruchów, przynajmniej nie takie regularne. Jak na razie to dostałam kopniaka jak już kiedyś pisałam, tylko kilka razy poczułam jak kluska się rusza.

Blue dzięki za umieszczenie w tabelce, jest to moja pierwsza ciąża, płeć jeszcze nie znana bo nie chciało się pokazać. Może za tydzień się uda, wtedy też będę miała robione badanie prenatalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania gratulacje synka. Fajnie, że wszystko wporządku z małym przynajmniej jesteś spokojniejsza. Ja ciągle wyczekuję 29.01 bo dopiero wtedy wybiorę się do gin. Chciałabym się też już dowiedzieć co się kryje u mnie w brzuszku. Ostatnio jak byłam u lekarza, to powiedział że na razie nic nie widzi pomiędzy nóżkami. Może tym razem coś potwierdzi. Mogłabym już co nieco kupić Maleństwu. U mnie ciągle mówią że to za wcześnie żeby cokolwiek kupować i że mam czas na to. A ja już wytrzymać nie mogę jak widze jakieś fajne śpioszki czy kaftaniki. Wspomne, że wszystko musimy z mężem kupić bo niestety od nikogo nic nie dostaniemy bo np. siostra rodzi miesiąc przede mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Hania gratulacje synka. Fajnie, że wszystko wporządku z małym przynajmniej jesteś spokojniejsza. Ja ciągle wyczekuję 29.01 bo dopiero wtedy wybiorę się do gin. Chciałabym się też już dowiedzieć co się kryje u mnie w brzuszku. Ostatnio jak byłam u lekarza, to powiedział że na razie nic nie widzi pomiędzy nóżkami. Może tym razem coś potwierdzi. Mogłabym już co nieco kupić Maleństwu. U mnie ciągle mówią że to za wcześnie żeby cokolwiek kupować i że mam czas na to. A ja już wytrzymać nie mogę jak widze jakieś fajne śpioszki czy kaftaniki. Wspomne, że wszystko musimy z mężem kupić bo niestety od nikogo nic nie dostaniemy bo np. siostra rodzi miesiąc przede mną.


Ja pamiętam, że kupiłam kilka ciuszków neutralnych przed 20tyg. bo nie znałam jeszcze płci, a na usg połówkowym dopiero pokazało co ma między nóżkami, więc jeśli ma Ci to sprawić przyjemność śmiało możesz coś już kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Ja mam wizytę w ten piątek 😎 najem się tony słodyczy, żeby było bardziej ruchliwe 😁


Dobry pomysł z tymi słodyczami 😁 pewnie też tak zrobie jak się będę wybierać.
Jakbyś mnie dopisywała do tabelki to jest moje pierwsze Maleństwo, a termin mam na 16.06.2013r. Płeć niestety jeszcze nie znana.
Co do ciuszków to pewnie jeszcze chwilę wytrzymam ale nie wiem jak długo. Może już coś kupie po następnej wizycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂

Armiatka cieszę się,że u Twojego maleństwa wszystko ok, akurat wczoraj wieczorem był emitowany program,gdzie główną bohaterką była 5-letnia dziewczynka z rozszczepem kręgosłupa,od razu pomyślałam o Twojej Poli 🙂

Hania gratuluję synka, u mnie też chyba będzie synek 🙂

Co do ciuszków to już kupiłam sporo ubranek, w większośći nautralnych 🙂
Troszkę się denerwuję, dzisiaj przed 16 mam wizytę 😉

Miłego dnia Kochane 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Anitko, dzięki za pamięć. No jestem po badaniach. Wad żadnych nie widać. Jak też płci, bo Maluch dupcią chował się w mój kręgosłup, ni jak nie dało się podejrzeć. Ale najważniejsze, że dziecko zdrowe. NIe spałam w nocy przed badaniem, jechałam tam jak na ścięcie. Śniadania nie mogłam zjeść. Ale po badaniu odżyłam, najadłam się i poczułam sie bardzo senna.
A oto zdjęcia maluszka.




Za tydzień mam wizytę u mojego gina. Zapewne zrobi mi jeszcze USG, może wtedy coś się dowiem. 😆


Armiatko gratuluję udanej wizyty 🙂 Zdjęcia cudne są 🙂 I dziekuję za gratulacje 🙂Koniecznie daj znać, gdy poznasz płeć swojego szkraba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Hania gratulacje synka. Fajnie, że wszystko wporządku z małym przynajmniej jesteś spokojniejsza. Ja ciągle wyczekuję 29.01 bo dopiero wtedy wybiorę się do gin. Chciałabym się też już dowiedzieć co się kryje u mnie w brzuszku. Ostatnio jak byłam u lekarza, to powiedział że na razie nic nie widzi pomiędzy nóżkami. Może tym razem coś potwierdzi. Mogłabym już co nieco kupić Maleństwu. U mnie ciągle mówią że to za wcześnie żeby cokolwiek kupować i że mam czas na to. A ja już wytrzymać nie mogę jak widze jakieś fajne śpioszki czy kaftaniki. Wspomne, że wszystko musimy z mężem kupić bo niestety od nikogo nic nie dostaniemy bo np. siostra rodzi miesiąc przede mną.


Dziekuję medli89 🙂 Te badania prenatalne sporo nerwów mnie kosztowały. A czekają mnie jeszcze jedne w 30tygodniu ehh. Ale myślę, że skoro teraz wszystko jest OK to potem też powinno być. A co do ciuszków i wyprawki to także musimy wszystko kupić nowe, bo nie ma od kogo wziąć, a po drugie chcę mieć to przyjemność z kupowania tych wszystkich duperelek dla małego 😁 To moja pierwsza dzidzia to wszystko to bardzo przeżywam, bo zielona jestem w tych tematach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Cześć Mamuśki 🙂

Armiatka cieszę się,że u Twojego maleństwa wszystko ok, akurat wczoraj wieczorem był emitowany program,gdzie główną bohaterką była 5-letnia dziewczynka z rozszczepem kręgosłupa,od razu pomyślałam o Twojej Poli 🙂

Hania gratuluję synka, u mnie też chyba będzie synek 🙂

Co do ciuszków to już kupiłam sporo ubranek, w większośći nautralnych 🙂
Troszkę się denerwuję, dzisiaj przed 16 mam wizytę 😉

Miłego dnia Kochane 🙂





Yvonne1987 Dziekuję 🙂 Fajnie gdybyś miała syneczka, bo widzę w tabelce, że same córki się szykują 🙂 Braknie dla nich kawalerów jak tak dalej pójdzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania83 ja też jestem zielona w tych sprawach bo z maluszkami nie miałam do czynienia. Także wszystko przed nami. 🙂 Wszystkiego się nauczymy jak dzidziuś będzie nie ma co martwić się na zaś 🙂
Samych zakupów nie mogę się doczekać 😁 będzie frajda Problem też bo wszystko mi się podoba na takiego malca 😁
Mój obwód brzuszka na linii pępka wynosi 93cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Armiatko mam takie pytanie czy na opisie z badań prenatalnych ma coś wspomniane o rogu tylnym komory bocznej? Ja mam takie coś napisane i nie wiem czy to źle, czy jest w normie. Dopiero w domu to doczytałam.

Tak, wiem że jest taki parametr jak rogi tylne komory bocznej. Moja Pola miala spore poszerzenie tych właśnie rogów tylnich po narodzinach, ponieważ miała wodogłowie. Komora Lewa 21 mm a prawa 18mm. Nie wiem jakie są prawidłowe wymiary na tym etapie ciąży w jakim jesteś. Ale jeśli nie ma mowy po poszerzeniu tych rogów tylnich to nic się nie przejmuj. Zwyczajny parametr jak wszystkie inne służące do opisania rozwoju maluszka.
\Co do wyrostka nie mam żadnego zdjęcia i puki co nie było go nigdy widać... No zobaczymy w przyszły wtorek. Mam wizytę przed 19. Był by super prezent dla dziadków, poznać płeć. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...