Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Blue napisał(a):
armiatka napisał(a):
A ja dziś miałam warzenie. Przybyłam 1 kg! Nieźle. Jestem z siebie dumna!


A wcześniej ile przytyłaś z Polą? bo ja ponad 20kg ☺️ teraz jest zupełnie inaczej i te moje 3kg z hakiem to dla mnie powód do dumy 🙂


No niestety nic nie przytyłam, schudłam 7gk. Rodząc Polę ważyłam 7 kg mniej niż na początku ciąży... 🤨


O ja.. źle się czułaś, że chudłaś ? bo ja tylko chudłam jak wymiotowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Ale fajna zależność wynikła nam z tabeli tam gdzie ciąża 2 tam córka a tam gdzie 1 synek
hehe 🤪

to dobrze dla mnie wróży ha ha ha 😁 😁 😁 😁


Mój mąż chciałby teraz syna to dla niego źle wróży 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Ale fajna zależność wynikła nam z tabeli tam gdzie ciąża 2 tam córka a tam gdzie 1 synek
hehe 🤪

to dobrze dla mnie wróży ha ha ha 😁 😁 😁 😁


Hehehe dla mnie też 😁

Dzisiaj byłam u mojego super lek. 😁
Weszłam
ja: dzień dobry
lek.: dzień dobry, proszę przygotować dok.
ja: proszę (podałam dok.)
lek.: proszę (dał zwolnienie)
ja: dziękuję
lek.:do widzenia
ja: do widzenia

Jednym słowem masakra...
zero "jak się czujesz ani nic" ;/
Chciałam go poprosić o chodzące, a nie leżące znowu,ale co zrobisz, bałam się odezwać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu zmień lekarza, naprawdę nie ma sensu takie coś. CIąża jest dla nas czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym... No bo ile razy w życiu bywa się w ciąży? raz, niektóre dwa, niektóre trzy... Ten czas jest wyjątkowy i nie można sobie pozwolić na takie traktowanie. A lekarzy buców nie znoszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Madziu zmień lekarza, naprawdę nie ma sensu takie coś. CIąża jest dla nas czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym... No bo ile razy w życiu bywa się w ciąży? raz, niektóre dwa, niektóre trzy... Ten czas jest wyjątkowy i nie można sobie pozwolić na takie traktowanie. A lekarzy buców nie znoszę.


Armiatka masz całkowitą rację, to jest moja druga ciąża i mój 4 ginekolog. Pierwszy w pierwszej ciąży był na nfz, niby ok. do pewnego kryzysowego momentu, ok. 20tyg. zawiodłam się i zmieniłam na prywatnego, ten drugi też mnie zawiódł, ale już pod koniec ciąży, więc nowego lekarza już nie szukałam, bo nie było czasu. W drugiej ciąży poszłam prywatnie na potwierdzenie ciąży i w dodatku z plamieniami, gin. była oschła, nic nie tłumaczyła, nie zobaczyłam w ogóle maleństwa, dostałam tylko zdjęcie, wizyta trwała może maks. 5min 😮 sama musiałam się zapytać od czego są plamienia, inaczej by mnie spławiła do domu.. teraz znowu chodzę prywatnie, ale ta ginekolog jest zupełnie inna, wszystko tłumaczy co robi, każdy duperel. Chodząc do lekarza powinnyśmy czuć się bezpiecznie przy nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnie macie, ze znacie już płeć 😁 mam nadzieję, że to pewne na 100% ja już też bym chciała wiedzieć co tam we mnie pływa 😁 a tak muszę czekać do środy i tak nie mam pewności czy dzidzia będzie współpracować. Muszę chyba przed wizytą z nią przeprowadzić poważną rozmowę i powiedzieć jakie to dla mamy ważne żeby ładnie rozkraczyła nóżki 😁 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie to praktycznie nie obchodzi jak lekarz jest, jaki ma charakter, osobowość, czy jest zabawny czy gadatliwy czy oschły i milczący. Do empatii i okazywania uczuć mamy mężów, matki, rodziny itp. Lekarz to jest lekarz. Jednak ma dla mnie ogromne znaczenie postawa lekarza wobec dzieciątka, troska o rozwój i stan zdrowia maleństwa. To jak przekazuje informacje podczas badania USG o maleństwie. Miło jak by zapytał pod koniec wizyty: czy mogę coś jeszcze dla Pani zrobić, czy ma Pani jakieś pytania. A pytanie do kobiety w ciąży: jak się pani czuje - TO PODSTAWA!!!! Zadaniem lekarza gin. podczas 9 miesięcy ciąży, jest zadbanie by dziecko prawidłowo rozwijało się w przyjaznym środowisku i żeby absolutnie niczego nie przeoczyć. Bo życie i zdrowie maluszka jest najważniejsze. Ja z mojego gina jestem bardzo zadowolona. Bo dobro mojego dziecka jest dla niego najważniejsze. I tyle. Życze Wam samych profesjonalnych lekarzy.
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny, kilka dni przerwy i czytałam długo zaległości. Wiele się tu dzieje.
Tydzień temu miałam wizytkę - "raczej dziewczynka" 😁 bardzo chcieliśmy córeczkę 🙂
Dziwne to USG było, z wymiarów mała wychodzi młodsza o tydzień. Byłam w 17 a pomiary w większości wskazywały na 16. Natomiast waga mnie bardzo zaskoczyła bo aż 218 g.. Nie wiem czy to nie pomyłka bo z siatek centylowych wychodzi mi tylko 100 g.
Czy Wam tez się zdarzają rozbieżności w pomiarach? Wiem, ze może być odchylenie aż do 2 tygodni ale ... martwię się.
Dzidziusia jeszcze nie czuję. Wizyta za 3 tygodnie (w 21tc).
Blue, prosze o dopisanie mnie do tabelki - tp. 29.06, ciąża pierwsza, Marta 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Cześć Dziewczyny, kilka dni przerwy i czytałam długo zaległości. Wiele się tu dzieje.
Tydzień temu miałam wizytkę - "raczej dziewczynka" 😁 bardzo chcieliśmy córeczkę 🙂
Dziwne to USG było, z wymiarów mała wychodzi młodsza o tydzień. Byłam w 17 a pomiary w większości wskazywały na 16. Natomiast waga mnie bardzo zaskoczyła bo aż 218 g.. Nie wiem czy to nie pomyłka bo z siatek centylowych wychodzi mi tylko 100 g.
Czy Wam tez się zdarzają rozbieżności w pomiarach? Wiem, ze może być odchylenie aż do 2 tygodni ale ... martwię się.
Dzidziusia jeszcze nie czuję. Wizyta za 3 tygodnie (w 21tc).
Blue, prosze o dopisanie mnie do tabelki - tp. 29.06, ciąża pierwsza, Marta 😎


Gratuluję córeczki 🙂A co do wagi maluszka to USG nie podaje jej idealnie i mogą wystąpić czasami duże przekłamania nawet tak jak pisałaś 2tygodniowe, także bez obaw. Mój maluszek w 17tygodniu ważył 180g i była to waga ok według lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Hej Dziewczyny 🙂

Dzisiaj miałam wizytę. Będziemy mieli SYNUSIA 😁 😁
Młody zdrowy i piękny 🙂
Odebrałam wyniki testu PAPPA - nie ma żadnych chorób genetycznych a ryzyko ich wystąpienia to 1:10000 🙂


Gratuluję syneczka i udanej wizyty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez zazdroszczę tym co znają płeć ale przyjedzie i na nas pora 🙂
A co lekarza, to nie bardzo chce zmieniać go na razie... Niby wszystko jest ok, a na prywatnego nim bardzo mnie stać, cieszę się,że on kieruje mnie na USG do innego 🙂 Już nie mogę doczekać sie 24-go Ciekawe czy poznam płeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny to ja proszę was przy okazji o aktualizacje tabelki z wymiarami usg!!
Hania jak zwykle porządna już wypisała wszystko duży plus! 🤪 😘

Armiatka piękne zdjęcia 🙂 szkoda, że ja takich jeszcze nie mam 😞


to u mnie mozna dopisać, że będzie dziewczynka -Lilianna


Gratuluję córci !!! Starsza już wie, że będzie miała siostrę? cieszy się ? 🙂


Oliwka w dalszym ciągu powtarza, że będzie miała braciszka. Chyba nie chce dopuścić myśli do siebie, że będzie miała siostre 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Hej Dziewczyny 🙂

Dzisiaj miałam wizytę. Będziemy mieli SYNUSIA 😁 😁
Młody zdrowy i piękny 🙂
Odebrałam wyniki testu PAPPA - nie ma żadnych chorób genetycznych a ryzyko ich wystąpienia to 1:10000 🙂


Super wiadomość!! Gratuluję z całego serducha 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny padniecie 😁 Armiatka to się szykuj będziesz albo wyjątkiem od reguły albo w klanie 😁 😁 rośnie mi piękna, duża dziewucha!!! Większość wymiarów ma o tydzień do przodu i waży 408g 🙂 mam nagranie i nie mogę się napatrzeć !! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...