Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej hej 🙂 Kurcze ale macie energii tej wiosny 😉Wy już wszystkie poprałyście,poprasowałyście ciuszki dla maluchów i w ogóle działacie pełne werwy 😆 Chyba was słoneczko doładowało pozytywną energią 😁 Ja każdego dnia łapię promyki na spacerach i placach zabaw z Filipem,ale coś jeszcze nie zmobilizowałam się do prania 🙂Chyba czas najwyższy wziąć z was przykład 🙂Pewnie z faktu,że wiele rzeczy mam po synku to tak nie przeżywam tych przygotowań no ale są rzeczy,które muszę przygotować sama,bo mąż jak mąż 😁 nie ogarnie tego 😁

A 😁 póki co mam zamiar pomóc małej się obrócić 🙂Od koleżanki dostałam piłkę gimnastyczną do ćwiczeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
I ja byłam dziś u gin. Z Hanią wszystko ok. Z USG wynika ze jestem w 31 tyg ciąży i termin wypada na 19 czerwca ha ha ha. Z @ wypada na 20, a z wcześniejszych USG wypadał na 27-28 czerwca. Hania waży 1710g.
A my z Polcią jutro ruszamy na turnus rehabilitacyjny do Centrum Zdrowia Dziecka... Nie wiem jak ja dam radę. Czas pokarze. Najwyżej spakujemy manatki i wrócimy do domu i tyle... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka życzę powodzenia Tobie, a przede wszystkim Polci 🙂)

Ania, nie zjadła mnie monisia, haha , mój ukochany stwierdził, że nie idziemy tam bo nie chce się użerać ze swoją mamą i ma dość jej zachowania!! 🙂))) I nie poszliśmy i nie musieliśmy się denerwować 🙂 Spędziliśmy sami razem super dzień 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
I ja byłam dziś u gin. Z Hanią wszystko ok. Z USG wynika ze jestem w 31 tyg ciąży i termin wypada na 19 czerwca ha ha ha. Z @ wypada na 20, a z wcześniejszych USG wypadał na 27-28 czerwca. Hania waży 1710g.
A my z Polcią jutro ruszamy na turnus rehabilitacyjny do Centrum Zdrowia Dziecka... Nie wiem jak ja dam radę. Czas pokarze. Najwyżej spakujemy manatki i wrócimy do domu i tyle... 🙃
rmiat

Armiatka trzymamy kciuki za ciebie,Hanię i oczywiście za Polcię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja byłam dziś na wizycie kontrolnej u gina. Szyjka stoi w miejscu, dzidziuś rośnie, tylko nie robił mi usg. Miałam robione podczas pobytu w szpitalu i może dlatego. Powiedział że muszę jeszcze poleżeć przez 2-3 tyg. a potem będę mogła wyjść na np. 20 min. spacer. Cieszy mnie to bardzo bo synek prosi mnie nieraz żebym poszła z nim gdzieś a ja nie mogę. Dobrze że mamy własne podwórko i chociaż trochę go przypilnuje na zewnątrz. leżąc na leżaku oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jeszcze niczego nie prałam, ale dzisiaj się chyba za to wezmę 🙂 taka ładna pogoda jest aż chce się żyć 🤪 idę w przyszłym tyg. na kontrolę to też dowiem się co z moją szyjką 🙂 czytałam, że po skończeniu 36tyg. dziecko jest gotowe do narodzin, więc nie chcę za bardzo z tym zwlekać. Mam tego sporo, to dużo czasu mi zajmie. Dziewczyny a używanie płynów do płukania?? z córą nie używałam, a teraz trafiła mi się okazja i mam kilka opakowań hmm..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
I ja byłam dziś u gin. Z Hanią wszystko ok. Z USG wynika ze jestem w 31 tyg ciąży i termin wypada na 19 czerwca ha ha ha. Z @ wypada na 20, a z wcześniejszych USG wypadał na 27-28 czerwca. Hania waży 1710g.
A my z Polcią jutro ruszamy na turnus rehabilitacyjny do Centrum Zdrowia Dziecka... Nie wiem jak ja dam radę. Czas pokarze. Najwyżej spakujemy manatki i wrócimy do domu i tyle... 🙃


Ale te nasze pannice rosną 🤪 powodzenia na turnusie 🙂 uważajcie na siebie dziewczyny!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Armiatka ale to już Panna z tej Twojej Hani...super :-) Powodzenia na turnusie..
Ja mam dziś wizytę ale bez usg także tylko szyjkę zobaczymy..ale nie wiem czy zdołam przygotować krocze haha 😁 masakra, ręki nie starcza 😁 ale powalczę...a wy jak dajecie jeszcze radę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anita ja w poprzedniej ciąży jaaaakos sama sobie radziłam z zyletka. teraz brzuch mam zdecydowanie bardziej streczacy i już dawno nie radze sobie z kłopotem. zaczelam chodzic do kosmetyczki na woskowanie i nie mam zaaadnego kłopotu ☺️ 😉 jestem mega zadowolona no i już przed żadna wizyta nie czuje skrepowania czy oby na pewno jest ok. polecam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja po wczorajszym usg, jestem w końcówce 32 tygodnia, moja Hania waży 2732, jestem w szoku, bo pierwsza córka w tym czasie ważyła 1800. Brzucha nie mam jakiegoś ponadwymiarowego, w pasie na wysokości pępka 105 cm, przytyłam 12 kilogramów do tej pory.
Pan doktor poinformował, że prawdopodobnie ciąża będzie rozwiązana cesarskim cięciem z uwagi na rozmiary Dziewczyny 🙂. To byłaby moja druga cesarka - a miałam nadzieję na poród naturalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijolek, w Porcie w weekend są darmowe badania USG 4D, wybierasz się? 🙂
http://www.portlodz.pl/pl-pl/news-and-events/szczesliwemacierzynstwo_04
Ja idę 🙂 Chętnie zobaczę dzidziolka w 4D tymbardziej że darmowe badania a żeby na takie pójść prywatnie to mnie nie stać :/

Ja dziś u dwóch lekarzy byłam, u okulisty - mam zaświadczenie że mogę rodzić naturalnie, i u ginekologa. Dostałam skierowanie na mocz i toxo, plus USG kontrolne. Ucieszyłam się , a mówiła że już nie będę miała USG do końca ciąży 🙂
Jestem już 8kg do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
hejka, ja mam sposob na depilacje,narazie daje rade sama, brzuch mam okrągly i spiczasty wiec wychylam głowe na prawo,gole ta strone i na lewo i tak sobie radze,czego nie dojrze to oczywiscie na wyczucie 🙃


Ja tak samo radze sobie 😁 Mimo mojego dużego brzuszka. Właśnie mnie siostra nastraszyła. Bo zgadałyśmy się na temat bolącego brzucha. Bo ostatnio robie trochę ponad siły i przy okazji dużo chodze. I zaczął mnie trochę brzuch pobolewać dołem i twardnieć, ona też tak miała i lekarz powiedział jej że to są skurcze i jeżeli nie przechodzą to do lekarza najlepiej się zgłosić. A ja nawet nie miałam o tym pojęcia. Teraz trochę więcej będę musiała odpoczywać bo dopiero za 1,5 tygodnia do lekarza idę. Mam jednak nadzieje że nic się nie dzieje tylko trochę przesiliłam się 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂
dzisiaj się zmierzyłam, mam 110 cm 😲 czyli prawie 40 cm wiecej 😜
odebrałam wyniki morfologii i krwi przybyło, połykanie 6 tabletek dziennie z żelazem nie poszło na marne 😁
Kupiłam na allegro 2 pary spodni, ciekawe jakie będą, pomału w nic się nie mieszczę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was czerwcowe mamusie i w brzusiach dzidziusie.
Wczoraj mi przyszła paczka z allegro, rzeczy przecudne z ciuszków zostało niewiele do dokupienia.
Teraz mam zamiar zaopatrzyć siebie w rzeczy do szpitala
A w maju po długi weekendzie kupie butelki, smoczki itd itp
Mama mnie ciśnie żebym już wszystko kupiła, że już dawno powinnam to wszytko mieć
Mężuś zaś cały czas mówi mamy czas, a pro po niego to tęsknię, dobrze że jutro późnym wieczorem już będę go przytulać (ja o mężusiu piszę i myślę a dzidzia podkopuje, chyba też się stęskniła za tatkiem)
W moim najszerszym punkcie dalej 100 cm, dzidzia daje czasem popalić, ostatnio dużo spaceruje korzystam ze słoneczka, zauważyłam że jak za szybko idę, albo za długo bez odpoczynku to kuje mnie po prawej stronie tak jakbym miała kolkę.
U mnie z goleniem jest tak, że jeszcze daje radę, ale muszę robić dłuższe przerwy, po jednej nodze odpoczywam, potem druga, potem krocze jedna strona chwila przerwy i druga.
Za tydzień kolejna wizyta i USG już nie mogę się doczekać, a do tego czasu to okulista i badania krwi oraz moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po wizycie ale niestety musze polegiwać i bardzo się oszczędzać skróciła mi się szyjka..no i lekarz mnie trochę wystraszył..także bede miała full czasu to bede was nawiedzać i pisać...wiem że którymś z was też się skróciła..napiszcie jak to u was wygląda i mam nadzieję że nie bede musiała leżeć do końca..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Nakręciłyście mnie tymi przygotowaniami i też skorzystałam z pogody i poprałam wszystko dla dzidzi 🙂Jeszcze tylko prasowanko 🙂A,że mam dużo rzeczy po synku to prawie nie uzupełniam szafy.Kiedyś mówiłam,że jak będę mieć córkę to nie będę jej ubierać całej tylko na różowo i dzisiaj jak te ciuszki schły okazało się,że nie mamy nic a nic dla małej różowego 🙂Chyba coś jej dokupię bardziej dziewczęcego 😉 a tak pozostaje mi dokupienie akcesoriów z allegro ale to już takie drobiazgi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...