Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Witam nową Mamusię 🙂

Mam pytanie do tych Mamusiek 😆, które mają wózek Jedo Fyn 4DS, czy Wasza budka od gondoli (nie wiem jak to nazwać 😁) też się lekko gniecie? czy może każdy wózek tak ma hym ☺️

W jakim sensie gniecie? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie, cześć nowa Mamusio, cześć brzuszki :-)
Ale mam dziś dziwny dzień, raz się śmieję a raz płaczę z byle powodu.
Krok wciąż mnie boli i czasem zakłuje. Udało mi się wczoraj trochę nagrać moją Zuzię jak bryka :-)
Wreszcie, bo tyle czasu się na nią czaiłam ;D Już na dniach znosimy łóżeczko dla Malutkiej, trochę się boję, że jak będzie stało, to będę siedzieć i się na nie gapić z utęsknieniem 😁 Więc nadal z tym zwlekam.
😜 😜

Nie zrobiłam jeszcze zakupów kosmetyków i takich pierdółek najważniejszych. Dzięki Bogu z tych dużych rzeczy mamy już wszysko :-)

Chyba jutro zacznę prać i prasować ciuszki 🙂

Dostałam skierowanie na paciorkowca. 😉 I zwolnienie już takie dłuższe do porodu 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
Dawno mnie nie było. Cieszę się że wszystkie dalej jesteście w dwupaku.
U nas stwierdzono osutkę ciążowa.. Nikomu tego nie życzę.. Brzuch jedna wielka rana w swędzącej wysypce..nie spalam od 4 dni.. Dostałam maść sterydową i jakieś leki..masakra..
Na szczescie choroba nie jest szkodliwa dla dzidziusia..
Mimo wszytsko kazali mi dzisiaj zrobic proby watrobowe zeby wykluczyc mozliwosc cholestazy...
Po spedzeniu dwoch dni na oddziale patologi zazynam coraz bardziej bac sie porodu ;]
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś słyszałam, że niebezpiecznie jest urodzić w 8 miesiącu, podobno już lepiej w 7 ale oczywiście najlepiej w 9. Słyszałyście może dlaczego ten 8 miesiąc taki niebezpieczny jest?

Pozdrawiam wszystkie nowe i stare mamusie i ich dzidziusie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje mi się że to bzdura, zwykły mit. Przecież każdy dzień w brzuszku mamy jest bezcenny, im dłużej dzidziuś będzie w środku tym lepiej. W ósmym miesiącu np będzie potrafiło samodzielnie oddychać , a w 7 ? W siódmym będzie biedactwo leżało w kablach i całym sprzęcie 😞 przynajmniej to moje zdanie, no ale nie jestem lekarzem. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie :-) ja się na jutro umowilam z moim lekarzem mam nadzieję że rozwieje moje wątpliwości i będę miała spokojny weekend cieszę się że u was ok..a co do rodzenia w 7 czy8 mc.to uważam że każdy dzień jest ważny...bo po co by mi kazali leżeć i dotrwać chociaż do 34 tyg ciąży..gdyby było lepiej wcześniej to te zalecenia były by bez sensu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi w szpitalu jedna lekarka powiedziała żeby poleżeć też do 34 tyg,. na wizycie mój gin mówił że tak do 33 tyg. potem będę mogła wybrać się np. na 20 min. spacer. Nie wiadomo kogo już słuchać. I tak mi już ciężko się poruszać więc więcej będzie odpoczynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu ja też już prawie wszystko mam, ale kosmetyków brak, tylko niektóre, co wcześniej na allegro zamawiałam. Co do łóżeczka, to w weekend majowy chcemy rozłożyć 🙂 Ciuszki już poprane i poprasowane :] Fajnie, że dostałaś zwolnienie już do końca, mój pewnie da mi na 3 tyg. a później już nie będzie chciał dać, słyszałam, że niektórzy lekarze tak chętnie nie dają na ostatnie 2 tygodnie, żeby iść na wcześniejszy macierzyński.

Ja dzisiaj byłam u mojego lekarza i dał mi skierowanie na mocznik i kreatyninę czy coś takiego i jak nigdy był przemiły 😁 Co do porodu też się nie boję, a to dlatego, że wcale o nim na razie nie myślę 🙂 Bardziej się boję tego, że jakiekolwiek bóle będą to ja będę panikować i pojadę za wcześnie do szpitala i będę tam leżeć i czekać nie wiadomo na co...

Jakie kupujecie materace?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja też była zaskakująco miła i aż jestem w szoku że dostałam do końca ciąży 😁 Faktem jest że sama musiałam podać jej termin porodu, bo ona mi nie podała - liczyłam go sama i podpatrzyłam na usg. -.-
Pewnie jakbym powiedziała, że nie znam daty porodu to by na mnie krzyczała 😁

Magda, a ten twój doktorek to on normalny jest? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki już nadrabiam zaległości w czytaniu wczesniej jednak musze sie podzielić moimi niepokojami 😞
Otóż jestem po wizycie u ginekologa-z małą ok.Waży 2713g i ma się dobrze tylko fakt jest taki,że ona dalej leży tak jak leżała już od 2 miesięcy czyli po skosie z pupą ku dołowi z lewej strony 😞Kazał mi dużo pić,bo to zwiększa ilość wód tylko tak czy owak ona wciąż będzie rosła a ta ilość wód może być dla niej zbyt mała 😞Do tego spanie na boku i siedzenie na piłce gimnastycznej 😞Ale nie mam się niby czym zamartwiać,bo w razie konieczności urodzimy sn aczkolwiek pośladkowo.I tu mnie przeraża ten fakt:blink 😁zwoniłam do położnej przy której rodziłam Filipka i jest tego samego zdania 🥴A ja się martwię co jeśli coś pójdzie nie tak?Podobno to bezpieczniejsze u wieloródek a ja i tak nie wiem co o tym myśleć 🥴
Mam prośbę czy któraś z was mogłaby podpytać swojego ginekologa na najbliższej wizycie co o tym myśli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Moja też była zaskakująco miła i aż jestem w szoku że dostałam do końca ciąży 😁 Faktem jest że sama musiałam podać jej termin porodu, bo ona mi nie podała - liczyłam go sama i podpatrzyłam na usg. -.-
Pewnie jakbym powiedziała, że nie znam daty porodu to by na mnie krzyczała 😁

Magda, a ten twój doktorek to on normalny jest? 😁


hullu no nie, nienormalny 😁 ale nie wiem jak będzie, słyszałam z opowieści :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Titinka- a Twój lekarz będzie obierał Twój poród?
Może jak pojedziesz do szpitala i zobaczą, że Młoda siedzi to podejmą decyzję o CC?
Wiem, że u mnie w szpitalu jak dziecko nie jest głową w dół to robią cesarkę....

Do porodu masz jeszcze 5-6 tygodni, może Córcia się jeszcze odwóci?
Słyszałam o przypadkach, że się dzieciaki odwracały tydzień przed.... 🙂
Głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Titinka- a Twój lekarz będzie obierał Twój poród?
Może jak pojedziesz do szpitala i zobaczą, że Młoda siedzi to podejmą decyzję o CC?
Wiem, że u mnie w szpitalu jak dziecko nie jest głową w dół to robią cesarkę....

Do porodu masz jeszcze 5-6 tygodni, może Córcia się jeszcze odwóci?
Słyszałam o przypadkach, że się dzieciaki odwracały tydzień przed.... 🙂
Głowa do góry!


No właściwie to dzisiaj lekarz powiedział mi,że do końca to nie wytrwam i przewiduje czas pomiędzy 22 a 27 maja.Właściwie to nie wiem czy dlatego,że wcześniej z Filipkiem tez tak było czy wie,że łatwiej będzie jak dziecko będzie miało mniejszą wagę.Chcę wierzyć,że jeszcze się obróci.A czy lekarz będzie to nie wiem-właściwie to skoro podał taki termin to wiem,że istnieje możliwość umówić się z nim akurat na jego dyżur.Oczywiście powiedział,że jak podejmę decyzje o cc to takie zrobimy ale on proponuje jednak pośladkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Kerry napisał(a):
Titinka- a Twój lekarz będzie obierał Twój poród?
Może jak pojedziesz do szpitala i zobaczą, że Młoda siedzi to podejmą decyzję o CC?
Wiem, że u mnie w szpitalu jak dziecko nie jest głową w dół to robią cesarkę....

Do porodu masz jeszcze 5-6 tygodni, może Córcia się jeszcze odwóci?
Słyszałam o przypadkach, że się dzieciaki odwracały tydzień przed.... 🙂
Głowa do góry!


No właściwie to dzisiaj lekarz powiedział mi,że do końca to nie wytrwam i przewiduje czas pomiędzy 22 a 27 maja.Właściwie to nie wiem czy dlatego,że wcześniej z Filipkiem tez tak było czy wie,że łatwiej będzie jak dziecko będzie miało mniejszą wagę.Chcę wierzyć,że jeszcze się obróci.A czy lekarz będzie to nie wiem-właściwie to skoro podał taki termin to wiem,że istnieje możliwość umówić się z nim akurat na jego dyżur.Oczywiście powiedział,że jak podejmę decyzje o cc to takie zrobimy ale on proponuje jednak pośladkowy.


Czyli masz możliwość wyboru CC? ja bym wybrała cesarkę. o porodach pośladkowych dużo słyszałam... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
witajcie,
jestem po wizycie u swojego lekarza. wracamy do luteiny po w dwa tygodnie po jej odstawieniu szyjka się skrocila o 0,6cm. :/ cos czułam ze się brzuch napina i ze jest troszkę inaczej.
wszystko inne ok. no wiec zwalniam tempo dalej i ciumkam luteinke. 😜

A ile Maleństwo już waży? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak z innej bajki to witamy nowa koleżankę 🙂
U nas z seksem fajnie jest-ja mam większą ochotę tylko problem jest z dobraniem odpowiedniej pozycji,bo coś niegramotna jestem 😁 gorzej z nawilżeniem,ale radzimy sobie sztucznym śluzem 🙂
Co do czopu to wcale nie pamiętam jak to było wtedy 🙂
A dzisiaj rano obudziłam się przerażona,bo dostałam boleści brzucha i to takich skurczy w pewnych odstępach czasu no ale minęło po jakiejś godzince 🙂Lekarzowi wspomniałam i podobno może się tak zdarzać na tym etapie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowy brzuszek 🙂 fajnie że do nas dołączyłaś.
Ja jestem mega zła, wczoraj mój maz oznajmił ze ma dopiero wolne w piątek a w sobotę idzie do pracy to mamy super weekend majowy. Nic tylko donieść do PIP .
Mnie ostatnio ogarnia strach przed porodem a jeszcze kilka dni temu było na luzie .
Jeśli chodzi o czop to mam delikatne plamienia ale to raczej nie czop.
A może macie jakiś numer do PIP i orientujecie się czy należy podać swoje dane zgłaszając im fakt łamania przepisow- jak to wygląda. Przecież to jest chamstwo w biały dzień, ja rozumiem żeby ich terminy gonily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
fijolek napisał(a):
witajcie,
jestem po wizycie u swojego lekarza. wracamy do luteiny po w dwa tygodnie po jej odstawieniu szyjka się skrocila o 0,6cm. :/ cos czułam ze się brzuch napina i ze jest troszkę inaczej.
wszystko inne ok. no wiec zwalniam tempo dalej i ciumkam luteinke. 😜

A ile Maleństwo już waży? 🙂


nie wiem, nie podjelismy nawet proby ani mierzenia ani wazenia. jakos to nie jest dla mnie istotne. wiem ze maly nie jest. Po poprzedniej ciąży wiem, ze teraz wazenei i mierzenie wiarygodne nie jest wiec jakos nie zabiegam o wymiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Ja jestem mega zła, wczoraj mój maz oznajmił ze ma dopiero wolne w piątek a w sobotę idzie do pracy to mamy super weekend majowy. Nic tylko donieść do PIP .
A może macie jakiś numer do PIP i orientujecie się czy należy podać swoje dane zgłaszając im fakt łamania przepisow- jak to wygląda. Przecież to jest chamstwo w biały dzień, ja rozumiem żeby ich terminy gonily.

a co chcesz donieść? sobota dzień pracujący. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...