Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Blue z tego co słyszałam to bardzo dużo kobiet w ciąży ma tego paciorkowca. Moja sąsiadka też miała i dopiero dostała przy cesarce jakiś antybiotyk a wcześniej nic nie brała.
Nie martw się kochana, będzie dobrze.

No wiem, wiem ja mam Enterococcusa ++ znalazłam coś takiego jeszcze na forum jakaś dziewczyna wkleiła:
Godne uwagi jest to, że wiele gatunków paciorkowców jest nieszkodliwa - stanowią one również część flory komensalnej jamy ustnej, skóry, jelit (paciorkowce kałowe - Enterococcus faecalis) i górnych dróg oddechowych u człowieka. niektóre paciorkowce alfa hemolizujące (szczególnie Streptococcus pneumoniae i viridans) powodują pospolite choroby u człowieka. Paciorkowce wywołują zapalenie gardła, a także zapalenia:
opon mózgowo-rdzeniowych, płuc, wsierdzia (Endocarditis infectiosa), różę i martwicze zapalenie powięzi...

Grupy Streptococcus
Grupa A
Streptococcus pyogenes (paciorkowiec ropny) jest czynnikiem sprawczym paciorkowcowego zapalenia gardła, prowadzącego czasami do ostrej gorączki reumatycznej, płonicy (szkarlatyny) i ostrego zapalenia kłębuszków nerkowych.

Grupa B
Streptococcus agalactiae (paciorkowiec bezmleczności) powoduje zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych u noworodków oraz starszych dzieci, czasami z bakteriemią. Potrafią skolonizować drogi rodne kobiety, podnosząc ryzyko przedwczesnego rozerwania błon płodowych

Grupa C
Należy do niej Streptococcus equi, który powoduje zołzy u koni, a także Streptococcus zooepidemicus, który powoduje zakażenia u kilku gatunków ssaków, w tym koni.

Grupa D
Wiele paciorkowców grupy D zostało ponownie sklasyfikowanych i umieszczonych w rodzaju Enterococcus (w tym Streptococcus faecalis, Streptococcus faciem, Streptococcus durans i Streptococcus avium). Przykładowo Streptococcus faecalis (paciorkowiec kałowy) nosi teraz nazwę Enterococcus faecalis.

Viridans i inne paciorkowce
Streptococcus viridans (paciorkowiec zieleniący) powoduje zapalenie wsierdzia i ropień zęba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Blue w necie znalazłam takie coś:

Dodatni wynik badania GBS wskazuje na obecność paciorkowców w pochwie kobiety i wymaga zastosowania u kobiety podczas porodu dożylnej, śródporodowej antybiotykoterapii, która zapobiega zakażeniu dziecka.

Ja dzisiaj miałam robione to badanie,ciekawe co wyjdzie 😮

Oby nic !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny mojej koleżance przekręciło się maleństwo podczas cewnikowania do cc...wszyscy byli w szoku, bo zrobili usg i było pośladkowe, więc decyzja o cc i przygotowania do niego i na stół a tam niespodzianka...dzidziuś z główką w dół 😁



Dzięki dziewczynki za miłe słowo i wsparcie 🙂Póki co zaczęłam dużo pić skoro to ma pomóc,leżę zawsze na boku,gibię się na piłce i wierzę,że mała przekręci się w ostatniej chwili chociaż.A jak nie to nie zgodzę się na poród pośladkowy.Niby mam wielkie zaufanie do mojego gina i położnej - są na prawdę świetni w tym co robią,ale tak czy owak nie chcę kusić losu gdyby coś miało pójść nie tak.Lekarz mówił mi,że 70% innych lekarzy nie potrafi odbierać tego typu porodu i dlatego robią cc ale nie wyobrażam sobie dodatkowego stresu podczas samej akcji porodowej i modlitwy oby wszystko dobrze się skończyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny mojej koleżance przekręciło się maleństwo podczas cewnikowania do cc...wszyscy byli w szoku, bo zrobili usg i było pośladkowe, więc decyzja o cc i przygotowania do niego i na stół a tam niespodzianka...dzidziuś z główką w dół 😁



Dzięki dziewczynki za miłe słowo i wsparcie 🙂Póki co zaczęłam dużo pić skoro to ma pomóc,leżę zawsze na boku,gibię się na piłce i wierzę,że mała przekręci się w ostatniej chwili chociaż.A jak nie to nie zgodzę się na poród pośladkowy.Niby mam wielkie zaufanie do mojego gina i położnej - są na prawdę świetni w tym co robią,ale tak czy owak nie chcę kusić losu gdyby coś miało pójść nie tak.Lekarz mówił mi,że 70% innych lekarzy nie potrafi odbierać tego typu porodu i dlatego robią cc ale nie wyobrażam sobie dodatkowego stresu podczas samej akcji porodowej i modlitwy oby wszystko dobrze się skończyło.

Jeśli mała się nie obróci to wybierz cc nie ma sensu się męczyć i narażać małą na kłopoty ze zdrowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój szkrab buszuje najczęściej między 7 a 9 rano. Oraz wieczorem 20 a 21
Iza-bella witam w naszym gronie.
Spanie to staram się spać na lewym i to takie 80 % ale czasem przekręcam się na chwile na prawy. Mała się wierci na prawym, tak jakby próbowała się odepchnąć i mnie obrócić, choć czasem na lewym mam to samo.
Co do seksu to mam jakąś blokadę, ostatnio w chwili zapomnienia jakiś miesiąc temu coś tam było, ale jak tylko poczułam dzidzie to się skończyło.
Z cesarką no jest tak że nawet 2 tyg wcześniej dają żeby uniknąć skurczów partych.
Byłam u endokrynologa z tarczycą wszystko ok, że wyniki są trochę zaniżona to jest dopuszczalne na tym etapie ciąży. Zmian na usg nie ma, mam spokojnie czekać do terminu i powtórzyć badania jak będę miesiąc po porodzie. Ulżyło mi, jestem szczęśliwa. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 współczuję leżenia w szpitalu, aczkolwiek są tego też plusy :] A 145/100 to myślałam, że to nie duże ciśnienie. Trzymaj się i nie dołuj się szpitalem... ;/

Ja dzisiaj byłam u lekarza i znowu był miły, może dowiedział się, że mam ochotę na niego skargę złożyć... oczywiście mnie nie zbadał czy mam jakieś rozwarcie czy nie... no, ale dał mi zwolnienie na 21 dni i kazał mi pilnować wagi, bo w ciąży przytyłam 8kg, a w ostatnim miesiącu mogę przytyć jeszcze o wiele więcej... i że grille są itd. :] mocznik i ta kreatynina ok 🙂 poprosiłam go o skierowanie na USG, ale powiedział, że pomyślimy o tym na następnej wizycie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Anita0707 współczuję leżenia w szpitalu, aczkolwiek są tego też plusy :] A 145/100 to myślałam, że to nie duże ciśnienie. Trzymaj się i nie dołuj się szpitalem... ;/

Ja dzisiaj byłam u lekarza i znowu był miły, może dowiedział się, że mam ochotę na niego skargę złożyć... oczywiście mnie nie zbadał czy mam jakieś rozwarcie czy nie... no, ale dał mi zwolnienie na 21 dni i kazał mi pilnować wagi, bo w ciąży przytyłam 8kg, a w ostatnim miesiącu mogę przytyć jeszcze o wiele więcej... i że grille są itd. :] mocznik i ta kreatynina ok 🙂 poprosiłam go o skierowanie na USG, ale powiedział, że pomyślimy o tym na następnej wizycie....


o matko.. ja już mam 13 na plus i lekarka nic nie mowila :O juz sama nie wiem jaka ta waga powinna byc.. :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystko zależy od wagi wyjściowej chuda osoba może przytyć więcej niż taka która ma nadwagę albo otyłość. Ja przytyłam 15kg i lekarka powiedziała, że to za dużo, ale co mam zrobić ciągle chce mi się jeść. Dobrze, że taki stan trwa u mnie tylko w ciąży i po porodzie przechodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Anita0707 współczuję leżenia w szpitalu, aczkolwiek są tego też plusy :] A 145/100 to myślałam, że to nie duże ciśnienie. Trzymaj się i nie dołuj się szpitalem... ;/

Ja dzisiaj byłam u lekarza i znowu był miły, może dowiedział się, że mam ochotę na niego skargę złożyć... oczywiście mnie nie zbadał czy mam jakieś rozwarcie czy nie... no, ale dał mi zwolnienie na 21 dni i kazał mi pilnować wagi, bo w ciąży przytyłam 8kg, a w ostatnim miesiącu mogę przytyć jeszcze o wiele więcej... i że grille są itd. :] mocznik i ta kreatynina ok 🙂 poprosiłam go o skierowanie na USG, ale powiedział, że pomyślimy o tym na następnej wizycie....


o matko.. ja już mam 13 na plus i lekarka nic nie mowila :O juz sama nie wiem jaka ta waga powinna byc.. :O

jakos ostatnio czytałam ze około 16kg jest ok. ja waze przed ciaza 63-65kg i miałam w poprzedniej ciąży przyzwolenie na 25kg. wiec nie wiem od czego to zależy. teraz jakos mniej tyje, ale nie mam jakiegoś swira na tym punkcie. mam +13kg i jest mi ok. takie gadanie Waszych lekarzy ze trzeba uwazac i się pilnować tylko mnie wkurwia. sorki. 😮 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 Nie było mnie tu 5 dni i mam co nadrobić. 🙂 Powoli zaczynam to robić. Byłam w poniedziałek u mojego ginekologa i widziałam mojego małego, tak nie mogłam się doczekać. Cały czas martwiłam się czy wszystko w porządku. Lekarz powiedział że synek jest ułożony główką w dół i jest bardzo nisko, ale ze szyjką wszystko dobrze i póki co to się nie skraca. Moje maleństwo waży 2400 🙃 także troszkę przystopował i według usg termin przesunął się na 10 czerwca, a nie tak jak miesiąc temu było na koniec maja, czyli dieta działa 😁 Co do mnie przez miesiąc czasu zamiast przytyć to schudłam 2 kg 🙂
Jutro będę miała wyniki z paciorkowca Zobaczymy co wyjdzie. Moja kolejna wizyta u gin jest 28 maja, lekarz mówi że nie powinnam do tego czasu urodzić ale gdyby coś to od razu do szpitala.
Coraz bliżej końca, zastanawiam się jak to będzie, trochę szkoda mi że brzuszka nie będę mieć bo mimo że jest troszkę ciężko to tak się do niego przyzwyczaiłam i do tego że mały cały czas mnie to podkopuje to wypina fajne to uczucie, ale z drugiej strony będę go miała przy sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki z brzuszkamu 😁
Musze wam się pochwalić, że byłam wczoraj na imprezie z pracy i pierwszy raz podczas ciąży założyłam buty na koturnie i wytrzymałam w nich 😆 jestem z siebie dumna 😆
Trochę tańczyłam z mężem i prawie w ogóle nie czułam się jakbym była w ciąży. Przytyłam 14kg ale część z tego weszła w biodra, tyłek, uda, trochę w cycki a brzuszek nie jest jakiś strasznie duży bo nie przekracza 100 w obwodzie (mam chyba 97). Nie spodziewałam się, ze w 8 miesiącu ciąży będę tak dobrze bawić sie na imprezie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Wszystko zależy od wagi wyjściowej chuda osoba może przytyć więcej niż taka która ma nadwagę albo otyłość. Ja przytyłam 15kg i lekarka powiedziała, że to za dużo, ale co mam zrobić ciągle chce mi się jeść. Dobrze, że taki stan trwa u mnie tylko w ciąży i po porodzie przechodzi 😁


To prawda, wszystko zależy od wagi wyjściowej, która była duża u mnie :///
A jemu najbardziej chodziło o to żebym nie przytyła jeszcze raz tyle przez ost. mies. przez grille itd.
🙂

Jak tam majówka, bo u mnie nudy 😞 Byłam z moim narzeczonym na spacerku nad jeziorkiem,a teraz on chrapie mi do ucha,a ja leżę i patrzę w tv, chociaż tutaj nudy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wrocilismy wlasnie z działki. jestem padnieta. a dostałam od mojej bratowej 3 torby ubran po jej synku. i znowu musze wlaczyc pranie a potem prasowanie. jzu mi się nie chce, wiecie.. :/
zastanawiam się po co mi tyle ubran? cos mi się widzi, ze z polowy znowu nie skorzystam i chyba od razu komus oodam, kto bardziej potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
Wczoraj wróciłam ze szpitala w czwartek zostałam skierowana na oddział bo przy usg okazało sie że mała ma za mały brzuszek o 2 tyg i nie rośnie.... na 32 tydzień waży 1400g.
w szpitalu zrobili mi nastepnego dnia usg i u nich było w porządku brzuszek ok a waga 1777g.
Także z jednej strony niby w porządku wszystko jest a z drugiej nie wiem czy do końca jest ok.
Mam trochę zaległości w czytaniu was więc teraz będę nadrabiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Anita0707 współczuję leżenia w szpitalu, aczkolwiek są tego też plusy :] A 145/100 to myślałam, że to nie duże ciśnienie. Trzymaj się i nie dołuj się szpitalem... ;/

Ja dzisiaj byłam u lekarza i znowu był miły, może dowiedział się, że mam ochotę na niego skargę złożyć... oczywiście mnie nie zbadał czy mam jakieś rozwarcie czy nie... no, ale dał mi zwolnienie na 21 dni i kazał mi pilnować wagi, bo w ciąży przytyłam 8kg, a w ostatnim miesiącu mogę przytyć jeszcze o wiele więcej... i że grille są itd. :] mocznik i ta kreatynina ok 🙂 poprosiłam go o skierowanie na USG, ale powiedział, że pomyślimy o tym na następnej wizycie....


o matko.. ja już mam 13 na plus i lekarka nic nie mowila :O juz sama nie wiem jaka ta waga powinna byc.. :O

jakos ostatnio czytałam ze około 16kg jest ok. ja waze przed ciaza 63-65kg i miałam w poprzedniej ciąży przyzwolenie na 25kg. wiec nie wiem od czego to zależy. teraz jakos mniej tyje, ale nie mam jakiegoś swira na tym punkcie. mam +13kg i jest mi ok. takie gadanie Waszych lekarzy ze trzeba uwazac i się pilnować tylko mnie wkurwia. sorki. 😮 😠


Fajnego masz lekarza 🙂 w pierwszej ciąży ważyłam 57-8kg i przytyłam ponad 20kg to ciągle słuchałam jęczenia, że za dużo ważę. Teraz zaczynałam od wagi 65 i oczywiście (inna lekarka) także jęczy, ale dużo mniej 🙂 stwierdziłyśmy, że zgubię po porodzie zbędne kg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...