Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
[quoteMam pytanko do hullu i fijolka -czy w Łodzi obchodzi się jakoś specjalnie tzw. pępkowe. Dzisiaj przyjechał nasz sąsiad z Łodzi, ma działkę koło nas i pytał kiedy ma się szykować na pępkowe? Tak sobie pomyślałam że dopytam was ? 🙃


hmm czy specjalnie jakos? nie, raczej nie 🙂 ale trzeba wypic za zdrówko malucha - ale u nas pije się za dziecko jzu urodzone. nigdy za takie w łonie matki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Ania13 napisał(a):
[quoteMam pytanko do hullu i fijolka -czy w Łodzi obchodzi się jakoś specjalnie tzw. pępkowe. Dzisiaj przyjechał nasz sąsiad z Łodzi, ma działkę koło nas i pytał kiedy ma się szykować na pępkowe? Tak sobie pomyślałam że dopytam was ? 🙃


hmm czy specjalnie jakos? nie, raczej nie 🙂 ale trzeba wypic za zdrówko malucha - ale u nas pije się za dziecko jzu urodzone. nigdy za takie w łonie matki!

Dzięki to tak jak u nas 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od wczoraj mój Maluszek wariuje na całego ;/ w nocy nie mogłam spac bo tak się wiercil i kopal. nigdy wcześniej tak nie było. do tego zaczal mi się napinac brzuch. jutro mam wizyte u lekarza - ciekawa jestem co powie. jutro niestety bez usg żeby sprawdzić jak tam szyjka itp.
ta ciaza jest zupelnia inna od poprzedniej. absolutnie nie chce urodzić przed 38tc wiec chyba musze zacząć na siebie bardziej uwazac. przestalam podnosić Hanulke, schylać się i ogolnie przemeczac. wcale tak łatwo nie jest zwolnic tempo jak się ma taki charakter jak ja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie to kwestia osobowości 🙂 mi też bardzo trudno wytrzymać na tych wolnych obrotach..ale wczoraj po tygodniu leżenia poszłam troszkę na taras posiedzieć i złapałam troszkę powietrza, przyszli znajomi i rozpoczeliśmy sezon grilowy 🙂 od razu mi się poprawiło....ale dziś masakra tak mnie ciągnie pachwina i co ciekawe tylko po prawej stronie, aż w nogę promieniuje 😞
Moja córcia bardzo zwolniła tempo-zmniejszyła się intensywność jej ruchów i to znacznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn które już rodziły...jak wyglądał u was czop śluzowy?
Bo po pobycie w łazience zauważyłam gęstą, kleistą mleczną wydzielinę była bardzo obfita...boję się że to ten czop 😞

Niestety nie wiem jak wyglądał mój czop, bo go nie widziałam, ale za to pewnym objawem po którym wiedziałam, że na pewno rodzę były plamy krwi na majtkach. Czop może mieć różną konsystencję, może być koloru białego, brązowego lub podbarwionego krwią. Ja też mam b. gęsty śluz, ostatnio jak się załatwiłam to zamarłam, bo taki większy zbity kawałek przykleił się do ścianki wc i nie odpadł (sorki za szczegóły) byłam tak przerażona, że wzięłam papier i go złapałam 😁 ale na szczęście był to miękki śluz. Także u Ciebie może być to samo.
http://www.mamopedia.pl/ciaza/porod/czop-sluzowy
Odejście czopu śluzowego może nastąpić miesiąc, tydzień albo nawet kilka godzin przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
No właśnie to kwestia osobowości 🙂 mi też bardzo trudno wytrzymać na tych wolnych obrotach..ale wczoraj po tygodniu leżenia poszłam troszkę na taras posiedzieć i złapałam troszkę powietrza, przyszli znajomi i rozpoczeliśmy sezon grilowy 🙂 od razu mi się poprawiło....ale dziś masakra tak mnie ciągnie pachwina i co ciekawe tylko po prawej stronie, aż w nogę promieniuje 😞
Moja córcia bardzo zwolniła tempo-zmniejszyła się intensywność jej ruchów i to znacznie...

Dzieci przed porodem zaczynają się wyciszać zbierają siły, ale Ty masz jeszcze czas 🙂 proszę Cię nie zamartwiaj się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Mój synek jest najbardziej aktywny jak coś zjem, . Są momenty że nie czuje ruchów ale zauważyłam też że są to stałe pory więc myślę że wtedy ma drzemkę. Pod konie rzeczywiście te nasze maluchy będą mniej aktywne bo mają coraz mniej miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
No właśnie to kwestia osobowości 🙂 mi też bardzo trudno wytrzymać na tych wolnych obrotach..ale wczoraj po tygodniu leżenia poszłam troszkę na taras posiedzieć i złapałam troszkę powietrza, przyszli znajomi i rozpoczeliśmy sezon grilowy 🙂 od razu mi się poprawiło....ale dziś masakra tak mnie ciągnie pachwina i co ciekawe tylko po prawej stronie, aż w nogę promieniuje 😞
Moja córcia bardzo zwolniła tempo-zmniejszyła się intensywność jej ruchów i to znacznie...

Dzieci przed porodem zaczynają się wyciszać zbierają siły, ale Ty masz jeszcze czas 🙂 proszę Cię nie zamartwiaj się 😞


Ja znowu mam wrażenie,że moja mała najbardziej buszuje wieczorem ok 21-23 a w ciągu dnia zawsze gdy sobie odpoczywam i usiądę lub się położę na dłuższą chwilkę-widocznie moje chodzenie i ciągły ruch jej odpowiadają,bo ją kołysam a jak spocznę to nie podoba jej się wcale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Blue napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
No właśnie to kwestia osobowości 🙂 mi też bardzo trudno wytrzymać na tych wolnych obrotach..ale wczoraj po tygodniu leżenia poszłam troszkę na taras posiedzieć i złapałam troszkę powietrza, przyszli znajomi i rozpoczeliśmy sezon grilowy 🙂 od razu mi się poprawiło....ale dziś masakra tak mnie ciągnie pachwina i co ciekawe tylko po prawej stronie, aż w nogę promieniuje 😞
Moja córcia bardzo zwolniła tempo-zmniejszyła się intensywność jej ruchów i to znacznie...

Dzieci przed porodem zaczynają się wyciszać zbierają siły, ale Ty masz jeszcze czas 🙂 proszę Cię nie zamartwiaj się 😞


Ja znowu mam wrażenie,że moja mała najbardziej buszuje wieczorem ok 21-23 a w ciągu dnia zawsze gdy sobie odpoczywam i usiądę lub się położę na dłuższą chwilkę-widocznie moje chodzenie i ciągły ruch jej odpowiadają,bo ją kołysam a jak spocznę to nie podoba jej się wcale 🙂

Moja mala ma takie same pory baraszkowania jak u ciebie TITINKA i w ciągu dnia jest to samo.
ANITKA wszystko będzie dobrze tylko kochana się nie stresuj i uważaj na was. Staraj się nie nakręcać, wiem łatwo powiedzieć ja dzisiaj też miałam pełne gatki strachu 😁 brzuch, nogi i kręgosłup bolały mnie jak przy okresie i juz strach w oczach ale teraz jest spoko. Oczywiście juz zaczęłam się nakręcać a po co głupia baba ze mnie, dzidzia wszystko czuje a mi to nie pomoże napewno..
Jak masz dołek to pisz wyżal się żeby ci ulżyło, po to tu jesteśmy.
Brzuch do przodu, pierś do góry i czekamy na przynajmniej 38 tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Mam pytanie do dziewczyn które już rodziły...jak wyglądał u was czop śluzowy?
Bo po pobycie w łazience zauważyłam gęstą, kleistą mleczną wydzielinę była bardzo obfita...boję się że to ten czop 😞


niestety nie pomoge duzo.. :/ u mnie to była odrobina takiej galaretki, ale wiem ze to tylko delikatna ilość czopu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
A jak dziewczyny wygląda u Was sprawa z sexem teraz?

😁delikatnie, delikatnie ale co jakiś czas tworzymy coś 😜 🙃 🙃 mimo tego ze juz prawie dwa tygodnie nie śpimy razem. Maz w salonie a ja w sypialni ale jak tylko skończy się moja grypka to wraca do mnie 😁
Jak juz będzie w granicy 38tc to mam zamiar go intensywnie wykorzystać żeby było mi lżej urodzić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, macie tak czasem? :
usnęłam na lewym boku, obudził mnie ból brzucha, przewróciłam się na prawy, usnęłam i znów obudził mnie ból brzucha. I tak kilkanaście razy.
Jeśli to normalne to dam radę bo nie bolało aż tak mocno ale martwię się, że nie powinno tak być.
Rano ok. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie dzisiaj też obudził ból brzucha tylko takiego typu jakby żołądek mnie bolał, pomyślałam że to może mały mi tam uciska na bebechy. Pokręciłam się trochę i przestało, mały też się przekręcił i było ok. Może u Ciebie było to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Dziewczyny, macie tak czasem? :
usnęłam na lewym boku, obudził mnie ból brzucha, przewróciłam się na prawy, usnęłam i znów obudził mnie ból brzucha. I tak kilkanaście razy.
Jeśli to normalne to dam radę bo nie bolało aż tak mocno ale martwię się, że nie powinno tak być.
Rano ok. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie.

Hej ja w 99 % śpię na lewym boku, jak chce położyć sie na prawym to tak dziwnie boli i mala sie wierci. Chociaż ostatnio to nawet na lewym jak sie klade to też zadowolona nie jest a na plecach to raczej nie jest wskazane. Tak myślę że niedługo zacznę na stojąco spać 😁
Czy wam też jest już ciężko wstać z fotela 🤢
Dziewczyny które nie maja przeciw ciał na TOXOPLAZMOZE czy robiłyście juz to badanie drugi raz, mi teraz kazał zrobić gin przed następna wizyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
A jak dziewczyny wygląda u Was sprawa z sexem teraz?


czasem mam ochotę, ale irytuje mnie że jak tylko coś zaczynamy, Dziduś mocno zaczyna się ruszać. :/ nie bardzo mogę się skoncentrować i jak tylko mój maz to czuje to tez jakoś nie bardzo ma ochotę. no i ten skurcz po orgazmie.. wszystko psuje 😞 dziś podpytam lekarza czy w ogole możemy jeszcze bo ostatnio brzuch częściej mi się napina i dziecko bardzo się wierci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też staram się spać na lewym boku, ale mała się wierci i czuje jakby spadała na dół na lewo i mnie uciska i lepiej mi się śpi na prawym boku ;/ Jakoś tam tak często nie spada.
Co do wstawania to ciężko mi się wstaje w nocy,lub nad ranem z mojego łóżka bo jest niskie... ;/

Iza-bella gratulujemy i witamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kwestii spania, to mi już wszystko jedno czy na prawym czy lewym boku, grunt żeby w ogóle zasnąć- a to nie lada wyczyn. A kwestia seksu??... wczoraj...chodź wcześniej z miesiąc celibatu...to dziwne kochać się jak minutkę wcześniej mała się kręciła w brzuszku, śmialiśmy się, że następny w sierpniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 Szkoda, że nie moge częściej wchodzić na nasze forum, ale po przeprowadzce nie mam neta i nie wiemy jaki mamy założyć bo mieszkamy blisko lasu i ciężko złapać jakiś sygnał 😞((( ale jak tylko jestem u Mamy lub u Teściowej to nadrabiam zaległości 🙂
Witam nową Mamuśkę 🙂
Idę dziś do lekarza na 16-jużnie mogę się doczekać 🙂 🙂 U mnie wszystko ok, czuje się dobrze, mam tylko cały czas upławy ale kontroluje je u lekarza. Moja Dzidzia Wariuje na całego- raz ma spokojne dni a czasami wierci się na całego 🙂 Czasami kłuje mnie brzuch ale to chyba od kopnięć, bo trwa to chwilke... Ciężko mi już chodzić na dłuższe spacery- ostatnio wybrałam sie z Moim na spacer to po chwili szukałam ławki bo zadyszka mnie złapała 😆 Wyprawke już mam skompletowaną w 80%, jeszcze tylko wózek, pampersy i chusteczki nawilżające 🙂 a tak to wszystko już mam poprane, poprasowane, poukładane i co śmieszne naszykowałam się już do szpitala hehe ale jeszcze nie spakowałam do torby 😜 😜
Co do sexu- u mnie zabroniony 😞
Co do spania- śpie raz na lewym raz na prawym boku, ogólnie nie mam problemów ze spaniem nawet śpie w dzień 🙂
Nastroje mam różne- płacz, śmiech, śmiech, płacz... 😆
Aha i pojawiły mi się te okropne nieszczęsne rozstępy 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 co najgorsze to są tylko na piersiach 😞 😞 już z nimi walcze i mam nadzieje, że jakoś zmniejsze ich widoczność albo co najlepsze znikną 🙂
i tak o to u mnie jest 🙂 pozdrawiam Was serdecznie i do następnego razu 🙂 Mam nadzieje, że uda mi się jutro wpaść do teściowej na neta i napisze jak po wizycie i wkońcu dam zdjęcie 🙂 POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny. u mnie z seksem jest dobrze, chociaz mam żadziej ochote ,ale jak mnie najdzie to do dzieła!!! maly chyba to lubi bo podczas stosunku uspokaja sie,a puzniej sie uaktywnia! żadnych skurczy nie mam,irytuje mnie tylko to ze ocieramy sie z mezem o brzuchy nawzajem i wtedy kombinujemy z pozycjami 😜 a to tez jest fajne... ja za tydzien jade na wizyte do profesora zeby upewnic sie ze z serduszkiem wszystko ok (mam toxoplazmoze), nie moge sie doczekac. a maly nie chce sie ulozyc glowka w dół i jak sie wierci czy wyciaga to boli szczegolnie w bokach... brzuch mam ciagle napiety.
wiecie moze jak to jest z terminem na cc? słyszalam ze robia ok tygodnia przed terminem porodu?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...