Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
alla25 napisał(a):
magdad86---- ja nie wiem jak Ty wytrzymałaś tyle czasu z tym debilem. Ja bym się tam jego nie prosiła o usg tylko poszła prywatnie. dla własnego świętego spokoju. Rozumiem, że jest to wydatek ale nie patrz tylko na to przez pryzmat pieniędzy, po porodzie dostaniesz becikowe to się wyrówna 🙂 🙂 🙂
Powodzenia


Idę w pon. prywatnie, chyba, że urodzę do poniedziałku, bo wczoraj byłam pewna, że to się zaczyna.
Dzisiaj umyłam okna i posprzątałam ładnie mieszkanko. Jeszcze tylko umyć podłogę
🙂


Ty się tak na siłę nie rozpędzaj kochana. 😁

Stwierdziłam, że nie będę na żadnej łasce mojej teściowej, dokupiłam do szpitala wszystko sama czego mi brakowało i już mogę rodzić w spokoju!
Choć moja teściowa twierdzi, że przesadzam, a teść był na tyle beszczelny że się ze mnie śmiał że już torbę pakuję do porodu, oni chyba nie zdają sobie sprawy, że ja od 30 tygodnia odkąd leżałam w szpitalu mam zagrożenie wczesniejszym porodem, fajnie miec w nich wsparcie, a przecież o wszystkim im mowilismy na biezaco.. NIby kiedy miałabym pakować torbe? Jak mi wody odejdą, czy może między skurczami? Ależ mnie wkurzyli wczoraj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
paulinka uwarzaj na siebie, trzymam kciuki za was, bedzie dobrze. najwazniejsze ze wiesz w czym rzecz i lekarz ma cie na oku! trzymaj sie dzielnie.

magda, widze ze chcesz juz urodzic i nie oszczedzasz sie!

dziewczyny chcialam zapytac czy to ze mam coraz gestsze uplawy świadczy o czymś? brzuch sie opuscil i teraz zastanawiam sie nad kazda drobnostka... z jednej strony juz bym chciala tego szkraba miec przy sobie a z drugiej mysle ciagle jak porod bedzie wygladal?!


Ja też mam gęste upławy, raz więcej raz mniej. Boję się, że nie zauważę przy nich, że sączą mi się wody :P Uparcie śledzę też czopa, który jeszcze nie odszedł. Czy którejś z Was czop już uciekł? :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny, saczacych się wod nie sposób nie zauwazyc, uwierzcie mi 🙂


hullu w Manufakturze w MotherCare jest likwidacja. można naprawdę fajne rzeczy kupic za niewielkie pieniądze. ja dziś naprawdę zaszalałam ☺️ ale nie mogłam się powstrzymać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
MotherCare? Jakoś ominęłam ten sklep, widziałam tylko HappyMum 😁
A co kupiłaś? 🙂))

kilka ubran dla mojej Hani, a dla Dzidka nie kupowałam zadnych ubran bo mam wszystko.
Ale smoczki, lyzeczki (na potem 🙂 ), łapki niedrapki, skarpetki, gre dla córeczki. no i skusiłam się na kosz na zużyte pieluszki bo cena była super!! ja nie zachodzę do tego sklepu bo mi szkoda pieniędzy. ale teraz nie mogłam być obojetna 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie, że przeoczyłam zmiany w becikowym? Dobrze, że napisałyście, bo nie wiedziałąm nic. A dziś akurat wypełniałam dokumenty do Gminy w związku z becikowym ale nic nie było napisane o nowych zasadach. Przy Oliwce dostałam 1000 zl becikowego i 1000 zl z Gminy gdyż nasz dochód na członka rodziny nie przekraczał ileś tam. Ciekawe czy teraz też tak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Wiecie, że przeoczyłam zmiany w becikowym? Dobrze, że napisałyście, bo nie wiedziałąm nic. A dziś akurat wypełniałam dokumenty do Gminy w związku z becikowym ale nic nie było napisane o nowych zasadach. Przy Oliwce dostałam 1000 zl becikowego i 1000 zl z Gminy gdyż nasz dochód na członka rodziny nie przekraczał ileś tam. Ciekawe czy teraz też tak będzie.

becikowe dostaniemy gdy dochod na osobę nie przekracza 1922 zł na osobe a dodatek do rodzinnego czyli drugie 1000 złoty jak dochód nie przekracza 539 zł\\\\osobe
Alla 25 na 820 stronie podała fajny link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny teraz się doczytałam że ominął mnie temat sexu na forum..ja mam taką wielką ochotę że aż jestem w szoku, nie wiem tylko jak przekonać mojego mężulka...śmiałam się że teraz po wizycie 6 czerwca powiem że lekarz zalecił :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko uważaj na siebie, trzymam kciuki za was. Pisz jak się sprawy mają, żebyśmy tu na forum było o was spokojne.
Aniutka ja u siebie też zaobserwowałam zmiany w upławach, tylko że brzuszek mój dalej wysoko. Dziś nawet chwyciłam małą za stópkę tak ją wypychała powyżej pępka.
Hullu nie denerwuj się olej teściów, wiem że to nie takie łatwe, ale ze względu na Twoje i maleństwa dobro zalecam mniej stresu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny, może to Wam wydać się głupie ale boję sie momentu odejścia wód płodowych... Że np. odejdą mi w nocy podczas snu i nie będę wiedziała czy to wody czy czasem się nie zsikałam.


sa bardzo cieple, podobnie jak mocz, ale ich ilość jest znacznie wieksza. Pamietam jak mi je przebijali, lało się i lało :/
ja podkładam pod przescieradlo podkład just in case bo podobno jak materac zostanie oblany wodami płodowymi to się już nie dopierze. chyba chodzi o zapach. nie ryzykuje zatem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do sexu to koleżanka, która niedawno urodziła, powiedziała, że w ciąży nie miała ochoty w ogóle, a jak urodziła, to mówi, że koło męża się położyć nie może, bo tak jej się chce... 🙂 A tu jeszcze 6 tygodni wytrzymać trzeba 🙂

Hullu ze mnie ostatnio tak koleżanki się nabjały, że jestem już spakowana... :/ też się wkurzyłam!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny, może to Wam wydać się głupie ale boję sie momentu odejścia wód płodowych... Że np. odejdą mi w nocy podczas snu i nie będę wiedziała czy to wody czy czasem się nie zsikałam.


sa bardzo cieple, podobnie jak mocz, ale ich ilość jest znacznie wieksza. Pamietam jak mi je przebijali, lało się i lało :/
ja podkładam pod przescieradlo podkład just in case bo podobno jak materac zostanie oblany wodami płodowymi to się już nie dopierze. chyba chodzi o zapach. nie ryzykuje zatem :P


Zależy jak ciąża jest dojrzała- taki kolor mają wody. jak jest wszystko ok i w miare wczesniej się rodzi to są bezbarwne, śladu na materacu nie ma... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Yvonne1987 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂 czy Wam też tak spuchły stopy? ja mam straszny obrzęk 😮


w poprzedniej ciąży na miesiąc przed pamiętam ze bylam jak balonik, teraz nic mi nie dokucza jeśli chodzi o opuchliznę.


Ja na szczęście też nie puchne, choć w poprzedniej ciąży w tak zaawansowanej ciąży już nie nosiłam pierścionków a teraz tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie nie puchnę, chociaż nie mogę za dużo chodzić a stac w jednym miejscu to nie mam mowy bo strasznie zaczynają mnie szczypać i boleć stopy.
Fijolek i Hullu jutro wybiorę sie do tego sklepu do manu. Ostatnio jak tam bylam były straszne drogie rzeczy. Kupiłam tam tylko szczoteczkę dla dzidziusia. Te sklepy czy manu czy port maja takie przebitki, że wolę kupować w necie ten sam towar.
Nie rozumiem lekarza, który nie chce skierować kobiety na usg ok. 36 tyg ciąży. Przecież myślałam, że to obowiązkowe. Ja na podstawie usg dostane za tydz. wstepne skierowanie do szpitala. Załamka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
Nie rozumiem lekarza, który nie chce skierować kobiety na usg ok. 36 tyg ciąży. Przecież myślałam, że to obowiązkowe. Ja na podstawie usg dostane za tydz. wstepne skierowanie do szpitala. Załamka!

to wcale nie jest obowiązkowe na tym etapie ciąży.
http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/15/14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...