Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
To teraz jak nie masz prywatnego lekarz to martw się tyle miesięcy co z twoim dzieckiem. Powiem szczerze, że lekarze którzy przyjmują państwowo maja wytyczne odgórnie, że nie kierują kobiet w ostatnim okresie ciąży ze względu na oszczędności. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
To teraz jak nie masz prywatnego lekarz to martw się tyle miesięcy co z twoim dzieckiem. Powiem szczerze, że lekarze którzy przyjmują państwowo maja wytyczne odgórnie, że nie kierują kobiet w ostatnim okresie ciąży ze względu na oszczędności. 🤢

zawsze można poprosić o takie skierowanie. jak nie chce dac, to trzeba walczyc, bo od czegos jest ten nfz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam wrażenie,że na NFZ lekarze oszczędzają na wszelkich skierowaniach i badaniach.Nie mówię akurat o ginekologach,bo do tego chodzę prywatnie,ale o rodzinnych 🙂U nas od 1,5 roku mamy nowiutki niby super ośrodek zdrowia z rodzinnymi,pediatrami i specjalistami.I wszystko było ok do października-od tej pory zmienił się właściciel,który nie zezwala lekarzom na wypisywanie skierowań a jak ci w inny sposób nie mogą czasami leczyć to albo im tnie pensje albo tracą pracę 🤢I tym oto sposobem od października mam 5 lekarza rodzinnego 😁 śmieszne ale i tragiczne co to się dzieje w tym "chorym kraju"
Na prywatnych wizytach u gina jest super.Usg zawsze i inne badania,L4 mam do 5 czerwca choć teraz i tak już mam cc na 28 maja.A ostatnio dostałam dużą wyprawkę od niego w prezencie z próbkami,gazetkami i gadżetami dla dzidziusia "na pomyślne rozwiązanie" 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny teraz się doczytałam że ominął mnie temat sexu na forum..ja mam taką wielką ochotę że aż jestem w szoku, nie wiem tylko jak przekonać mojego mężulka...śmiałam się że teraz po wizycie 6 czerwca powiem że lekarz zalecił :-)


Anita ja też teraz mam wizytę 6.06 🙂
A dziś na wizycie wszystko ok. 😆
Szyjka trochę skrócona , tak do 1,5 cm, ale nie przepuszcza opuszka palca, czop na miejscu, dzidzia jeszcze nie wstawiła się główką w kanał rodny, i brzuszek jest wysoko, jeszcze nie opadł, waży 3800 i 8,9cm średnica główki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
qlerka napisał(a):
To teraz jak nie masz prywatnego lekarz to martw się tyle miesięcy co z twoim dzieckiem. Powiem szczerze, że lekarze którzy przyjmują państwowo maja wytyczne odgórnie, że nie kierują kobiet w ostatnim okresie ciąży ze względu na oszczędności. 🤢

zawsze można poprosić o takie skierowanie. jak nie chce dac, to trzeba walczyc, bo od czegos jest ten nfz..


No właśnie a większość osób zamiast się domagać swego, to idą prywatnie (tak jak ja to zrobię)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny teraz się doczytałam że ominął mnie temat sexu na forum..ja mam taką wielką ochotę że aż jestem w szoku, nie wiem tylko jak przekonać mojego mężulka...śmiałam się że teraz po wizycie 6 czerwca powiem że lekarz zalecił :-)


Anita ja też teraz mam wizytę 6.06 🙂
A dziś na wizycie wszystko ok. 😆
Szyjka trochę skrócona , tak do 1,5 cm, ale nie przepuszcza opuszka palca, czop na miejscu, dzidzia jeszcze nie wstawiła się główką w kanał rodny, i brzuszek jest wysoko, jeszcze nie opadł, waży 3800 i 8,9cm średnica główki 🙂


Wow :O 3800 🙂 Piękna waga 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
agapit napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny teraz się doczytałam że ominął mnie temat sexu na forum..ja mam taką wielką ochotę że aż jestem w szoku, nie wiem tylko jak przekonać mojego mężulka...śmiałam się że teraz po wizycie 6 czerwca powiem że lekarz zalecił :-)


Anita ja też teraz mam wizytę 6.06 🙂
A dziś na wizycie wszystko ok. 😆
Szyjka trochę skrócona , tak do 1,5 cm, ale nie przepuszcza opuszka palca, czop na miejscu, dzidzia jeszcze nie wstawiła się główką w kanał rodny, i brzuszek jest wysoko, jeszcze nie opadł, waży 3800 i 8,9cm średnica główki 🙂


Wow :O 3800 🙂 Piękna waga 😁


Prawdziwa Kluseczka! piękna waga! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu--- ale twoi teściowie to sa wredni, masakra przepraszam za określenie ale z tego co piszesz to tak wnioskuje. To ze mnie dopiero by mieli ubaw bo ja też już praktycznie spakowana jestem a rzeczy do szpitala układałam i kompletowałam dużo wcześniej.
Dobrze, ze jesteś spokojniejsza i tyle a nimi to się nie przejmuj.

Agapit
----- fajnie, że dzidzia ładnie rośnie.

Ja już nie mogę się doczekać swojej wizyty, mam w środę i będę miała również usg, Brzuszek wysoko, opuchlizny na nogach i rękach brak, ciekawe jak tam szyjka bo mnie straszył długością 2,5 cm, ale to było dużo dużo wcześniej teraz jestem spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny teraz się doczytałam że ominął mnie temat sexu na forum..ja mam taką wielką ochotę że aż jestem w szoku, nie wiem tylko jak przekonać mojego mężulka...śmiałam się że teraz po wizycie 6 czerwca powiem że lekarz zalecił :-)


Anita ja też teraz mam wizytę 6.06 🙂
A dziś na wizycie wszystko ok. 😆
Szyjka trochę skrócona , tak do 1,5 cm, ale nie przepuszcza opuszka palca, czop na miejscu, dzidzia jeszcze nie wstawiła się główką w kanał rodny, i brzuszek jest wysoko, jeszcze nie opadł, waży 3800 i 8,9cm średnica główki 🙂


wow!! 3800?? jest miedzy nami roznica 1,5tyg i ok 1,5 kg roznicy w wadze dziecka. no może troszkę mniej, ale to i tak uważam mega dużo 😮 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny, może to Wam wydać się głupie ale boję sie momentu odejścia wód płodowych... Że np. odejdą mi w nocy podczas snu i nie będę wiedziała czy to wody czy czasem się nie zsikałam.

Czasem mam identyczne obawy. Jedna z położnych powiedziała mi, że wody płodowe nie zawsze odchodzą hurtem tak na hura, czasem się zdarza że się sączą po trochę wtedy kobiety mylą je z upławami.

Yvonne1987 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂 czy Wam też tak spuchły stopy? ja mam straszny obrzęk 😮

Odpukać u mnie nie ma żadnej opuchlizny.

Agapit duża ta twoja dzidzia. Gratuluje udanej wizyty.

Co do tematu seksu u mnie może i ochota, jest ale jak już ma dojść co do czego to ja uciekam. Mam jakąś blokada mi się załącza. Mam nadzieję, że przejdzie i mężowi wszytko wynagrodzę.

A system zdrowotny jest do kitu i już. Teraz idzie się do specjalisty, czeka się na to 5 miesięcy, po to by on dał ci skierowanie na badania typu prześwietlenie, USG, czy badanie krwi w pewnym zakresie, bo bez tego nie stwierdzi dokładnie co ci jest. Zawsze może leczyć na łapu capu. Potem czekasz kolejne 5 miesięcy z wynikami. Masakra. A co przez te 10 miesięcy dzieje się z człowiekiem, to nikt nie pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorki laski ale teraz jak czytam to widzę, że mi się cyferki pomyliły bo pisałam wieczorem. Mały waży 2800 😁 a nie 3800, takiego dużego dzieciaczka na razie nie mam 😁 w 30tyg ważył 1600 więc przez te 7 tyg przytył niecałe 200g/tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Sorki laski ale teraz jak czytam to widzę, że mi się cyferki pomyliły bo pisałam wieczorem. Mały waży 2800 😁 a nie 3800, takiego dużego dzieciaczka na razie nie mam 😁 w 30tyg ważył 1600 więc przez te 7 tyg przytył niecałe 200g/tydz.


Hehe to nas zrobiłaś, już miałam ci życzy ponad 4 kg bobasa. Moja kluska w ciągu 3 tyg przybrała 900g Tygodniowo licząc to 300g na tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit no to wszystko jasne :P

zonanagazie my dzwoniliśmy po porodzie do naszej przychodni i mowilismy ze mamy Nowego Człowieka i polozna się umowila z nami jak będzie przychodzić. ale ze było majowo i pięknie i nas nei było ciagle w domu to bylysmy na telefon 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie no to można pomylić wody z upławami, a ci lekarze (albo tylko mój) żałują na USG! Masakra, dzisiaj idę prywatnie, miałam iść w pon., ale jednak dzisiaj idę, to może w końcu będę mogla Wam coś napisać o mojej małej, no chyba, że się okaże to mały, w końcu od stycznia wiele mogło sie zmienić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
agapit napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny teraz się doczytałam że ominął mnie temat sexu na forum..ja mam taką wielką ochotę że aż jestem w szoku, nie wiem tylko jak przekonać mojego mężulka...śmiałam się że teraz po wizycie 6 czerwca powiem że lekarz zalecił :-)


Anita ja też teraz mam wizytę 6.06 🙂
A dziś na wizycie wszystko ok. 😆
Szyjka trochę skrócona , tak do 1,5 cm, ale nie przepuszcza opuszka palca, czop na miejscu, dzidzia jeszcze nie wstawiła się główką w kanał rodny, i brzuszek jest wysoko, jeszcze nie opadł, waży 3800 i 8,9cm średnica główki 🙂


Wow :O 3800 🙂 Piękna waga 😁


No to całkiem przeciętny ten twój bobasek ale jeszcze ma czas aby troszkę ciałka nabrać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
zonanagazie no to można pomylić wody z upławami, a ci lekarze (albo tylko mój) żałują na USG! Masakra, dzisiaj idę prywatnie, miałam iść w pon., ale jednak dzisiaj idę, to może w końcu będę mogla Wam coś napisać o mojej małej, no chyba, że się okaże to mały, w końcu od stycznia wiele mogło sie zmienić...


Magda, moim zdaniem nie można pomylić odchodzących wod z uplawami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wybrałam się dzisiaj na wizytę choć planowaną mam na następny piątek. Od poniedziałku męczyły mnie bóle"miesiączkowe" ale to raczej nie byly skurcze 😮 i stwierdziłam że nie wytrzymam do 31 maja bo się bałam że coś jest nie tak.
Poszłam do swojego lekarza ale na NFZ. Okazało się że mala jest juz bardzo nisko (ciekawa swiata jak mamusia :lol 🙂 szyjka jest szczelna ale może się okazać że urodzę przed terminem. Córeczka waży 2500g. Mam już mniej wód co wskazuje że zaczynamy się przygotowywać do porodu. Powiedział żeby się nie przejmować bo to juz nie będzie wcześniak ale dobrze jak jeszcze troche posiedzi i mam jak najwięcej leżeć.
HULLU miałaś racje kupując sobie resztę rzeczy a to twoi teściowie są dziwni, jeszcze by brakowało żebyś miała się przejmować przed porodem czy masz wszystko gotowe.
Agapit fajnie że wszystko dobrze na wizycie.
A ja co szykowalam się na 3s 😜 po 38 tc i chyba nic z tego nie bedzie. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magdad86 napisał(a):
zonanagazie no to można pomylić wody z upławami, a ci lekarze (albo tylko mój) żałują na USG! Masakra, dzisiaj idę prywatnie, miałam iść w pon., ale jednak dzisiaj idę, to może w końcu będę mogla Wam coś napisać o mojej małej, no chyba, że się okaże to mały, w końcu od stycznia wiele mogło sie zmienić...


Magda, moim zdaniem nie można pomylić odchodzących wod z uplawami


A moja kuzynka pomyliła, bo nie odeszły jej nagle tylko tak po trochę, najpierw stwierdziła, że to upławy, potem że sobie popuściła. Ale po dłuższym taki powolnym sączeniu stwierdziła, że to jednak wody płodowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie ja wybrałam położna w 10 tc, zaczęła przyjeżdżać koło 26 tc, przyjeżdża do mnie do domu co tydzień i będzie jeździć do 6 tygodni po porodzie 🙂

agapit już myślałam, że Twoja dzidzia będzie ponad 4 kg 🙂 dziwiłam się gdzie mieści się taka kluska w tak małym brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...