Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny zacznijcie rodzić, bo tabelka czeka 😁 😁 😁


Lepiej napisz jak pierwsze dni z dzieciątkiem w domu! 😘

Tragedia.. myślałam, że malutka będzie stwarzać najwięcej problemów, ale nieeee ona tylko je i śpi, jest bardzo grzeczna, horrorem jest starsza córka., bardzo zazdrosna, zrobiła się złośliwa względem nas, wredność nad wrednościami, nie poznaję jej, do małej nie jest agresywna, całuje ją, głaszcze, dotyka, ale dla nas już nie jest taka milutka, ciągle płacze, marudzi, gryzie w złości, jak widzi, że karmię to krzyczy, że nie mam karmić, a z drugiej strony potem sama namawia, że dzidzia chce mleko 🤨 czasami jak zaczynam ją karmić to ona płacze z tego powodu no cyrk. Nie spodziewałam się tego. Aha i czasami złośliwie sika na dywan albo do swojego łóżka 🤢 normalnie zdejme majtki, kuca i leje 😮 mam nadzieję, że ten stan długo nie potrwa, bo powoli nie wytrzymujemy.

Blue nie strasz!! 🤢 ile lat ma Starsza? u nas obecnie reforma - smoczek odstawiony i jest wieczne darcie przy zasypianiu, choć ona sama go wyrzucila, :/ nie wiem co robic, a już się boje co będzie jak się Dzidek pojawi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Witam!
Dziś mi się przyśniło, ze wody mi odeszły i byłam nieprzygotowana do szpitala, totalna panika. Rano obudziłam się z bólem karku, wiecie o co chodzi tak jakbym źle spała lub mnie przewiało. Strasznie ciągnie i boli.

Ja mam ostatnio ciągle jakieś głupie sny, np. ostatnio śniło mi się ze moje dziecko bylo male jak paluszek 🤢 a później patrzyłam na ziemniaka i zastanawiałam się czy to jest moje dziecko i on coraz bardziej przypominał dzidziusia. Co ta nasza wyobraznia jest jeszcze w stanie wymyśleć 😮 i tak praktycznie codziennie mam po kilka głupich snów.
Kark też mnie dzisiaj boli ale to od tego spania a właściwie od tego że w nocy nie mogłam spać.Głupia baba chyba sobie w podświadomości zakodowalam wczoraj ze tak się cały dzień umeczylam a w nocy mój lekarz miał dyżur i ja pol nocy czekałam na objawy porodu 😁. Jaki człowiek jest głupi. Koło 3. 00 zasnęłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue, bardzo Ci współczuje. Ja to przeżyłam będąc dzieckiem, kiedy do domu trafiła Malutka siostrzyczka. Dla mnie to była jakaś trauma. Wszyscy się zajmowali tylko Małą a ja byłam odsunięta na drugi plan. Siostra do tego chorowita była i wszyscy podwójne przy niej skakali. Pomagały krótkie chwile przeznaczone tylko dla mnie i lalka-dzidziuś, którą zajmowałam się tak jak Mama moją siostrą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny zacznijcie rodzić, bo tabelka czeka 😁 😁 😁


Lepiej napisz jak pierwsze dni z dzieciątkiem w domu! 😘

Tragedia.. myślałam, że malutka będzie stwarzać najwięcej problemów, ale nieeee ona tylko je i śpi, jest bardzo grzeczna, horrorem jest starsza córka., bardzo zazdrosna, zrobiła się złośliwa względem nas, wredność nad wrednościami, nie poznaję jej, do małej nie jest agresywna, całuje ją, głaszcze, dotyka, ale dla nas już nie jest taka milutka, ciągle płacze, marudzi, gryzie w złości, jak widzi, że karmię to krzyczy, że nie mam karmić, a z drugiej strony potem sama namawia, że dzidzia chce mleko 🤨 czasami jak zaczynam ją karmić to ona płacze z tego powodu no cyrk. Nie spodziewałam się tego. Aha i czasami złośliwie sika na dywan albo do swojego łóżka 🤢 normalnie zdejme majtki, kuca i leje 😮 mam nadzieję, że ten stan długo nie potrwa, bo powoli nie wytrzymujemy.

Blue nie strasz!! 🤢 ile lat ma Starsza? u nas obecnie reforma - smoczek odstawiony i jest wieczne darcie przy zasypianiu, choć ona sama go wyrzucila, :/ nie wiem co robic, a już się boje co będzie jak się Dzidek pojawi 🤨

7 czerwca będzie 2l i 5 mieś. 🥴 moja odstawiła smoczek miesiąc przed 2 urodzinami i nie było z tego powodu żadnej afery, ale to co teraz wyczynia to masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Blue, bardzo Ci współczuje. Ja to przeżyłam będąc dzieckiem, kiedy do domu trafiła Malutka siostrzyczka. Dla mnie to była jakaś trauma. Wszyscy się zajmowali tylko Małą a ja byłam odsunięta na drugi plan. Siostra do tego chorowita była i wszyscy podwójne przy niej skakali. Pomagały krótkie chwile przeznaczone tylko dla mnie i lalka-dzidziuś, którą zajmowałam się tak jak Mama moją siostrą.

Plus jest taki, że jest na tyle mała, że powinna szybko zapomnieć traumę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja koleżanka ma między dziećmi 6l różnicy to oni dopiero mają masakrę w domu. Ta starsza jest mega zazdrosna o młodszą, przez nią są ciągle kłótnie. Nic nie chce przy niej pomóc itd. mówi, że jej nie kochają, tylko tą młodszą itp. oni są wykończeni psychicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie będzie 10 lat róznicy i moje dziecko dobrowolnie zrezygnowało z obozu koszyków żeby mi pomagać, cieszy się wszystkim co kupujemy Małej, sama wyszukuje w internecie jakiś fajnych rzeczy dla Malucha układa ze mną pierze i gada do brzucha "no wychodź już bo chcemy Cię już w domu" 🙂
Ciekawe jak będzie po porodzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny zacznijcie rodzić, bo tabelka czeka 😁 😁 😁


Lepiej napisz jak pierwsze dni z dzieciątkiem w domu! 😘

Tragedia.. myślałam, że malutka będzie stwarzać najwięcej problemów, ale nieeee ona tylko je i śpi, jest bardzo grzeczna, horrorem jest starsza córka., bardzo zazdrosna, zrobiła się złośliwa względem nas, wredność nad wrednościami, nie poznaję jej, do małej nie jest agresywna, całuje ją, głaszcze, dotyka, ale dla nas już nie jest taka milutka, ciągle płacze, marudzi, gryzie w złości, jak widzi, że karmię to krzyczy, że nie mam karmić, a z drugiej strony potem sama namawia, że dzidzia chce mleko 🤨 czasami jak zaczynam ją karmić to ona płacze z tego powodu no cyrk. Nie spodziewałam się tego. Aha i czasami złośliwie sika na dywan albo do swojego łóżka 🤢 normalnie zdejme majtki, kuca i leje 😮 mam nadzieję, że ten stan długo nie potrwa, bo powoli nie wytrzymujemy.

Ja po pedagogice jestem. I też sporo czytałam o przeżyciach starszego rodzeństwa kiedy rodzi się mluszek. Ponoć to wszystko co przechodzisz jest normalne. Utrzymuje się do 3 miesięcy takie zachowanie i starszego rodzeństwa. Jak najwięcej tul starszą córeczkę, powtarzaj że ją kochasz, że jest starszą siostrą, a to ważne zadanie, angażuj ją do wszelkiej możliwej pomocy, przy wszystkim co się da i zawsze dziękuj za pomoc i doceniaj na głos i przy członkach rodziny jak Ci pomaga i jaka jest wspaniała. Powodzenia. Niech wszytsko wróci jak najszybciej do normy. Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue boje sie ze u mnie bedzie podobnie bo maly ma 3,5 lat juz mowi ze bedzie zazdrosny i ze nienawidzi joli 😮 a za chwile ze bedzie jej zmienial pampersy kąpał i pilnowal 🤢 tego sie boje a i jeszcze tego ze jak pojade do szpitala to 3 dni mnie nie bedzie i nie wiem jak to bedzie bo jeszcze tyle beze mnie nie zostawal ;( najwyzej 1 noc jak spal u mojej mamy i to roznie bywalo jak mowie ze bede musiala jechac do szpitala po jole to placze i mowi zebym go nie zostawiala i mi sie zaraz plakac chce no katastrofa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mojej kuzynki jest 4 lata różnicy i starsza siostra szybko zaakceptowała małą. Jedyne co było to, to że zawsze starsza była tam gdzie mała, nie opuszczała jej na krok.
Ciekawe jak będzie u drugiej kuzynki tam też różnica 4 lat będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie i maleństwa w brzuszkach 🙂
Ja dziś jestem po wizycie. Mały waży 3400 g obwód główki 9cm ( około bo jest za nisko i ciężko było zmierzać) . Wszystko z nim jest ok rozwija się prawidłowo. A inna nowina to taka że mam rozwarcie na 2 palce 😮 (to chyba znaczy na 4 cm). I teraz mam pytanie do was ile jeszcze tak mogę pochodzić? Boję się że nie będę wiedziała kiedy do szpitala jechać mam. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łał 🤪 4 cm i lekarz nie chciał cię położyć? A czy to znaczy że czop juz ci odeszedl i szyjkę masz otwartą. Ja niestety nie odpowiem na twoje pytanie bo jestem zielona w tym temacie ja czekam aż mnie złapią mega bóle albo wody mi odejdą. Chyba że na piątkowej wizycie mój lekarrz coś wymyśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Łał 🤪 4 cm i lekarz nie chciał cię położyć? A czy to znaczy że czop juz ci odeszedl i szyjkę masz otwartą. Ja niestety nie odpowiem na twoje pytanie bo jestem zielona w tym temacie ja czekam aż mnie złapią mega bóle albo wody mi odejdą. Chyba że na piątkowej wizycie mój lekarrz coś wymyśli.


Na szczęście nie chciał mnie położyć 🙂 przynajmniej jeszcze pranie zdąże zrobić by mój miał w czym chodzić w razie w... Co do czopa jeszcze chyba mi nie odszedł przynajmniej nie zauważyłam 😮 Lekarz mi powiedział że teraz w każdej chwili mogę rodzić tylko nie powiedział mi ile mniej więcej mam czasu. A ja też jestem zielona i nie wiem czy to może dziś nastąpić czy np. za tydzień. Mam taką nadzieję że wody mi odejdą , alboskurcze mnie chociaż wezmą takie że będę wiedziała że to to. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
U mojej kuzynki jest 4 lata różnicy i starsza siostra szybko zaakceptowała małą. Jedyne co było to, to że zawsze starsza była tam gdzie mała, nie opuszczała jej na krok.
Ciekawe jak będzie u drugiej kuzynki tam też różnica 4 lat będzie.

No i u mnie będą dokładnie 4 lata i kilka dni różnicy. Mam nadzieje że Pola szybko ochłonie i będzie zakochana w siostrzyczce. Czas pokarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmmm ja też czekam na piątkową wizytę ciekawe co lekarz powie.

Nie wiem czy to pomoże, ale u mojej kuzynki było tak, że jak ona poświecić starszej córeczce czasu to robił to tatuś i tłumaczył, że mamusia jest potrzebna teraz jej siostrzyce tak jak była potrzebna jej kiedy ona była taka malutka. Mam nadzieję że u was szybko pociacha się dostosują do nowej sytuacji i będzie dużo akceptacji i miłości dla nowego członka rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już wiem ze będę mieć przerabane. Hania bardzo zaczela manifestować swoje potrzeby, jest wielkie darcie, rzucanie się na podloge, na chodnik. wrzaski, piski. nie ukrywam ze jestem zalamana, ze mam dość, ze najchętniej bym uciekla na koniec swiata. a jak slysze ze nie ma czegos takiego jak bunt 2latka to musze panować nad emocjami :/ wiem ze będzie koszmarnie po urodzeniu Dzidka. ze będę sama bo moja mama jedzie do sanatorium, maz ciagle w pracy, a będziemy poza miastem wiec tesciow nie będzie. totalna załamka. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
ja już wiem ze będę mieć przerabane. Hania bardzo zaczela manifestować swoje potrzeby, jest wielkie darcie, rzucanie się na podloge, na chodnik. wrzaski, piski. nie ukrywam ze jestem zalamana, ze mam dość, ze najchętniej bym uciekla na koniec swiata. a jak slysze ze nie ma czegos takiego jak bunt 2latka to musze panować nad emocjami :/ wiem ze będzie koszmarnie po urodzeniu Dzidka. ze będę sama bo moja mama jedzie do sanatorium, maz ciagle w pracy, a będziemy poza miastem wiec tesciow nie będzie. totalna załamka. 🤢

No ja też będę sama za jakiś czas, bo mąż pójdzie do pracy, mają zapieprz i będzie wstawał o 5 a wracał koło 18-19, więc będę z 2 ciągle sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Witajcie mamusie i maleństwa w brzuszkach 🙂
Ja dziś jestem po wizycie. Mały waży 3400 g obwód główki 9cm ( około bo jest za nisko i ciężko było zmierzać) . Wszystko z nim jest ok rozwija się prawidłowo. A inna nowina to taka że mam rozwarcie na 2 palce 😮 (to chyba znaczy na 4 cm). I teraz mam pytanie do was ile jeszcze tak mogę pochodzić? Boję się że nie będę wiedziała kiedy do szpitala jechać mam. 🤔

Moja znajoma z takim rozwarciem jako pierworódka chodziła 2tyg. u Ciebie to może być kwestia kilku dni 🙂 dotrzymaj jak dasz radę do 38tyg. wtedy będziesz mieć pewność, że z maluchem jest wszystko ok. bo moja urodziła się z dużą ilością mazi płodowej w 37t5d i wg lekarzy nie była jeszcze gotowa na wyjście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
medli89 napisał(a):
Witajcie mamusie i maleństwa w brzuszkach 🙂
Ja dziś jestem po wizycie. Mały waży 3400 g obwód główki 9cm ( około bo jest za nisko i ciężko było zmierzać) . Wszystko z nim jest ok rozwija się prawidłowo. A inna nowina to taka że mam rozwarcie na 2 palce 😮 (to chyba znaczy na 4 cm). I teraz mam pytanie do was ile jeszcze tak mogę pochodzić? Boję się że nie będę wiedziała kiedy do szpitala jechać mam. 🤔

Moja znajoma z takim rozwarciem jako pierworódka chodziła 2tyg. u Ciebie to może być kwestia kilku dni 🙂 dotrzymaj jak dasz radę do 38tyg. wtedy będziesz mieć pewność, że z maluchem jest wszystko ok. bo moja urodziła się z dużą ilością mazi płodowej w 37t5d i wg lekarzy nie była jeszcze gotowa na wyjście.

To zostaje mi zaciskać uda i czekać na efekt 🙂 Chociaż dziś trochę nie uważałam bo robiłam cały prawie dzień pranie. A teraz czeka mnie wielkie prasowanie. Zobaczymy co nastąpi w najbliższych dniach. Na razie jest spokój żadnych skurczy nie czuję.
Twoja mała jest śliczna Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue jak będziesz miała chwilkę to zerknij do tabelki. Chciałam sobie zerknąć ale jest taka malutka a ja tylko w telefonie pisze a zawsze dobrze ja widziałam a teraz jest coś nie tak. Z góry dziękuję. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...