Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Witam, mam pytanko. Czy na wizytach ginekolog robi wam tylko usg czy was też bada? Moja znajoma mówi że jej co drugą wizytę bada szyjkę i sprawdza czy jest ok . Ja tylko na pierwszej wizycie miałam cytologię a później co wizytę usg. Teraz jestem w 19 tc i zastanawiam się czy to norma.


Mnie na każdej wizycie bada szyjkę, a na co drugiej wykonuje USG. A cytologię od początku ciąży miałam zleconą dwa razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to jestem! na chwilę ! więc się streszczam, wymiary uzupełnie pózniej.

Dziecko zdrowe jak koń, wszystko na swoim miejscu jak zapytałam o płeć powiedziała że najpewniej będzie dziewczynka bo nic jej nie dynda, potem coś zauważyła ale okazało się że to pępowina - jak chciałyśmy kolejny raz się upewnić to dzidzia nóżki skrzyżowała!! ;D
na 80% będzie Zuzia, raczej nic jej nie urośnie już między nóżkami ;>>

pozdrawiam , aaah ale mam dzisiaj dobry humor! 🙂 🙂 🙂

p.s. no i tabelka się nie sprawdziła ;DD to moja pierwsza ciąża i jest dziewuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba jak pójdę teraz na wizytę to się spytam czy jest potrzeba badania szyjki. Może mi wyjaśni. Gratuluje córeczki. Ja mam nadzieje że na następnej wizycie też się dowiem czy moje serduszko to chłopczyk czy dziewczynka. Już nie mogę się doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
BLUE ja tez sie obawiam, że nie zdaze do szpitala hehe 😉 mam szpital w swojej miejscowosci, i w sumie nie daleko od domu, ale moj lekarz, ktory prowadzi mi ciąże ma dyżury w szpitalu oddalonym o 25 km, niby to nie az tak daleko ale dalej 😉 no lecz z 2 strony, to jak ja zaczne rodzic wtedy kiedy akurat on bedzie w swoim gabinecie przyjmował pacjentki to napewno nie przyjedzie specjalnie dla mnie heheh 😉 no ale jest tez inna sprawa moj narzeczony chce byc przy porodzie, a w tym szpitalu co jest u mnie to za porod rodzinny trzeba płacic... a w tamtym nie 😉 a czy Wasi przyszli Tatusiowie tez chca byc przy porodzie??


Mojego męża na pewno przy porodzie nie będzie 😞 już mi oświadczył od razu, ze ja będę rodzić a on będzie opijał pępkowe 😁 😁 😁 ale zamierzam wziąć mamę, żeby mnie podtrzymywała na duchu lub masowała plecki 🙂 Babcia też będzie miała frajdę jak dadzą jej przeciąć pępowinę 🙂

I jeszcze inna sprawa 🙂 Kochane powiedzcie mi czy macie jakies mega zachcianki dziwne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
BLUE haha ja mam nadzieje, że jak pozwolą przeciąć pępowine mojemu Narzeczonemu to nie bedzie takiej sytuacji, że mi zemdleje na sali 😁 😁 😁

Mam jeszcze pytanie: Kochane czy pijece Mleko 🙂 wiem, że to głupie pytanie, ale ja nigdy nie lubiłąm mleka i teraz tez nie, chce sie przelamac ale zaraz jak sie napije to wymiotuje i nie pije, inne kolezanki mowia, że powinnam w ciąży - ale co ja mam zrobić jak mi nie wchodzi no 😞 😞 jem ser biały, żółty hehe ale to nieszczesne mleko BLEEE aha i jogurciki też mi nie wchodza... Czy któaś z Was też nie lubi mleka 😉



Mnie kiedyś też odrzucało od mleka ale mogłam bez problemu jeść przetwory mleczne. Kiedyś się przemogłam i zaczęłam pić kakao pół na pół z mlekiem i wodą, a teraz jem jeszcze zupki mleczne ale tylko z kulkami, płatkami takimi dla dzieci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Witam, mam pytanko. Czy na wizytach ginekolog robi wam tylko usg czy was też bada? Moja znajoma mówi że jej co drugą wizytę bada szyjkę i sprawdza czy jest ok . Ja tylko na pierwszej wizycie miałam cytologię a później co wizytę usg. Teraz jestem w 19 tc i zastanawiam się czy to norma.



Ja na każdej wizycie mam przede wszystkim badanie lekarskie. Lek. bada czy szyjka macicy się nie skraca i czy wewnątrz wszystko ok. A USG nie robi mi na każdej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hallu gratuluję córci 🙂

A u mnie prawdopodobnie będzie chłopak.
Zdrowy, wszystkie parametry w normie. Ale lekarz nie powiedział mi ile waży i ile mierzy. 😞 Ja też zapomniałam się o to zapytać. Nie zrobił mi też zdjęcia dzidzi ale mi wystarczyło USG bo tam się napatrzyłam na mojego synusia 🙂 Jeszcze się nie moge przyzwyczaić, ze to chłopiec 🙂bo chciałam kupować różowe ubranka i spineczki i gumeczki 😁 no cóż, trzeba się przerzucić na błękitne hehehe 😁 😁 😁. Na następnej wizycie nie będę mieć USG więc dopiero musze czekać do 28 tyg. Wtedy jak nie zapomnę, to poprosze o zdjęcie. Tak, żeby pochwalić się rodzince jak dzidzia rośnie. No i zobaczymy czy lekarz potwierdzi, że nadal jest chłopiec i nic mu nie zniknęło 😁 np ta pępowina, która się majtała między nogami.
Aha Blue możesz dopisać, ze będzie miał na imię Kacper 😆
Dziewczyny ja już przytyłam 6kg masakra ale mam nadzieję, że nie bedzie więcej niż 16 na koniec ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie dostałam zdjęcia 😞 Chyba nie mogła złapać brzdąca bo dała mi tylko pomiary/
Ale dziwne, bo nie ma nigdzie wymiaru CRL, wiem tylko tyle co sama rozumiem i wspieram sie internetem - 330g 🙂
Jest podany wymiar BPD, HC, AC, ale nie ma CRL 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Ja też nie dostałam zdjęcia 😞 Chyba nie mogła złapać brzdąca bo dała mi tylko pomiary/
Ale dziwne, bo nie ma nigdzie wymiaru CRL, wiem tylko tyle co sama rozumiem i wspieram sie internetem - 330g 🙂
Jest podany wymiar BPD, HC, AC, ale nie ma CRL 😞


u mnie też nie ma CRL
są te parametry co ty napisałaś i jeszcze FL i CD, FW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hullu gratuluję Zuzi 🙂
Agapit gratuluję Kacperka 🙂

Co do wagi, to chyba nie ma co się kierować średnimi na dany tc, przynajmniej mój mały odbiega od normy ponieważ jest cięższy 😁 jak to napisała Blue masa kluskowa 😜

U mnie lek.bada szyjkę co drugą wizytę.

Dziewczyny mam do Was pytanie, czy lekarz Was informował o badaniu na cukier czyli wypicie glukozy? 🥴 Ja na to badanie idę za ok miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Hullu gratuluję Zuzi 🙂
Agapit gratuluję Kacperka 🙂

Co do wagi, to chyba nie ma co się kierować średnimi na dany tc, przynajmniej mój mały odbiega od normy ponieważ jest cięższy 😁 jak to napisała Blue masa kluskowa 😜

U mnie lek.bada szyjkę co drugą wizytę.

Dziewczyny mam do Was pytanie, czy lekarz Was informował o badaniu na cukier czyli wypicie glukozy? 🥴 Ja na to badanie idę za ok miesiąc


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
BLUE ja tez sie obawiam, że nie zdaze do szpitala hehe 😉 mam szpital w swojej miejscowosci, i w sumie nie daleko od domu, ale moj lekarz, ktory prowadzi mi ciąże ma dyżury w szpitalu oddalonym o 25 km, niby to nie az tak daleko ale dalej 😉 no lecz z 2 strony, to jak ja zaczne rodzic wtedy kiedy akurat on bedzie w swoim gabinecie przyjmował pacjentki to napewno nie przyjedzie specjalnie dla mnie heheh 😉 no ale jest tez inna sprawa moj narzeczony chce byc przy porodzie, a w tym szpitalu co jest u mnie to za porod rodzinny trzeba płacic... a w tamtym nie 😉 a czy Wasi przyszli Tatusiowie tez chca byc przy porodzie??

I jeszcze inna sprawa 🙂 Kochane powiedzcie mi czy macie jakies mega zachcianki dziwne 🙂


My mieliśmy poród rodzinny,bezpłatny 🙂Bardzo cieszę się,że byliśmy razem,bo mąż i rozładował napięcie i mogłam na niego liczyć w razie gdybym sama nie potrafiła kontrolować emocji,paniki i ogólnie tego co się tam działo.Do tego jego masaż,trzymanie za rękę 🙂 bezcenne.Nie zmuszałam go,ale on wyczuł,że lepiej się czuję przy nim.Teraz będzie podobnie 🙂 KOCHAM GO 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Chyba jak pójdę teraz na wizytę to się spytam czy jest potrzeba badania szyjki. Może mi wyjaśni. Gratuluje córeczki. Ja mam nadzieje że na następnej wizycie też się dowiem czy moje serduszko to chłopczyk czy dziewczynka. Już nie mogę się doczekać.


Ja mam badana szyjkę na każdej wizycie,bo w pierwszej ciąży zaczęła mi się skracać coś w 33 tyg.Chodzę do tego samego lekarza i porównuje ciążę pierwszą z obecną.To zależy ile,jak szybko i w którym tygodniu się skraca.W razie konieczności zakładają szwy.Ja bynajmniej końcówkę ciąży musiałam się oszczędzać i leżeć jak najwięcej z nogami uniesionymi do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Ja też nie dostałam zdjęcia 😞 Chyba nie mogła złapać brzdąca bo dała mi tylko pomiary/
Ale dziwne, bo nie ma nigdzie wymiaru CRL, wiem tylko tyle co sama rozumiem i wspieram sie internetem - 330g 🙂
Jest podany wymiar BPD, HC, AC, ale nie ma CRL 😞


Hullu to twoja dzidzia jest prawie taka jak moja 🙂 334g 🙂 Lekarz stwierdził,że mogłaby być ciut cięższa no ale cóż ja nadal na minusie a i Filip nie był gigantem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Hullu gratuluję Zuzi 🙂
Agapit gratuluję Kacperka 🙂

Co do wagi, to chyba nie ma co się kierować średnimi na dany tc, przynajmniej mój mały odbiega od normy ponieważ jest cięższy 😁 jak to napisała Blue masa kluskowa 😜

U mnie lek.bada szyjkę co drugą wizytę.

Ja dostałam teraz skierowanie na badanie glukozy.Dostałam 50 a są jeszcze 70(bardziej słodkie)Płyn sporządza się dzień wcześniej i wkłada do lodówki,a rano aby zneutralizować słodycz można dodać całą cytrynę.Płyn zabieramy ze sobą na badanie.Pobierają nam raz krew,potem wypijamy paskudztwo i po godzinie pobierają ponownie 🤢

Dziewczyny mam do Was pytanie, czy lekarz Was informował o badaniu na cukier czyli wypicie glukozy? 🥴 Ja na to badanie idę za ok miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...