Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam.
Ja już po dzisiejszych badaniach w piątek wizyta u gin.
Napadło mnie dziś jakieś szaleństwo na bitą śmietanę na śniadanie zjadłam ogromnego pączka z bita śmietaną a później poprawiłam bitą śmietaną w sprayu z pokrojoną pomarańczą aż mnie zemdliło 😁 a teraz już mi przeszło i właśnie dokańczam jeść bitą śmietanę hehe 🙃
Mam nadzieję że Mojej Zuzi już nic nie wyrośnie między nóżkami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anita0707 dobrze, że jest internet chociaż bo chyba bym zwariowała... 🙂
jeszcze Wam opowiem coś śmiesznego 🙂 ostatnio znajoma przyniosła nam pełno ciuszków dla Dzidziusia, tylko, że 80% było dla Dziewczynki hehe i chyba jednak się przydadzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja się juz nastawilam że będzie dziewczynka i chyba zostanie Wiktoria.
Jak mojej Wiktori coś się przyklei to lekarzowi odpadnie 😮 .
A tak poważnie to najważniejsze żeby wszystko było dobrze, teraz mam stracha z ta moja cukrzycą. Jak leżałam w szpitalu to jeszcze szło opanować rządzę na słodkie a teraz to juz nie jest tak łatwo. Oczywiście jeszcze to podjadanie innych przekąsek. Teraz bym jadła same jogurty owocowe.
Spanie mnie męczy cały czas i takie głupie uczucie jakby mi ktoś coś ciężkiego położył na klatce piersiowej albo bym się najadla suchego chleba a niczym nie popila.
Brzuch też mam wrażenie że raz jest wyżej a raz niżej ale tym juz się nie przejmuje.
Na dodatek zrobił się ze mnie straszny len, nawet gazetek o dzieciach mi się nie chce czytać to chyba przez ta piękna pogode- taka wegetacja u mnie zaistniała.
Miłego dzionka. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulinka27523 napisał(a):
Witam.
Ja już po dzisiejszych badaniach w piątek wizyta u gin.
Napadło mnie dziś jakieś szaleństwo na bitą śmietanę na śniadanie zjadłam ogromnego pączka z bita śmietaną a później poprawiłam bitą śmietaną w sprayu z pokrojoną pomarańczą aż mnie zemdliło 😁 a teraz już mi przeszło i właśnie dokańczam jeść bitą śmietanę hehe 🙃
Mam nadzieję że Mojej Zuzi już nic nie wyrośnie między nóżkami 🙃

Jesteś bezlitosna z tą śmietaną 😜 co ja bym dala za taki deser lodowy z sokiem owocowym czekolada i bita smietana 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
paulinka27523 napisał(a):
Witam.
Ja już po dzisiejszych badaniach w piątek wizyta u gin.
Napadło mnie dziś jakieś szaleństwo na bitą śmietanę na śniadanie zjadłam ogromnego pączka z bita śmietaną a później poprawiłam bitą śmietaną w sprayu z pokrojoną pomarańczą aż mnie zemdliło 😁 a teraz już mi przeszło i właśnie dokańczam jeść bitą śmietanę hehe 🙃
Mam nadzieję że Mojej Zuzi już nic nie wyrośnie między nóżkami 🙃

Jesteś bezlitosna z tą śmietaną 😜 co ja bym dala za taki deser lodowy z sokiem owocowym czekolada i bita smietana 🙃

a to ja mam wrecz odwrotnie. na sama mysl o takiej kombinacji juz mnie mdli 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
a mnie dzis w nocy obudzil bol brzucha taki miesiaczkowy bo i krzyze przy tym troce 🥴 rano tez mnie zabolalo martwie sie co z tym zrobic a nospy nawet nie mam zeby wziac 🤢

ja też miałam takie bóle, prawie przez tydzień. U mnie to nie było nic groźnego, pytałam lekarza i mówił żeby się nie przejmować tak czasami organizm reaguje, pamiętam ze wtedy zaczęłam więcej leżeć i bardziej uważać i po jakimś czasie przeszło. Nospy nie bralam.Życzę żeby u ciebie też nie było to nic groźnego. Trzymaj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://bezpieczny-maluch.com.pl/?page_id=20 Zapraszam Was na tą stronę, są warsztaty dla kobiet w ciąży bezpłatne. Ja już się zapisałam z narzeczonym 🙂

Ostatnio coraz częściej czuję jak mnie coś kuje pod żebrami... dowiedziałam się, że to Zuzka się tam wciska i kopie. Myślałam, że to będzie czuć jak te kopy co są w okolicach pępka.

Ja chyba muszę już pierścionki ściągnąć, bo mi palce puchną. 7kg mam na plusie na razie.Jestem ciekawa ile będę mieć na koniec i jak będę wyglądać 🙂

Wczoraj też na szkole rodzenia się dowiedziałam, że jak jest planowana cesarka, to jest planowana na 39 tydzień. To tak myślę sobie, że jak mam termin na 8.06 to zaplanuję sobie albo na 3.06 (bo ja się urodziłam 3-go), albo na 26-go maja 🙂)) Zrobię sobie prezent na Dzień Matki 🙂
Tylko ja już sobie planuję, a dopiero 8.04 mam termin do okulisty i się dowiem, na szkole nam mówili, że wskazania są wtedy kiedy jest krótkowzroczność i nie ważne czy jest -7 czy -15 tylko ważne jest czy są predyspozycje do odklejania siatkówki (czy rogówki), a ja tak myślę, że jak już miałam 2 operacje, to możliwe, że te wskazania jednak będą... Chociaż nigdy nic nie wiadomo...
No i pow. nam, że przy cesarce nie może być os. tow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
http://bezpieczny-maluch.com.pl/?page_id=20 Zapraszam Was na tą stronę, są warsztaty dla kobiet w ciąży bezpłatne. Ja już się zapisałam z narzeczonym 🙂

Ostatnio coraz częściej czuję jak mnie coś kuje pod żebrami... dowiedziałam się, że to Zuzka się tam wciska i kopie. Myślałam, że to będzie czuć jak te kopy co są w okolicach pępka.

Ja chyba muszę już pierścionki ściągnąć, bo mi palce puchną. 7kg mam na plusie na razie.Jestem ciekawa ile będę mieć na koniec i jak będę wyglądać 🙂

Wczoraj też na szkole rodzenia się dowiedziałam, że jak jest planowana cesarka, to jest planowana na 39 tydzień. To tak myślę sobie, że jak mam termin na 8.06 to zaplanuję sobie albo na 3.06 (bo ja się urodziłam 3-go), albo na 26-go maja 🙂)) Zrobię sobie prezent na Dzień Matki 🙂
Tylko ja już sobie planuję, a dopiero 8.04 mam termin do okulisty i się dowiem, na szkole nam mówili, że wskazania są wtedy kiedy jest krótkowzroczność i nie ważne czy jest -7 czy -15 tylko ważne jest czy są predyspozycje do odklejania siatkówki (czy rogówki), a ja tak myślę, że jak już miałam 2 operacje, to możliwe, że te wskazania jednak będą... Chociaż nigdy nic nie wiadomo...
No i pow. nam, że przy cesarce nie może być os. tow.


Kurcze też bym chciała planowaną cesarkę ale chyba nic z tego jeśli okaże się że łożysko już nie jest przodujące.
A w ogóle uważam że kobieta rodząca powinna mieć wybór czy chce rodzić naturalnie czy cesarką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):

Tylko ja już sobie planuję, a dopiero 8.04 mam termin do okulisty i się dowiem, na szkole nam mówili, że wskazania są wtedy kiedy jest krótkowzroczność i nie ważne czy jest -7 czy -15 tylko ważne jest czy są predyspozycje do odklejania siatkówki (czy rogówki), a ja tak myślę, że jak już miałam 2 operacje, to możliwe, że te wskazania jednak będą... Chociaż nigdy nic nie wiadomo...
No i pow. nam, że przy cesarce nie może być os. tow.


Teraz to zgłupiałam już się ucieszyłam że nie muszę iść do okulisty, a teraz to już nie wiem. Mam zdiagnozowaną krótkowzroczność 0,5 i 0,75 choć teraz przez ciąże wydaje mi się że troszeczkę się pogłębiła. To co mam lecieć zapisać się do okulisty ? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
http://bezpieczny-maluch.com.pl/?page_id=20 Zapraszam Was na tą stronę, są warsztaty dla kobiet w ciąży bezpłatne. Ja już się zapisałam z narzeczonym 🙂


Hej Magda, ja dostałam zaproszenie na te warsztaty na szkole rodzenia i też już się zapisałam;-) będziemy mogły potem wymienić swoje opinie jak było ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! Jestem po glukozie. Ble... nie dobre to było no ale jakoś przeżyłam, teraz tylko wydaje mi się że chce mi się wymiotować. Wyniki wyszły mi takie: przed obciążeniem 90, a po obciążeniu 145. Nie wiem czy to są dobre czy nie. Nie wiecie jakie są normy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Hejka! Jestem po glukozie. Ble... nie dobre to było no ale jakoś przeżyłam, teraz tylko wydaje mi się że chce mi się wymiotować. Wyniki wyszły mi takie: przed obciążeniem 90, a po obciążeniu 145. Nie wiem czy to są dobre czy nie. Nie wiecie jakie są normy?


no wedlug tego co czytam to jest to wynik wskazujacy na cukrzyce ciazowa:

Cukrzycę ciężarnych stwierdza się, gdy w teście diagnostycznym:

glikemia na czczo wyniesie powyżej 100 mg% (5,6 mmol/l)
glikemia po 1 godzinie od obciążenia wyniesie powyżej 180 mg% (10,02 mmol/l)
glikemia po 2 godzinach od obciążenia wyniesie powyżej 140 mg% (7,8 mmol/l)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Hejka! Jestem po glukozie. Ble... nie dobre to było no ale jakoś przeżyłam, teraz tylko wydaje mi się że chce mi się wymiotować. Wyniki wyszły mi takie: przed obciążeniem 90, a po obciążeniu 145. Nie wiem czy to są dobre czy nie. Nie wiecie jakie są normy?

Jakie miałaś obciążenie 50 czy75 g i po godzinie czy po 2 miałaś pobierana krew?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
medli89 napisał(a):
Hejka! Jestem po glukozie. Ble... nie dobre to było no ale jakoś przeżyłam, teraz tylko wydaje mi się że chce mi się wymiotować. Wyniki wyszły mi takie: przed obciążeniem 90, a po obciążeniu 145. Nie wiem czy to są dobre czy nie. Nie wiecie jakie są normy?

Jakie miałaś obciążenie 50 czy75 g i po godzinie czy po 2 miałaś pobierana krew?


Obciążenie miałam 75 g i po 2 godz miałam pobieraną krew
Mam nadzieję że jednak to nie cukrzyca ciążowa bo wtedy dieta. Zobaczymy co lekarz mi powie w piątek za tydzień. A dokładniejsze wyniki będę miała jutro to przekonam się czy faktycznie jest coś nie tak. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magda, musze spytac: a jak Ty sobie chcesz zaplanowac termin cesarki? 🙂 to chyba lekarz decyduje 🙂


Wczoraj na zajęciach z lekarką mieliśmy o tym i mówiła, że pani sobie same wybierają jakąś datę, jak jest ona mniej więcej w 39 tyg.

w PL nie moze byc osoby towarzyszacej podczas cc. ale to juz chyba od wieeeelu lat.


No wiem szkoda :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
magdad86 napisał(a):

Tylko ja już sobie planuję, a dopiero 8.04 mam termin do okulisty i się dowiem, na szkole nam mówili, że wskazania są wtedy kiedy jest krótkowzroczność i nie ważne czy jest -7 czy -15 tylko ważne jest czy są predyspozycje do odklejania siatkówki (czy rogówki), a ja tak myślę, że jak już miałam 2 operacje, to możliwe, że te wskazania jednak będą... Chociaż nigdy nic nie wiadomo...
No i pow. nam, że przy cesarce nie może być os. tow.


Teraz to zgłupiałam już się ucieszyłam że nie muszę iść do okulisty, a teraz to już nie wiem. Mam zdiagnozowaną krótkowzroczność 0,5 i 0,75 choć teraz przez ciąże wydaje mi się że troszeczkę się pogłębiła. To co mam lecieć zapisać się do okulisty ? 🤨


MYŚLĘ, ŻE TO JEST OCZYWISTE ;] Wizyta u okulisty, w ogóle to ginekolog powinien skierować, ale ja np. na to nie liczę i sama o tym pomyślałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Opadam z sił. Chce bilet w jedna stronę na bezludna wyspę. Nie nawidze moich teściów, mam ich dość. Dobrze że nie mieszkam z nimi bo juz dawno bym się chyba powiesiła. Nawet wyryczec się nie mogę bo oczywiście znowu u nas są. Łzy mam w oczach i jak zaraz nie pojadą to przy nich się porycze. Muszę sie uspokoić, bo mala coraz bardziej szaleje a nie chce żeby ona na tym ucierpiała.
Musiałam sie komuś wyżalić, dobrze że mamy to forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dzis zakupilam pierwsza partie chusteczek i pieluszek pampers w Super Pharm - genialna cena wiec nie moglam sobie odpuscic. wiem ze jest jeszcze sporo czasu ale juz wiem ze na ostatnia chwile tych akurat wydatkow/zakupow nie powinnam zostawiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...