Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
JA DZISIAJ BYŁAM U LEK. , POW., ŻE SZYJKA OK I ŻE JAK BĘDĘ SIĘ DALEJ OSZCZĘDZAĆ, TO DALEJ BĘDZIE DOBRZE, WYNIKI TEŻ OK, TYLKOOOOOO........... ;D
Powiedział, że mam się już nie opychać słodyczami,bo cukier jest lekko podwyższony, a moja koleżanka z laboratorium mówi, nie słuchaj się jego, bo cukier masz wporządku 🙂))
No i oczywiście lekarz marudził na temat zwolnienia, że mam je do 7.04 a co dalej to się zastanowi 😁 IDIOTA :] Koniec ciąży, a może mnie do pracy wyśle 🙂
Fakt faktem, że mam zachcianki na czekoladki, a ostatnio mam zachcianki na pomarańcze i sok pomarańczowy, właśnie zrobiłam sobie zapas soków pomarańczowych.
A jak ostatnio miałam ochotę na pepsi, to kupiłam sobie puszkę i wypiłam chyba w minutę 🙂

A tak poza tym to mam doła, że nie mogę sobie żadnych legginsów kupić ciążowych, bo u nas nigdzie nie ma :/ Mam takie zwykłe, naciągam je wysoko,ale już mnie cisnąć zaczynają coraz bardziej... ;/

Co do reakcji facetów, to są różne... ale raczej zamartwia się i też już mi kazał dawno się spakować do szpitala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ojej co tu dziś tak cicho?
Mamuśki chciałam poruszyć temat pieluszek i chusteczek nawilżonych.
Jakiej firmy używałyście, lub jakiej firmy macie zamiar używać? Jakie są wasze opinie. Jakie mają wady i zalety?

Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki 😆 Podobno w tym trymestrze najwięcej przybierzemy a ja już mam 12 na plusie. Już się boję co będzie na finiszu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam czerwcowe mamusie

magdad86 cieszę się, że wszystko dobrze.
Co do zachcianek, to ja też mam straszne na czekoladę. Wczoraj szwagier kupił mi dwie, jedną zjadłam całą na raz. I dopiero wtedy byłam szczęśliwa, ogólne chodzą za mną od jakiegoś czasu lody.

Na bóle mój ukochany reaguje tak, że zostawia mnie w spokoju, tylko co jakiś czas zapyta czy jeszcze boli, przynajmniej tak jest teraz. Na początku jak mnie coś zakuło czy coś to się stresował, ale jak lekarz na jednej z wizyt gdzie byliśmy razem powiedział, że takie uroki ciąży, że czasem coś zakuje, czy zaboli to się uspokoił. Odpukać jak na razie jakiś większych dolegliwości nie mam. Zachwyca się tym podskakującym brzuchem i przykłada rękę by poczuć kopniaki. Ale mała chyba czuje respekt przed ojcem i rzadko kiedy mu przy boksuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂

Mój maluszek kopie mnie na dole i z lewej strony, czyli nadal jest główką u góry 😞 niby jak się nie odwróci do 32 tc to póżniej się raczej nie odwróci ponieważ będzie miec mniej miejsca.

Na plusie jak na razie + 9 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z pieluszkami bywa roznie. przy Hani możemy uzywac tylko Pampersow, wszystko inne uczula. chusteczki zmieniamy bo mnie zapach meczy.
wiem ze sa dobrez Biedronki Dada, ale uczulaly nas. :/
teraz mam zapas trzech pak Pampersow i jakiś rozmiar Dady co się ostal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
magdad86- to ile masz na plusie?
Dziwny ten Twój lekarz. Jaki masz wynik cukru, że kazał Ci uważać?

A co do legginsów, - polecam allegro- duży wybór 🙂


Właśnie nie wiem jaki mam ten wynik cukru, bo mi nie powiedział, a ja ich nie widziałam, bo poszły z laboratorium od razu do niego...

A co do legginsów, to patrzyłam na allegro, ale boję się trochę na allegro, bo ja nie należę do szczupłych osób... ;/

Za mną chodziły pomarańcze, ale jak mam ich już kupiony zapas, to aż tak mi się ich nie chce 😁 ważne, że widzę, że je mam... wieczorem mi mój obierze to zjem, a samej to chyba mi się nie chce 😁
No i zapas pepsi sobie kupiłam 😁 4 puszki stoją, jedną już wypiłam, bo w butli to mało gazowana jest, a tak mi się chciało tej gazowanej pepsiorki 😁

Co do papmersów, to myślę, że kupię na początek PAMPERSa oryginalne, ale kupię też dadę z biedronki, bo słyszałam, że są dobre, więc będę przyzwyczajać dupkę małej, żeby nie poczuła bogactwa PAMPERSowego 🙂

Dzisiaj kupiłam wieszaki do szafy na ubranka dla niuni (w pepco najtaniej,bo nigdzie indziej nie ma,albo płaci się za kolor, lub obrazek, a w pepco 2,99/6 szt., a w tesco 14,99/7,99 za 3szt.-masakra)... i tak sobie pomyślałam o rodzicach, którzy tracą maleństwo w ostatnim miesiącu, tak czekają, przygotowują wszystko i nie mogą się doczekać, a tu może takie coś okropnego wyjść 😞 Masakra... Ehhhs wiem, wiem, zaraz powiecie, że mam nie myśleć negatywnie, ale ja tylko pomyślałam o innych przypadkach, przecież nasze forum jest szczęśliwe!!! 🙂 I BĘDZIE WSZYSTKO DOBRZE!

7kg na plusie, piszecie, że w 3 trym. można przytyć najwięcej, czyli, że może drugie tyle?? ;/ Yhhh okropieństwo... Ja tylko się oglądam czy rozstępów nie mam... ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Dziewczyny gratuluję udanych wizyt i że maleństwa tak ślicznie rosną.
Jak wasi panowie reagują jak macie jakieś bóle? Mnie wczoraj rano bolał brzuch i w nocy. Maz jak wstał to oznajmił że mam sobie spakować torbe do szpitala 😁 😁 😁 🙃 Oznajmilam mu że narazie nigdzie się nie wybieram 😁. Ciekawe jak zareaguje jak zacznę rodzić 🤪 🤪 🤪 🙃


Mój mąż tak samo reaguje 😁 Jak tylko zobaczy że coś jest nie tak, lub dowie się że coś mnie boli to albo chce jechać do lekarza albo do szpitala. Śmieje się że to jest straszna panikara 😁 A nie wyobrażam sobie chwili gdy się okaże że będę rodzić 🙂 To wtedy nie wiadomo z kim do szpitala czy ze mną czy z nim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozstępy już mam konkretne niestety, ale póki co to się tym bardzo nie przejmuje. Cały czas smaruje oliwką bo brzuch mnie swędzi jak mam za suchy. Będę się pewnie martwić rozstępami jak urodze, bo póki co to ważny jest maluszek. Doczekać się nie mogę piątku- wizyty u lekarza. Martwie się troche tą cukrzycą. 🤨
Ostatnio nigdzie sama nie mogę się wybrać bo słabo mi się robi. I mąż też się boi żebym gdzie nie zemdlała. Także cały czas z "obstawą", albo siedzieć w domu. Czy wy też tak macie że jak dłużej postoicie lub troche się przemęczycie, zadyszke złapiecie to wam serce bije jak szalone, puls w gardle czujecie i momentalnie słabo się robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy synku od pierwszych dni kupowaliśmy pieluszki dada z biedronki. Chusteczki też dada lub dzidziuś z kauflandu. Kiedyś była taka promocja 2 paczki + 3 troszkę mniejsza za 11,99. Ciekawa jestem ile teraz kosztują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medi89 nie mam tak, ale często mi nie dobrze jakoś tak... ;/
Ostatnio stałam u koleżanki w laboratorium, na około pełno próbek z krwią i jakoś mi było nie dobrze u niej i słabo, nie wiem czy to przez tą krew czy co... bo w sumie nigdy nie miałam nic po tym jak patrzyłam na krew...

alla25 może to i dobry pomysł od pierwszych dni kupować dadę z biedronki... hmm... muszę to przemyśleć, chociaż już wiem, że teściowa ma dla mnie jakieś pampersy i chyba pampersy PAMPERSA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do pieluszek to długo kupowaliśmy Pampersy a chusteczki Nivea(ale potem coś zbyt suche mi się wydawały)i różne testowaliśmy z Lidla,Rossmanowskie(fajne)a pieluszki faktycznie Dada.Raz mieliśmy Hagisy i okazały się pomyłką 🙂

Co do rozstępów to póki co nie mam nowych choć starych jest dużo tylko bezbarwne i tak już nie rażą.Ale mam kilka krostek(7)które swędzą pierońsko i czasami mam ochotę się zadrapać.Smaruję je pudrem w płynie.Mam nadzieję,że nowych rozstępów się nie nabawię choć tamte pojawiły się w jednym tygodniu 8 miesiąca 😞

Co do leginsów to zakupiłam na allegro z firmy LUMIDE(mają podział na konkretny trymestr ciąży)choć ja dalej śmigam w tych z drugiego i wytrwam do końca 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):

Co do leginsów to zakupiłam na allegro z firmy LUMIDE(mają podział na konkretny trymestr ciąży)choć ja dalej śmigam w tych z drugiego i wytrwam do końca 😆


Też mam te legginsy, kupiłam też bluzeczki z długim i krótkim rękawem. Dobra jakość i dobra cena 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny nie straszcie ze teraz przytyjemy najwiecej 🤪 , ja jestem szczupla ale przez dwa miesiace 8 kg przybralam i mam okropny celulit,straszny poprostu, brzuszek smaruje codzien,nawet kilka razy i rozstepow nie mam ake krostki na brzuchu niestety tak, nie duzo ich jest 5-6,nie wiem co to ale niekiedy niemoge przestac drapac! co do leeginsow to narazie nosze zwykle, pod brzuchem i daje rade,na brzuch nawet nie prubuje naciagac bo wiem ze uciskalyby mnie i draznily!
tez jestesmy strasznie ciekawi jaki bedzie nasz synek,to nasze pierwsze dziecko a my bardzo roznimy sie wygladem z mezem i ciekawe jak bedzie wygladala nasza "mieszanka" genetyczna. kochamy juz tak bardzo nasze dziecko ze nie wyobrazam nawet sobie zeby cos moglo sie stac,a jak juz je urodze to chyba nie przestane plakac ze szczescia,juz sie lezka kreci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprawdziłam te legginsy LUMIDE,ale one są ocieplane no i tylko XL widzę, ja bym musiała mieć chyba z 5xl 😁

Co do krostek, to ja nie mam żadnych, rozstępy stare, no, ale racja, wszystko może wyjść w 8 mies. na sam koniec :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Wczoraj miałam jakoś więcej werwy, pranie, sprzątanie, gotowanie oraz pieczenie, potem goście. Dziś nie mam siły ani chęci. Dzień zaczął się od wizyty w toalecie z głową nad muszlą. To trzeci dzień jak wstaję i mnie mdli, ale pierwszy z wymiotami. Mam nadzieję, że to jednorazowo, a nie zostanie tak już do końca 🤨
Dzidzia mi dziś nie odpuszcza 🤪 Odrabia sobie za wczoraj, gdzie ja miałam dużo ruchu, a ona była spokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co mnie najbardziej martwi? Wcale nie poród czy przewijanie, ubieranie i kąpanie maluszka bo z tym myślę, ze sobie poradzę ale to, że jak będzie miał jakieś krostki np na pupci, to nie będę wiedziała czy to od pampersów, od chusteczek, od kremu do pupy czy może od żelu do mycia. A krostki na buzi czy od mleczka czy od kremu itp. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit, ja jakoś jeszcze nie myślę o wysypkach ;] przecież unikniemy tego :]

Poprała któraś z Was już ciuszki?
Poprasowała?

Ja zjadłam dzisiaj obiad karkóweczkę z ziemniaczkami i groszkiem i siedzę i myślę co by tu jeszcze zrobić do jedzenia, coś mi się chce... 😁 :/ Ale sama nie wiem co, oczywiście coś słodkiego ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka ja jeszcze nie poprałam...czekam na wiosnę żeby na dworku wywiesić 🙂 i zaraz po świętach remont...po nim już ostro biorę się za przygotowania-lepiej niech wszystko będzie gotowe..
A jeszcze chciałam was zapytać na którego dostajecie pieniądze z zusu na zwolnieniu bo nie wiem kiedy się spodziewać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pieniążki z zusu dostaje tego samego dnia co dzień mojej wypłaty.
Ciuszki piorę regularnie, kupuje, piorę i tak patrze na nie i mi się lepiej robi 🙂
Ostatnio coraz ciężej mi się chodzi, boli mnie na dole, tak jakby kości czy nie wiem co to jest, poleżeć też jest ciężko. Miała któraś coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Pieniążki z zusu dostaje tego samego dnia co dzień mojej wypłaty.
Ciuszki piorę regularnie, kupuje, piorę i tak patrze na nie i mi się lepiej robi 🙂
Ostatnio coraz ciężej mi się chodzi, boli mnie na dole, tak jakby kości czy nie wiem co to jest, poleżeć też jest ciężko. Miała któraś coś takiego?


Nie miałam nic takiego, czasem jak wstaję rano, to czuje jak mnie bolą kości w pachwinach...
Ja ciuszki poprałam,ale tylko część, zrobiłam 3 prania kolorów i tak leżą w szafie poukładane i zbieram się za ich wyprasowanie,ale nie chce mi się, na końcu popiorę białe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hejka ja jeszcze nie poprałam...czekam na wiosnę żeby na dworku wywiesić 🙂 i zaraz po świętach remont...po nim już ostro biorę się za przygotowania-lepiej niech wszystko będzie gotowe..
A jeszcze chciałam was zapytać na którego dostajecie pieniądze z zusu na zwolnieniu bo nie wiem kiedy się spodziewać...


To zależy też od tego jaka jest firma, wiem, że jak jest powyżej 20 pracowników, to koleżanki moje dostają w dniu wypłaty, natomiast u mnie to wygląda tak, że zwolnienie mam np. na 3 tygodnie, wpływa ono do ZUSu powiedzmy 15-nastego i ZUS ma na wypłacenie zasiłku 30 dni (dzwoniłam się dowiadywać), ale zazwyczaj wyrabiają się w ciągu około 20 dni. Np. teraz miałam dostać w ciągu 30 dni i powiedzieli mi w ZUSie, że mają czas do 2.04, a kasę miałam na koncie już 22.03 🙂 A WIĘC TAK TO WYGLĄDA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dostałam wraz z mężem bony na święta z pracy wiec oprócz jedzonka kupię w tym tygodniu już pampersy, chusteczki, płyn do prania dzidziusiowych ubranek i zacznę pranie po świętach. No i w tedy zamówię w końcu wózek, rożek kangaroo (wystarczy nawet do roku ;-)) i inne rzeczy.

Słyszałyście o warsztatach organizowanych przez Mamo to ja? Ja się już zapisałam. Mam nadzieję, że zdążę się na nie wybrać przed porodem. http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alla mnie też boli w pachwinach, ciezko mi sie chodzi a jescze ciezej przewraca na lozku z bolu na bok nie raz taka czuje jak by blokade to nawet nogi nie moge podniesc i lekarz mowil ze to przez to ze mam bardzo nisko łozysko przodujace i uciska mi tam na cos co powoduje ten dyskomfort ;/ mowil ze pozniej moze byc jeszcze gorzej jak lozysko bedzie wieksze masakra 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...