Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agapit, super. Dla mnie taka lista to błogosławieństwo, dzięki. Ostatnio nie mogę się ogarnąć cały czas bym spała a zakupy za pasem 🙂
My pierwszy dzień świat spędzamy u męża siostry jak zawsze a drugi u mojej mamusi. Mam zamiar zrobić po cieście dla każdej(krówkę ) 🙃 i może jakas sałatkę.
Ekoladka zazdroszczę wizyty, super ze wszystko ok.My idziemy jutro juz nie mogę sie doczekać.
Qlerka, po to mamy to forum żeby sie wygadać 🙂 i nam ulżyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bardzo fajna lista,zaraz ja zweryfikuje do swoich potrzeb i spisze na kartke, bardzo dziekuje , własnie mialam sporządzić swoją tylko jakoś cieżko było sie za to zabrać! cześć rzeczy już mam,część trzeba dokupić. rzucił mi się w oczy ten spirytus do przemywania pempka -ja nie bede stosowac, coraz czesciej słysze ze lepiej nie używać i przy kąpieli maluszka tez nie trzeba uważać aby go nie zamoczyć i wtedy ładnie odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
No ja też od razu wykreśliłam kilka rzeczy z tej listy, dla mnie zbędny był rożek a wogóle nie wyobrażam sobie nosić dziecka w rożku jak bedzie ciepło. Miałoby tam saune.

ja wykreslilam od razu podgrzewacz (my zaczelismy uzywac jak Hania miała skończony rok), parasolka do wozka? do gondoli? eee nie widze tego jakos; no ale to rzecz gustu,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
bardzo fajna lista,zaraz ja zweryfikuje do swoich potrzeb i spisze na kartke, bardzo dziekuje , własnie mialam sporządzić swoją tylko jakoś cieżko było sie za to zabrać! cześć rzeczy już mam,część trzeba dokupić. rzucił mi się w oczy ten spirytus do przemywania pempka -ja nie bede stosowac, coraz czesciej słysze ze lepiej nie używać i przy kąpieli maluszka tez nie trzeba uważać aby go nie zamoczyć i wtedy ładnie odpada.


Moje koleżanka poleciła mi, żeby kupić w aptece do pępka specjalny sprej, wystarczy spryskać nie trzeba się martwic, że podczas przemywania przyklej się jakiś farfocel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
aniutka102 napisał(a):
bardzo fajna lista,zaraz ja zweryfikuje do swoich potrzeb i spisze na kartke, bardzo dziekuje , własnie mialam sporządzić swoją tylko jakoś cieżko było sie za to zabrać! cześć rzeczy już mam,część trzeba dokupić. rzucił mi się w oczy ten spirytus do przemywania pempka -ja nie bede stosowac, coraz czesciej słysze ze lepiej nie używać i przy kąpieli maluszka tez nie trzeba uważać aby go nie zamoczyć i wtedy ładnie odpada.


Moje koleżanka poleciła mi, żeby kupić w aptece do pępka specjalny sprej, wystarczy spryskać nie trzeba się martwic, że podczas przemywania przyklej się jakiś farfocel.


polecam Octenisept. i przyda się na przyszlosc jak będzie jakies skaleczenie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Oooo masakra, każdy do mnie mówi +7 to nie dużo, a tu słyszę +4,5, +3 ;/ to się przeraziłam... mialam iść zrobić sobie jakąś kanapkę, ale w takim razie zjem jabłko a później pomarańcza ;]

Madziu ale ty kilka tygodni mnie wyprzedzasz bejbe! Więc waga idealna jak na 29 tydź z hakiem... Życzę sobie +7 w 29 tyg. 😁


Dzięki bejbe za pocieszenie !!! :-***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
Mam do was takie zapytanie:
Mam termin na koniec czerwca. Jeśli pogoda dopisze to akurat dzieciątko urodzi się gdy będzie bardzo ciepło. Nie wiem jak przygotować wyprawkę. Chodzi mi o ubranka. Długie rękawy, krótkie nie mam pojęcia. Myślę, że ubranka w rozmiarze 56 kupię z długim rękawem. Mozę 62 coś z krótkim bo ich prawdopodobnie będę używać na przełomie lipca i sierpnia. Nie wiem jak ogarnę to zakupowe szaleństwo. Nie chcę przesadzić. Staram się notowac co muszę kupić ale np. bratowa mnie ostatnio uświadomiła żebym nie zapomniała o smoczku bo ona kupowała gdy dziecko się urodziło. Ja też o podstawowej rzeczy zapomniałam. Nie wiem czy konieczny jest rożek czy wystarczy coś innego do przykrycia. Boże jak ja dam sobie rade. Miałam dzisiaj sen, że urodziłam wcześniaka ważył ponad 6 kg i umiał chodzić. Ja oczywiście byłam załamana bo nic dla niego nie miałam przygotowane. Chyba coraz częściej myślę o porodzie, boję się strasznie o dzidziusia, jutro wizyta i okaże się co z moją cukrzycą i w ogóle mam wrażenie, że mojego dziecko prawie w ogóle się nie rusza. Od 16 tyg cały dzień nie dawało mi spokoju a teraz tylko czekam na ruchy dziecka i martwię się czy z nim wszystko ok. Chyba mnie dopada depresja. Do rozwiązania jeszcze 3 miesiące. Strasznie się wszystkiego boję czy dam radę i od 3 dni cały czas płakać mi się chce. Przepraszam, że to wszystko piszę ale może będzie mi lepiej jak się wyżalę.

Ja na plusie mam 8 kg. Moja p. doktor twierdzi, że zdecydowanie za dużo. Nigdzie nie przytyłam tylko brzuszek rośnie. Twarz mam trochę pełniejszą. Nawet piersi mi nie chcą rosnąć. I tak sobie myślę, że tyle przytyłam bo w ogóle nie wymiotowałam w ciąży. Ciąża mi służy bo od kilku lat mam problemy z żołądkiem, co za tym idzie ciągły brak apetytu, ból żołądka.


Się uśmialam jak przeczytałam, że urodziłaś dzidzię 6kg i chodził już :] Bo ja takie sny już miałam chyba ze 3x, że urodziłam olbrzyma 😁
Co do płaczu, to też to mam, ale chyba od 7 miesięcy, cała ciąża to nerwy, stres i płacz... a wszystko przez atmosferę w domu, jeszcze w dodatku mój facet stara się jak może, ale po tygodniu chyba już nie ma siły i mnie dobija również...
Od kilku dni siedzę sama w swoim pokoju całymi dniami, nie chce mi się nigdzie wychodzić, wychodzę jak muszę... ;/
8kg na plusie, hm.. nie jest źle, mi się wydaje, że lekarze nie powinni nam mówić czy za dużo czy za mało, bo często jest tak, że nie mamy zbytniego wpływu na wagę... ;/
Co do wyprawki, to sama nie wiem, podostawałam trochę rzeczy, trochę kupiłam, staram się tych malutkich nie kupować za dużo, mam kilka sztuk... szpital mam blisko domu, więc wrazie zmiany pogody ktoś podleci do domu po ciuszki jakieś, bo słyszałam, że to lato nie będzie zbytnio gorące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka a co np., jeśli można wiedzieć, to od razu sobie wykreślimy 🙂

A co do pępka, to słyszałam, że w szpitalu dają receptę na coś na ten pępek.

A propo pępka, czy któraś z Was miała kolczyka w pępku, bo ja miałam i ta skóra co się rozciąga, co była na kolczyku jest czerwona... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
Łazanki to taki makaron kwadratowy z kapusta i jakims miesem ja dodaje konserwe turystyczna 😉 tu przepis http://www.wielkiezarcie.com/recipe111.html


Wiem jaki to makaron 😁 i myślałam, że sama go robisz;p
Ale to dobry pomysł na obiad, zapomniałam o tym, a czasami naprawdę opadam z sił z wymyślaniem tych obiadków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po szpitalu 🙂
Wypuścili mnie a już sie martwilam ze bedziemy siedziec w swieta: (
Z dzidzia wszystko ok , ale jesli sie powtorzy to natychmiast do szpitala, musze duzo lezec i odpoczywac, zeby dzidzia sie wczesniej nie urodzila 😞
wazy teraz 1,5 kg 🙂
ogólnie od początku ciąży jestem 4 kilo do przodu 🙂

dostalam zwolnienie l4 na 30 dni ze szpitala, ale potem musze wziac od pani ginekolog. Czyli juz do pracy nie wracam. Zaczynam sie w pelni cieszyc dzidziusiem w brzuszku i szykowaniem do jego przybycia 🙂

fijolek leżałam w rydygierze i postanowiłam tam rodzic, swietny szpital i bardzo dobra opieka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po szpitalu 🙂
Wypuścili mnie a już sie martwilam ze bedziemy siedziec w swieta: (
Z dzidzia wszystko ok , ale jesli sie powtorzy to natychmiast do szpitala, musze duzo lezec i odpoczywac, zeby dzidzia sie wczesniej nie urodzila 😞
wazy teraz 1,5 kg 🙂
ogólnie od początku ciąży jestem 4 kilo do przodu 🙂

dostalam zwolnienie l4 na 30 dni ze szpitala, ale potem musze wziac od pani ginekolog. Czyli juz do pracy nie wracam. Zaczynam sie w pelni cieszyc dzidziusiem w brzuszku i szykowaniem do jego przybycia 🙂

fijolek leżałam w rydygierze i postanowiłam tam rodzic, swietny szpital i bardzo dobra opieka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny które brałyście luteinę dopochwowo: występują u Was jakieś pieczenia czy coś?
Ja miałam 60 tabletek 2x dziennie po 2 tabl. ale już kończą mi się, dlatego zbytnio się tym nie przejmuję, wezmę te ostatnie sztuki jeszcze mam chyba ze 4 czy z 6 i zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny u nas to na pępek zalecają Octanisept..trzeba mieć ze sobą do szpitala.
Szukam czegoś do kąpania dla dzidziusia ale chciałabym żeby było z dozownikiem, tak samo oliwki albo z dozownikiem albo w żelu jak nie znajdę takiej z dozownikiem...Johnson robi z dozownikami ale u nas w szpitalu nie chcą takich kosmetyków..gadają że za często uczula, coś neutralnego muszę wybrać..pewnie nivea albo skarb matki, a wy?? Nivea??
Strasznie zmienia mi się brzuch czuję że Blanka strasznie poszła do góry mam ciągle zgagę i ostro kopie..wczoraj aż podskoczyłam-ale to akurat fajne...jak mi smutno to się kładę z rękami na brzuszku i mówię "popraw mamusi nastrój" a ona wtedy daje znak...i chce się żyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):

Strasznie zmienia mi się brzuch czuję że Blanka strasznie poszła do góry mam ciągle zgagę i ostro kopie..wczoraj aż podskoczyłam-ale to akurat fajne...jak mi smutno to się kładę z rękami na brzuszku i mówię "popraw mamusi nastrój" a ona wtedy daje znak...i chce się żyć 🙂


Uf już myślałam, że ja jakaś dziwna jestem bo się wzdrygam albo podskakuje jak mnie ta moja kruszyna kopnie. Czasem tak ładuje i ciągle w te same miejsca, że aż zaboli. Jest to do zniesienia. Choć inaczej sobie to zawsze wyobrażałam. W sumie się cieszę i z niecierpliwością czekam, aż mnie poszturcha, bo wtedy wiem że tam na stoprocent jest i ma się dobrze. Jak sobie robi dłuższą przerwę w kopaniu to od razu ją podsłuchuje stetoskopem, żeby się upewnić ze nie znikła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leżałam w szpitalu, bo miałam plamienie w niedzielę wieczorem i poniedziałek rano, do tego pobalo mnie podbrzusze i wyglądowałam w szpitalu z obawy o przedwczesny poród 😞
Ale na szczęście szyjka zamknięta, nie skraca się , dzidziuś rośnie zdrowo 🙂

Raczej nie utyję aż tak bardzo, zostały mi dwa miesiące i coś, więc raczej ostro nie dorzucę, a jeśli nawet to nie przejmuję sie tym 🙂 Wkońcu jestem w ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...