Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Zwiększył Wam się apetyt w tym 3 trymestrze? Bo mi się wydaje, że wiecznie głodna jestem :/


nie jem więcej. jem normalnie. a nawet przestalam wcinac słodycze. od czasu do czasu cos skubne ale nie mam zwiększonego apetytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja jem tyle samo co przed ciążą, doszły tylko owoce. Bo przed ciążą jak nie było owoców to się nie jadło, a teraz mąż dba o to żebym miała jakie jabłko czy kiwi, czasami winogrono czy banany. 😁
Moje porządki to dobry pomysł przynajmniej teraz wiem na czym stoję, tzn co mogę ubrać w trakcie świąt jak pojade do teściowej. Mam bardzo niewielki wybór, ale odkopałam kilka bluzek które mi się nie podobały bo były za duże a teraz są idealne. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medi89 fajnie 😁 ja nie mam nic za dużego ;/

Ale mam lepszy humor, bo dzisiaj sobie kupiłam normalny stanik i 2 pary leginsów 🙂 oczywiście normalnych, bo z ciążowymi kiepsko, ale i tak mnie te zakupy uszczęśliwiły, bo dawno sobie czegoś nie kupowałam... przydałaby się jeszcze jakaś bluzka,ale to się uśmiechnę do narzeczonego w urodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nadrobiłam to co zrzuciłam w pierwszy trymestrze. Czyli odzyskałam prawie 10 kg. Nie mam żadnych ciążowych ubrań. Chodzę w leginsach i tunikach. Mieszczę się jeszcze w 2 pary dżinsów i mogę się w nich zapiąć, pewnie dlatego, że są to biodrówki. Chodzę jeszcze w tych spodniach co się nie dopinam (są to biodrówki z wyższym stanem) wtedy używam gumki do włosów jako guzika. Jem owoce, warzywa, słodycze i to na co mam ochotę. W mojej diecie ostatnio mało mięsa. W sumie to przybyło mi po centymetrze w udach, rozmiar w biuście, no i oczywiście brzuszek z płaskiego na 95 cm się zaokrąglił.

Mam nadzieję, że uda się wszystko zrzucić i wrócić szybko do formy. I żeby nie został nadmiar skóry na brzuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam + 9 kg, na szczęście mieszczę się w leginsy i tuniki ,które nosiłam przed ciążą, tylko kupiłam specjalnie spodnie dreswe z luźną gumką,zeby brzuszka nie uciskac 😉 myslalam,ze w kwietniu będzie już cieplo tak jak rok temu i bedzie mozna chodzic bez kurtki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas +8 ale prawie od 2-3 miesiąca ciąży korzystam z większości spodni z pasem ciążowym- jest mi tak wygodnie. Mam 2 pary dresów ciążowych i jedne zwykle ale są tak fajnie uszyte ze do tej pory mogę w nich chodzić. Jedne dżinsy z pasem na brzuszek spokojnie mi starczają na wyjścia. Mam parę tunik i sukienkę na Święta a jeszcze kilka bluzeczek podkreślających brzuszek 🙃. Do końca ciąży juz nam dużo nie zostało to juz nie mam zamiaru inwestować w ciuszki. Jeszcze idziemy w maju na chrzest to może jakas delikatna sukieneczke kupię 😉. Teraz to moment i nasze maleństwa będą z nami 🙃 🙃 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na razie 4.5 na + więc tak jak w pierwszej ciąży. a słyszałam ze niby w drugiej wiecej sie tyje. ja po porodzie szybko zrzuciłam to co przybrałam ale po ok 4-5 m-cach znów zaczęłam tyć. ciekawe czy to nie od hormonów bo zmieniłam tabletki anty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas + 5
Na śniadanko plastry mozarelli, pomidorów, ogórków kiszonych i zielonych, posypane przyprawą koperkową ziołową do sałatek i polane oliwa z oliwek. Oraz ciepły tost z masełkiem czosnkowym i herbatka ciepła. Pełnia szczęścia!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zdecydowanie wolniej teraz tyje. ale z drugiej strony wiem ze Dzidek jest dość duzy, znowu więcej wod, cycek jakos dwa rozmiary się powiekszyl. ja nie bardzo siebie widze +5kg w ciąży.
Wzrost wagi w ciąży powinien być wynikiem powiększania się rozwijającego się płodu, a nie zwiększenia ilości tłuszczu w organizmie mamy. Uznaje się, że przyszła mama przybiera na wadze średnio 12,8 kg, na co składają się:
•3,5 kg – masa samego płodu,
•0,7 kg – przybliżona waga łożyska,
•1,0 kg – tyle ważą wody płodowe, otaczające płód w worku owodniowym,
•1,0 kg – pod koniec ciąży powiększona macica osiąga właśnie taką masę,
•3,7 kg – to waga krwi oraz innych płynów ustrojowych, których objętość zwiększa się podczas ciąży, aby umożliwić matce utrzymanie ciąży,
•3,5 kg – tylko o tyle powinna się zwiększyć ilość tłuszczu w organizmie kobiety, aby mogła zapewnić jak najlepsze warunki swojemu dziecku, można powiedzieć, że to właśnie o te 3,5 kg można przytyć w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na ostatniej wizycie miałam 3,5 na plusie. Cieszę się że nie jest dużo tak jak przy pierwszej ciąży. Mam teraz wiiększy apetyt ale zapycham się owocami, jem normalnie i pije dużo wody. Lepiej się czuje wtedy. Mam nadzieję, że jak przyjdą ciepłe dni to nie będę puchła 🤢 Przy pierwszym dziecku 25 na plusie także nie wiem od czego to zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja +6kg z tego ze 2 kg to ostatnio...jak chodziłam do pracy jednak mniej tyłam...a teraz błogi czas tylko dla siebie i szukanie przyjemności kulinarnych...ciągle sama w domu..mąż tylko w pracy to chociaż chcę żeby pojadł coś pysznego...i to tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Oooo masakra, każdy do mnie mówi +7 to nie dużo, a tu słyszę +4,5, +3 ;/ to się przeraziłam... mialam iść zrobić sobie jakąś kanapkę, ale w takim razie zjem jabłko a później pomarańcza ;]

Madziu ale ty kilka tygodni mnie wyprzedzasz bejbe! Więc waga idealna jak na 29 tydź z hakiem... Życzę sobie +7 w 29 tyg. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dziś upragniona wizyta, synek czuje się dobrze rośnie prawidłowo, ma 1341g.
Miałam dziś pierwszy zapis z KTG, na szczęście wszytko ok.
Martwi mnie tylko moja waga muszę przystopować mam już 9 kg na plusie 😞 a mam taką ochotę na słodycze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do was takie zapytanie:
Mam termin na koniec czerwca. Jeśli pogoda dopisze to akurat dzieciątko urodzi się gdy będzie bardzo ciepło. Nie wiem jak przygotować wyprawkę. Chodzi mi o ubranka. Długie rękawy, krótkie nie mam pojęcia. Myślę, że ubranka w rozmiarze 56 kupię z długim rękawem. Mozę 62 coś z krótkim bo ich prawdopodobnie będę używać na przełomie lipca i sierpnia. Nie wiem jak ogarnę to zakupowe szaleństwo. Nie chcę przesadzić. Staram się notowac co muszę kupić ale np. bratowa mnie ostatnio uświadomiła żebym nie zapomniała o smoczku bo ona kupowała gdy dziecko się urodziło. Ja też o podstawowej rzeczy zapomniałam. Nie wiem czy konieczny jest rożek czy wystarczy coś innego do przykrycia. Boże jak ja dam sobie rade. Miałam dzisiaj sen, że urodziłam wcześniaka ważył ponad 6 kg i umiał chodzić. Ja oczywiście byłam załamana bo nic dla niego nie miałam przygotowane. Chyba coraz częściej myślę o porodzie, boję się strasznie o dzidziusia, jutro wizyta i okaże się co z moją cukrzycą i w ogóle mam wrażenie, że mojego dziecko prawie w ogóle się nie rusza. Od 16 tyg cały dzień nie dawało mi spokoju a teraz tylko czekam na ruchy dziecka i martwię się czy z nim wszystko ok. Chyba mnie dopada depresja. Do rozwiązania jeszcze 3 miesiące. Strasznie się wszystkiego boję czy dam radę i od 3 dni cały czas płakać mi się chce. Przepraszam, że to wszystko piszę ale może będzie mi lepiej jak się wyżalę.

Ja na plusie mam 8 kg. Moja p. doktor twierdzi, że zdecydowanie za dużo. Nigdzie nie przytyłam tylko brzuszek rośnie. Twarz mam trochę pełniejszą. Nawet piersi mi nie chcą rosnąć. I tak sobie myślę, że tyle przytyłam bo w ogóle nie wymiotowałam w ciąży. Ciąża mi służy bo od kilku lat mam problemy z żołądkiem, co za tym idzie ciągły brak apetytu, ból żołądka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja na pierwszy dzień świąt idę do teściów i do mamy a na drugi robię zupę chrzanową, warkoczyki z polędwiczek wieprzowych z pieczonymi ziemniaczkami badź frytkami do wyboru a do tego mizeria, ogórki konserwowe i zielona fasolka do wyboru. ;-) Na deser galaretka z owocami 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
Mam do was takie zapytanie:
Mam termin na koniec czerwca. Jeśli pogoda dopisze to akurat dzieciątko urodzi się gdy będzie bardzo ciepło. Nie wiem jak przygotować wyprawkę. Chodzi mi o ubranka. Długie rękawy, krótkie nie mam pojęcia. Myślę, że ubranka w rozmiarze 56 kupię z długim rękawem. Mozę 62 coś z krótkim bo ich prawdopodobnie będę używać na przełomie lipca i sierpnia. Nie wiem jak ogarnę to zakupowe szaleństwo. Nie chcę przesadzić. Staram się notowac co muszę kupić ale np. bratowa mnie ostatnio uświadomiła żebym nie zapomniała o smoczku bo ona kupowała gdy dziecko się urodziło. Ja też o podstawowej rzeczy zapomniałam. Nie wiem czy konieczny jest rożek czy wystarczy coś innego do przykrycia. Boże jak ja dam sobie rade.


To moja lista wyprawkowa moze ci się przyda, żeby o niczym nie zapomnieć 🙂 Zrobiłam zlepek z różnych wyprawek w internecie.

SPACER I PODRÓŻ

 Wózek głęboki (gondola) lub wózek wielofunkcyjny.
 Fotelik samochodowy.
 Opcjonalnie adapter do fotelika.
 Torba na pieluchy z przewijakiem.
 Moskitiera do wózka.
 Parasolka do wózka.
 Przeciwdeszczowa folia ochronna do wózka.
 Krem ochronny do buzi.
 Nosidełko lub chusta do noszenia dziecka.


SPANIE I PIELĘGNACJA

 Łóżeczko turystyczne
 Materac.
 Leżaczek.
 Prześcieradło - 3szt.
 Wypełnienie (kołdra + poduszka).
 Pościel (poszewka) - 3szt.
 Kocyk cieniutki.
 Kocyk grubszy.
 Podkład z ceraty - 2 – 3 duże cer¬aty do łóżeczka i cer¬atki do wózka.
 Monitor oddechu.
 Rożek z wkładem kokosowym
 Przewijak.
 Śpiworek na ramiączkach - 2 szt.
 Podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe (przydatne w trakcie wyjść, gdzie nie ma przewijaka, można wówczas przewijać swoje dziecko bez obawy, że zniszczycie czyjejś kanapy)
 Pudełko na pokarm, w który mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka modyfikowanego czy herbatki w proszku. Dzięki temu nie zabierasz całej puszki mleka tylko mały pojemniczek.
 Poduszka do karmienia piersią.




KĄPIEL

 Wanienka.
 Stojak pod wanienkę.
 Wkładka do wanienki lub podkładka pod plecki.
 2 dziecięce ręczniki frotte.
 Myjka.
 Termometr do wody.


HIGIENA

 Mydełko dziecięce najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem lub płyn do kąpieli.
 Oliwka.
 Krem do pupy lub maść (sudokrem / linomag / bephanten)
 Krem do buzi.
 Chusteczki nawilżane.
 Gaziki jałowe.
 Spirytus 70% (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1).
 Sól fizjologiczna (kilka fiolek).
 Proszek lub płyn do prania dla dzieci lub płatki mydlane.
 Nożyczki / obcinak.
 Szczoteczka do włosów z miękkim włosiem.
 Termometr do pomiaru temperatury ciała najlepiej z jednosekundowym pomiarem w uchu lub na czole.
 Patyczki bezpieczne.
 Aspirator do noska z filierkami (Frida) lub gruszka do nosa.
 Waciki.
 Pieluchy tetrowe – 10-15szt. do podkładania na ramię, aby dziecko ulewając nie brudziło naszych ubrań lub na dno wanienki.
 Pieluchy flanelowe - 5szt.
 Pieluch jednorazowe na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku).




KARMIENIE


 Wkładki laktacyjne.
 Laktator - odciągacz pokarmu.
 Butelka 125ml i smoczek do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie, jako rezerwa na wypadek gdyby były problemy z laktacją.
 Szczotka do mycia.
 Smoczek uspakajający 0+.
 Łańcuszek do smoczka.
 Termo-opakowanie do przechowywania pokarmu.
 Sterylizator, ale niekonieczny, można wygotowywać.
 Podgrzewacz.
 Śliniaczki 2-3 szt


UBRANKA

 Bawełniane body - 5-6szt. zapinane w kroku na napy: z krótkim rękawem (3 szt.), z długim rękawem (3 szt.)
 Skarpetki - 5szt.
 Półspiochy - 5szt.
 Kombinezony - 2szt. (ZIMĄ)
 Śpioszki - 5szt.
 Łapki niedrapki - 2szt.
 Kaftaniki albo koszulki z długim rękawem - 5szt z czego 1 – 2 najlepiej niech będą batys¬towe i bez kołnierzyka.
 Pajacyki - 6szt (3szt piżamowe, 3 szt welurowe).
 Cieplejsza bluza lub sweterek - 2-3szt.
 Czapeczki bawełniane - 2szt., cieplejsze - 2szt.
 Ciepły bawełniany dres (2 szt).
 Spodnie 1-2szt.
 Rajstopki roz.62 - 1szt.
Apteczka niemowlaka:
 Termometr (zwykły i w smoczku).
 Lek przeciw gorączce (odpowiedni dla maleństwa!!).
 Herbatka ziołowa.
 Smoczek.
 Mini butelka ze smoczkiem lub specjalną łyżeczką do podawania lekarstw.
Przyjęcie do porodu

Trzy tygodnie przed planowanym terminem porodu powinna Pani spakować torbę z następującymi rzeczami:

Dla Siebie:
 wygodna nocna bielizna umożliwiające karmienie piersią (3 sztuki);
 szlafrok, skarpetki, klapki;
 biustonosz do karmienia piersią;
 2 paczki zwykłych jednorazowych podpasek;
 przybory toaletowe, w tym stosowany dotychczas preparat do higieny intymnej;
 2 ręczniki ( kąpielowy i zwykły);
 ręczniki papierowe;
 woda mineralna niegazowana;
 telefon komórkowy;
 rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu; (muzyka, książka)

Dla Dziecka:

 3 batystowe kaftaniki (cienkie);
 3 bawełniane kaftaniki (ciepłe);
 10 pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych;
 2 bawełniane czapeczki bez wiązania;
 2 pary śpiochów;
 2 pary skarpetek;
 kocyk lub śpiworek (rożek);
 ręcznik;
 mały jasiek lub fasolka przydatne przy karmieniu;

Wszystkie rzeczy (nawet nowe) powinny być najpierw wyprane!


Dla Ojca/innej osoby towarzyszącej (dotyczy porodów rodzinnych):

 wygodne ubranie na zmianę;
 buty na zmianę (klapki, kapcie);
 coś do jedzenia;
 aparat fotograficzny;


Niezbędne dokumenty:

 dowód osobisty;
 zaświadczenie o opłacaniu składek zdrowotnych czyli pasek płacowy z RMUA;
 NIP własny i NIP pracodawcy
 karta przebiegu ciąży + wyniki badań z okresu ciąży:

1. USG – wykonane około 36 tyg. ciąży.
2. Ostania morfologia i badanie ogólne moczu.
3. WR .
4. HBS.
5. Grupa krwi – przeciwciała.
6. Posiew z kanału szyjki – wykonane około 36 tyg. ciąży.
7. Inne istotne dokumenty medyczne, np. wyniki konsultacji specjalistycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...