Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale mam do nadrobienia, jeeeej, 3 dni mnie nie było!!

Blue, gratulacje!!!!! Dużo zdrówka dla Was!! Jakie imię wkońcu wybraliście?

medli nie martw się, mi się wczoraj śniło, że nie umiałam przewinąć dziecka. Miałam bardzo długie paznokcie. Podrapałam je, płakałam razem z nim, nie umiałam pieluszki zmienić.. dziwne.. :/
Ja mam listę prosto ze szpitala i dla siebie biorę dokumenty, koszulę, ręczniki, kapcie, szlafrok, podkłady i wkładki, sztućce, kosmetyczkę - przybory toaletowe, jaśka do karmienia i wodę mineralną.
Dla dzidzi muszę wziąć : pampersy, ręcznik, chusteczki nawilżane, kosmetyki, 3x body, 3x śpiochy, 2x czapeczka, 2x skarpetki, pieluszki tetrowe 2x, i rożek.

Haniu, kochanie jak dobrze że się odezwałaś, tyle na to czekałyśmy 🙂 Dużo zdrówka dla Was, napewno wszystko będzie dobrze 🙂)))


Madziu trzymaj się, ja mam wizytę albo pod koniec tygodnia albo w poniedziałek, ostatnio się mnie łaskawie zapytała czy wybrałam już szpital do rodzenia. Wielce zainteresowana nie była. Dobrze że mam zwolnienie do dnia terminu.. w zasadzie jeden dzień dłużej więc ok . a Tobie jak, przedłuzy zwolnienie na te kilka dni jesli nie urodzisz? :/ co za idiota, juz mogl Ci dac do konca -.-

titinka , zazdroszczę Ci, ja się dziś spakowałam, jeszcze nei do końca, ale rodzę naturalnie i nie wiem kiedy to nastąpi a Ty już za tydzien bedziesz mogła przytulić swoją dzidzię 🙂 powodzenia 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
(...) mam nadzieję, że nadrobi 🙂 Pięknie pije z butelki, zaczyna gaworzyć i zachowuje się jak normalnie donoszony noworodek 🙂
Trzymajcie się brzuchatki 🙂


Haniu chyba przyciągnęłam Cię myślami. Cieszę się, że wracacie do domu i twój szkrab nadrabia zaległości. Super, że się odezwałaś. Pozdrawiam i trzymam dalej kciuki za was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue gratuluję córeczki. To będzie modelka z takim wzrostem. Suuuper!!
Nie mogę uwierzyć, że to już przyszedł ten okres kiedy każda z nas przywita na tym świecie swojego maluszka. Haniu wyobrażam sobie jaki twój maluszek jest malutki bo moja siostra była wcześniakiem i właśnie ważyła 1800. A jaka to musiała być kruszynka dwa miesiące temu. Widziałam matkę, która urodziła maleństwo w 30 tygodniu w programie " Położne". Najważniejsze, że dzidzia rozwija się prawidłowo. Mój termin to 28 czerwiec. Ciekawe czy doczekam. Za tydzień wizyta. Zobaczę jaka dzidzia jest duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem załamana..
teściowa kazała mi nie kupować wyprawki, bo ona sama chce kupić. Jak się dziś zapytałam o rzeczy którcy mi brakuje ( pieluchy tetrowe i flanelowe, rożek, ręczniki dla dzidzi i podkłady/wkładki dla mnie) to powiedziała że jak bede w szpitalu to wszystko załatwi. OSZALAŁA? Czy naprawde mało jest przypadków że rodzi się dziecko w środku nocy? a ja nie będę miała co sobie między nogi wsadzić, ani na łóżko ani tym bardziej dla dziecka rożka ani pieluch?! ani ręcznika do kąpieli bo ona "wszystko zalatwi jak ja bede w szpitalu" . Przecież nie mogę pójsć z niedopakowaną torbą do szpitala!
Zaraz wybuchnę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BLUE ale super, ciesze sie razem z wami! duzo zdrowka wam zycze i szybkiego powrotu do formy!

Hania,wspaniale ze synek sie dobrze rozwija! trzymam kciuki i rowniez zycze duzo sily i zdrowia. dzielny z niego chlopak!

a ja dzis sie spakowalam nareszcie, nie wyobrazam sobie zeby jeszcze nie miec wszystkiego na wyprawke! a moj maly szaleje w brzuchu az mnie bola te dzisiejsze kopniaki.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś zamówiłam na allegro butelki, smoczki, rożek, pieluszki, majtki poporodowe, prześcieradło, grzebień, szczotkę i pozostałe pierdółki. Jutro mam zamiar odwiedzić aptekę kupi wkłady poporodowe i podkłady, gruszkę. Od koleżanki dostałam półtorej paczki pampersów 1 myślę że na start wystarczy a jak wyjdziemy z dzidzią ze szpitala to kupimy więcej. Muszę sobie kupi jeszcze płyn do higieny intymniej, szczoteczkę do zębów i papcie do szpitala resztę już chyba mam.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam zapytanie do dziewczyn, które będą rodzić w Łodzi. Czy któraś z was wybrała szpital Madurowicza? Jeśli tak to nie macie może info na temat wyprawki dla dziecka i matki. Nie wiem np. Czy kąpią w swoich płynach, czy ręcznik dla dziecka potrzebny, czy rożek potrzebny itd...

Zapytanie do mam, które już rodziły. Czy konieczny jest zakup laktatora czy jednak odpuścić i w razie coś zakupić go później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania- tak właśnie dziś też pomyślałam o Tobie, super że maleństwo będzie już z Tobą w domku, pozdrawiam serdecznie

Ja na wszelki wypadek kupię laktator, jakiś ręczny na razie bo nie wiem czy mi będzie potrzebny ale wolę mieć.

Hullu- a nie mogłaś zamówić sobie tej wyprawki przez neta? Ja większość rzeczy tak kupiłam łącznie z podkładami poporodowymi bo jak nie mogę ruszyć się z domu to taki sposób był dla mnie idealny. Po co się denerwować, że czegoś nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BLUE gratulacje dla was!!! zazdroszcze że masz juz to za sobą! ja dzis jestem padnięta nawet zmiana poscieli mnie wykancza. poprasowalam juz wszystkie ubraneczka malutkiej i przygotowalam te ewentualne do szpitala na wyjscie przyszykowalam pare sztuk bo nie wiem co bedzie dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue wielkie gratulacje!!! bardzo się ciesze!

Qlerka ja będę rodzic w Madurowiczu. kapia we własnych plynach, ja miałam rozek bo mi tak wygodniej było. nie trzeba zadnych podkladow bo w każdej szafeczce sa.
laktator mam ale kupiłam dwa tygodnie po porodzie bo dopiero wtedy stwierdziłam ze się przyda. nie kupowałabym na początku bo szkoda kasy. zawsze można wypozyczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue gratulacje, zazdroszczę że masz już córeczkę ze sobą..
Ja byłam dzisiaj na wizycie i szyjka zamknięta, Niunia wysoko więc jeszcze poczekamy..teraz wizyta 6 czerwca i lekarz twierdzi że na pewno się spotkamy w tym terminie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Blue- trzymam kciuki! Dasz radę!!! 😁 😘
Titinka- w którym tygodniu lekarz pierwszy raz wspomniał Ci o cesarce?, bo póki co mój Mały jest pośladkowo ułożony, wiem, że ma jeszcze czas na przekręcenie wizytę mam za tydzień to bedzie 35 tc ciekawe co mi lekarz powie.... 😎


Kerry ja 3 tygodnie temu miałam wspominane o porodzie pośladkowym co mnie przeraziło i robiłam rozeznanie wśród byłych położnych i znajomych.Sama bałam się cholernie,że z zajściem nie było problemu,z donoszeniem również a co jeśli miałoby coś pójść nie tak przy porodzie.Wyrzuty sumienia na całe życie. Wtedy twierdził,że jak się nie zgodzę to oczywiście zrobi cesarkę ale namawiał.Teraz niby też wspominał,ale już nie zapierał się tylko pytał czy na pewno wolę ten sposób porodu i bez problemu dostałam skierowanie na cc 🙂Cieszę się,bo to lepsze rozwiązanie jeśli dzidzia nie leży tak jak należy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Poród był bez nacinania. Dużo gorzej boli niż z nacięciem. Malutka waży 3730g i ma 59cm jak ją zobaczyłam pomyślałam że waży poniżej 3kg strasznie.chuda się.wydaje. Jest podobna do pierwszej córy moje małe.cudeńko. dobrze że poród odbył się teraz bo łożysko bylo stare już i mała była ciasno owinięta pępowiną. urodzila się z mazią płodową więc nie była gotowa do porodu ale lekarz powiedział że dobrze się stało.


Blue serdeczne gratulacje dla ciebie i tatusia a dla malutkiej wszystkiego ukochanego 😁 😁 😁
Buziaczki dla was 😁 😁 😁 życzę szybkiego powrotu do formy i dużo zdrówka dla córci 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu Okruszek może i jest Okruszkiem,ale sama się zdziwisz jak szybciutko nabiera na wadze i niebawem dogoni rówieśników a może nawet przegoni 😁 😁 😁 Moje dwie znajome miały takie Kruszynki jak twój synek a potem dogoniły kolegów i koleżanki 😆 😆 😆
Cieszę się,że wracasz do domku z dzieciaczkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Dzień dobry. Jak dawno mnie tu nie było a widzę tyle nowości 🙂 Powolutku rozpakowujecie się Dziewczyny 🙂 Życzę spokojnych i w miarę bezbolesnych rozwiązań Wam wszystkim.
A ja już od 2mcy cieszę się swoją dzidzią. Jest jeszcze w szpitalu ale już w piątek wypisują go do domku. Waży już 1800g. Ehh w porównaniu z Waszymi skarbami to okruszek, ale mam nadzieję, że nadrobi 🙂 Pięknie pije z butelki, zaczyna gaworzyć i zachowuje się jak normalnie donoszony noworodek 🙂
Trzymajcie się brzuchatki 🙂


Oj maluszek, a tak naprawde to duży i dzielny z niego chłopiec... Ciesze się, że już niedługo do domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzisiaj lekarz pow. szyjka 2 ale ja nie bardzo wiem co to znaczy 😞
Na KTG też byłam dzisiaj i też wszystko ok.

Jutro znowu do mojego walniętego lek. może uda mi się go namówić zeby dał mi to zwolnienie do 8.06 ale zobaczymy, a jak nie to będę musiała iść wcześniej na macierzyński :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BLUE[/bjeszcze raz gratuluje- i zaczęło się na dobre 😜
Teraz drogie panie pokolei 😉
Haniu jak dobrze że się odezwałaś, cieszę się że u Was wszystko dobrze i gratuluje powrotu do domku.
Dziewczyny juz sobie wyobrażam jak te wasze szkraby słodziutko wyglądają.
My wczoraj skończyliśmy malować salon i jeszcze panele położymy i jesteśmy gotowi 😜.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, ja to Cię podziwiam, że tyle u tego Gina wytrzymujesz! Już końcówka i pozbędziesz się przyjemności kontaktów z nim.
Haniu, dobrze że się odezwałaś. Twój Maluszek niech rośnie zdrowo. Jak będziecie już w domku to odzywaj się częściej – Ty Mama z doświadczeniem już jesteś

My odebraliśmy wczoraj wózek – Bebetto Luca, kolor szarobury. Bardzo nam się podoba. Łóżeczko i materac też już są w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Postaram się wpadać częściej o ile maluszek mi na to pozwoli 🙂 To straszny "rozbójnik" 🙂 Ciągle domaga się noszenia, głaskania i uwagi 🙂
A odnośnie wyprawek dla mam do szpitala to ja jej w ogóle nie miałam i było OK. Mąż po cesarce dowiózł mi jedynie podkłady poporodowe na łózko oraz te duże podpaski BELLA MAMA. Miałam dość obfite krwawienia, ale to normalne. A tak to wiadomo ,że trzeba mieć kilka koszul na zmianę i środki higieniczne. Bałam się, że nie byłam przygotowana na poród ale jakoś to się odbyło i wcale tak strasznie nie było.
A odnośnie laktatora to zakupiłam elektryczny z MEDELI i teraz życia bez niego sobie nie wyobrażam. Muszę codziennie dowozić synkowi mleczko w większych ilościach a odciągnięcie 100ml mleka zajmuje mi około 10minut. Korzystałam z ręcznego ale na dłuższą metę, gdy dziecko nie chce pić z piersi to męczarnia. Myślę, że gdy poród odbywa się o czasie to raczej dziecko będzie pilo z piersi i nie ma potrzeby kupowania laktatora. U mnie wiadomo nie było szans na karmienie piersią po porodzie a później gdy pojawil się odruch ssania u malucha to w szpitalu nauczył się z butelki i teraz nie ma mowy o piersi - jest krzyk i wymuszanie smoczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę że to dobry pomysł...jak bedzie Ci marudził to faktycznie też bym poprosiła go na piśmie że odmawia napisania zwolnienia....totalnie tego nie rozumiem przecież to nic nie kosztuje, ja nie mam żadnych problemów ze zwolnieniem....współczuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...