Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
JA TEZ MAM ZNAJOMA KTORA ROBI SESJE NOWORODKOWE. ROBILA MI FOTY NA SLUBIE CYWILNYM BYLY PIEKNE A TERAZ PISALAM Z NIA O SESJI TYPU SHAKIRY TAKA JAK ONA MIALA I ZA JAKIS MIESIAC ALBO DWA SIE WYBIORE. OSTATNIO DOSTALAM OD MOJEJ MAMY PIEKNE BALETKI ROBIONE WLASNORECZNIE NA SZYDEŁKU DLA MAŁEJ JOLI BEDA DOSKONALE SA TAKIE MALENKIE ZOBACZCIE I MOZECIE SKLADAC ZAMOWIENIA 😉 [IMG]http://i45.tinypic.com/30jgrc5.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
Ale słodkie butki 🙂

Mnie właśnie odwiedziła mama mojej koleżanki, która jest położną i dostałam od niej wielką paczkę dla przyszłej mamy 🙂 gazetki, wieeeele próbek i butelki do karmienia 🙂


wszystko sie przyda 🙂 my tez dostawalismy od znajomej. a potem w szkole rodzenia 🙂 a potem różowe pudelko po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Cześć dziewczynki.Ja właśnie wróciłam od mojego gina.Wszystko jest tak jak należy.Glukoza ok i moja hemoglobina też(a ta mnie zawsze martwi)Baa....nawet zdziwiliśmy się z lekarzem,że Niuńka tak śmignęła w ciągu trzech tygodni,że wręcz podwoiła swoją wagę a nawet jeszcze więcej.Obecnie waży 750g 😆 Jak to któraś z Was stwierdziła "KLUSECZKA".No i ja też wreszcie 1,5kg na plusie 😁 Cieszę się,że jest dobrze 😁 A teraz zabieram się do nadrobienia zaległości w czytaniu,bo nie było mnie tu wczoraj i dzisiaj,a wy bardzo się rozpisałyście 🙃


Ja myślałam, że moja to kluska - waży 582g :] czyli wychodzi na to, że to nie taka aż kluska 😁

Byłam dzisiaj na usg 3D, pierwszy raz ktoś w końcu mi pokazał wszystko ładnie i dokładnie, ale zdjęć nie mam, bo pendrive nie chciał się otworzyć u lekarza i w dodatku mała miała skrzyżowane ręce na buzi i skrzyżowane nóżki 😁 Wstydziocha mała, ssała paluszek i ziewała sobie 🙂 Serduszko i wszystko ok, mój narzeczony zobaczył swoją córcię i w końcu jemu się humor poprawił, już wiem, że córa będzie miała przekichane z nami, bo będzie dla nas całym światem!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki to dajcie znać po wizytach jakie duże są wasze Szkraby,bo mnie mój tak nagle urósł,że mocno się zdziwiłam.Pamiętam,że z Filipkiem też był nagły wzrost wagi tylko nie pamiętam na jakim etapie a potem okazało się,że urodziła się Kruszynka 2900g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam w piątek wizytę ale niestety bez USG 😞 tylko badanie i zwolnienie .
Lekarz powiedział, że dopiero w 28 tyg będzie kolejne USG 😞 szkoda, że to jeszcze tyle czasu.
Zaciekawiłyście mnie tą sesją z brzuszkiem. Musze popatrzeć w necie jak to wygląda, moze też się zdecyduję 🙂 pozdrawiam mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
ja mam w piątek wizytę ale niestety bez USG 😞 tylko badanie i zwolnienie .
Lekarz powiedział, że dopiero w 28 tyg będzie kolejne USG 😞 szkoda, że to jeszcze tyle czasu.
Zaciekawiłyście mnie tą sesją z brzuszkiem. Musze popatrzeć w necie jak to wygląda, moze też się zdecyduję 🙂 pozdrawiam mamuśki


ja co trzy tyg mam robione usg ale takie wiesz, rutynowe. nic specjalnego. generalnie sprawdzamy tetno Dzidka. bylam na dwoch genetycznych i trzeciego lekarz powiedzial ze nie musimy robic. ale my pewne pojdziemy jakos w 32tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
Dziewczynki to dajcie znać po wizytach jakie duże są wasze Szkraby,bo mnie mój tak nagle urósł,że mocno się zdziwiłam.Pamiętam,że z Filipkiem też był nagły wzrost wagi tylko nie pamiętam na jakim etapie a potem okazało się,że urodziła się Kruszynka 2900g 🙂

Moja pierwsza rosła równomiernie od początku do końca była zawsze lekko powyżej 50 centyla. Znowu druga na pierwszym usg z wagą zaczęła od 90centyla, więc nie wiem czy dalej tak będzie czy może spadnie do 50. Wagę i tak poznamy dopiero po porodzie byle nie przenosić 1-2tyg. bo dziecko nabiera wtedy tylko ciała 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
fijolek chodzisz prywatnie? 🙂

za te standardowe wizyty nie place, ale lekarza mam po znajomosci wiec gdyby nie ten fakt, musialabym zaplacic. :/ sa oczywiscie wizyty z nfz ale terminy od czapy, a tak na telefon, albo sms na ktora mam przyjsc.
te genetyczne to chodzimy do Dr. Dudarewicza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Ja mam wizyte 20 🙂 już nie mogę się doczekać, w skończonym 20 tc Skarbek miał 410g 😆

To idzie równo z moją Małą, w drugim dniu 21 tygodnia miała 407 gram. Długości już lekarz nie mierzył.

Ja mam usg na każdej wizycie, raz na miesiąc. Dziwię się, ze lekarze nie robią tak wszystkim ciężarnym bo to bardzo uspokaja matkę. Nie słuchaliśmy za to nigdy tętna Małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baletki sa ekstra!a po ile?co do sesji,to siostra sie mnie pytala czy w prezencie chce sesje z brzuszkiem czy jak juz dzidzia sie urodzi to stwierdzilam ze wole po porodzie z malutka Lilka i Oliwka gdyz z nia nie mialam sesji po porodzie. a zdjecia bedzie robila kolezanka mojej siostry,nie jest profesjonalna fotografka ale robi piekne zdjecia a sesja jest tansza. Wizyte kontrolna mam 18.02 a usg mam 20.02. Szkoda,ze moj maz nie moze isc ze mna. a jak Wam idzie poszukiwanie wozka? i jakie plany na jutro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wszystkim 🙂 Widzę, że na tapecie sesje zdjęciowe 🙂 No ja na takową się nie wybieram - zrobimy sobie z mężem sami fajne zdjątka w zaciszu domowym , tak bardziej intymnie i tylko dla nas. A co do USG to ja je mam robione co miesiąc i to mi wystarcza. Wtedy widzę jak dzidzia rośnie, lepiej to widać. A takie 3D będę miała około 30tygodnia, czyli jeszcze trochę muszę poczekać. A powiedzcie mi czy norma glukozy po 25 po spożyciu 75gram glukozy wynosi 140? Bo na moim wyniku nie ma podanych norm właściwych - są na glukozę na czczo bez wypijania 🥴 I teraz nie wiem jakie są te normy dla mojego badania. A wizytę mam w piątek i będę się denerwowała czy wynik jest OK. ehh same problemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Cześć wszystkim 🙂 Widzę, że na tapecie sesje zdjęciowe 🙂 No ja na takową się nie wybieram - zrobimy sobie z mężem sami fajne zdjątka w zaciszu domowym , tak bardziej intymnie i tylko dla nas. A co do USG to ja je mam robione co miesiąc i to mi wystarcza. Wtedy widzę jak dzidzia rośnie, lepiej to widać. A takie 3D będę miała około 30tygodnia, czyli jeszcze trochę muszę poczekać. A powiedzcie mi czy norma glukozy po 25 po spożyciu 75gram glukozy wynosi 140? Bo na moim wyniku nie ma podanych norm właściwych - są na glukozę na czczo bez wypijania 🥴 I teraz nie wiem jakie są te normy dla mojego badania. A wizytę mam w piątek i będę się denerwowała czy wynik jest OK. ehh same problemy

Poniżej 140 mg/dl oznacza wynik prawidłowy; od 140 do 200 mg/dl - nietolerancję glukozy; badanie powtarza się wtedy po wypiciu 75 g glukozy. Powyżej 200 mg/dl - wskazuje na cukrzycę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
fijolek napisał(a):
A gdzie mozna zobaczyc te dziergane baletki? 🙂



Kilkanaście postów wstecz z wczorajszą datą, są śliczne. Też jestem ciekawa jaka jest cena chociaż nie znam jeszcze płci dziecka.


slepa chyba jestem bo w żadnym z wczorajszych postów nie widzę ani zdjęcia, ani linka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
baletki sa ekstra!a po ile?co do sesji,to siostra sie mnie pytala czy w prezencie chce sesje z brzuszkiem czy jak juz dzidzia sie urodzi to stwierdzilam ze wole po porodzie z malutka Lilka i Oliwka gdyz z nia nie mialam sesji po porodzie. a zdjecia bedzie robila kolezanka mojej siostry,nie jest profesjonalna fotografka ale robi piekne zdjecia a sesja jest tansza. Wizyte kontrolna mam 18.02 a usg mam 20.02. Szkoda,ze moj maz nie moze isc ze mna. a jak Wam idzie poszukiwanie wozka? i jakie plany na jutro?


Wczoraj byłam z koleżanka w sklepie sezam wszystko dla dzieci. Fajne wózki mają, patrzyłam na takie 3w1 te wielofunkcyjne, koła pompowane i gondola duża minimum 80 cm. Takie 1600 zł min kosztowały, nie były takie strasznie ciężkie, ładnie wykonane i firma ciesząca się dobrą opinią na rynku np Jedo. I teraz mam dylemat czy inwestować w taki wózek, czy ryzykować gorszy gatunek, ale wtedy dużo kasy się zaoszczędzi.
Powiedzcie mi jeszcze do jakiego czasu wozi się dzieci w głębokim wózku tzn do ilu miesięcy mniej więcej ? Wiem, że zależy to od wielkości dziecka, ale tak mniej więcej możecie chyba powiedzieć ?

Plany na jutro w moim przypadku to ploteczki z koleżanką i wizyta u lekarza. Już nie mogę się doczekać gdy zobaczę kluseczkę. Ciekawe ile teraz waży na 18 tydz ważyła dużo jak na tamten okres, potem przystopowała i na 20 tydz w normie a ciekawe jak teraz. Po za tym nie mam pomysłu jak zaskoczyć męża. Jesteśmy razem przeszło 9 lat w tym 2 rok po ślubie minął w grudniu. Tak długo razem, a ja dalej nie mam pomysłu na prezent dla niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Poniżej 140 mg/dl oznacza wynik prawidłowy; od 140 do 200 mg/dl - nietolerancję glukozy; badanie powtarza się wtedy po wypiciu 75 g glukozy. Powyżej 200 mg/dl - wskazuje na cukrzycę.

To mój wynik 106mg/dl jest w normie z tego wynika 🙂 Dziękuję za odpowiedź 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
fijolek napisał(a):
Poniżej 140 mg/dl oznacza wynik prawidłowy; od 140 do 200 mg/dl - nietolerancję glukozy; badanie powtarza się wtedy po wypiciu 75 g glukozy. Powyżej 200 mg/dl - wskazuje na cukrzycę.

To mój wynik 106mg/dl jest w normie z tego wynika 🙂 Dziękuję za odpowiedź 🙂


Przydatna informacja. Dobrze wiedzieć, będę przygotowana.
A jaki macie cukier bez obciążenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...