Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
A i mam jeszcze pytanie do dziewczyn które są na zwolnieniu..czy to prawda że dostaje się więcej kasy???? bo płacą za każdy dzień tzn za sobotę i niedziele także??jak to wygląda w praktyce i o jakiej kwocie mowa??


to prawda, że kasy jest więcej bo nie ma odciągania na ubezpieczenie zdrowotne bo teraz z tego ubezpieczenia przecież jest kasa 😆 więc nie chodze do pracy a z zarabiam więcej 😆 😁 😆 to jest piękne 😁

a zwolnienie zanosze normalnie do pracy, nie do zusu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
A jeszcze chciałam zapytać czy zwolnienie nosicie do ZUSu czy do zakładu pracy? Bo u mnie w pracy mówią, że mam do ZUSu nosić...
A zaniosłyście do ZUSu swój nr konta, żeby tam wpływało wynagrodzenie?


ZAWSZE nosiłam do pracy.
Nic ie podawałam w Zusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! ja zanosze zwolnienie do pracy. chcialam wam powiedziec ze ja mam od samego poczatku bardzo nisko brzuch,jest zupelnie inny niz te wszystkie brzuszki na zdieciach,ale sie tym nie martwie bo lekarz mowi ze wszystko jest ok,dzidzius jest umieszczony prawidlowo a jego ruchy czuje bardzo nisko i na pecherzu tez 😉 , doswiadczone mamuski mowia ze na chlopca zawsze brzuch jest nizej i faktycznie spodziewamy sie Franka 🙃 . na tej stronie sa fajne opisy kazdego tygodnia ciazy,zawsze je czytam i czesto to co jest tam napisane o dolegliwosciach i odczuciach mamusi, sprawdza sie.a jak tam jest u was, czytacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
A i mam jeszcze pytanie do dziewczyn które są na zwolnieniu..czy to prawda że dostaje się więcej kasy???? bo płacą za każdy dzień tzn za sobotę i niedziele także??jak to wygląda w praktyce i o jakiej kwocie mowa??


Oczywiscie,ze dostaje sie wiecej bo placa takze za soboty i niedziele 100%:-) przynajmniej u mnie w zakladzie tak jest:-) takze zarobek jest wiekszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
hej dziewczyny! ja zanosze zwolnienie do pracy. chcialam wam powiedziec ze ja mam od samego poczatku bardzo nisko brzuch,jest zupelnie inny niz te wszystkie brzuszki na zdieciach,ale sie tym nie martwie bo lekarz mowi ze wszystko jest ok,dzidzius jest umieszczony prawidlowo a jego ruchy czuje bardzo nisko i na pecherzu tez 😉 , doswiadczone mamuski mowia ze na chlopca zawsze brzuch jest nizej i faktycznie spodziewamy sie Franka 🙃 . na tej stronie sa fajne opisy kazdego tygodnia ciazy,zawsze je czytam i czesto to co jest tam napisane o dolegliwosciach i odczuciach mamusi, sprawdza sie.a jak tam jest u was, czytacie?


chyba moge potwierdzic. brzuch z Corka mialam wyzej. a z Synkiem mam teraz dosc nisko i czuje go normalnie na wzgórku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
JA BRALAM PRENATAL I FALVIT A MYSLICIE ZE W APTECE DAJA JAKIES TESTERY WITAMIN ???


nie sądzę...


Lekarze często dają. Ja od swojego dostałam próbki Pregna plus- na cały miesiąc. 🙂
Ja witaminy biorę na wieczór, wtedy się dobrze czuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na zwolnieniu dostaje więcej a zanosze je do pracy.
Dziewczyny czy witaminy kazał wam brać lekarz czy same poprostu bierzecie? Ja pytałam lekarza i powiedział ze jak będzie widział że w wynikach jest coś nie tak to powie ale narazie nie ma takiej potrzeby. Ja mimo wszystko zastanawiam się czy nie zacząć brać. Przez posiłki które jem, wiadomo nie dostarcze dziecku wszystkich potrzebnych witamin. Moja bratowa nalega żebym brała.
Nie wiem kogo słuchać.
Co do piersi to narazie mam spokój i nic mi nie leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Na zwolnieniu dostaje więcej a zanosze je do pracy.
Dziewczyny czy witaminy kazał wam brać lekarz czy same poprostu bierzecie? Ja pytałam lekarza i powiedział ze jak będzie widział że w wynikach jest coś nie tak to powie ale narazie nie ma takiej potrzeby. Ja mimo wszystko zastanawiam się czy nie zacząć brać. Przez posiłki które jem, wiadomo nie dostarcze dziecku wszystkich potrzebnych witamin. Moja bratowa nalega żebym brała.
Nie wiem kogo słuchać.
Co do piersi to narazie mam spokój i nic mi nie leci.


moj kazal mi odstawic folik jakos po 18tc i zaczac brac witaminki. Ja biore Vita-Miner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Na zwolnieniu dostaje więcej a zanosze je do pracy.
Dziewczyny czy witaminy kazał wam brać lekarz czy same poprostu bierzecie? Ja pytałam lekarza i powiedział ze jak będzie widział że w wynikach jest coś nie tak to powie ale narazie nie ma takiej potrzeby. Ja mimo wszystko zastanawiam się czy nie zacząć brać. Przez posiłki które jem, wiadomo nie dostarcze dziecku wszystkich potrzebnych witamin. Moja bratowa nalega żebym brała.
Nie wiem kogo słuchać.
Co do piersi to narazie mam spokój i nic mi nie leci.



Ja biorę od początku ciąży i mam brać do końca, a nawet jak się krami Maleństwo.
Teraz w okresie zimy, gdzie jest mało świeżych warzyw- to myślę , że tym bardziej.
Ja wyniki mam super, pomimo tego, że jem mięso raz na tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Idę w czwartek na wizytę to się spytam jeszcze raz a jak znowu mi powie że nie trzeba to i tak sobie kupię. Przecież to nie zaszkodzi a pomoże. 🙂


No właśnie , nie zaszkodzi, mi mój lek. nic nie mówił na temat witamin, sama zaczęłam brać od 15 tyg. jakoś, sama odstawiłam kwas foliowy,bo w witaminach też jest, ja biorę prenatal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe Mamuśki 🙂

Dziewczyny powiedzcie mi czy macie tez upławy? Bo ja mam, czytałam na necie, że to nic groźnego,ale wszystko zależy od barwy i zapachu... ja mam takie mleczne, nic mnie nie boli ale oczywiście sie martwie czy wszystko ok... Iwizyte miałam mieć w czwartek ale musze ją przełożyć na piątek... Oprócz tego mam dzś doła masakrycznego, juz mnie głowa boli od płączu 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
A jeszcze chciałam zapytać czy zwolnienie nosicie do ZUSu czy do zakładu pracy? Bo u mnie w pracy mówią, że mam do ZUSu nosić...
A zaniosłyście do ZUSu swój nr konta, żeby tam wpływało wynagrodzenie?


Ja noszę do pracy, ale możesz zanosić lub wysłać do ZUSu. Czasem pracodawcy tak wolą bo wtedy nie muszą myśleć o tym aby wysyłać. Po za tym możesz sama sobie dopilnować terminowości, a pracodawca czasem zapomni wysłać wyśle z opóźnieniem i musisz potem czekać na wyrównanie w następnym miesiącu. Co do nr konta to jeśli nie dostałaś druku od pracodawcy, albo nie pobrałaś z Zusu, To wystarczy napisać na zwykłej kartce krótkie podanie.
Proszę o przesyłanie świadczenia chorobowego (ja napisałam że wszystkich świadczeń) na nr konta XXXXX i zanieść lub wysłać do ZUSu.

WITAM NOWĄ MAMUSIE.

Co do siary to u mnie nic nie leci.
Co do upławów to czasem mam mleczne, same przechodzą i wracają, nie towarzyszy im swąd ani pieczenie wiec nie zgłaszam ich lekarzowi.
Co do brzucha to już kiedyś pisałam, że w porównaniu do niektórych z was to mój jest nisko, ale ostatnio się podniósł.
Witaminy biorę od początku ciąży - pregne. A od 20 tyg żelazo i magnez ale to to już mi lekarz kazał.
Wymiotowałam po hormonach luteinie itp nie musiałam czekać 30 min u mnie odruch wymiotny był po niecałej minucie. Na szczęście ich już nie biorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...