Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
też się zastanawiam jak układać ubranka, czy kompletami czy osobno kaftaniki, bodziaki, śpiochy, rampersy, itd i czy od razu wszystkie prac czy na razie te na 56 i 62 a te większe juz jak dzidzia będzie to przyokazji 🥴 podpowiedzcie dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Macie jakieś pomysły na poukładanie ciuszków dziecięcych?
Nadostawałam i małych i dużych i teraz jakoś rozmiarami muszę je poukładać... ;/


Ja bym wzięła ubranka tylko z roz. 56 i 62 a reszta niech leży w kartonie lub w jakiejś szafie do której często nie zaglądasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
też się zastanawiam jak układać ubranka, czy kompletami czy osobno kaftaniki, bodziaki, śpiochy, rampersy, itd i czy od razu wszystkie prac czy na razie te na 56 i 62 a te większe juz jak dzidzia będzie to przyokazji 🥴 podpowiedzcie dziewczyny

Możesz wszystko wyprać tak jest higienicznie, ale ubranka powyżej 62 najlepiej schować do kartonów lub do jakiejś szafki tak żeby nie zawadzały, bo szybko się ich nie użyje. Rozmiar 62 jest od 0-3mieś. więc sporo czasu upłynie zanim maluchy zaczną z nich wyrastać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

Jestem po wizycie, dzidzia zdrowa. Płci nie udało się potwierdzi, nie chciała się pokazać. Lekarz trzaskał wymiarami, ale żadnych nie pamiętam i nigdzie nie są zapisane. Ale rozwój prawidłowy, wymiary wskazują dokładnie na 23 tydzień. Tyle co zapamiętałam to około 550 g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Macie jakieś pomysły na poukładanie ciuszków dziecięcych?
Nadostawałam i małych i dużych i teraz jakoś rozmiarami muszę je poukładać... ;/


u mnie sprawdzil sie podzial na np body z krotkim do jednej kupki, body z dlugim do drugiej itd, i one rozmiarami. inaczej mam meksyk w ciuchach. sama z reszta znajdziesz swoja metode. 🙂
u nas wszystko bylo wyprane i czekało. potem masz taka sterte do prania i prasowania ze czasu zabraknie. no i jeszcze lekkie zmeczenie i niedospanie dochodzi. ja ne odkladam "na potem". robie wszystko od razu.

a co do muzyki z Grey\'a.. znam, mam. mnie nie lezy. a film na bank nie odda ksiazki. bo to mega poronol musialby byc. poza tym, nie wiem jak aktorzy oddadza te emocje, mysli, uczucia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dostałam całe worki ciuszków i przebrnęłam przez układanie...kupiłam pudełka zamykane dużeee w auchan takie plastykowe i podzieliłam ciuszki rozmiarami i do tych pudełek i napis z rozmiarem ( bo nie mam gdzie ich trzymać)...a w szafce zostawiłam najmniejsze 50-62 i je podzieliłam tematycznie w sensie body, pajacyki, spodenki, czapeczki, koszulki itd. i bliżej czerwca będę wyciągała po troszku i prała i prasowała i gotowe :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam

Jestem po wizycie, dzidzia zdrowa. Płci nie udało się potwierdzi, nie chciała się pokazać.

I u8 mnie tak samo. 🤢 🤢 🤢 🤢
Malizna zdrowa, wszystko ok. Ale położenie nadal podłużne-miednicowe. Na USG widać tylko główke i plecki. Nóżki, dupcia w ciśnięte w mój kręgosłup i tyle... 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Ja dostałam całe worki ciuszków i przebrnęłam przez układanie...kupiłam pudełka zamykane dużeee w auchan takie plastykowe i podzieliłam ciuszki rozmiarami i do tych pudełek i napis z rozmiarem ( bo nie mam gdzie ich trzymać)...a w szafce zostawiłam najmniejsze 50-62 i je podzieliłam tematycznie w sensie body, pajacyki, spodenki, czapeczki, koszulki itd. i bliżej czerwca będę wyciągała po troszku i prała i prasowała i gotowe :-)


Dobre, gorzej jak się nadostaje, a tam metki powycinane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Ja dostałam całe worki ciuszków i przebrnęłam przez układanie...kupiłam pudełka zamykane dużeee w auchan takie plastykowe i podzieliłam ciuszki rozmiarami i do tych pudełek i napis z rozmiarem ( bo nie mam gdzie ich trzymać)...a w szafce zostawiłam najmniejsze 50-62 i je podzieliłam tematycznie w sensie body, pajacyki, spodenki, czapeczki, koszulki itd. i bliżej czerwca będę wyciągała po troszku i prała i prasowała i gotowe :-)


Ile takie pudełka kosztują? ja trzymam wszystko w kartonach, bo tyle tego jest, że nie mam miejsca, ale już wyszukałam wszystko do roz. 62 i układam na półce. Na razie przeprałam w zwykłym proszku, bo nie mam dziecięcego, ale za miesiąc czy 2 to już taki kupię przepiorę i wyprasuję no i niech czekają 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Ja dostałam całe worki ciuszków i przebrnęłam przez układanie...kupiłam pudełka zamykane dużeee w auchan takie plastykowe i podzieliłam ciuszki rozmiarami i do tych pudełek i napis z rozmiarem ( bo nie mam gdzie ich trzymać)...a w szafce zostawiłam najmniejsze 50-62 i je podzieliłam tematycznie w sensie body, pajacyki, spodenki, czapeczki, koszulki itd. i bliżej czerwca będę wyciągała po troszku i prała i prasowała i gotowe :-)


Dobre, gorzej jak się nadostaje, a tam metki powycinane 😁

Ja też wycinam metki 😁 jeśli chodzi o rozmiary to po prostu porównywałam z innymi na których były i wiedziałam co to mniej więcej za numeracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Witam

Jestem po wizycie, dzidzia zdrowa. Płci nie udało się potwierdzi, nie chciała się pokazać.

I u8 mnie tak samo. 🤢 🤢 🤢 🤢
Malizna zdrowa, wszystko ok. Ale położenie nadal podłużne-miednicowe. Na USG widać tylko główke i plecki. Nóżki, dupcia w ciśnięte w mój kręgosłup i tyle... 🤔 🤔

To może w 30tyg. się dowiesz kto tam siedzi? 😁 ja bym umarła z ciekawości, bo chciałam kupować ciuszki już typowe dla płci. No to musisz być dzielna, a może pozostanie niespodzianką do porodu? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Witam

Jestem po wizycie, dzidzia zdrowa. Płci nie udało się potwierdzi, nie chciała się pokazać.

I u8 mnie tak samo. 🤢 🤢 🤢 🤢
Malizna zdrowa, wszystko ok. Ale położenie nadal podłużne-miednicowe. Na USG widać tylko główke i plecki. Nóżki, dupcia w ciśnięte w mój kręgosłup i tyle... 🤔 🤔

Fajnie że dzidzie zdrowe. Wiem jak ja się denerwowalam jak nie wiedziałam co jest w brzuszku. Życzę żeby wam szybko zlecial czas do następnego usg.
My też wczoraj byliśmy na wizycie. Księżniczka zdrowa narazie siedzi grzecznie w brzuszku. Wczoraj dopytalam gina i mówi ze on sprawdza na usg wysokość dna macicy dlatego cały czas mam tylko usg robione a nie takie zwykle badanie ginekologiczne (uff przynajmniej nie muszę się przed nim rozbierac). A dostałam skierowanie na glukozę . Zobaczymy jaka będzie reakcja mojego organizmu 🙂
Życzę miłego dnia. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a w ogole chcialam sie wyzalic ze mam fatalna noc za soba.. nie wiem co sie dzialo, ale nie moglam spac. 😞 do 3 przewalalam sie z boku na bok, zgaga mi dokuczala delikatnie. ale najgorsze jest to ze nie moglam zasnac. a rano do pracy.. masakrycznie sie czuje 😞 w koncu poszlam pod prysznic - o 4 🙂 i po tym udalo sie zasnac.. nie wiem co sie zadzialo. dzis mam oczy na zapałki. ledwo moge zebrac mysli.. chyba wybiore wczesniejs ie do domku.. aaa spac. ide po kawe.
czy Wam zdarzaja sie bezsenne noce? bo ja zazwyczaj dotykam poduszki i spie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
fijolek napisał(a):
ja dałam zakaz kupowania czegokolwiek dla Dzidka. Mamy tego tyle, że szok. Mimo, że płeć inna.

A mam pytanie: dlaczego wycinacie metki? 😮


ja wycinałam te duże metki gdyż drapały szyjke dziecka.


zazwyczaj mam metki bawełniane. jak sa te plastikowe to jakas masakra. ale wydaje mi sie ze wiekszosc ma naturalne i nie drapia. nigdy nie zauwazylam u Hani czerwonych obtarc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Witam

Jestem po wizycie, dzidzia zdrowa. Płci nie udało się potwierdzi, nie chciała się pokazać.

I u8 mnie tak samo. 🤢 🤢 🤢 🤢
Malizna zdrowa, wszystko ok. Ale położenie nadal podłużne-miednicowe. Na USG widać tylko główke i plecki. Nóżki, dupcia w ciśnięte w mój kręgosłup i tyle... 🤔 🤔


Dobrze, że z dzidziusiami wszystko ok., a płeć może poznacie następnym razem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluję udanych wizyt 😉 Szkoda, że nie poznałyście płci - oby do porodu tak nie zostało 😁

A ja na razie nie mam żadnych ubranek jeszcze. Mam remont generalny i nawet bym nie miała ich gdzie trzymać w tym kurzu. Myślę, że zacznę coś kupować w kwietniu tak po troszku.

A dziś mam wizytę u gina, ostatnio mam je co tydzień - masakra 😮 Może dziś mi wyznaczy termin na za 2tygodnie, bo jest to już męczące tak ciągle u lekarza siedzieć.

Miłego dzionka wszystkim brzuszkom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Masakra, od wczoraj mnie kuje coś w pochwie i kuje mnie w boku, że ledwo co chodzę, zaraz jadę do lekarza, żeby mnie w końcu zbadał, bo nie wiem co sie dzieje 😞 Bol promieniuje na całą nogę 😞

mnie z Hania tez kłuło, ale nigdy na noge nie promieniowało. Lekarz mówił że tak może byc, ale nie pamiętam co było powodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja takie boleści z promieniowaniem dostaję ok. co 2 tygodnie. Pisałam o tym wcześniej, że Pani ginekolog po przebadaniu powiedziała, że nic się nie dzieje i zaleciła łykanie No-spy, ewentualnie Apap. Więc się nie martw, na pewno wszystko będzie dobrze. Ja już po którymś ataku boleści myślałam, że wyląduje na izbie przyjęć lecz staram się unikać szpitali jak ognia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...