Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziołchy
dziś byłam na wizycie u malucha wszystko ok, pod wzgledem anatomicznym , serduszko ładnie bije przepływy tez ok, przeziernosc karkowa tez , mierzy prawie 7 cm 🙂 podrosło sporo widzialam jak łapie sie za główke 🙂 termin mam na 16 sierpnia.
mam zapalenie układu moczowego dostalam leki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już rozumiem jak to jest publicznie, bo mnie dziwiło, że zaliczacie po kilku lekarzy i każdy robi co innego.

Niestety Karolina, to u nas normalne. Współczuję bo ja przed ciążą się bujałam z zapaleniami ;/ O dziwo jeszcze mnie nie złapało.

Gosiu, więc dzisiaj chill i relax 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina211188 napisał(a):
hej dziołchy
dziś byłam na wizycie u malucha wszystko ok, pod wzgledem anatomicznym , serduszko ładnie bije przepływy tez ok, przeziernosc karkowa tez , mierzy prawie 7 cm 🙂 podrosło sporo widzialam jak łapie sie za główke 🙂 termin mam na 16 sierpnia.
mam zapalenie układu moczowego dostalam leki


No to super, ze z dzidziusiem wszystko ok 🙂 A co tzn. przepływy i przezierność karkowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina miała USG genetyczne robione- jeżeli jeszcze go nie miałaś to do 13-go tygodnia powinnaś mieć zrobione. To standardowe usg tylko trwa trochę dłużej bo sprawdza się parę parametrów. Dzięki temu określa się czy jest ryzyko wystąpienia kilku chorób u płodu.
Sprawdza się czy i w jakim tempie bije serce (to jest ten przepływ)- można wykryć wstępnie jakieś wady serca (standardowo serce twojego maluszka bije teraz ok 140 uderzeń na minutę), mierzy się główkę i jakieś tam ich parametry no i sprawdza pod względem Downa: przezierność karku- taką fałdkę z tyłu i czy jest kość nosowa. Jak wszystko ok to nie potrzeba cię wysyłać na dalsze badania prenatalne które już wykonuje specjalista (pobierany jest płyn owodniowy).

Karolina, nie podpytywałaś się o płeć??? Lekarz nie pokusił się o sprawdzenie?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahaa, no to u mnie ostatnio wlasnie lekarz cos tam mierzył dosyc długo, ale nie wiedziałam, że tak sie to nazywa 😉 Jej ja już bym chciała znać płeć... Zobaczymy, czy się sprawdzą moje przewidywania co do synka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja idę już w poniedziałek 😁 I jak pomęczę moją gin to może mi uchyli rąbka tajemnicy... 🙂 No chyba że będzie adhd jak ostatnio że trzeba było się natrudzić przy badaniu :P

Jak jutro powtórzy się kopanie to oficjalnie pierwsze ruchy poczułam w 16 tyg 🙂 Wrażenia dla pierwszych mam- fajne to było 🙂 Jakby ktoś pukał do mnie od środka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina211188 napisał(a):
hej dziołchy
dziś byłam na wizycie u malucha wszystko ok, pod wzgledem anatomicznym , serduszko ładnie bije przepływy tez ok, przeziernosc karkowa tez , mierzy prawie 7 cm podrosło sporo widzialam jak łapie sie za główke termin mam na 16 sierpnia.
mam zapalenie układu moczowego dostalam leki

No to świetnie Karolino 🙂 gratulacje!
Ja również dzisiaj byłam na wizycie i u maleństwa wszystko w porządku 🙂 co mnie baaardzo cieszy! mierzy 67 mm, a przeziernosc karkowa 1,77 czyli w normie, serduszko pięknie bije a termin na 19 sierpnia. Więc jestem zaraz po Tobie heh! 🙂 choć może to się jeszcze zmienić.
A na kiedy masz kolejną wizytę?
Bo ja na 6 marca. Jak myślisz dowiemy się już jaka płeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy zażywacie jeszcze kwas foliowy?
Bo ja przerwałam jakieś 2 tygodnie temu z czego moja gin nie była zadowolona i natychmiast kazała mi do niego wrócić mimo to, że biorę jeszcze witaminy które zawierają kwas foliowy. Powiedziała, że do 18 tygodnia trzeba brać.
Czy wam również zalecano zażywanie folianów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Ja idę już w poniedziałek 😁 I jak pomęczę moją gin to może mi uchyli rąbka tajemnicy... 🙂 No chyba że będzie adhd jak ostatnio że trzeba było się natrudzić przy badaniu :P

Jak jutro powtórzy się kopanie to oficjalnie pierwsze ruchy poczułam w 16 tyg 🙂 Wrażenia dla pierwszych mam- fajne to było 🙂 Jakby ktoś pukał do mnie od środka 🙂


To musi być niesamowite uczucie - pukanie od srodka 😁 Ale super, ze już czujesz ruchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19877 napisał(a):
A czy zażywacie jeszcze kwas foliowy?
Bo ja przerwałam jakieś 2 tygodnie temu z czego moja gin nie była zadowolona i natychmiast kazała mi do niego wrócić mimo to, że biorę jeszcze witaminy które zawierają kwas foliowy. Powiedziała, że do 18 tygodnia trzeba brać.
Czy wam również zalecano zażywanie folianów?



Ja taki typowy folik brałam od początku do 11go tygodnia, a teraz mam zestaw wit. Prenatal complex i tam też w składzie jest kwas foliowy, podobno na początku odgrywa on bardzo ważną rolę w rozwoju i dziecka i otoczenia dla niego, pewnie dlatego nas nim tak szprycują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny jestem nowa na forum, jestem obecnie w 14tyg ciąży, termin jakos na sam poczatek sierpnia. Chcialam sie Was spytac jak przebiegaja wasze ciaze?czy wszystko bez zarzutu, czy sa jakies komplikacje?ja niestety odmiesiaca leze w domu, mam krwiaka na macicy i kosmowke bardzo nisko ulozona, teraz to juz pewnie lozysko. macie moze podobne problemy?juz nie wiem do kogo sie zwrocic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzialicious napisał(a):
hej dziewczyny jestem nowa na forum, jestem obecnie w 14tyg ciąży, termin jakos na sam poczatek sierpnia. Chcialam sie Was spytac jak przebiegaja wasze ciaze?czy wszystko bez zarzutu, czy sa jakies komplikacje?ja niestety odmiesiaca leze w domu, mam krwiaka na macicy i kosmowke bardzo nisko ulozona, teraz to juz pewnie lozysko. macie moze podobne problemy?juz nie wiem do kogo sie zwrocic...


Witaj, w moim przypadku jak narazie nie ma żadnych komplikacji. Jedynie pobolewa mnie pachwina. Współczuję, dużo odpoczywaj, nie przemęczaj się i powinno być dobrze. Słyszałam o krwiakach, dwie znajome miały i ich maleństwa są zdrowe, bez żądnych komplikacji. Amelka ma już 3 lata a Krzyś właśnie skończy 2. Teraz tylko się oszczędzaj.

Asiu dziwi mnie że twój lekarz każe ci brać i kwas i witaminy. Zalecana dzienna dawka lwasu to 400mg i raczej wszystkie witaminy tyle mają.

Monika, zgadza się 🙂 Fajne to 😁 Dzisiaj jak czekałam na swoją kolej do laboratorium to znowu o sobie przypomniało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kazda ciaza jest inna ale cytuje "Pierworódki na ogół dopiero w 20. tygodniu ciąży, czyli prawie w połowie jej trwania, nie mylą ruchów dziecka z innymi doznaniami. Natomiast wieloródki opowiadają mi czasem, że pierwsze ruchy odczuwają już nawet w 16.-18. tygodniu ciąży - mówi lekarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja jestem po wizycie u doktora... Niestety moje obawy co do bólu brzucha nie były bezpodstawne... Mam twardy brzuch i dostałam jakieś leki+ scopolan 2x1 😞 Bóle kręgosłupa stwierdził że od podnoszenia starszej córki... Ogólnie mówił że powinnam leżeć choć przy dziecku to nie możliwe ale mam się oszczędzać...Poza tym dostałam skierowania na badania no i wizyta 28.02...

Henimedes ja bym strasznie chciała czuć już dzieciątko przynajmniej miała bym pewność że jest ok... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystko zależy od ciąży, ułożenia i masy matki. Niektóre lipcówki czują już od 14-go tygodnia. To druga ciąża Karoliny i nie dziwię się że czuje już w 14 tygodniu 🙂 My pierworódki możemy czuć już od 16-go. Moja mama mówiła że ona czuła ruchy bardzo wcześnie, już na początku 4-go miesiąca. Ja w połowie 🙂 Tego nie da się pomylić z gazami 🙂 Gazy się przemieszczają a te ruchy czujesz w jednym miejscu i to takie fajne delikatne jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Hej ja jestem po wizycie u doktora... Niestety moje obawy co do bólu brzucha nie były bezpodstawne... Mam twardy brzuch i dostałam jakieś leki+ scopolan 2x1 😞 Bóle kręgosłupa stwierdził że od podnoszenia starszej córki... Ogólnie mówił że powinnam leżeć choć przy dziecku to nie możliwe ale mam się oszczędzać...Poza tym dostałam skierowania na badania no i wizyta 28.02...

Henimedes ja bym strasznie chciała czuć już dzieciątko przynajmniej miała bym pewność że jest ok... 😞


Niedługo poczujesz 😘 Jest duża szansa że szybciej niż przy Kini 😉 Gosiu, niestety ale lekarz ma rację. W ciąży nie wolno podnosić ciężarów, a tym bardziej w pierwszym trymestrze. Ja jak chciałam pomóc przynieść wiaderko drzewa z drewutni to wszyscy się na mnie za to wydarli i mam absolutny zakaz. Gdzieś czytałam że to niby zależy indywidualnie od kobiety ale max waga jaką możesz podnieść to 6 kg... A twoja Mała niestety na pewno waży więcej. Podnoszenie może się skończyć np krwiakiem na macicy... Spróbuj ją przytulać na siedząco, np w łóżku albo na podłodze gdzie nie trzeba brać na ręce, organizuj zabawy na dywanie, na pewno chodzi już sama więc staraj się żeby sama szła. Mąż niech więcej ponosi 😉 Wiem że to trudne ale to dla Waszego dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie ja mam krwiaka i od kilku tyg z nim walcze, wogile nie wychodze z domu, niby nie moge dzwigac ale wiadomo, czasem musze cos podniesc...w poniedziałek mam wizyte u lekarza i mam nadziej ze krwiak sie nie powieksza... a co powiecie o problemach z łożyskiem?czy ktoras z was ma nisko ulozona kosmowke badz lozysko przodujace?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzialicious napisał(a):
no wlasnie ja mam krwiaka i od kilku tyg z nim walcze, wogile nie wychodze z domu, niby nie moge dzwigac ale wiadomo, czasem musze cos podniesc...w poniedziałek mam wizyte u lekarza i mam nadziej ze krwiak sie nie powieksza... a co powiecie o problemach z łożyskiem?czy ktoras z was ma nisko ulozona kosmowke badz lozysko przodujace?

sory że się wtrącam ale madzaialicious śmigasz po tych wątkach że nie nadążam
otóż ja mam łożysko przodujące do tego bardzo nisko osadzone a czemu pytasz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Gosia734 napisał(a):
Hej ja jestem po wizycie u doktora... Niestety moje obawy co do bólu brzucha nie były bezpodstawne... Mam twardy brzuch i dostałam jakieś leki+ scopolan 2x1 😞 Bóle kręgosłupa stwierdził że od podnoszenia starszej córki... Ogólnie mówił że powinnam leżeć choć przy dziecku to nie możliwe ale mam się oszczędzać...Poza tym dostałam skierowania na badania no i wizyta 28.02...

Henimedes ja bym strasznie chciała czuć już dzieciątko przynajmniej miała bym pewność że jest ok... 😞


Niedługo poczujesz 😘 Jest duża szansa że szybciej niż przy Kini 😉 Gosiu, niestety ale lekarz ma rację. W ciąży nie wolno podnosić ciężarów, a tym bardziej w pierwszym trymestrze. Ja jak chciałam pomóc przynieść wiaderko drzewa z drewutni to wszyscy się na mnie za to wydarli i mam absolutny zakaz. Gdzieś czytałam że to niby zależy indywidualnie od kobiety ale max waga jaką możesz podnieść to 6 kg... A twoja Mała niestety na pewno waży więcej. Podnoszenie może się skończyć np krwiakiem na macicy... Spróbuj ją przytulać na siedząco, np w łóżku albo na podłodze gdzie nie trzeba brać na ręce, organizuj zabawy na dywanie, na pewno chodzi już sama więc staraj się żeby sama szła. Mąż niech więcej ponosi 😉 Wiem że to trudne ale to dla Waszego dobra.


no niestety coś za coś ja jak chce na rece to siadam i biore na kolana , oczywiscie sie nie podoba to mojemu dziecku ale cóż przyzwyczai sie ma tatusia od noszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...