Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny poproście w Rossmannie o kartę rosnę to na zakupy dla bąbelków będzie 3% rabatu i co 3 miesiące większy rabat o 1 procent. Do tego prezenty np na 1 urodzinki i od czasu do czasu fajne promocje dla osób posiadających kartę rabat 20% więc myślę, że warto.
Za jakieś 3 godziny będę miała męża w domu jupi 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Dziewczyny 🙂
Chyba sto lat mnie nie było tu u Was ale ja jakoś w tej ciąży wieczne komplikacje 😞 Mam cukrzycę ciążową i taką dietę że jak czytam o lodach to się łezka w oku kręci 😉 ale dzięki trzymaniu tej paskudnej diety nie muszę brać insuliny tylko mierzę cukier 4 razy dziennie i jakoś tak już bardziej czekam do września niż cieszę się ciążą 🤢 do tego luteina 2 razy dziennie na podtrzymanie bo ciągle mam skurcze i brzuszek twardnieje 🤨
Ponarzekałam 🙂
Trochę doczytałam ale nie wszystko 🙂 widzę że wszystkie promieniejecie 😁 Ewkę podziwiam, że daje radę sama z Hanią, bo mój Olek skończył 20 miesięcy a jest mi ciężko a Ona z taką malutką 🙂 Gigus fajnie, że mężoliński dostał pracę tak szybko 🤪

aaaaaaaaaa
i dane do tabelki: błagam nie Barbara tylko Baśka bo czuję się własna babcia 😉
imię dzidzi - Zuzia
pierwsze ruchy 18 tydzień
ważenie ostatnie to 850g w 27 tyg
data porodu (przynajmniej ta planowana 😉)12.09.2013
zachcianki - lody śmietankowe (ale i tak mi nie wolno)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie rozmyślam nad ułożeniem mebli w sypialni i mam pytanie:
W jakim miejscu ustawiacie łóżeczko/kołyskę dla dziecka?
W Anglii ogólnie zaleca się spanie z dzieckiem w jednym pokoju do pół roku (ze względu na zagrożenie śmiercią łóżeczkową) i tak zamierzam zrobić - po pół roku zorganizować pokoik dla Maleństwa, gdzie wprowadzę łóżeczko 🙂
Tylko czy stawiacie łóżeczko przy swoim łóżku? Czy może trochę dalej.
Ja mam na uwadze dwa rozwiązanie: pierwsze - moje łóżko, obok szafka nocna a za szafką nocną kołyska oraz drugie moje łóżko, a na przeciwnej ścianie (tak jakby w nogach) kołyska Maleńskiej.
Doradźcie, pomóżcie czy napiszcie jak Wy myślicie się zorganizować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety nie mam wielkich mozliwosci do ustawienia mebli ze wzgledu na to ze musimy sie pomiescic w jednym pokoju (mieszkamy z moimi rodzicami 🙂 i mysle za jak na poczatek lepiej zeby kolyska stala blisko Twojego lozka zebys nie musiala daleko wstawac po porodzie wydaje mi sie bardziej praktyczne takie rozwiazanie
U mnie dzis pogoda tragiczna caly czas pada wiec dzien poswiecam na porzadki itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GIGUS - super, że mąż ma pracę gratulacje !! 😁
Ja całe szczęście glukozę przeżyłam , nawet nie narzekałam 🙂
Najlepiej łóżeczko postawić gdzieś koło swojego to ułatwia nocne wstawanie jest bliżej, my nie mamy zbyt dużego pola manewru więc łóżeczko będzie prawie, że obok naszego 🙂
Dziś zaczynam 30 tydzień coraz bliżej porodu i oby szybko ten czas zleciał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie też sie cieszymy jutro o 6 zaczyna 😁 no czas leci ja zaczynam 30tc w czwartek i akurat ide do lekarza zobaczymy tego naszego dzieciaczka 🤪 zobaczymy co tam u niego słychać.
A ja już nie mam kostek 😞 i nic nie pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gigus a pisałam, że jeszcze wszystko na dobre się obróci z tą pracą 🙂
A ja mam problem ze spaniem 🤢 zmęczona jestem na maksa któryś dzień z kolei, ale nie mogę usnąć takim głębokim snem, żeby się wyspać, tylko mam lekki sen, taki czuwający niemalże 😮 a to teraz jest czas na wyspanie się, bo później przy dzieciaczkach nie pośpimy sobie ciągiem kilka godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki moje kochane 🙂

Giguś super, że mąż tak szybciutko znalazł pracę 🙂

Karola zmęcz się trochę w ciągu dnia to pewnie zaśniesz jak mops.

U nas same remonty, nie mam czasu nawet napisać, a jak się czas znajdzie to już sił nie mam.
Ale co dzień padam i śpię jak zabita .

Pokój dla dzieciaków już prawie gotowy, brakuje mi tylko łóżeczka dla Maluszka i komódki kąpielowej.
Od jutra mąż walczy z przedpokojem i KONIEC !
Śmiałam się, że jak skończymy to powinnam się upić ze szczęścia. Ale póki co to upiję się mlekiem 😁

Z bardziej przykrych nowości - posypał mi się samochód .. Jak mechanik zaśpiewał mi cenę części to mało skurczy nie dostałam z szoku ....
3 tysiące naprawa ....
Jak pomyślę, ile mogłabym mieć rzeczy dla dzieciaków za te pieniądze ...
A tu trzeba dwie wyprawki.
Natalka dostała się do szkoły muzycznej 🙂
No i dla Młodego też jeszcze wielu rzeczy brakuje..

Jak nie urok to sra..ka ...

Jak radziłyście sobie z tymi upałami ? Bo ja nie miałam siły na nic oprócz pochłaniania lodów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki moje kochane 🙂

Giguś super, że mąż tak szybciutko znalazł pracę 🙂

Karola zmęcz się trochę w ciągu dnia to pewnie zaśniesz jak mops.

U nas same remonty, nie mam czasu nawet napisać, a jak się czas znajdzie to już sił nie mam.
Ale co dzień padam i śpię jak zabita .

Pokój dla dzieciaków już prawie gotowy, brakuje mi tylko łóżeczka dla Maluszka i komódki kąpielowej.
Od jutra mąż walczy z przedpokojem i KONIEC !
Śmiałam się, że jak skończymy to powinnam się upić ze szczęścia. Ale póki co to upiję się mlekiem 😁

Z bardziej przykrych nowości - posypał mi się samochód .. Jak mechanik zaśpiewał mi cenę części to mało skurczy nie dostałam z szoku ....
3 tysiące naprawa ....
Jak pomyślę, ile mogłabym mieć rzeczy dla dzieciaków za te pieniądze ...
A tu trzeba dwie wyprawki.
Natalka dostała się do szkoły muzycznej 🙂
No i dla Młodego też jeszcze wielu rzeczy brakuje..

Jak nie urok to sra..ka ...

Jak radziłyście sobie z tymi upałami ? Bo ja nie miałam siły na nic oprócz pochłaniania lodów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie duzo dzieje 🙂 my doszlismy do wniosku ze przedpokoj tez trzeba wiec od wczoraj znow bałagan 🙂
no własnie te rzeczy wszystkie, nam brakuje kosmetycznych rzeczy troche (wanienka itp) i szafy czekam na stolarza 😮
wczoraj urodziła moja kolezanka małego Juliana 9dni po terminie 3800 i 58cm 😆

wiecie już co musicie miec w szpitalu dla maluszkow??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia80 napisał(a):
Karola zmęcz się trochę w ciągu dnia to pewnie zaśniesz jak mops.


gusia ja właśnie nie mam jak się zmęczyć 😞 spacer to max 15 minut, bo jak dłużej, to jęczę w nocy z bólu, sprzątanie, gotowanie też odpada. Ja tylko siedzę na kanapie lub leżę w łóżku 😞 każda inna aktywność kończy się bólem, więc unikam takich sytuacji.

A z tym autem to szkoda, że akurat teraz, gdy najwięcej wydatków jest to ono się zepsuło, my też z mężem ostatnio sporo kasy złożyliśmy w auto, które do września chcemy sprzedać, bo nie chcieli nam przez przegląd go przepuścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tabelka uzupełniona 🙂

fajnie że nie tylko ja babram się w tapetach, firankach, farbach, panelach...... i syfie po nich 🙃 zaniosłam firanki do skrócenia ale babka idzie na urlop i nie wie czy zdąży to zrobić ehhh

co do ustawienia łóżeczka to u nas nie ma za bardzo jak go wstawić do sypialni wiec albo będzie stało "w nogach" albo będziemy spać z koszem lub gondolą z wózka
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/824/dvsk.jpg/][IMG]http://img824.imageshack.us/img824/6945/dvsk.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

gigus przypomniałaś mi że miałam iść zobaczyć oddział.... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
polemika_schola napisał(a):
co do ustawienia łóżeczka to u nas nie ma za bardzo jak go wstawić do sypialni wiec albo będzie stało "w nogach" albo będziemy spać z koszem lub gondolą z wózka


Z tą gondolą to i tak rozwiązanie tymczasowe, bo jak Ci Dzieciątko zacznie się więcej ruszać, być bardziej aktywne, to mi się wydaje, że to się stanie zbyt niebiezpieczne.
A nie możecie ustawić łóżka w drugą stronę - Twój się poświęci i przez kilka miesięcy będzie przechodził przez łóżko?
My w Polsce mieliśmy ustawione tak łóżko, że musieliśmy z moim mężem przez siebie przechodzić, żeby do ubikacji wyjść, ale nam to nie przeszkadzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/809/xtu.png/][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/6685/xtu.png[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
O to moja propozycja umeblowania. Która wersja lepsza? Co do pierwszej mam wątpliwości czy nie będzie za blisko do wejścia do łazienki i czy to Maleńkiej nie będzie przeszkadzało, ale za to jest to na przeciwko wejścia do pokoju, więc jak nie będę w pokoju będę mogła mieć Ją pod kontrolą z salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co myślicie o tym żeby z brzuszkiem jechać nad morze? ja jestem prawie że z gór wiec mam całą polskę do przejechania,podróż mi nie straszna ale bałabym się że coś mi się stanie a mojego lekarza nie bedzie w pobliżu... czy myślicie że to dobry pomysł jechać na wakacje w 8 miesiącu ciąży?po 32 t.c ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to mamy łóżko pod sciana ja spie od brzegu a maż wychodzi nogami jak musi siku 😜 a niunke bedziemy mieli w głowach i będzie bokiem do okna bo nie chcemy przy drzwiach ani w nogach, no i ja muszę mieć na prawą ręke maluszka.
a w ogole z tym ukaładaniem to mamy.... teściowa mowi ze nogami do okna nie mozna, mama ze przy oknie znowu tez nie (jak bede wietrzyc to go wyniose i załoze baldachim).
Łóżeczko roztawi mąż jak bedzie malec na swiecie i zrobi jak mu powiem 😁

a nad bałtykiem byłam teraz 29tc (i sobie weszłam do wody tak ze miałam majtki mokre)i pojade jeszcze w 31tc tylko ze ja mam 160km. no ale jutro ide do lekarza to go zapytam czy nic sie nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...