Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolina to nie powinno być sine a raczej brązowe takie jak kreska od spojenia łonowego do mostka. Ja w pierwszej ciąży miałam ją bardzo widoczną i tak jak piszesz ciemna obręcz wokół pępka i dużo ciemniejsze brodawki. Teraz zmiana jest minimalna.
To że swędzi to niestety norma skóra mocno się rozciąga 🥴 smaruj kremikami i powinno być lepiej 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dzis ciag dalszy prania i prasowania dopiero jak to zrobie moge sie wziasc za pakowanie chociaz i tak musze dokupic jeszcze pare rzeczy dla to wsumie juz dla siebie no i kosmetyki dla malego. a co do pepka tez mam ciemniejszy naokolo ale bardziej brazowy niz siny ciemna linie od spojenia do pepka tez mam o brodawkach nie wspomne nie dosc ze ciemne to jeszcze duze mi sie zrobily mam nadzieje ze pozniej sie zmniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no brodawy to są wielkie 🤪 a jesli chodzi o pępek niemam nic na nim troche na leżąco go wypycha ale tak to ROZSTĘPY moja zmora ale dam rade. mąż tylko chodzi i mówi ALE BRZUCH... czekał kiedy tak będe wygladać. cały czas zastanawiam sie nad tym czy Go wziąc na porodówke z jednej strony on jest wrazliwy na krew itp ale z drugiej chyba lepiej zeby była bliska osoba przy mnie, nie wiadomo ile to bedzie trwało a zawsze bede mogła sie przytulic albo opierniczyc tak o bez powodu 😜 a wy jak zabieracie chłopców??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie spakowana :P Musze dokupić koszule do spania bo mam tylko jedną a reszta już jest chyba 🙂 Oczywiście mężusia też zabieram ze sobą niech zobaczy co narozrabiał 🙃 oczywiście będzie przy głowie a nie przy nogach więc krew zobaczy co najwyżej na dzieciaczku razem z tą fuj-mazią.
Pępek też miałam siny trochę (mój zawsze był wystający i tkliwy), ale teraz to raczej brązik taki. Kreche pod pępkiem zawsze miałam, teraz tylko ściemniała i dodatkowo pojawia się od pępka w góre
Dziś weselicho 😁 ciekawe do której wytrzymam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu życzę udane imprezki 😉
Ja osobiście sobie nie wyobrażam rodzić bez męża jak jest słaby to niech na sam koniec wyjdzie ale zanim to wszystko się zacznie obecność bliskiej osoby jest niezastąpiona. Mój mąż bardzo mi pomagał. Ja odwdzięczyłam się podrapaniem go i gryzieniem 😜 Teraz będę miała króciutkie pazurki 😆 Był z nami do końca 😆 Przed porodem umawialiśmy się, że będzie cały czas przy twarzy ale jak to z nim zawsze bywa nie wytrzymał i oglądał wszystko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mojego tez zaciagam na porodowe nie wazne czy chce czy nie 😉 tylko nie wiem czy go nie wyprosze pod sam koniec i zastapie go mama ale to sie jeszcze zobaczy bo nie wiem czy wogole zdazy (pracuje w delegacji i jest tylko na weekendy) ma wziasc wolne jak sie juz zle bede czula ale wiadomo roznie bywa.
JEZU poprasowalam dzis posciele i kocyki ale to nie byl dobry pomysl na taki upal jak tylko skonczylam wskonczylam pod prysznic 🙂
Dobrze mi tu z wami na forum ,nieraz nie mam z kim pogadac to tu cos napisze i jest mi lepiej 🙂:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też swojego biorę do towarzystwa na porodówkę 🙂
ale muszę go uświadomić że ma zakaz poruszania się dalej jak moja głowa 🙂 nie chcę żeby oglądał krocze w takim momencie.
nie miałąm siły sie dziś pakować...za gorąco jest dzisiaj....moze jutro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja bedzie Kornelia 🙂
Moja rodzinka dzis do mnie przyjechala i na powitanie powiedzieli chorem: Jaki duzy brzuch. Mowie im, ze przeciez moja siostra ledwo co byla w ciazy, to tez miala taki brzuch. A oni, ze tak duzego to nie mialam nawet tuz przed porodem 🤪
A w ogole to oni pojechali do centrum handlowego, a ja w domku odpoczywam, bo nad morzem przeszlismy sie na spacer i dostalam klujacych boli pod brzuchem i sie przestraszylam 🥴
Moj tez bedzie przy porodzie, ale tez ma nie zagladac miedzy nogi, tylko przy glowie stac i jakby nie wytrzymal patrzec jak cierpie, to ma wyjsc. Poza tym stwierdzil, ze jak go kopne, ugryze badz podrapie, to wyjdzie z sali 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
U mnie dzisiaj bolesne skurcze od 5 rano. Ale nieregularnie są, więc zapodałam nospe forte i leżę ... zobaczymy jak sytuacja się potoczy. W torbie jeszcze trochę rzeczy brakuje a dla maluszka rzeczy schną wyprane. Trochę się wystraszylam bo jednak za wcześnie na pchanie się na świat. Jak nospa nie pomoże to będę zmuszona odwiedzić szpital 😞
Co do porodu rodzinnego, z mężem rodzilismy razem Natalke, dużo mi pomógł, traumy żadnej nie ma a oglądał cały cud narodzin 🙂 i mówi, ze nie wyobraża sobie nie urodzić synka teraz 🙂
Ale wiadomo, ludzie są różni, także każde podejście rozumiemy.
Jak trochę odpuszcza mi te skurcze, to biorę się za prasowanie i pakowanie maluszka bo kurcze nigdy nic nie wiadomo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cos juz w nocy nie moge spać 🥴 wg obliczen połoznej zostało mi 20dni ale mam juz wszystko 🙂 no ja tak własnie sobie mysle i wezme tego mojego chłopczyka jak cos poprostu sobie wyjdzie 🙂 co do imienia dla dziewczynki mielismy Jagoda, ale bodoba mi sie jeszcze Magdalena, Ania, Lena wszystkie sa ładne ja miałam ustalone juz dawno ale jednak zmieniłam 😁 mam super komplecik na wyjscie dla małego normalnie rewelacja zrobie pozniej foto i wam pokaze ale ja sie normalnie zakochałam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gigus komplecik fantastyczny 😁 Ja to uwielbiam ubranka dla dzieci, moglabym kupowac strasznie duzo 🙃
A najlepiej bylo ostatnio, moj maz w ciszy i skupieniu siedzi przy kompie i widze, ze cos z wielka intensywnoscia oglada. Podchodze do niego, a on ogladal sukieneczki na ebay dla maluszkow 🤪 Robi sie z niego prawdzi tatus corusi, a Malutka jeszcze sie nie urodzila, a co bedzie jak sie urodzi 🤪
Gusia jak tam sie czujesz, nadal masz skurcze? Troche mnie przerazilas, bo to tak, jakbym ja za tydzien miala dostac juz takich skurczy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gusia pisz co i jak 🤪
Gigus komplecik bomba ja się właśnie zastanawiam czy nie kupić jakiegoś kombinezonu z welurku na wyjście bo z tą pogodą to też różnie bywa.
Kajkack ja już wolę aby mój mąż nie oglądał ja raz z nim poszłam na zakupy dla córki to wróciłam to mi głowa puchła od sumy jaką wydał. Nie patrzył nawet trochę na ceny tylko brał co mu się podoba. Ja uważam, że to głupota kupować body za 40 zł ale cóż tatuś wybrał się na polowanie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny leżę i zdycham.
Nospa pomogła, na szczęście bo skurcze ustały, ale słabo mi cały dzień do tego stopnia, ze co pól godziny biorę chłodny prysznic. 3 razy mierzylam ciśnienie i 3 razy urządzenie zaalarmowalo o nierównej pracy serca ... Martwię jak cholera bo dotychczas serce miałam jak dzwon, i nie wiem skąd to.. Macie jakie informacje, ze w ciazy może tak się dziać ?

Gigus - cudny ten komplecik. Ja nie potrafię się zdecydować co małemu wziąć na wyjście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Ja tylko na chwilkę powiedzieć wam,że u nas nie najlepiej krążę po szpitalach i póki co za wiele nie wiem 😞
Jutro mam wizytę i mam nadzieję,żę więcej bedę wiedzieć.
Laura jest bardzo mała za mała jak na ten okres ciąży i lekarze podejrzewają hypotrofię płodu martwię się tak bardzo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...