Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aaa_aniusia napisał(a):
przeprowadzam sie z naszego wlasnosciowego na drugie tez moje tyle ze wieksze mialam 30m a mam ponad 70;]
suuper , wiecej miejsca sie przyda przy dwojce dzieciaczkow 🙂 🙂ja wynajmuje dom w irlandii, ciezko byloby mi wrocic do mieszkania bez ogrodka 🙂 w Pl stoi mieszkanko od tesciowej ktore moglibysmy zamieszkiwac ale ja nie widze przyszlosci tam, takze bedzie stalo dalej hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja dzis bylam u lekarza, potwierdzic ciaze i zaczac program dla ciezarnej, lekarka pobrala mi krew do badania i zrobila test ciazowy z moczu. Podpisalam papierki i czekam na list ze szpitala do 5-6tyg beede miala wizyte w swoim szpitalu i beda robic usg wtedy tez sie okaze jaka bedzie dokladna data porodu narazie podala 13pazdziernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrywieczor...

a ja zaczynam sie lamac....uz my mieszkalismy sami ja maz i synek teraz jestem z ciocia mojja ma 62lata mimo ze tu jest lepiej bo sa 3 pokoje z czego jeden przechodni wiec w sumie ona ma jeden my z dziecmi mamy drugiiii...a ten trzeci ?? szkoda moze potem dzieci tam upcham narazie zaczynam sie lamac bo u nas mielismy eden pokoj ale jednak byslimsy sami w domu...a tu trzeba sie pilnowac ohhh zalamuje sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrywieczor...

a ja zaczynam sie lamac....uz my mieszkalismy sami ja maz i synek teraz jestem z ciocia mojja ma 62lata mimo ze tu jest lepiej bo sa 3 pokoje z czego jeden przechodni wiec w sumie ona ma jeden my z dziecmi mamy drugiiii...a ten trzeci ?? szkoda moze potem dzieci tam upcham narazie zaczynam sie lamac bo u nas mielismy eden pokoj ale jednak byslimsy sami w domu...a tu trzeba sie pilnowac ohhh zalamuje sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anusiawiem co czujesz bo mieszkalam u tesciowej ponad 3lata i to jednak nadal mieszkasz u kogos nie u siebie i dwie gospodynie to tez nie za dobrze no ale cos za cos. Teraz czasy sie odwrocily i gdy ja sie wyprowadzilam, tesciowa potrzebowala sie gdzies podziac i ona mieszka u mnie o wiele bardziej wole ten schemat ale idzie sie przyzwyczaic i powiem ci ze niebawem ma sie wyprowadzic do innego kraju bo do Niemiec i bedzie nam smutno i cicho bez niej. Przynajmniej Nelka miala babcie pod reka. A ciocia moze okazac sie dobrym kompanem do mieszkania. Nie lam sie ale zastanow co bedzie dla was lepsze 🙂 🙂 trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Witam wszystkie nowe mamusie i oczywiście gratuluję!!! 🙂
mnie dziś pół dnia męczy zgaga, już nawet mleko mi nie pomaga fuuj, ostatnio zgage mialam w pierwszej ciąży 🤔
anusia nie przejmuj się i poszukaj pozytywów tej sytuacji, tak jak SyLa pisze, może okazać się, ze ciocia bedzie jeszcze dla Was wsparciem , np. przy dzieciaczkach. Ja to jestem na etapie marzeń o pełnej chacie ludzi, chwilowo jestem sama tylko z synkiem, mąż wyjechał na szkółkę na prawie cztery miesiace 😞 😞 😞 😞 😞 😞 co prawda przyjezdza na weekendy, ale i tak w domu jest tyko w piątek wieczorem , w sobote i niedziele idzie do pracy na dyzur i pozostaje nam tylko koczowanie u niego w pracy, zeby synek nie zapomnial jak tata wygląda 😞 take łatwo przyznam nie jest , ale wiem ze bedzie lepiej 🙂 oby do Maja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela ani mi nie przypominaj hehe co too zgaga!!! bo ja to ja mialam chyba z 6m z 9 ciazy hehehe pod koniec spalam prawie nasiedzaco bo nie dalo sie inaczej 🙂 nie wiem czy wiesz mozesz rennie w ciazy ssac 🙂 🙂

Do maja juz nie dalko zleci szybko 🙂 u mnie maj wziaze sie z powrotem do pracy na 5dni po 9h.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uuuuuuuuuuuuu to współczuje bardzo i zycze, aby teraz nie dała Ci tak popalić !!!!
a sprawdziło się przynajmniej u Ciebie z tą bujną czuprynką dziecka po męczarniach ze zgaga?? 😁
Ja miałam dość często , a synek łysolek był baardzo długi czas, także u mnie sie nie sprawdziło 😁
Jeśli chodzi o Rennie to wiem ze mozna w ciąży , ale na mnie niestety słąbo działą , najlepsze mleko lub migdały, których akurat nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe nie Nelka urodzila sie co prawda z wloskami ale nie bylo ich jakos w nadmiarze 🙂 takze napewno sie nie sprawdzilo bo po tym co przeszlam powinna miec chyba wlosy po pas 😁 no ale ogolnie do 2 r.z miala wlosy juz do polowy plecow 🙂 teraz gdy jej porzadnie scielam u fryzjera wlosy zatrzymaly sie juz chyba wloski i nie rosna tak szybko jak wczesniej. 🙂

ogarnelam domek, maz zrobil pyszna kolacje teraz uciekam wykapac i polozyc spac moje sloneczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nelka napisał(a):
Witam was Dziewczyny 🙂
Ja też zostanę październikową mamą, to moje pierwsze dzieciątko, mam prawie 28 lat i jestem z Zabrza 😁 termin na razie na 22 październik 🙂

witaj 🙂
Gratulacje!
ja walsnie skonczylam 28 lat, i jestem z Dabrowy Gorniczej 🙂 to rzut beretem od Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela58 napisał(a):
Ja też już uciekam spać , jutro z rana chce pojechać porobić już badania jakie zalecil gin , zeby juz mieć to z głowy i być w pełni przygotowana na następną wizytę 🙂
Dobranoc wszystkim 🙂


Jakie badania robisz???? mozesz napisac bo bede chciala sobie porownac czy tutaj tez mi zrobia a jak nie to bede musiala prywatnie sobie je zrobic w pl klinice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
fela58 napisał(a):
Ja też już uciekam spać , jutro z rana chce pojechać porobić już badania jakie zalecil gin , zeby juz mieć to z głowy i być w pełni przygotowana na następną wizytę 🙂
Dobranoc wszystkim 🙂


Jakie badania robisz???? mozesz napisac bo bede chciala sobie porownac czy tutaj tez mi zrobia a jak nie to bede musiala prywatnie sobie je zrobic w pl klinice.

zanim kolezanka Ci odpisze moge napisac Ci jakie ja robilam w porzedniej ciazy:
I trymestr:
toxoplazmoza, cytomegalia, rozyczka

mocz, cukier i morfologia co miesiac cala ciaze

krzywa cukrowa i toxoplazmoza w drugim trymestrze

Przed porodem:
HIV, Hbs, toxoplazmoza, kila, wymaz na streptococcus agalactiae, grupa krwi
potrzebne do produ w wodzie

chyba tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja jeszcze mam 27 a pochodzę spod Warszawy....
Powiem Wam ,że trochę się obawiam, a może nie obawiam tylko trudno mi sobie wyobrazić jak będzie 2 dzieciaczków...jak tu podzielić tą miłość....przecież to pierwsze tak bardzo się kocha...a jak będzie 2 to jak to podzielić...no i jeszcze tyle pracy , obowiązków jest z 1 a co dopiero z 2???
Też macie takie wątpliwości??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wicia tak ja jestem przerazona choc wiem ze sobie poradze moj synek ma 15miesiecy drugie urodzi sie jak maskiu bedzie mial prawie dwa latka dokladnie bez dwoch tygodni wiec bedzie urwanie glowy...a pozatym maks to strasznie zywiolowe dziecko nie usiedzi wszedzie go pelno ale wole taki dom zywy i wesoly...jakos dam rade ja bardzeij sie obawiam ciazy i maska obok ktory nie zrozumie ze mama sie zle czuje tylko bedzie chcial sie bawic ale zobaczymy jak to bedzie....

ojjjj to ja chyba narazie najmlodsza jjestem ja w tym sierpniu bede miec 23:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wicia tak ja jestem przerazona choc wiem ze sobie poradze moj synek ma 15miesiecy drugie urodzi sie jak maskiu bedzie mial prawie dwa latka dokladnie bez dwoch tygodni wiec bedzie urwanie glowy...a pozatym maks to strasznie zywiolowe dziecko nie usiedzi wszedzie go pelno ale wole taki dom zywy i wesoly...jakos dam rade ja bardzeij sie obawiam ciazy i maska obok ktory nie zrozumie ze mama sie zle czuje tylko bedzie chcial sie bawic ale zobaczymy jak to bedzie....

ojjjj to ja chyba narazie najmlodsza jjestem ja w tym sierpniu bede miec 23:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
SyLa1205 napisał(a):
fela58 napisał(a):
Ja też już uciekam spać , jutro z rana chce pojechać porobić już badania jakie zalecil gin , zeby juz mieć to z głowy i być w pełni przygotowana na następną wizytę 🙂
Dobranoc wszystkim 🙂


Jakie badania robisz???? mozesz napisac bo bede chciala sobie porownac czy tutaj tez mi zrobia a jak nie to bede musiala prywatnie sobie je zrobic w pl klinice.

zanim kolezanka Ci odpisze moge napisac Ci jakie ja robilam w porzedniej ciazy:
I trymestr:
toxoplazmoza, cytomegalia, rozyczka

mocz, cukier i morfologia co miesiac cala ciaze

krzywa cukrowa i toxoplazmoza w drugim trymestrze

Przed porodem:
HIV, Hbs, toxoplazmoza, kila, wymaz na streptococcus agalactiae, grupa krwi
potrzebne do produ w wodzie

chyba tyle 🙂


Dobry !
ja mam zlecone na teraz takie badania :
- Morfologia
- Mocz badanie ogólne
- Poziom cukru
- WR
- Toxoplazmoza IgG IgM
- TSH
- HIV
w Pierwszej ciązy jeszcze dodatkowo grupa krwi, teraz juz nie musze, bo mam dokument juz- u nas wymagany jest przy zapisie do szpitala, i ogolnie lekarz moj kazal doczepić do karty ciąży i miec zawsze przy sobie.

U nas tak dziś zasypało, że rano odśnieżałam auto chyba 20 minut, po czym stwierdziłam, ze namachałam się tak bardzo az zgłodniałam i na badania juz nie pojechalam 😁 😁 😁
Zawiozłam tylko dziecię do żłobka i na śniadanko do domku 🙂 tak więc na badania pojadę jutro 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniusia mój synek też ma na imię Maksiu 🙂 i też czasami jak sobie wyobrażę siebie z dwójką dzieci to jestem przerażona, tym bardziej, że mój mąż jak idzie do pracy to idzie na całą dobę, więc jak ja ogarnę dwojkę np. przy kąpieli i usypianiu ??? to chyba mnie najbardziej przeraża, no ale zobaczymy, jakos to sobie chyba zorganizuje, nie ja pierwsza i ostatnia no nie ?? 🙂

A jeśli chodzi o wiek to ja w Maju kończę 27 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...