Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny kiedy planujecie pierwsze zakupy dla Bobasów? Ja już przebieram nogami żeby ruszyć na łowy 🙂 Bardzo bym chciała wiedzieć kto u mnie mieszka, może 26go dowiem się przy wizycie. Czasami zamdli mnie ale nic więcej mi nie jest. Do zgagi przywykłam. Miałam ją przed ciążą. Wrzody na żołądku tak jak u dziewczyn, u mnie po lekach. Chodzę zmęczona jak po ciężkim dniu kopania łopatą, ale mam i chwile przypływu energii. Wczoraj byłam u fryzjera na balejażu. Od listopada nie farbowałam się bo wcześniej zbyt mały odrost, później zima, dalej trzy miesiące spokoju dla dzidzi i zrobiło się duuuużo siwych włosów. Pani wyregulowała mi brwi, trochę bolało ale cóż..
Dzisiaj odebrałam wyniki tarczycy i są dobre 🙂 lekarz dobrze dobrał tabletki. Gorzej z cukrem.. jutro wizyta, pewnie zwiększenie dawki insuliny. Jak Wasza waga? Od jakiego momentu liczycie dodatkowe kilogramy? Od dnia w którym się dowiedziałyście? U mnie liczą od 1 stycznia bo podałam wagę na ten dzień. I jeśli licząc od tego dnia mam + 3,5kg a jeśli od dnia w którym się dowiedziałam to mam +1,5kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Figa - fajnie ze tarczyca w normie, z cukrem tez dasz rade 🙂
co do zakupow to my w sumie wszystko mamy, chyba ze okaze sie ze bedzie dziewuszka to pewnie dokupie kilka rozowych ciuszkow 🙂 W poprzedniej ciazy kupowalalam stopniowo, poczynajac od 14tc 🙂 tez juz nie moglam wytrzymac 🙂
a waga u mnie +1,5kg liczac od ostatniej miesiaczki, to bardzo malo, bo z Julkiem o tej moze mialam juz +3,5kg, ale teraz wiadomo nie ma slodkiego lenistwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka - jak sobie radzicie z katarem? bo ja normalnie nie mogę, zatkany mam nos i przez to jestem głucha :/ nienawidzę tego uczucia :/

Figa - ja z zakupami zacznę lipiec/ sierpień chociaż u nas dużo rzeczy już mamy, ale wózek (który mam już upatrzony 😉 ) , leżaczek, może podgrzewacz itp. to muszę kupić (krótko przed zajściem w ciążę sprzedałam większość 😉 ) super wiadomości i tak jak napisała solenizantka i z cukrem sobie poradzisz 🙂

dzisiaj też odebrałam wyniki z Toxoplazmozy no i w sumie to nadal muszę uważać bo nie miałam toxo, ale parametry są niskie więc mam nadzieję że mnie to ominie 🙂 bo toxo chyba można zarazić się na każdym etapie ciąży czy jestem w błędzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasi super że wyniki dobre, grunt to dobre nastawienie.Ja na żadne badania genetycznie się nie wybieram.
Co do wagi to ja 3,5kg w pierwszej ciąży szybko tylam na początku każdy następny ms +2kg ale potem wychamowałam i w sumie 12kg. przytyłam, tydzień po porodzie zostały mi 3kg.Liczę że i tym razem tak będzie choć teraz jem zdecydowanie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie macica mi już twardnieje narazie z 3razy miało to miejsce ale to za wcześnie. Ostatnio też tak miałam dzisiaj budzę się rano a tu gulka wielkości pomarańczy.
Czasami też mam wrażenie że czuję ruchy nie wiem czy to możliwe.
Jutro wizyta u gina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa super ,że z tarczycą OK 🙂 Ja też się właśnie wybieram do fryzjera bo mam mega odrosty i siwa jestem troszkę ha ha ha tylko czekałam na drugi trymestr.
Na ubranka poczekam do wakacji ale już teraz sobie chodzę nacieszyć oczy ślicznymi spioszkami.
A co do wagi to jakieś 3 kilogramy na plusie.Staram się za często nie wchodzić na wagę bo przed ciążą biegałam a teraz muszę lezeć i trochę mi się odłożyło to tu to tam ha ha ha
Dg ja z racji wieku (mam 40 lat ☺️ ) dostałam skierowanie od ginekologa na badania prenatalne a w tych badaniach jest też badanie krwi i rozmowa z genetykiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Badania genetyczne jak dla mnie tragedia. Jeszcze tak mnie nie wymęczył żadnej lekarz. Żona kuzyna była u tego samego lekarza co i ja tyle, że prywatnie i chwaliła go pod niebiosy. Ja niestety na NFZ... Raz w życiu miałam robione usg przez powłoki brzuszne bo jestem za gruba i zawsze kończy się na dopochwowym ale tym razem pan doktor chciał chyba tylko sobie udowodnić że jednak się uda. Posikałam się z bólu, miałam poobdzieraną skórę z brzucha do krwi tak mocno dopychał aparat żeby zmierzyć dziecko. Nie znajduję żadnego wytłumaczenia dlaczego nie zrobił tego badania dopochwowo.. poza takim że nie zobaczył żywej gotówki tylko skierowanie. Krwi też nie umiał pobrać, trzy razy próbował i d**a.
Jestem po diabetologu, za dwa tygodnie znowu. Zwiększona dawka do śniadania, na szczęście o jedną jednostkę i dostałam drugą insulinę na noc, tej boję się.. ma inną konsystencję jak ta poprzednia i chyba będzie szczypała.
Dziś zaczęłam robić kocyk na szydełku dla mojego Muminka, mam pełno różowych włóczek ale czuję że będzie chłopak i zaczęłam robić z zielonej. Będą kolorowe biedronki, motylki i sowy 🙂 czymś się zajmę skoro piszecie, że z ubrankami jeszcze czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety wizyta u lekarza była daleka od ideału. Dzisiaj od 14:00bolał mnid brzuch no i od niedzieli twardnieje mi macica. Lakarz na tą informację oczywiście powiedział to niemożliwe.Potem jednak stwierdził że może mam bakterie która powoduje pęknięcie blon plodowych bo objawy to właśnie twardnienie macicy. Podczas badania stwierdzil dziwną wydzielinę i zrobił biocenozę znowu. A na usg wszystko wygląda ok. niestety pomimo wielokrotnych starań nie udało mu się zobaczyć dziecka z profila ani przodem, ciężko było określić kość nosową. Najgorsze że pierwsze co zobaczył to taką taśmę łączącą jedną ścianę macicy z drugą.Nie wiadomo co to, niewiadomo skąd się wzięło inie wiadomo jaki będzie miało wpływ na rozwój dziecka.O płci nie wspomnę bo to mało istotne. Na koniec powalił mnie rachunek 415zł !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg uszy do góry, trzymam kciuki i mocno wierzę, że wszystko będzie dobrze! spróbuj u innego lekarza usg, u mnie było tak, że w odstępie tygodnia pomylili się o 3cm w długości dziecka. Jeden zmierzył że jest 3,5cm a drugi że 6,5 ale w kartę wpisał że 5,5. i bądź człowieku mądry. Trzeba brać poprawkę na wszystko. Łatwo powiedzieć.. dg próbuj u innego lekarza, uspokoisz się albo on coś zaradzi. To było badanie prenatalne? Jeśli tak to nie kazał przyjść za 2/3 dni żeby spróbować zobaczyć kość nosową? Jak czekałam na swoje prenatalne to sporo pan było przesuwanych na za kilka dni bo czegoś tam nie można było zobaczyć i nic nie wspominał o dodatkowych kosztach. U mnie usg prenatalne i krew 450zł echo serca w 20 tyg 300zł jeśli prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam takie stawianie macicy,co jakiś czas twardnieje jakbym zaparcia miała.Idę na wizytę w poniedziałek to zapytam ,juz mu kilka razy mówiłam ale badał i nic nie mówił,teraz nie dam się zbyć.Jak chodzę do niego to zawsze sobie układam w myślach o co zapytam i zawsze o czymś zapomne.Ostatnio miałam zapytac bo na USG wyszło ,ze jaja płodowe były dwa ale tylko jedno się rozwinęło i chciałam zapytac co z tym drugim skoro ono tam jest czy to nic nie zaszkodzi no ale zapomniałam ☺️ Ale z tym twardnieniem macicy też mam kłopot i martwi mnie to,czy to normalne i coś jest nie tak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa -wspolczuje nie czulego lekarza, niektorzy sa tacy nieluccy wlasnie szczegolnie jak przyjmuja na fundus to jakby nie ten czlowiek!! Wstyd im powinno byc. A co do krwi to mnie to nie dziwi lekarze to takie manualne fajtlapy, pielegniarki sa w tym 100 razy lepsze.

dg - Tobie rowniez wspolczuje ze Cie tak nastraszono 😞 ale pociesze Cie, bo ja mialam w ciazy z Julkiem ze 3 razy jakies bakterie w szyjce, i stawianie sie macicy wlasnie dostawalam za kazdym razem antybiotyk, a w 36tc lezalam w szpitalu i dozylnie dostawalam, taka moja urododa ze ciglae cos sie przyplatywalo tam... A Julus zdrowy 🙂)

ja wczoraj tez bylam na wizycie i moze przelamie zla passe, bo u nas wszystko ok, bobas ma 57mm i fikal niezle. za tydzien w piatek idziemy na prenatalne 🙃 u nas to koszt 250zl Polowkowe tez 250zl potem. A spcjalista najlepszy na slasku wiec warto 🙂 Poza tym to takie bardzo wysokiej klasy usg wiec sobie przyjemnie przez 40 minut poogladam bobaska na duzym ekranie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu Dg nie strasz mnie bo ja całą noc prawie dziś nie spałam tak mnie bolało.Wzięłam no-spę i zasnęłam na 3 godziny ale i tak cały dzień macica twarda i taki tępy ból z lewej strony i w pachwinie :angry 😁obrze ,ze jest weekend to cała rodzinka w domu to mogę odpoczywać i nic nie robić bo tak to w tygodniu to z psem trzeba wyjść ,to na zakupy,poodkurzać w domu,obiad 😞Póki leżę jest w miarę OK ale jak tylko coś robię to zaczyna się.A lekarz mi kazał leżeć tylko trochę to zlekceważyłam. Myślałam ,ze przesadza z tym leżącym L4 .Dobrze,ze mam tą wizytę w poniedziałek bo się martwię na maksa 😞 😞 😞
Aż się boję zapytać co z maleństwem jak się tak wcześnie urodziło 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati - trzymam kciuki żeby było dobrze i faktycznie leż jak najwięcej, ja sama widzę po sobie że jak leżę kilka razy dziennie po troszkę to się lepiej czuję, dzisiaj nawet sobie drzemkę uciełam na godzinkę 😉 w sumie mam ten komfort że pracuję w domu więc mogę sobie na to pozwolić.

Dg - mój mały też się uroodził wcześnie o jakieś 2,5 m-ca 😉 no i jak już pisałam też byliśmy na polnej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati nie mam zamiaru Cię straszyć ! A Agata dzięki lezeniu plackiem i bycia ciągle na zmianę pod kroplówką z tabletkami urodziła się w 36tc zdrowa. Jest boska i niczego jej nie brakuje to pozwala mi nie zwariować teraz.Muszę wierzyć że i tym razem będę miała tyle szczęścia.Prawdopodobnie u mnie przyczyną była wada macicy której nikt nigdy nie wykrył wcześniej.
Kati ja póki co miałam tylko kilka skurczy i uwaga podczas ktorych nie czuję bólu. Od dwóch dni brzuch mnie boli ale koło 14 dzisiaj stwierdziłam że to pewnie od siedzenia w pracy przy kompie, zobaczymy w weekend.Najwyżej pójdę na L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny za ciepłe słowa 😘
Bardzo się boję ale mam nadzieje ,ze u lekarza wszystko będzie Ok.Moze przepisze magnez bo mam niedobory i od dłuzszego czasu juz brałam Aspargin ale myślałam ,ze ciąży nie moge go brac i nawet mu o tym nie mówiłam a wczoraj w necie znalazłam na forum wpis ,ze dziewczyna dostała to na skurcze od ginekologa.Zobaczymy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!!!
No racja ,straszna cisza u nas 😞
A mnie dziś cisnie po prawej pod zebrami,a to dopiero początek ,co będzie za kilka tygodni jak brzuch urośnie.Mój brzuszek jest bardzo wysoko i ciężko mi się siedzi,muszę tak na pół leżąco 😞
A lekarz przepisał mi luteinę ale receptę zapomniał wypisać i znów muszę do niego jechać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luteina 2xpo1 dopochwowo.No a z dzidzią to tylko tak badał od środka macice i powiedział ,ze jest Ok i to wszystko.Nie słuchał czy serce bije,z reszta nie wiem czy w tym czasie już słychac a USG on nie ma.Ale troche chyba dzis przesadził z L4 bo go poprosiłam zeby mi na majowy weekend dał takie nie leżące i się nie zgodził ale za miesiąc idzie na urlop i da mi L4 na 3 tyg i wtedy będzie nie leżące 😠To ja juz nie wiem, teraz nie mozna a potem tak?bo go nie będzie dłuzszy czas i moga sparwdzic?Bo nie kumam.Jestem zła bo mamy taki domek,ze niczego tam nie brakuje,nad jeziorem,cisza,spokój.....no cóż musze spasowac i ten długi weekend siedziec i kisić się w domu 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba się przypaletala jakąś do mnie wirusówka. i latam wymiotować co chwilę. Współczuję strasznie dziewczyną które z powodu ciąży tak się męczyły to straszne. Brzuch mnie boli w dodatku.

Kati a co za lekarz? W sumie na nfz robią 3razy usg ale nie sądziłam że są tacy co jeszcze sprzętu w gabinecie nie mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...