Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
paella wiesz z tymi bólami porodowymi to róznie może być moja znajoma w pierwszej ciazy miala krzyżowe ale w 2 juz nie wiec nie ma chyba na to jakiejś reguły ale za to moja mama przez 3 ciaże mila krzyżowe 😞 wiec pewnie ja nie mam co liczyc na inne jak w pierwszej mialam krzyżowe 😞
ursulina wiesz ja tez mam dopiero jedna morfologie zrobiona na 2 ide w nast. tyg + glukowa 75g, 2h , ale za to w pierwszej ciązy chodziłam do innego gina i on mi zlecal morfologie + a. moczu co 2 tyg chociaz mialam morfologie bardzo dobrą wiec wydaje mi sie ze to od lekarza zalezy prowadzacego 🙂 jeżeli uzna ze nie ma potrzeby czestrzego badania krwi to raczej dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja morfologię mam co ms ale wyniki miałam zawsze kiepskie.U mnie następna wizyta w środę i to pierwszy raz po miesięcznej przerwie.Mam nadzieję że nic się nie dzieje u mnie.Każda wizyta to dla mnie jednak stres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo tak Dg u mnie też jest wielki stres jak idę na wizytę, dlatego teraz mam trochę dłuższy czas do kolejnej wizyty ale w domu musze mierzyć ciśnienie kilka razy dziennie, no i w razie jak się coś będzie działo to mam od razu przyjśc do lekarza albo do szpitala 🙂 dwie ostatnie wizyty to jakaś katastrofa, bo zawsze miałam takie wysokie ciśnienie że kwalifikowało się do leczenia a jak wróciłam do domu to książkowe albo i nawet niższe niż książkowe 😉

Morfologię też miałam chyba tylko dwa albo trzy razy, ale niegdy nic nie było źle, chociaz wydaje mi się ze co drugą wizytę powinni robić bo to tak szybko się zmienia, jak leżałam w szpitalu z pierwszym to miałam nawet kilka razy dziennie pobieraną krew 😮

macie też skurcze w łydkach? ja mam takie delikatne od czasu do czasu ale mam, niby ti normalne w tym tygodniu ciążu ale zastanwiam się czy może powinnam brać więcej magnezu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ursulina, moj ginekolog karze mi robić co 2 wizyte czyli co 6 tyg. też w tym tyg musze iść na badania zwykłe plus ta glukoze 75 ale tak mi sie nie chce na myśl o tym czekaniu na głodnego że odwlekam to do ostatniej chwili, najpuźniej w piątek muszę iść bo w poniedziałek mam wizytę. Dziś miałam okropny ból w lewym boku tzn jakby nerka albo od kręgoslupa bo dużo dziś sprzątałam i troche sie umęczyłam a potem tak mnie zaczeło boleć że nie mogłam oddychać a do tego przez ten stres zalałam się łzami i wszyscy zaczeli panikowac że aż tak mnie boli że chyba na pogotowie trzeba jechać a mi łzy leciały nie wiem czemu, fakt że mocno bolało ale ja nigdy sie nie rozczulam nad sobą, to chyba hormony 😁 też tak macie że nie panujecie nad płaczem? ja coraz częściej. Mąż oczywiście nakrzyczał na mnie że tyle robiłam zamiast odpoczywać, i na rower jeszcze poszłam więc w zasadzie cały dzień na obrotach. Pozdrawiam, napiszcie co tam u was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 🙂
ja morfologie miałam dwa razy, teraz w środe mam tą glukoze.. i sie strasznie boje że z głodu nie wytrzymam ostatnio tyle pożeram :P a tu tak długo bez jedzenia jedynie na wodzie, to bedzie masakra.

co do bólu w plecach to dzisiaj tez myslałam ze umre, praktycznie przez cały dzien mnie bolało w okolicach nerek , krzyż i praktycznie cały kręgosłup, wyczytałam na necie że powinnyśmy sie pilnowac żeby chodzić i siedzieć prosto, łopatki do siebie i sie nie garbić z brzuchami to troche cięzko wczesniej nie zwracałam na to uwagi ale posiedzialam tak troche, pochodziłam i ulga jest ogromna, a jak to nie pomaga to starać sie to rozmasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
Ja na badania chodze co 2 tyg,raz mam zwykłą morfologie a raz potas,magnez jakis alat 😜
Skurczów nie mam ale jak za długo leżę na plecach to bardzo mnie boli w okolicy bioder po obu stronach.Właśnie za chwilkę ide na wizytę ,jestem ciekawa co mi powie ,maluszek strasznie się wierci i bardzo nie lubi jak go czymś uciskam-jakieś bardziej dopasowane spodnie albo jak siedze bardziej pochylona do przosu,jak prowadze samochód i pasy zle ułoże.Wtedy wierci się i kopie tak ze czasem az zaboli 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka - no właśnie ja biorę magnez i się zastanawiam czy może powinnam brać go więcej, chociaż te łydki to mnie łapią jak jadę dłużej autem albo muszę dłużej siedzieć, później jak się rozruszam to przechodzi. Musze się lekarza spytać 🙂

Kati - ten mój koleżka w brzuszku też mi daje kopniaki 😉 wczoraj najadłam się truskawek to tak mi skopał pęcherz że co chwilę latałam do kibelka 😜 jak mu się coś nie podoba to też daje kopniaki, ale miłe uczucie i lubie czuć że sobie tam szaleje (póki co nie jest to aż takie bolesne).

ok a teraz jadę na szaleństwo zakupowe 🤪 do hurtowni gdzie mają wszyyyystko dla dzieci i jest mega ogromna 🙂 tylko żeby już przestało padać cholipa bo muszę dzisiaj za "kółkiem" jechać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂
Ja wczoraj wróciłam od rodziców z nad morza, było suuuper 🙂 pogoda extra, Maks się wyszalał 🙂 a jutro idzie ostatni dzień do żlobka i później ma przerwę wakacyjną aż do sierpnia , także koniec mojej laby 😁
Co do morfologii to ja mam co drugą wizytę robić , czyli co 6 tygodni, teraz idę w piątek i jeszcze ta glukoza i powtórka ft4 , a we wtorek wizyta u gin 🙂 Moja mała też ostatnio ruchliwa strasznie i kopie zwłaszcza jak prowadzę auto to wtedy na moich żebrach się wyżywa 🤪
Dziewczyny planuję sobie kupić worek sako do karmienia i nie wiem na który się zdecydować , czy któraś z Was posiada ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! ja też w przyszłym tygodniu idę na badania. We wtorek mocz,morfologia i glukoza (brrr) a we wtorek gin.. ostatnio chodzić nie mogłam, tak miałam ciężki brzuch i aż bolało mnie jak chodziłam.. czytałam że jeszcze bóle mogę mieć podbrzusza w II trymestrze bo się wszystko rozciąga jeszcze ale to chyba mój synuś się kiepsko układa w brzuszku... dzisiaj już jest lepiej ale jak dłuzej chodzę to mi ciężko. 😞 nie wiem jak ja wytrwam do konca.. i te żylaki jeszcze 😞 a dzisiaj muszę wysprzątać mieszkanie bo wczoraj mi wymieniali drzwi wejściowe (po raz drugi bo za pierwszym razem sknocili robotę i zarządaliśmy wymiany drzwi na nowe) no i mimo że drzwi do pokoi były oklejone to i tak wszędzie się rozniosło kurzu... no i moja córcia też lubi mi kruszyć wszelkim jedzeniem. 🙂 a na 17:20 jedziemy z córcią na echo serduszka... ciekawe czy tym razem też będzie płacz czy może da się zbadać. eh. pozdrawiam!!
ps. a Antoś też lubi fikać w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba tez zaczne robie te badania co druga wiazyte, bo to nawet nie chodzi o finanse ale strasznie to upierliwe, jeszcze godziny odbioru wynikow takie ze albo wczesnie rano albo o 14 jak moje dziecko spi a nie ma mi kto odebrac...

moja mala tez nie lubi jak ja cos gniecie, tak samo reagowal moj synek 🙂

i wariuje szczegolnie jak sie poloze wieczorem na kanapie!

Ale ma stres, czekamy na odpowiedz z banku czy dostaniemy kredyt na budowe domu!!!!!! maja dac wstepna dzisiaj po poludniu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Co to jest ten worek sako do karmienia? Ja mam tylko tą poduszkę rogala ale o worku nie slyszałam muszę popatrzeć na necie. Widzę że wszystkie tą glukozę teraz mamy, tak mi sie nie chce na to iść. Byłam dziś w lumpeksie i nic dla siebie ciążowego nie znalazłam typowo poza tunikami. ale dla Jasia taką koszulę wyszukałam z H&M w krateczkę taką sportową na rozm. 68, podpowiedzcie ile dziecko będzie mieć wtedy miesięcy? ze 3? Może akurat na wigilię 😆 A mam dla niego takie fajne spodenki ogrodniczki sztruksowe tez na ten rozm więc fajne połączenie będzie. Przymierzam się też do zakupu leżaczka dla dziecka i przewijaczka bo to droższe sprawy więc musze pomału o tym myśleć. Ciesze się że to najdroższe już mam, czyli wózek 🙂 Fajnie sie wszystko kupuje ale pieniądze szybko sie na to rozchodzą 🤪 U nas dzis deszcz i zimno a jak u was samopoczucie? Namówiłam męża i jedziemy dzis na basen bo itak nie ma co robić w taki deszcz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem padnięta.. dom posprzątany. Jak córcia się obudzi to pojedziemy na echo... ja wczoraj kupiłam w lidlu dla siebie fajne krótkie spodenki 🙂 wygodne bo na gumce 🙂 a w lumpku dla Julki kostium kąpielowy a dla Antka fajne dresowe spodnie z bluzeczką 😉

ola fajnie zawsze się kupuje tylko szkoda że wszystko takie drogie... ja na szczęście większość rzeczy mam, muszę tylko dokupić przewijak taki na łóżeczko bo dla julki miałam taki z komodą ale oddałam bo zajmowała dużo miejsca. Wózek mam, muszę tylko wyprać budę bo julka ubrudziła przy spacerówce a dla małej kupimy lżejszą parasolkę na spacery. 🙂 ale zawsze wydatki się znajdą jakiejś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 na podkarpaciu dzis deszcz ze słońcem na przemian. Samopoczucie takie sobie, ale lepiej nie narzekac.
Byłam dzis na badaniach w tym glukoza 75g, i co mnie zadziwilo, doktorka pozwolila wziac cytryne, więc ja cytrynke wycisnietą przytargałam do laboratorium a pani mi mowi ze niestety bez cytryny. wiec zaczelam pic, wydawalo sie calkiem znosne z pierwszymi lykami ale pozniej myslalam ze zwróce ja. przez 40 min powstrzymywałam wymioty. okropne to bylo. potem przeszlo. ale wiem ze niektore dziewczyny znosza to calkiem dobrze.
wyniki dopiero 8 lipca, bo wtedy mam wizyte;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 ja dzisiaj pisalam egzamin zawodowy z kosmetyki ( chodze zaocznie na studium kosmetyczne ) i mysle że nie poszlo mi nawet tak źle jak myslalam 🙂 a pozniej poszlysmy z dziewczynami na piwko oczywiscie ja tylko na soczek i frytki do tego 😁 wzielam swoja Emisie i akurat mi zasnela i moglam sobie spokojnie porozmawiac z dziewczynami 🙂 niedawno wrocilam bo naszly chmury i była burza ( dalej pada deszcz ) czesc dziewczyn ucieklo na autobus a ja zostalam z jedną koleżanką bo mąż po nia mial przyjechac i niedawno mnie podrzucili do domku i jestem 🙂
ogolnie to w miare dobrze sie czuje ale maluszek bardzo się wierci z córcią aż tak bardzo nie bylo w tych tygodniach 😁 i tez pochodze dluzej i mnie podbrzusze boli ... 😞 a z corcia robilam kilometry i nic . nie wiem jak dotrwam do konca ciazy tym bardziej ze moja Emisia przytulacha mamusi taka 🙂 nie odstepujw mniw na krok praktycznie 🙂 ( wlasnie siedzi mi na kolanach ) jeszcze troche to mi sie nie bd miescila bo brzuch mam duzy juz teraz a co powiedziec pozniej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie tak patrzylam na grafike tego worka sako na necie i moim zdaniem do karmienia to on nie koniecznie bylby dla mnie wygodny. córcie najbardziej lubialam karmic na leżąco kladlam się na boku i ja obok cyca ale w pozycji pol lezącej główka wyżej zeby sie nie zadlawila 🙂 albo standardowo na kolanach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i zakupy się udały 🙂 bardzo się cieszę 🙂 większość zamówiona teraz tylko trzeba czekać na telefon i odebrać ze sklepu 😁 więc zmęczona ale szczęśliwa 🙂 ale dużo pięknych rzeczy było normalnie chyba trzeba by było okraść bank 🙂

Solenizantka - no to trzymam kciuki żeby transze szybko przelali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem już co to ten worek ale uważam że on nie bardzo do karmienia będzie wygodny, najlepszy jest fotel bujany, moja mam kupiła sobie miesiąc temu na allegro za 250zł i powiem wam że rewelacja, ma wysokie oparcie że głowe można fajnie oprzeć, podłokietniki więc przy karmieniu można się wesprzeć no i miło sie pobujać z dzieckiem jak np nie może zasnąć. Ja sobie zafunduje do nowego domu. Ja dzis byłam na tym basenie i jestem zmęczona ale czuję sie lepiej, plecy już nie bolą i wogole ciało takie rozruszane bo mimo ze dużo się ruszam to nie używam tych mięśni co przy pływaniu. Jasio tak sie wierci że aż laptop mi podskakuje na brzuchu. to dobranoc , śpijcie spokojnie i bez pobudek na siu siu co 2h Tak jak ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem już co to ten worek ale uważam że on nie bardzo do karmienia będzie wygodny, najlepszy jest fotel bujany, moja mam kupiła sobie miesiąc temu na allegro za 250zł i powiem wam że rewelacja, ma wysokie oparcie że głowe można fajnie oprzeć, podłokietniki więc przy karmieniu można się wesprzeć no i miło sie pobujać z dzieckiem jak np nie może zasnąć. Ja sobie zafunduje do nowego domu. Ja dzis byłam na tym basenie i jestem zmęczona ale czuję sie lepiej, plecy już nie bolą i wogole ciało takie rozruszane bo mimo ze dużo się ruszam to nie używam tych mięśni co przy pływaniu. Jasio tak sie wierci że aż laptop mi podskakuje na brzuchu. to dobranoc , śpijcie spokojnie i bez pobudek na siu siu co 2h Tak jak ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursulina co za idiotka ta laborantka chyba lubi pastwić się nad ciężarnymi! Cytrynę MOŻNA WCISNĄĆ I TO POLECAM!
Ja wrócilam z nad morza a tu tel z rejestracji gin. że mam dzisiaj wizytę pomyliłam daty.
Malutka ma 650g. i ma się dobrze. Niestety moja szyjka już. gorzej w tej chwili ma 27mm, a w szpitalu ponad ms temu było 57mm. I to pomimo tego że tak się oszczedzam 😞 Mam nakaz leżenia. Skurczy nie mam dużo, co do bolu kręgosłupa to oświadczył że nie są dobrym znakiem! Ale też kazał mi iść do rehabilitanta na wizytę bo ostry ból może też świadczyć o rwie kulszowej.
a i przytyłam 2,5kg wciągu ms Jestem +7kg! Od jutra zaczynam patrzeć na talerz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! po badaniu z Julką... ryk był i histeria oczywiście.. okropnie boi się lekarzy i badań 😞 serduszko bez zmian albo z malutką na +, ciężko było dokładniej zbadać przy płaczu.. następna kontrola za miesiąc.. Antoś chyba mnie posłuchał i zmienił pozycję w brzuszku bo dzisiaj o wiele lepiej się czuje 😉 moja Córcia za to kiepsko, bo wychodzą jej trójki i to 3 naraz... jedna już się wybiła,,, jest bardzo marudna i w nocy się budzi i potrafi nie spać przez 2h ;/ mam nadzieję że dzisiaj prześpi spokojnie noc. Dzisiaj mieszkanie wysprzątałam to jutro mam zamiar odpoczywać, no zrobię pranie jeszcze bo pełny kosz. Życzę wam i sobie miłej i spokojnej nocy!! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko uważaj na siebie i maleństwo , leż i odpoczywaj żeby nie było kłopotów.Trochę to wcześnie na rozwiązanie 😞
Ja byłam dziś na wizycie ale niestety mój gin nie ma USG i nie wiem jakie wymiary ma mój Maks,ale mam nadzieję ze rośnie zdrowo ha ha ha bo brzuszek mam jakbym połknęła piłkę do siatkówki jak to mój mąż mówi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):
hej kobitki 🙂
ja morfologie miałam dwa razy, teraz w środe mam tą glukoze.. i sie strasznie boje że z głodu nie wytrzymam ostatnio tyle pożeram :P a tu tak długo bez jedzenia jedynie na wodzie, to bedzie masakra.

co do bólu w plecach to dzisiaj tez myslałam ze umre, praktycznie przez cały dzien mnie bolało w okolicach nerek , krzyż i praktycznie cały kręgosłup, wyczytałam na necie że powinnyśmy sie pilnowac żeby chodzić i siedzieć prosto, łopatki do siebie i sie nie garbić z brzuchami to troche cięzko wczesniej nie zwracałam na to uwagi ale posiedzialam tak troche, pochodziłam i ulga jest ogromna, a jak to nie pomaga to starać sie to rozmasować

dokladnie jak piszesz to naprawde duzo daje, ruch jest tez dobry ja w 1 wszej ciazy mialam takie bole plecow i bardzo pomagalo mi jedno cwiczenie. tylko trzeba bardzo ostroznie tzw grzbiet kota. Polecam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...