Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
co do krwi to tez mialam robiona dwa razy a nastepna kiedy nie wiem dowiem sie 4bo mam glukoze i wizyte u swojej lekarki.

Kati- ja tez rozmyslam co tam u Figii moglaby napisac dobre wiesci, gorzej jak nie chce nic pisac bo nie chce nas martwic.

Ja mysle jak solenizantka ze jak ma byc porod przedwczesny to bedzie. 7

U mnie dzis dzidzia bardzo aktywna. Ja wymeczona na maxa jestem po 5dniach w robocie. Wzielam sobie ekstra dzien wolny i mam teraz 3dni wolnego pozniej weekend w pracy iii 10 dni wolnego oh ah :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej! córcia w miarę dała pospać, ale bidulka się męczy z katarem i chrypki jakiejś dostała. 😞 nic mi się dzisiaj nie chce robić, najchętniej przeleżałabym cały dzień.

ja też mam bóle kręgosłupa, może faktycznie też powinnam poćwiczyć. W I ciąży też miałam a po porodzie (jakiś 1-2 m.) miałam taką cholerną rwę kulszową że ruszyć nie mogłam się ani dzieckiem zająć ;/ pomogły mi dopiero silne leki na receptę. Więc dbajcie o swoje kręgosłupy.

Dziewczyny ile już przytyłyście? jestem w 24 tyg. i mam 9kg na + 😞 myślałam że w drugiej ciąży mniej przytyję ale na razie tyję tyle samo a nawet o kg więcej niż z Julą 😞 prawdopodobnie Antoś ma być większy niż Julka no ale zobaczymy bo z tym usg różnie bywa... znów będę musiała walczyć po ciąży..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - uważaj na siebie, no i chyba naprawdę musisz się oszczędzać.

Gosia - współczuję jak w nocy nie dają pospać plus zmartwienie o córcie jak zęby się pokazują, a właściwie człowiek powinien być wypoczęty i wyspany a się nie da :/ mój młody też rano dał mi koncert bo coś mu się nie podobało i wymyślał no ale samożycie, trzeba to przetrwać 🙃 ja właśnie na dzisiaj mam zaplanowane gruntowne sprzątanie ale zobaczymy jak to będzie bo ledwo dzien się zaczął a mnie już pomału krzyż boli 😮 zobaczymy co będzie później

a ja mam już 7 na plusie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola-mamuska też chciałyśmy z moją mamą kupić fotel bujany jak byłam w poprzedniej ciazy i strasznie żaluje że nie kupiłyśmy. też na allegro oglądałyśmy ale sie nie zdecydowałysmy a szkoda 😞 przydałby sie 😁
dg3003 nie martw sie ale musisz się oszczędzać teraz i przede wszystkim mniej chodzić ! musisz leżeć i się obijać (dosłownie ) 🙂 Ja. mialam tak samo w poprzedniej ciazy tylko troszke pozniej w ciazu 2 tyg szyjka zmiejszyla i sie o połowe a za nastepne 2 tyg juz calkiem mi sie zgladzila i mialam rozwarcie 1.5-2 cm i tak przechodzilam tak caly 9 miesiac idealnie do terminu 🙂 z tym że leżałam 4 razy w szpitalu w ciau tego ostatniego mies za ostatnim razem juz urodziłam moją córcię.
maugodziaata dobrze ze z Twojej Juli serduszkiem wporządku 🙂 i że Antoś juz ''nie uwiera'' bo sie przekręcił 🙂 a co do ząbkowania córeczki to współczuje , ale dobrze że nie gorączkuje 🙂 mojej Emi też teraz tylnie ząbki wychodzą juz mniej marudna jest bo są prawie na powierzchni ale to chyba 4 są nie wiem a 3 jeszcze nie ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny widzę że od rana tu aktywnie.
DG musisz się oszczędzać skoro tak ci sie ta szyjka skraca już. Ja właściwie nie wiem jaką mam szyjke bo nigdy mi nie mówili, lekarz tylko jak bada mnie "paluchami" to mówi że kanał zamknięty i szyjka w porządku i tyle wiem. Co do wagi, nie przejmuj sie podobno największy skok wagi jest właśnie w 2 trymestrze, ja byłam długo na minusie 4 kg ale stopniowo wracały kilogramy i teraz jestem +2 😆 ale też już zaczynam ograniczać niektóre zachcianki. Bardzo chciało mi się czekolady ale nie brałam magnezu, od kiedy pamiętam codziennie o tabletkach, nie jem już czekolady ani ciastek, staram się więcej jogurtów i owoców. Już kiedyś pisałam tu o swoich obawach o wage po ciąży. Wogole to już zastanawiam sie nad pasem poporodowym, czy któraś z was używała i może doradzic jaki wybrać no i jak dobrać rozmiar jeszcze w czasie ciąży? Giga ty jesteś dużo na minusie, lekarz nic nie mówił? Mój ostatnio zwrócił mi uwage że pomału mam zacząć przybierać bo długo chudłam po 1 kg co wizytę. Co do brzuszka to mój jakoś sie zatrzymał i nie chce rosnąć za bardzo, w sensie myslałam że będzie rósł szybciej ale może to tylko moje wyobrażenie. Boże ale sie rozpisałam, sory 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak w ogole to dzien dobry 🙂
u mnie dzis chlodno z czego sie ciesze, choc nie bedac w ciazy uwielbialam upały.
Tak czytam o Waszych wizytach u lekarzy i badaniach, to powiem ze u mnie marniutko. Nie jestem zadowolona z mojej lekarki, wczesniej byla ok a teraz olewa sobie. nawet zapomniala mi dac skierowanie w I trymestrze na ODCZYN VDRL (WR) /kila/ i zrobilam to dopiero wczoraj a juz niedkugo bedzie koniec II trymestru. zbywa mnie musze ja o wszystko dopytywac jakby mi laske robila. nawet nie wiem ile ma dzidzia dlugosci, czy wagi paranoja. szkoda ale juz nie bardzo pasuje teraz zmieniac lekarza. jakos wytrzymam. i tak samo jesli chodzi o dl.ugosc szyjki itp. nic mi o tym nie wiadomo.
do tego mialam torbiel na jajniku i ona miala ja obserwowac czy sie nie powieksza, ale na ostatnim usg zapomniala o niej i nic nie sprawdzila. koszmar 😞
dobra koniec moich wywodów takie juz uroki polskich szpitali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dawno mnie nie było. Dużo się działo.. Mi się tak marzy fotel bujany, ale nie będzie gdzie go postawić 😞 w niedziele byłam na grillu poszlam siku to wypadła ze mnie brązowa galareta. Dzwoniłam do lekarza kazał mi zwracać uwagę czy dalej tak będzie. Jak tak to na szpital a jak nie to i tak w poniedziałek miałam wizytę u niego umówiona. No to w poniedziałek byłam na badaniu i wszystko ok, ale zaniepokoił mnie tym, że kilka razy mierzył małego główkę. Wszystkie kości są idealne wg miesiączki a główka 2tyg "starsza". Nie wiem co myśleć też tak miałyście? A mały waży 749gram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola-mamuska ja sie dosc pozno dowiedzialam bo na poczatku 4 mies. i dalej chudne ale teraz tak minimalnie i na karcie ciazowej na 3 wizytach przez 1.5 mies. mam wpisana ta sama wage 🙂 mowilam położnej że sporo schudlam na poczatku jak przyszlam ale powiedziala ze nic sie nie dzieje że na początku może tak byc itd. i że mogłabym sie martwić dopiero wtedy kiedy mialabym niedowage a że mam i tak nadmiar z poprzedniej ciazy jeszcze to nie ma obaw 😁
ursulina powiem Ci ze moja ginekolożka to samo taka olewka jak ja sie nie zapytam to nic mi nie powie ... ;/ poprzednio chodzilam co 2 tyg na wizyte caly czas morfologia+ mocz i inne badania kontrolowane . na kazdej wizycie badana szyjka itd gin mowil mi ile wazy dziecko ile mam wod plodowych i sprawdzal plec prawie za kazdym razem hehe 😁 a tym razem to tylko raz bylam badana ginekologicznie i to na 3 wizycie dopiero . nawet jednego zdjecia nie mam z USG 😞 a mojej Emi mam aż 8 zdjęc. ale nie wazne juz tez nie bd zmieniac... przynajmniej nie musze dlugo czekac zeby mnie przyjela przychodze i zaraz wchodze do gabinetu doslownie 🙂 a poprzednio to musialam sie naczekac po 4-5h na korytarzu masakra ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola-mamuska jeszcze zapomnialam dopisac 🙂 że to nie koniecznie jest tak że największy skok wagi jest w 2 trymestrze 🙂 w poprzedniej ciazy przytylam tylko 1 kg do połowy 7 mies i przez 2.5 ostanich mies. przytyłam aż 17 kg wiec strasznie duzo ale brzuchol wywaliło mi strasznie wstawiłabym zdjecie jaki mialam malutki brzuszek w polowie 7 mies a dzien przed porodem 😁 ale nie wiem jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, nie wiem czy na odpowiednim forum pisze o moim przypadku, wasze jest aktywne i gdzies na poczatku taki problem jak ja ktos tez z tego forum mial. Wczoraj mialam robione badanie prenatalne, na wynik krwi czekam, ale mialam badanie usg, wszystko wyszlo ok, tylko dzidzius sie wiercil i lekarzowi trudno bylo znalezc kosc nosowa, przyziernosc karkowa w normie jak i reszta, ale nie znalazl tej kosci, pow,ze jej nie ma. Potem do niego dzwonilam, uspakajal mnie, ze mam sie nie denerwowac, czekac na wyniki i ze to o niczym nie swiadczy, ale ja i tak odchodze od zmyslow. Boje sie jak cholera, wizyte u gin mam 09.07 to pewnie bedzie juz za pozno na miarodajne badanie w tym tygodniu ciazy, to juz chyba bedzie sie konczyl 14tydz. Lekarz z prenatalnych powiedzial, ze tego badania sie nie powtarza i mam czekac na wynik. Zastanawiam sie czy nie dzwonic do mojej gin, zeby zrobila mi usg, moze dziecko lepiej by sie ulozylo i ona znalazla by ta kosc. Teraz jestem w 12tyg, jest to moja druga ciaza, mam zdrowego super synka, a w tej ciazy takie przeboje, jestem zalamana. Co myslicie? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patibelka wiesz mysle że nie powinnaś martwić się na zapas ale jak najbardziej mozesz dla świętego spokoju skontaktować sie ze swoją gin i z nią to skonsultowała , napewno to tylko przez to ze dzidizus był bardzo ruchliwy . Bez obaw narazie nic sie nie dzieje 🙂 czekaj spokojnie na wyniki ! i głowa do góry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maugodziaata fajnie wiedziec ale mojej corci dziwnie rosną ząbki 🙂 pierwsze urosły jej 3 na dole ( dwie 1 i jedna 2 ) pozniej praktycznie na raz 4 na górze ( pierwsze dwie 2 sie przebiły i zaraz po nich dwie 1 i dopiero po jakimś czasie ta druga 2 na dole a teraz te 4 😁 na dole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga zazdroszcze spadku wagi... ja z córcią przytyłam 17 kg i zrzuciłam wszystko w około rok, w sumie to zrzuciłam 21 kg, no ale teraz znów tyje 😞

ola słyszałam że się nie powinno nosić takiego pasa poporodowego bo mięśnie brzucha wtedy się rozleniwiają, brzuszek sam ci się wstąpi 🙂

patibelka nie ma co się martwić na zapas, skoro dzidziuś się wiercił 🙂 na pewno wszystko bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patibelka napisał(a):
Czesc dziewczyny, nie wiem czy na odpowiednim forum pisze o moim przypadku, wasze jest aktywne i gdzies na poczatku taki problem jak ja ktos tez z tego forum mial. Wczoraj mialam robione badanie prenatalne, na wynik krwi czekam, ale mialam badanie usg, wszystko wyszlo ok, tylko dzidzius sie wiercil i lekarzowi trudno bylo znalezc kosc nosowa, przyziernosc karkowa w normie jak i reszta, ale nie znalazl tej kosci, pow,ze jej nie ma. Potem do niego dzwonilam, uspakajal mnie, ze mam sie nie denerwowac, czekac na wyniki i ze to o niczym nie swiadczy, ale ja i tak odchodze od zmyslow. Boje sie jak cholera, wizyte u gin mam 09.07 to pewnie bedzie juz za pozno na miarodajne badanie w tym tygodniu ciazy, to juz chyba bedzie sie konczyl 14tydz. Lekarz z prenatalnych powiedzial, ze tego badania sie nie powtarza i mam czekac na wynik. Zastanawiam sie czy nie dzwonic do mojej gin, zeby zrobila mi usg, moze dziecko lepiej by sie ulozylo i ona znalazla by ta kosc. Teraz jestem w 12tyg, jest to moja druga ciaza, mam zdrowego super synka, a w tej ciazy takie przeboje, jestem zalamana. Co myslicie? Pozdrawiam


usg prenetalne mozna zrobic do konca 14-tego tygodnia wiec na wizycie 9.07 powinno byc jeszcze miarodajne. Ale wazniejsze jest czy Twoja lekarka specjalizuje sie w takim badaniu. Trzeba miec lepszy sprzet i duza wiedze konkretnie o tych badaniach. Jesli masz watpliwosci to idz na inne badanie prenatalne prywatnie do sprawdzonego lekarza. na slasku polecam ci dr wojciechowska lub dr wloch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sprawie wagi, ja juz przytyłam 10 kg, troszke mnie to martwi co bedzie dalej, bo jeszcze 3 miesiace przede mna 🙂

PATIBELKA jeśli się bardzo denerwujesz to idź prywatnie do innego lekarza i zrób tą przezierność jeszcze raz. to przeciez tylko usg przez brzuch. Ja bym tak zrobiła pomimo kosztu wizyty prywatnej, ale dla własnego spokoju.
Mam nadzieje ze bedzie ok, jak przezierność wyszła w normie to reszta tez powinna byc dobra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda23644 napisał(a):
Hej dawno mnie nie było. Dużo się działo.. Mi się tak marzy fotel bujany, ale nie będzie gdzie go postawić 😞 w niedziele byłam na grillu poszlam siku to wypadła ze mnie brązowa galareta. Dzwoniłam do lekarza kazał mi zwracać uwagę czy dalej tak będzie. Jak tak to na szpital a jak nie to i tak w poniedziałek miałam wizytę u niego umówiona. No to w poniedziałek byłam na badaniu i wszystko ok, ale zaniepokoił mnie tym, że kilka razy mierzył małego główkę. Wszystkie kości są idealne wg miesiączki a główka 2tyg "starsza". Nie wiem co myśleć też tak miałyście? A mały waży 749gram.

a w moich obydwu ciazach dzieci mialy glowke o tydzien mniejsza wg usg, a julek urodzil sie z normalna 😉 zobaczymy jak mala panna 🙂 nie ma tak co sie przejmowa tymi pomiarami, szczegolnie jesli rozice sa nie wieksze niz 2 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...