Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oj dziewczyny jakie ja mam uparte i leniwe dziecko , położna się śmiała , że to przez to , że w niedzielę urodzona 😁 od rana do godziny 13 przetrzymałam ją beż podawania butli tylko non stop przy cycu, myślicie , że coś zjadła ?? ha absolutnie , kilka kropel , które sama jej wlałam do buźki , położna była w szoku. Jedyne wyjście to albo być cierpliwym i walczyć , albo po prostu ściągać pokarm laktatorem i podawać jej z butli , przy posiadaniu dwójki dzieci chyba lepiej wybrać tą drugą opcję - takie słowa położnej. Dziś Maksem się zajmuje męża siostra, bo maż w pracy więc dziś posiedzę z nią przy tym cycku , a jeśli to nic nie da to nie będę męczyć jej i siebie i w ruch pójdzie laktator i tyle ile się da będzie karmiona moim mlekiem , a później przejdziemy na MM. Tak poza tym to wszystko dobrze , żółtaczka fizjologiczna póki co , mała by tylko spała , nawet hałasy braciszka jej nie przeszkadzają 🙂 Ja od porodu -9 kg , brzuch też gdzieś na 4 m-c , cały niestety w rozstępach , ale póki co nie martwi mnie to , krocze praktycznie w ogóle nie boli , mam tylko 3 szwy rozpuszczalne , lekko pękłam , ale ni było potrzeby nacięcia, także siedzieć mogę bez najmniejszego problemu, jedynie jak siusiu robię to delikatnie szczypie,a tak to jakbym w ogóle nie rodziła 🙂 sprawność też powoli wraca z czego najbardziej chyba cieszy się Maksio 🙂 a on wydaje mi się teraz taki wielki , że szok, jego głowa jest normalnie ogromna 🤪 a jeszcze w niedzielę był taki malutki 😁
Idę budzić moją śpiącą królewnę , może raczy skosztować mleczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kati ja też przytyłam 20kg :/ a obiecałam sobie że w 15kg się zmieszczę, lekarz mnie pocieszył że to przez to że tak napuchłam strasznie hehe taaaaa napewno 😉 narazie o tym nie myślę ale wiem że będę musiała się więcej ruszać a może uda mi się choć z 15 kg schudnąć do świąt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

Syla ja ostatnio praktycznie cały czas mam takie spilki w szyjce ... a co do bólu pod piersiami to juz dawno taki miałam ale czasem aż mnie piekła skóra... a co do przesypiania całych nocy przez dziecko to moja córcia zaczeła przesypiać całe noce przed ukończeniem 1.5mies a wczesniej budziła sie tylko 2 razy i z dnia na dzien całe noce zaczela przesypiać 😁

Kati ja w poprzedniej ciąży też nie mogłam nosić stanika żadnego nawet takiego sportowego , zakladallam tylko na wyjscie z domu ale to dlatego że miałąm b. wysoko brzuch a teraz nie mam z tym problemu bo brzuszek o wiele niżej tym razem 🙂

Dg Super że dobre samopoczucie masz i -5kg 🙂 no i już niedlugo wszystkie sobie przypomnimy ile szczęścia dają takie maleństwa 🙂

Ula ja jak chodze to też zaraz mam twardnienie brzucha i ciągnie w dół... też nie bardzo już się nadaje na spacerki ale jak musze cos zalatwic to ide bo nie mam wyjscia... no i u Cb Ula to już naprawde bliżej niż dalej Kochana w końcu to już 39tc :P

Fela bd coraz lepiej tylko musisz być cierpliwa ! a te -9kg to wow szaczun ! też bym chciała żeby mi tak spadało po porodzie 😁

Maugodziaata ja to Cię podziwiam że Ty jeszcze się na weselicho wybierasz w tym tc :P

Paella to mowisz na początku października i Ty się rozpakowujesz przez CC 🙂 już niedaleko 🙂

ale sie rozpisałyscie... musiałam sobie na kartce pisac zeby odp na wszystko :P
tak w ogole to bylam dzisiaj u tego stomatologa ( nic przyjemnego ) i tak w ogole to średnio sie czuje brzuch boli jak na okres + plecy tu na dole i uda... ale ide jutro do gina bo mialam wizyte we wtorek ale zadzwonili do mnie z przychodni ze moja gin bd miala urlop w nast tyg wiec mam przyjsc jutro wiec mi to nawet na reke niech mnie zbada zobaczy czy wszystko oki i niech mi na tego paciorkowca pobierze wymaz bo coś czuje że to niedlugo te kłucia w pochwie i bole brzucha i pleców już mnie meczą ... 😞 wczoraj wieczorem rozwieszalam ciuszki na szuszarke i zlapal mnie skurcz to moj tato az sie przestraszyl i zapytal kiedy rodze hehe pozniej jeszcze do Was zajrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga - Ty to się teraz rozpisałaś 😉 współczuję dentysty a z drugiej strony zazdroszczę bo ja po porodzie też będę musiałą porobić zęby a boję się dentysty strasznie :/
a tak wogóle to czy Ty znasz już płeć dziecka? tak się dzisiaj właśnie zastanawiałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella poznam przy porodzie ... moje maleństwo nie chciało pokazać co tam miedzy nóżkami chowa hehe do szpitala do torby spakowałam same białe ciuszki i jeden zestaw zielony neutralny hehe 😁 a co do dentysty to masakra tak mi zeby sie posypały ze szok i za tydz znowu ide ale na fundusz (ciemne plomby niestety ) bo nie mam kasy na wypelnienia a biale plomby od 100 zł w góre zależy od ubytku ... a dentystka mi doradziła że te ciemne są bardzo trwale i duzo lepsze od tych bialych platnych ze na tylne zeby to jak najbardziej poleca wiec sie zgodziłam za tydz ma mi robic 2 zeby ... nie znoszę chodzic do stomatologa... ostatnio bylam gdzies na poczatku szkoly sredniej moze w pierwszej klasie technikum hehe

no a tak w ogóle to miałam Was pytać ile ubranek spakowałyście do torby do szpitala ? z córcią miałam tylko 3 zestawy ale rodziłam koniec maja a teraz kumpela co ma 2 dzieci i rodziła jedno w sierpniu a 2 w grudniu powiedziała mi zebym sobie wiecej wziela , ale ile 5 zestawów wystarczy ? na tej liście rzeczy do szpitala jest po 6 sztuk kaftanikow i spiochów , 3x body i 3x czapeczki no i skarpetki i niedrapki na rączki , a ja spakowalam takie gotowe 3 komplety i 2 pajacyki i pod spód boty bez rekawków . oczywiscie wszystkie ciuszki takie cieplejsze troszke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga, ja spakowałam 2 pajacyki, 2x zestaw z body i pół śpiochami, czapeczki dwie i niedrapki i becik, więc jakichś bardzo ciepłych nie brałam ubranek bo będę trzymała w rożku a po za tym w szpitalu jest gorąco :P jak mi braknie ubranek to mi dowiozą do szpitala 🙂 a na wyjście ze spitala uszykowałam w domku ciuszki i pokazałam mojej teściowej, bo mój mąż i tak zapomni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga u mnie w szpitalu dają ciuszki,tylko na wyjście są potrzebne a tak w ogóle to w szpitalu zawsze jest ciepło więc weż tez jakieś lżejsze bo moze być dzidziusiowi za ciepło 🙂
Ja taka mądra jestem ale już 3 razy zmieniałam ubranka ,które mój mąż ma przywieżć na wyjście bo sama nie wiem czy dobrze wybieram.
Powiedzcie mi czy Wasze maleństwa też tak wierzgają nóżkami,kopią i się obracają?Bo Maks mi taki remont robi,ze masakra ;Czasem to aż boli a le najczęściej się cieszę bo wiem ,ze wszystko jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u Nas w szpitalu wszystko swoje trzeba miec niestety ;/ nawet papier toaletowy... no ja spakowałam rózne zestawy i takie cieplejsze i takie lzejsze 🙂 a to ze w szpitalu goracz to wiem a szczególnie na poporodowej ! 😁 ide polezec w wannie i musze sobie depilacje zrobic ;/ kurde tak mi sie nie chce ;/ ale jak mus to mus jutro napisze Wam po wizycie co mi moja gin mądrego powiedziała hehe 😁 dobrej nocki dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Ula rozpakowuj sie juz i ty Kati tez. Waga chyba wszystkim wzrosla znacznie ale widac po dziewczynach ze ladnie schodzi 😆 jest dla nas nadzieja.
Giga długo nie pisalas, juz myslalam ze cos sie dzieje.
mnie dzis tak kłuje krocze ze szok. Sprzatałam 3h bardzo intensywnie i padam z nog. poprałam dzis posciel i kocyki, jutro poprasuje i wypiore pieluchy juz wszystkie. Potem niech sie dzieje co chce.
napisze rano bo zasypiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola gdyby to ode mnie zależało to ja bym już teraz poszła 🙂 🙂 🙂 Idę jutro na KTG i ma ten mój piękny zdecydować ,w zależności od tego ile tych skurczy będzie bo w środę było ich dość sporo.
Ja też dziś jakaś taka śpiąca jestem,moze dziś uda mi się pospać trochę a rano na 10:45 mam tą wizytkę 🙂
Dobranoc brzuchatki i mamuśki !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati co za super wieści może Ty już rozpakowana i trzymasz swojego Maksika w ramionach 🙂 fajnie tak niespodziewanie co ? wieczorem sie kladłaś z myślą że dzisiaj bd miała KTG itd a tu z samego rana wody plum i porodówka 😁 hehe daj znac jak bd mogła jak Ci poszło 🙂

Ola coś mnie musiałaś przeoczyć bo codziennie mam wpisy , tylko że Wy czasem tak sie rozpiszecie ze kilka stron jest do nadrobienia ! :P

no a ja zaraz do gina ide tzn ide zaprowadzic córcie do siostry i wtedy pojde do dina bo ma na poźniejsza godzine ale nie wiem dokladnie na ktrórą wiec wole to zalatwic wczesniej 🙂 pije słabą kawke bo zawsze po kawie mam lepsze parcie hehe a chciałabym sie załatwic przed wazeniem 😁 ciekawa jestem czy duzo przytyłam raczej nie bo nie czuje oprócz tego ze brzuchol coraz wiekszy 😁 dobra uciekam dziewczyny milego dnia bd pozniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kati, super, w końcu 🙂 Napisz wrażenia po, jak będziesz miała chwilkę i ochotę oczywiście 🙂

Poszłam spać wczoraj około 11 z myślą że może prześpię całą noc... A tu dupa. Kręciłam się z boku na bok, o 4 się obudziłam i przez ponad godzinę spać nie mogłam. 😞 A przed 7 wstała moja córcia bo coś w nosku miała i oddychać nie mogła... Ah. Też chce już się rozpakować 😞

Idę robić śniadanko. Miłego dnia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to może kati juz z maksiem odpoczywa 😆 wykrakałam. Ja tak fajnie sobie dzis spalam jak nie wiem. Wizyte mam w poniedzialek to moze powie czy daleko do porodu. Ostatnio straszyl ze juz lada moment a tu nic. A ja łaże po lesie, sprzatam zakupy robie i nic 😁 😁 Jestem juz spokojna jak podjełam decyzje i wszystko przygotowałam w starym domu. Dziś ostatnie pranie i prasowanie i jestem ready.
Giga ty dosc czesto piszesz wiec jak nie ma cie na 4 str to cala wiecznosc:P Co do wagi to ja trzymam sie planu wiec nie jest zle a od 2 tyg waga stoi i apetyt mały. juz mysle o diecie i jak tu schudnac. Najgorsze te rozstepy bo mam ich troche ale na szczescie cienkie wiec jak zbledna to bedzie ok. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati powodzenia super że zaczęło się samoistnie bo powiem szczerze że jechanie bez bólów porodowych lub odchodzących wód to tylko wydłużające się godziny na porodówce.Mam nadzieję że już po wszystkim i to był twój "najprzyjemniejszy" poród.

Ola-mamusia bez urazy ale ty dziewczyno masz więcej szczęścia niż. rozumu. Cieszy mnie to że jeszcze nie urodziłas bo naprawdę lepiej rodzić po ukończeniu 37tc, a ty ryzykujesz nie. słuchajac się lekarza! Nic cię nie nauczył nawet pobyt w szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jak miło Katiiii super!!!! Ja tak wczoraj poszalalam z tym sprzątaniem ( trzebabylo) ze cała nocka miałam z głowy 😞 skurcze bóle ahh juz nie robię nic do Conajmniej 38 tygodnia ;-) czyli wysprzatalam na kolejny tydzien ;-) a lepiej sie leży jak noe ma tyle kurzu. Ja to wam powiem ze przerabane bo moja to na kurz uczulona i juz znowu coś sie budziła w nocy bo ja swedzi a jak ona sie drapie to do krwi nie patrzy na nic i rzecz jasna budzi sie w nocy często i tez jestem dzis nie wysypana wstala dzis 2/3 razy nie pamietam chyba zapeszylam coś ostatnio opowiadając Dg :/

Trzeba dzis zrobic obiad ale nie mam pomysłu ;( neli chyba zrobię szybka potrawke z kurczaka a ja wszamam piZze mrożona .. Teraz ide sie zdrzemnac bo mała w przedszkolu to chwila na odesłanie jeszcze u nas mgła taka ze szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właąśnie Kati już może trzyma swojego Maksia na rękach 🙂

a ja zgupiałam dzisiaj totatalnie, wróciłam właśnie od lekarza i cóż ciśnienie wysokie ale młody parametry i przepływy ma idealne 😁 więc lekarz właściwie stwierdził że narazie czekamy, więc kto wie czy aby ten 7 październik to nie jest najbardziej realny termin hehe w poniedziałek znowu do kontroli, ja już tam jak do pracy przyjeżdżam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niedawno wróciłam od mojej gin i wyobraźcie sobie że mnie nawet nie zbadała ... pytalko zadala kilka pytan i kazala jeszcze pochodzic 2 tyg przynajmniej w 2paku ! no i badania co ostatnio robilam morfologia strasznie mi się pogorszyła i przepisała mi żelazo bo bardzo spadło w tabl i kazala brac w czasie obiadu... wymaz na paciorkowca pobrala mi położna ale jakbym sie nie upomniała to chyba by nawet nie wiedziały ze nie miałam brane ;/ bo polozna byla zdziwiona ze na ostatniej wizycie nie zostal pobrany... wizyty nie mam wyznaczonej jakbym sie nie rozpakowala to mam przyjsc mniej wiecej za 2 tyg. w nast tyg odpada bo moja gin ma urlop hehe .... a bym jeszcze zapomniała wyobraźcie sobie że dostałam plan porodu do wypelnienia i przeczytałam to to takie durne te pytania sa że nie wiem hehe mam to sobie wypelnic w domu i wziasc do szpitala jak bd rodzic... a co do tych skurczy co mialam tydzien temu w sobote to mowilam mojej gin to powiedziala ze to juz przepowiadajace i ze moge wziasc no-spe a jakby sie nasilaly to do szpita bo jeszcze troszke za wczesnie na porod ...
a i jeszcze pytałąm polożnej co do becikowego bo sie pozno dowiedziałam powiedziała ze oni nie moga mi wypisac nic wiecej jak date kiedy sie do nich zglosilam ale doradzily zebym poszla do polożnej środowiskowej i z nią pogadała że ona powinna mi to podbic ze bylam u niej na pierwszej wizycie 🙂 wiec moze sie uda zalatwic becikowe 😁 🙂
to chyba tyle 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giga niezle skąd wy tych lekarzy bierzecie? Trzymam kciuki za becikowe, sama na nie liczę 🙂
Paella to super wiadomości 🙂
Syla ciebie obstawiam kolejną.

Mnie dzisiaj Inga. na krok nie odstępuje. non stop na cycu wisi. Wieczorem czułam że kanaliki w obu piersiach robią siebie twarde ale wydoiła mnie całkowicie.Całą noc ze mną w łóżku. I choć wiem że nie powinnam ale zasypiam przy karmieniu, a najwygodniej mi na leżąco, więc o sen nietrudno.
Mam tylko problem z ubieraniem tego mojego krasnoludka, o ile body 56 idzie założyć i podwinać rękawki ze spiochami i pajacami jest gorzej. W sumie mam tylko 2szt polspiochow które w miarę idzie jej założyć.Mam nadzieję że szybko urośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...