Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniu - najlepszego dla Kubusia 🙂 😁

U mnie dziś prawdziwa, brzydka jesień- deszcz pada , więc ze spaceru nici 😞
Dziewczyny czy Wy tez macie takie realne sny? Ja co noc śnie i co noc śni mi się, że urodziłam córkę- moja siostra śmieje się,ze pewnie bedzie na odwrót i bedzie syn, bo Ona tak by chciala kompankę dla swojej Nadii, tylko że Nadia to łobuz i woli chłopaków 🙂
Mój mąż co wstaje do pracy to się pyta co mi się dziś śniło i się śmieje i nie wierzy, ze co noc mam sny,które pamietam 🙂
Co do wzdęć to muszę Wam powiedzieć, ze fajnie wszystko uregulowalo mi się dzięki activi- pije codziennie i mam wrażenie,ze to dzięki niej jest mi o niebo lepiej,ale podejrzewam,ze te wzdecia tez często miewam pod wpływem stresu, zobaczymy w środę ,bo w czwartek mam lekarza, pewnie bede sie troszkę demerwowac, wiec... 🤪
Dziś robię ciasto czekoladowe, bo co tu robić niestety 🙃
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś słaba pogoda, co prawda jeszcze nie pada ale tak jakoś szaro i wietrznie więc chyba tylko patrzeć jak zacznie kropić. Mój nastrój tez jakiś taki jesienny- mam takiego lenia od rana- nic mi sie nie chce- po tym weekendzie u rodziców tak sie rozleniuchowałam że teraz ciężko mi sie zabrac do roboty. A tu góra prania, prasowanie i.... sprzątanie bo mój mąż sam w domu przez parę dni =BAŁAGAN 🙂
Marta- co do snów to jamam właśnie wręcz przeciwnie- nic mi sie nie śni albo oczywiście nie pamiętam. Natomiast jak chodziłam w ciązy z Haniąi zanim sie dowiedziłam że to dziewczynka to chyba ze trzy razy śnił mi się chłopczyk- raz nawet miał się nazywać Krzyś 🙂 (a wcale takiego imienia nie bralismy pod uwage gdyby był chłopak)... więc może coś w tym jest że sny "są na odwrót".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany! Czy ten niesmak w ustach nigdy sie nie skończy????? Odstawiam wszystko co słodkie bo to tylko potęguje gorycz. Bleeeeee!!!!!!
Nic nie robię dzisiaj (poza 3 pralkami prania) a taka zmęczona jestem. I niedobrze mi okropnie!
Ze snami to mam różnie. Dziś obudziłam się po czymś strasznym koło 1 w nocy i nie spałam chyba 2 godziny... W poprzedniej ciąży non-stop śnili mi się zmarli dziadkowie i ich dom. Były 2 wersje snu: albo mieszkałam u dziadków w domu ale nie mogłam z nimi w żaden sposób sie porozumieć, albo znajdowałam w szafach jakieś skarby typu biżuteria, pieniądze, złoto itd... Aż pojechałam z rodzicami do rozpadającego się domu dziadków (strach było tam wchodzić w ogóle). Wierzę, że babcia chciała mi coś przekazać, jakaś wiadomość. Ale nie mam pojęcia o co chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy kochane brzuszki za życzenia 😘
Doti ja też czasem dźwigam Kubę ☺️ tłumacze mu i już coraz rzadziej ale jednak zdarza się.. Jak Twoja malutka ma niewiele ponad rok, to już w ogóle się nie dziwie. Uważaj jednak na siebie i bądź ostrożna, jak Ci te bóle wciąż dokuczają
Co do snów przez to, że jakoś tak kiepsko ostatnio sypiam to prawie ich nie pamiętam, a jak już to są jakieś takie totalnie irracjonalne. Mam tylko nadz, że nie będę miała koszmarow, w zeszłej ciąży miewałam niestety, okropność
A co do płci, mojemu M śniło się, że mamy drugiego synka, a ja z kolei będąc na tyn usg miałam takie uczucie, że to corcia, ale absolutnie nie chce się nakręcać w którąś stronę bo i tak to nie ma znaczenia, fajnie byłoby mieć parke, ale dwóch urwisow też super
Jade w końcu do domu, jestem dziś zmęczona, zasługuje na ciasteczko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze w lustro dziewczyny i normalnie zaczynam wyglądać jak nastolatka 😲 pryszcz na czole, pryszcz na brodzie, żeby to jeden..urodziwie nie ma co 🥴, ale przynajmniej paznokcie i włosy trochę lepsze jak przed ciążą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie cera pomału się wygładza... a to może oznaczać kolejną córcię jeśli będzie tak jak poprzednio 😉

Aniu Kubusiowi trochę więcej na pewno możesz już wytłumaczyć. Ja niestety za każdym razem jak wędrujemy po schodach muszę brać Małą na ręce bo nie daje rady sama. Gorzej, bo Starszy też się czasem dopomina noszenia. A to na plecach, a to na barana... Czasem po prostu muszę go odstawić na chwilę zastanowienia i to wymaga wzięcia go "pod pachę". A to już 17kg....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie z cerą idealnie od samego początku, nawet przebarwienia ,które mialam są prawie niewidoczne 🙂 pryszcze to moze ze dwa miałam przez te 3 miesiące. Ja za to mam takie owłosienie na rękach i nogach, że nie nadążam z depilacją haha...i strasznie płaczliwa jestem, wzruszam się co chwilę nawet na głupich serialach :/ 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta a na mój gust to to owlosienie to takie na chłopczyka 🙂 ja tak miałam. Matko kochana maszynki szły w ruch na okrąło a akrobacje w wannie pod koniec to już było mistrzostwo świata 😉 Miesiąc, Półtora i wszystko będzie jasne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie dla dziewczynki ciuchów bym miała duzo po mojej chrzesnicy. Chociaż i tak sporo rzeczy dostanę, bo jakieś leżaczki, maty, rożne rzeczy to moja siostra mi trzyma 🙂 Co do wózka to pózniej będę chciała podpytac Was - tych trochę doświadczonych już mam - jaki wozek najlepiej wybrać,ale nad kupnem wózka będę raczej myslala w kwietniu,bo i tak nie bardzo mam go gdzie trzymać,chociaż już przeglądam powoli opinie i patrzę na rożne promocje.Powiem szczerze,ze już trochę doczekać sie nie mogę tych zakupowych szaleństw,ale narazie spokojnie...jeszcze za wcześnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt w kolejnej ciąży już jest dużo prościej z wyprawką. Chociaż muszę przyznać, że mi ogromną frajdę sprawiało robienie tej pierwszej wyprawki 🙂 Uwielbiałam przeglądać na necie wózki, łóżeczka itd, uwielbiałam paradować z tym już dużym brzuchem po sklepie i kupować te maleńkie śpiochy . Teraz mam mega wyeksploatowany wózek przez Kubusia i nie wiem czy da sobie radę z kolejnym dzidziusiem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
U mnie cera pomału się wygładza... a to może oznaczać kolejną córcię jeśli będzie tak jak poprzednio 😉

Aniu Kubusiowi trochę więcej na pewno możesz już wytłumaczyć. Ja niestety za każdym razem jak wędrujemy po schodach muszę brać Małą na ręce bo nie daje rady sama. Gorzej, bo Starszy też się czasem dopomina noszenia. A to na plecach, a to na barana... Czasem po prostu muszę go odstawić na chwilę zastanowienia i to wymaga wzięcia go "pod pachę". A to już 17kg....


ja swojemu też się staram tłumaczyć, że mama nie może go teraz nosić, ale czasem są takie sytuacje że nie ma sie wyjścia, a mój tez ok. 17kg (a ja 53kg... )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Martag pierwsza dobra rada - jak trafisz na okazję wcześniej to nie czekaj. Przejdź się kiedyś do sklepu z wózkami, wsadź głowę pod budę i spróbuj wytrzymać chwilę. Nowy wózek śmierdzi nowością OKROPNIE! Jak nie chcesz zdejmować obicia wózka do prania po kupnie to najlepiej kupić wcześniej i dać mu wywietrzeć nawet 2 miesiące.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti ma racje, jak jest okazja żeby kupic wózek "chwilę" wczesniej to warto to zrobic i dac mu swoje odczekać, bo faktycznie ten zapach nowości może byc dla maluszka drażniący i oczywiście niekorzystny. Ja na szczęscie mam wózek w dobrej formie, zarówno gondole jak i spacerówkę więc tym razem obejdzie sie bez wydatków na wózek. A z pozostałą wyprawka to zobaczymy... kto tam sie w tym moim brzuchu chowa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a bierzecie jeszcze kwas foliowy? Do kiedy zamierzacie go brać? Ja do konca tego 13 tyg.i od 14 zacznę brać witaminy, Lekarz polecił mi prenatal matruelle,ale nie ukrywam ze są one bardzo drogie , wiec poczytałam skład i opinie trochę tańszych prenatal Classic, zażywała je któraś z Was? Jesli te prenatal matruelle są na prawdę takie dobre to nie bede oszczędzać,ale znajome ,które były w ciazy mówią ,ze warto poczytać i mozna wybrać dobre i tańsze... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta- ja poprzednio bralam Falvit Mama ale glownie dlatego ze on w skladzie nie zawiera wit K. (bo chyba raczej nie nalezy do super- extra elitarmej grupy witamin). Jutro mam wizyte i pogadam z lekarka na jakie witaminki tym razem sie zdecydowac, byc moze teraz jest wieksza oferta witamin niezawierajacych wit K. Ja podobnie jak Ty do konca 13 tyg tylko kwas a potem przeskakuje na witaminki

A tym czasem lece robic pierogi- od rana za mna chodza i tak sie zastanawialam czy robic czy nie, ale jednak lakomstwo wygralo z lenistwem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂
Marta mi się kwas foliowy skończył tydz. temu i już więcej nie kupowałam. Biorę teraz femibion natal, jak skończę to opakowanie to kupię sobie prenatal. Myślę, że te witaminy wszelakie to to w zasadzie to samo, różnią się niewiele w składzie, a płaci się za markę. Może się mylę, ale dla mnie te super preparaty to zwykłe naciągactwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tej zmiany czasu, moment ciemno i co tu robić?! Malutki śpi, a ja zaczęłam czytać, lubicie czytać? ja bardzo. Dobra książka i dobry film są idealne o tej porze roku 🙂 W tym roku na jesienne wieczory dobre jest też nasze forum 🙂 Dobrze, że się odważyłam napisać, w poprzedniej ciąży czasem podczytywalam forum ale jakoś nie miałam odwagi się odezwać. Z czasem te mamy były coraz bardziej zżyte to już w ogóle nie chciałam się wycinać, a jednak fajnie tak, jakoś tak raźniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...