Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mój lekarz mi powiedział ze od tych tabletek dla ciężarnych jest mega apetyt i dzieci rodzą się po 4-5kg. dlatego kazal mi brac tylko kwas foliowy i racjonalnie sie odżywiać..
nie wiem dziewczyny jak wy ale ja sie strasznie niecierpliwa coś zrobiłam i bardzo chce już rodzić chociaż wiem ze mały ma jeszcze czas. mam dosyć tej bezczynności poszłabym wreszcie na jakiś rower albo w góry na spacer zwłaszcza ze pogoda taka ładna. juz nie mówiąc o tym ze chciałabym już poznać mojego chłopca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda ja już też się niecierpliwię, niby wiem że jeszcze chociaż 2 tygodnie przydałoby się w brzuszku ale jak sobie pomyślę że miałabym chociaż jeden dzień przenosić to się zaczynam wkurzać...
Jeszcze dziś dzwonił do mnie kolega że 2 maja bierze ślub i czy jak dadzą nam zaproszenie to przyjdziemy?...ech tak bym chciała ale wiem że to nierealne bo nawet jak nie urodzę do tego czasu to sobie nie wyobrażam na takiej końcówce imprezy więc chyba tylko do kościoła pójdziemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry.
Ja od 2.30 nie śpię, czyścilo mnie w nocy i skurcze miałam, takze powoli czuje,ze to juz niebawem...Chyba dodatkowo się zdenerwowałam,bo wczoraj byłam u mojej przyjaciółki,a wieczorem mi napisała,ze leży w szpitalu,bo ma skurcze,a blizniaki maja termin na za tydzien,no i tak o Niej myslalam i chyba mnie tez z nerwów dopadło 😠
Popołudnie chyba bede odsypiac:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Brzuszki
U mnie dziś noc spokojna, zaś mi się głupoty śniły ale to już wiem że tak będzie do porodu
Marta to dawaj znać czy wszystko w porządku, czy to jednak już coś się zaczęło, a przyjaciółka jak jest w szpitalu już to ma profesjonalną opiekę i wszystko będzie dobrze
Gosiu jak Twoje oczy ? Mam nadzieje że już lepiej ..
Mąż mi wczoraj kupił lody i ciacho 🙂 ☺️ a tak się zapieralam że niet przez post 😠 no niestety raz się złamalam i pooooszlo. A zgaga to mnie już pali na okraglo pewnie od tego słodkiego 😜 nie jem na okraglo ale jem no to mam
Nic Brzuszki miłego dnia 🙂 ja dziś planuje skończyc porządki w szafie z ciuchami i umyć w końcu lodówke. Tak przeglądam te ciuchy i rozkminiam wyrzucic czy zostawić i łudzić się że jeszcze kiedyś w to wejde 😉 w mojej szafie i 34 się znajdzie i 40 😉 heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie,mysle,ze mała daje znac,ze pare tyg.wyjdzie,ale nie mam jakos przeczucia,ze to juz na dniach...nawet sie tym nie denerwuje,jestem bardzo spokojna,bez paniki,wiem,ze nie moge sie denerwować,bo momentalnie podnosi mi się ciśnienie,a ciśnienie to nic dobrego i moze spowodować cc,a tego nie chcemy 😆wiec chyba podświadomie zachowuje spokoj.
Dzis tez chyba Posiedze w domu, musze wyparzyc laktator,bo kumpela mi pożyczyła,wyszorowac przewijak,bo kupiłam używany,bo w ikei nie było juz dostępności i stwierdziłam,ze butelki i smoczki wyparze w garnku,nie bede kupować wyparzarki,bo poprostu nie mam miejsca na te wszystkie rzeczy. Jesli stwierdzę,ze jest niezbędna to wtedy kupię 🙃 no i w koncu muszę ta torbę przepakowac,bo wzięłam małej takie średnie ubranka,ale skoro rodzina chce mnie odwiedzać w szpitalu,to niech dziecko chociaz ładnie wyglada 😁 moze to i lepiej,ze teście i rodzice odwiedza mnie w szpitalu. W domu to miło byłoby poczęstować kawa,ciastem, a ja przeciez nie wiem jak bede sie czuła. Chyba jak wrócimy z mała do domu,to wolimy byc sami-tak stwierdziliśmy,a na odwiedziny gości bedzie jeszcze czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też nie miałam i nie mam sterylizatora, wygotowuje tradycyjnie w garnku. To dobrze że jesteś tak opanowana i spokoja tym bardziej jak masz tendencje do skoków ciśnienia. Mnie nerwy tłuka chciałabym już urodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dziewczyny, mam pytanie o ten GBS. Skąd to coś można złapać? Jakieś publiczne toalety itd? Bo tak się zastanawiam, jeśli dziś mi pobierze materiał do badania i wyjdzie że jest negatywny to jaka mam pewność ze nie będę tego miala np. za 2 tyg? Skoro to takie istotne przy porodzie SN to czy nie powinno to być badane bezpośrednio przy przyjęciu jeszcze na IP? Marta wspominała cos że jej lekarz miał wynik od razu wię chyba nie koniecznie trzeba czekać na wynik az cały tydzień.
No chyba że ja tu czegos nie rozumiem...
Ostatnio oczywiście nie miałam tego badania, stąd moje pytanie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś takiego http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=88262
Ja miałam pierwszy raz takie badanie i kazali przyjść za tydzień po wynik, jak jest w innych ośrodkach to nie wiem... ale skoro lekarze wysyłają wcześniej na takie badanie to chyba nie tak łatwo się zarazić?
I jeszcze to http://blog.zapytajpolozna.pl/ciaza/paciorkowiec-gbs-w-ciazy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, czyli chyba faktycznie to nie takie proste, jak złapanie jakiegos syfu w publicznej toalecie, bardziej chodzi o jedzenie.
No dobra- tak czy inaczej zapytam o to tą moja lekarkę, jak mi to będzie pobierała.
Ale u mnie dzis zimno, dobrze że wczoraj zrobiłam pranie i mi wszystko pieknie wyschło, bo dziś byłaby lipa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trzymam kciuki byscie nie mialy 🙂 po co dodatkowy stres bo bądz co bądz jak się poczyta w necie to zawału można dostać.. 😠 😞 Ja oczywiście mam 😞 na szczęście podatny na wszystie antybiotyki które są podane na tym wykazie z wynikiem. Nie mam pojęcia kiedy się zaraziłam. Jak pytałam w poprzedniej ciaży lekarza przyznam że to zbagatelizował i nie specjalnie się tym przejął. Ja się przejełam. Nie pamiętam już czy antybiotyk dostałam tylko przy porodzie czy wcześniej też miałam jakąś terapie. Wczoraj też się wkurzyłam wystraszyłam i generalnie po mojemu ostatnio płakać mi się chciało. Myśle że najprawdopodobniej zaraziłam się w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie wyczytałam , że nawet 30% ( a więc nie tak mało) kobiet ciężarnych to ma i niby zagrożenie jest tylko dla malucha jesli się o tym nie wie, bo jesli podany jest anty to maluszkowi nic nie grozi. Także spoko Ania, nie denerwuj się. A swoją drogą, znając moje szczęście to ja też będę miała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu będzie dobrze. Ja się cieszę,ze nie ma paciorkowca,bo u mnie mama i siostra uczulone są na pencylinę, wiec jak raz leżałam w szpitalu i lekarz chciała mi podać,to mowilam o tym i nie ryzykowali, wiec u mnie nie jest to stwierdzone czy tez jestem,ale ciesze się,ze nie muszę tego sprawdzac 😲
Mi doktorek powiedział,ze to się bierze ze środowiska i co 3kobieta niestety go ma,ale mowil,ze nie ma się tym co martwić.
Ja jutro jadę do lekarza-zobaczymy co powie. Mała się wierci na wieczór dość boląco. A ja jak się dowiedziałam dzis, ze Goska urodziła to przysiadlam na tyłku,bo codziennie latam,biegam, ale chyba czas zwolnic 🤢 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry...
Pogoda do d... i humor też od razu gorszy 😞 Właściwie to nie wiem dlaczego ale tak jakoś.
Zaraz zabieram się za ostatnie zakupy dla Groszka, oczywiście na allegro bo i tak będzie taniej niż w sklepie. Dalej nie wiem jakie kosmetyki kupować dla Groszka (kiedy my wreszcie wybierzemy imię??????)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda19883004 napisał(a):
kangoor napisał(a):
No proszę- kolejny bobasek 🙂. Gratulacje dla kuzynki. A która porodówka taka przepełniona, Kamieńskiego?


tak Kamieńskiego i dostała sie tylko dlatego bo pracuje tam nasz lekarz 🙂 na Brochowie tez przepełnienie bo zamknęli jedno piętro -remont.

No właśnie, połozna mi mówiła, że kwiecień będzie ciężki, własnie przez ten Brochów. No nic zobaczymy jak będzie. Ja i tak raczej skończę na Chałubińskiego 🤪 moja lekarka tam pracuje, więc nie będę kombinować, ale jak cos to polozna też mam umówiona na Kamieńskiego. Zobaczymy.
Co do staników to ja kupowałam z takiej strony. Jestem zadowolona z zakupu:

http://pieknamama.pl/category/bielizna-do-karmienia-biustonosze-do-karmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...