Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się bałam dzisiaj ciśnienia aż zmierzyć,jak dostałam nerwów! Wiem,że było wysokie,bo czułam. Muszę się opanować,ale czasem ciężko.
Najbardziej boli mnie to,że tu jest super między nami,a za jakiś czas jest tak źle,że mam chęć Go zostawić samego przynajmniej na kilka dni ..
Odizolowuje się ode mnie dość często .. przez co mam głupie myśli,tym bardziej,że jedna nasza marcówka się rozwodzi,bo mąż zdradzał ją jak była w ciąży,no i ostatnio kolejna pisała,że jej kolezankę też mąż zdradzał,jak była w ostatnim miesiącu ciąży..naczytam sie,a później przez zachowanie A.do głowy myśli przyłażą różne..jeszcze to zniknięcie na prawie dwie godziny i nieodbieranie telefonu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc Brzucholki 🙂)
wczoraj wrócilam z gór 🙂 w Czerwienne byliśmy, ale sobie odpoczęłam od wszytskiego 🙂)
troche tego naprodukowałyście to moze uda mi sie nadgonic 🙂

Ciuszki bede prała w lutym po malowaniu i poustawianiu już wszytskiego żeby mi sie nie kurzyło, pokoik jest juz pomalowany jeszcze tylko meblowanie i bedzie można prać zarówno ciuszki jak i poszewki z łóżeczka. Wole mieć już wszystko przygotowane żeby męża nie zostawic z problemem bo róznie może byc w 8 m-cu. Zostanie mi pod koniec lutego kupic dla siebie koszule, biustonosz, majki, klapki i te inne quady (wkłady, podkłady i wkladki laktacyjne):P

Jejku jeszcze kolo 10 tygodni i świat do góry nogami, zaczynam sie stresowac porodem..;/ musze zaliczyc stomatologa i okuliste.

Mam też odebrane wyniki z glukozy i 50 na czczo a 72 po obciążeniu, zobaczymy co lekarz na to wszytsko w czwartek na wizycie powie.

Tuska nie denrwuj sie tak a juz na pewno nie zaprzątaj głwy takimi pierdołami bo szkodzisz dziecku przede wszytskim! no to chyba tyle 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze sie umowic do stomatologa na przegląd..czy coś się nie popsuło od ostatniej wizyty i na czyszczenie kamienia..
Strasznie mnie swedzi skora na brzuchu..chyba pekam dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
ja dziś pojechałam na ginekologiczny na dyżur. Bo brzuch bolał, słabo, mdłości... pojechałam samochodem na takie warsztaty a tu coraz gorzej. Wezwałam taksi... jedziemy, mnie mdli... kazałam mu się zatrzymać i na plantach zwymiotowałam...
Pojechałam do domu po kartę ciąży i do szpitala. KTG ładne jak mi powiedzieli ale chyba średnie tętno dziecka jak widziałam ok 125-130 a w necie piszą że powinno być 140. Ale bardzo równe.
Na USG też ok malutka waży już ok 1600 gram. Moje tętno 90/50 nieco niższe niż zwykle 🙂 jeszcze troche te będe miała tętno trupka 🙂
Musiało mi coś zaszkodzić. Zjadłam kanapkę z rucolą rano i czerowoną papryką... Askin też jadł paprykę i też go trochę brzuch bolał.. Może się przykleiła skórka do żołądka? jem kleik ryżowy, suchą bułke i sucharki. Najgorsze że w sumie brzuch mam cały czas napięty.

Wypisu mi żadnego w szpitalu nie dali 😞 Nie miałam sił się dopytywać. Ale kurcze wydruk z wizyty co by im szkodził? A przy mojej pamięci to ja mogę wszystko poprzekręcać...

Jutro mam 2 gie zajęcia w szkole rodzenia - ma być położna z Rydygiera tam gdzie ten dom narodzin jest.

Dziewczyny jak nie musicie cesarki to lepiej dla dziecka i dla Was poród naturalny, zobaczcie jak może przebiegać poród, jak wydzielają się hormony rózne i jakie mają działanie:
http://www.rodzicpoludzku.pl/Wiedza-o-porodzie/Porod-w-ekstazie-przewidziany-przez-nature-hormonalny-plan-porodu.html




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz napisał(a):
c Zostanie mi pod koniec lutego kupic dla siebie koszule, biustonosz, majki, klapki i te inne quady (wkłady, podkłady i wkladki laktacyjne):P
..;/ musze zaliczyc stomatologa i okuliste.
/

Kinga a okulista to czemu trzeba też w ciąży?

dziewczyny
Kupujecie staniki takie odpinana do karmienia? gdzie? bo mi moje ciążowe staniki zrobiły się za małe.. i gdzie mozna kupic te podkładki, wkładki,...???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola to dziwne ze nie dali Ci takiej kartki ze szpitala. Pamietam ze mi zawsze dawali z zapisem jakie dolegliwosci jakie rozpoznanie i w koncu jakie zalecenia.
CO do tentna to skoro mialas takie niskie cisnienie to i dzieciatko sie przymulilo troche. U mnie tez zdarzylo sie ze tętno bylo ponizej 140

Co do biustonoszy to ja mam odpinany z Triumpha. Zaplacilam za niego gdzies z 80zl w 2010r. I teraz tez sie sprawdza bo jak zamowilam z allegro jakis najtanszy to wcale mi biustu nie trzymal. biust mialam na brzuchu a tylnie zapiecie na łopatkach. Tak wiec lipa byla totalna.

Kingasz ach tez bym chciala zeby moj maly pokoik byl pomalowany ale nawet jeszcze farby nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja do karmienia miałam jeden biustonosz,z którego korzystałam w szpitalu i oprocz tego moze z 3razy..nosiłam normalne biustonosze i nie przeszkadzaly mi one w karmieniu.
Ola,ale fakt..dziwne,że nic Ci nie dali..jak robili Ci ktg to przynajmniej ten zapis z ktg poeinni dac,tzn.ja zawsze dostawalam..na IP jechałam może z dwa razy w ciąży z synkiem..no i jak mnie badali to zapus ktg mi dawali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do koszul to ja kupilam dwa rodzaje. Jedna taka z otworami po jednej i po drugiej stronie a dryga z guziczkami na środku. I powiem Wam, że ta pierwsza z rozcięciami to mi się kiepsko sprawdziła ponieważ piersi mi tak urosły, że nie mieściły się w te otwory. Natomiast ta druga to podczas spania guziki mi się odpinały i piersi mi wychodziły. Tym razem zamierzam kupić kopertową.

myślałam o czymś takim... czy któraś z Was korzystała?
http://allegro.pl/muzzy-koszula-ciazowa-i-do-karmienia-l-40-42-i3900130047.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola z góry proszę wybacz mi moją szczerość i nie bierz tego osobiście ale ja uważam, że czytanie takich artykułów i wkładanie sobie do głowy \"faktów\" o tym jakie CC jest złe jest w pierwszej konsekwencji przyczyną ale depresji matek. Sama to przeżyłam jak ciężko mi było się pozbierać po fakcie, że miałam cc. a wszystko przez taką właśnie propagandę niektówych portali i badania, które moim zdaniem nie są miarodajne na całą populację ( bo co to np. za grupa badawza- 242 kobiety zbadane przez badaczy australiskich? ). Wiadomo, że CC nie powinno być na życzenie, że to operacja ale nie zgadzam się na to żeby kobiety i dzieci po takich porodach były potem klasyfikowane jako \"z gorszym startem\" itp. to właśnie przez takie podejście miliony kobiet cierpią potem psychicznie. Niektóre wyboru od losu nie dostały.
To samo ma się z karmieniem piersią. Od lat wiadomo, że najlepsze ale jeśli kobieta nie chce lub nie może to w niczym jej dziecko ani ona nie są gorsi.

Jeszcze raz przepraszam jeśli napisałam za ostro czy coś, nie bierz tego osobiście, po prostu dotknęłaś tematu, który drażni mnie do czerwoności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do karmienia piersią to moja kolezanka miala taki straszny wyrzut do siebie, że jak to powiedziala "nie jest w stanie wykarmić swojego dziecka". bardzo to przezywala.

Niestety najgorsze jest to ze w obu przypadkach czy to CC czy karmienie butelka niektore kobiety ida po prostu na łatwizne. Patrza tylko przez pryzmat np tego ze beda musialy sobie odmawiac wielu rzeczy. A macierzynstwo jednak wymaga wielu wyrzeczen.

Justyna a powiedz co Twoim zdaniem (jako specjalisty 😁 ) bedzie najlepsze Oilatum, Emolium czy Oilan (czy jakos tam na O) bo u nas teraz zaczeli mocno wode chlorowac i moj syn ma kaszke na nogach i rekach i jeszcze mu sie takie suche plamy pojawily na buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mnie drażni temat karmienia piersią! Ja karmiłam i strasznie to lubiłam i jeśli będę miała taką możliwość to córeczkę też będę karmić 😉 . No,ale jeśli kobieta nie ma pokarmu,to nie ma jak karmić i już..a tu każą dostawiać,bo a może jednak..albo ktoś nie lubi tego,to po co się zmuszać? Wśród marcówek mam jedną koleżankę,która przy pierwszej córce nie miała pokarmu,więc mm karmiła..teraz ma pokarm,ale karmi tylko przez nagonkę rodziny..typu..masz pokarm,a karmić nie chcesz! No,a nam pisała,że Ona nie jest stworzona do tego,dla niej to niekomfortowe..denerwuje ją cieknące mleko,drażni zapach,bo sama mleka nie lubi...a co? Stwierdziła,że tak naciskają,że jeszcze przez 2mce sie przemeczy..bo wie,ze to dobre dla dziecka..a i rodzina się odczepi. Ech,ciężkie to tematy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cc .. niektóre kobiety nie mają w ogóle możliwości rodzić naturalnie..tj.przez przodujące łożysko,ułożenie pośladkowe też teraz jest powodem do cc..wysokie ciśnienie..niektórym cc ratuje życie..
No a przez takie gadanie/pisanie tak jak Justyna pisze...matki czuja sie gorsze,bo nie urodzily naturalnie..i depresja murowana.

Justyna właśnie,który z tych płynów będzie najlepszy?bo niestety mamy ten sam problem co leniuch..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cc .. niektóre kobiety nie mają w ogóle możliwości rodzić naturalnie..tj.przez przodujące łożysko,ułożenie pośladkowe też teraz jest powodem do cc..wysokie ciśnienie..niektórym cc ratuje życie..
No a przez takie gadanie/pisanie tak jak Justyna pisze...matki czuja sie gorsze,bo nie urodzily naturalnie..i depresja murowana.

Justyna właśnie,który z tych płynów będzie najlepszy?bo niestety mamy ten sam problem co leniuch..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😁

Widze ze poruszacie za razem drazniace i wazne tematy. Ja sie nie opowiadam za zadan ze stron bo to moj pierwszy dzidzius ale chce urodzic sama dla wlasnej satysfakcji, oczywiscie jesli cos bedzie nie tak to trudno trzeba sie oddac w rece lekarzy 😉
Moja pani doktor dala mi zelazo ktorego wogole nie prsyswajalam. Dostalam straszna wysypke na piersiach i brzuchu, a jak juz doszlo do wymiotow i biegunki polaczonych ze strasznym bolem brzucha wyrzucilam je w cholere. Dzis dostalm inne ciekawe czy bedzie mi lepiej 😆
Mierzyla mi brzuch i urosl mi 2cm przez dwa tygodnie, mowi ze wszystko ok 😁
Dzidzisu daje o sobie znac wypychaniem mnie ale daje rade 🙃
Na nastpnej wizycie dostane liste co mam miec ze soba do szpitala tak wiec bede wiedziala juz co powinnam przygotowac 🙂
Poszukiwania domu sa w trakcie cos ciezko to idzie. Chyba zdecydujemy sie na mieszkanie zamiast dom bo to na chwile obecna jedyne ktore nam sie podoba 🤔 ale jeszcze zobaczymy moze cos nowego sie pokaze...
Trzymajcie sie cieplo i sie nie stresujcie bo stres urodzie szkodzi a przeciez jak ansze dzieciaczki sie urodza to chemy byc super mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna - sorry że przez mój post zrobiło Ci się przykro, nie miałam zamiaru nikogo urazić czy oceniać...
No jasne jak ktoś musi mieć cesarkę i to jest najlepsze rozwiązanie dla mamy i dziecka to jest to najlepsze. Natomiast czasami lekarze niepotrzebnie wkręcają albo czasami dziewczyny wolą cesarkę bo wydaje im sie, że tak łatwiej. Moja kumpla miała cesarkę i pól roku jej sie mięśnie zrastały brrrr nie zazdroszczę. Inna kumpela miała problem z karmieniem i też szybko przeszła na butelkę.
Ja w sumie jak kiedyś myślałam o porodzie to myślałam: środki przeciwbólowe lub cesarka. A teraz jak poczytałam różne rzeczy, postanowiłam, że spróbuję jak najbardziej naturalnie. Ale oczywiście różnie może być...
Także żebyś mnie zrozumiała: nikogo nie potępiam, nie uważam że ktoś jest lepszy lub gorszy z powodu rodzaju porodu czy rodzaju karmienia. Tylko warto się dowiedzieć więcej na ten temat i moim zdaniem warto powalczyć o naturalność. I czasami sie uda a czasami nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch
fajna ta koszula 🙂 ja sobie kupiłam koszule z rozcięciami mam nadzieję, że piersi nie będą mi wyskakiwać 🙂.
a ja sie zastanawiam nad rogalem do spania i jak się okazuje do karmienia super i taki kojec dla dziecka można z tego zrobić 🙂 tu są funkcje pokazane
http://allegro.pl/motherhood-poduszka-kojec-kobiet-ciazy-4gratisy-i3893382050.html
a tu 3 razy tańszy produkt 🙂
http://allegro.pl/show_item.php?item=3887171084


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

leniuch, tuska oillan i oilatum to praktycznie to samo tylko oillan z połowę tańszy jest 🙂 i oby dwa są lepsze od emolium. No i w tych płynach ponad 60 % to ciekła parafina więc można jak nie ma dużych problemów skórnych kupić po prostu w aptece ciekłą parafinę i dodawać do wody, wychodzi duuuużo taniej. No albo w krochmalu kąpać. A jak są zmiany już duże to raczej polecałabym balneum lub adermę one zawierają np. wyciąg z owsa więc działają też odżywczo, nie tylko nawilżają.
acha i na pewno na suchą skórę nie smaroważ oliwką bo wtedy też zamiast nawilżać wysusza, oliwką tylko na mokre :p

Ola pewnie, że się nie obraziłam ani nie uraziłam, po to forum jest , że możemy sobie o wszystkim pogadać 🙂 a co do rogala też się nad nim zastanawiam bo mnie strasznie bolą szybko boki jak na nich śpię, chyba już za duży ciężar :P

Słoneczko mi tak lekarz przepisal leki na alergie, że po nich łaziłam jakby mi obuchem w łeb trzepnęli, no nic nie mogłam zrobić bo zaburzały nawet koncentracje. też wyrzuciłam 🙂

brrrrr nie ma u nas gazu a my mamy ogrzewanie gazowe i coraz zimniej w domu. dzwoniłam na pogotowie gazowe i niby do 3 h mają się pojawić, oby :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesć dziewczynki..
nie było mnie.. ale jak zwykle podczytywałam was na telefonie...

jeszcze w piątek pisałam, ze z moją babcią nieciekawie... niestety... wczoraj ją ostatni raz pożegnaliśmy.... 😞
wczoraj jeszcze wieczorem mieliśmy księdza po kolędzie.. wiec wogóle dzień z plebanem....

widzę ze poruszałyście sporo temacików... po krótce to co zapamietałam...
jeszcze nic nie prałam, ani nie mam nic naszykowanego.. 🙂 kompletne zero.... również planuje zakup koszuli.. i podobnie jak Ty Leniuch mam złe doświadczenie z koszulami ze specjalnie wycielymi otworami na piersi.. w moim przypadku były wogóle niepraktyczne, bo były strasznie wysoko i z boku, że nienaturalnie musiałam wyginać pierś aby chociąz sutek sie wydostał 🙂)) dlatego ja osobiście nie polecam, ani napewno nie dokonam zakupu takiej koszuli.. natomiast równiez miałam z guziczkami po środku i ona raczej sie sprawdziła.. i fakt że wiekszość czasu te guziki były poodpinane... ale to było mniej uciazliwe niż brak dostepu do cyca dla niemowlaka 🙂 wiec musze zakupic cosik nowego i widzę że dosc siekawe są te co zaproponowałas... no napewno sie jeszcze nad tym zastanowie...
staniki do karmienia miałam dwa.. czarny i biały.. zakupione na allegro chyba za 45 zł jeden.. i przyznam ze nawet sie sprawdziły.. musiałabym je odszukac u teściowej bo chyba jak sie sprowadzalismy to u niej zostały, nawet nie wiem czy są jeszcze dobre 🙂
któraś z dziewczyn pytała czy wizyta u okulisty jest potrzebna.. powiem tak... jeśli któraś ma wadę wzroku, lub przebyła jakieś operacje na oczy to dobrze jest taką wizytę odbyć.. w związku z tym że w trakcie porodu zmienia sie ciśnienie wewnątrz oka.. co może mieć wpływ na nasze widzenie później... ja jestem krótkowidzem z astygmatyzmem.. i przy pierwszej ciąży przeszłam konsultacje u okulisty z uzyskaniem zaświadczenia ze nie ma przeciwskazań, teraz tego już nie szłam... zaś moja koleżanka która miała operacje na oczka ( odklejała sie jej siatkówka) odrazu miała wskazanie na CC... wiec czasami myśle ze warto skonsultować nasze oczka z zaistniała sytuacją..
fakt kontrowersyjjne są tematy rodzaju porodów, jak i pożniejszego karmienia piersią... zgadzam sie z Justynaa ze takie artykuły mogą tworzyć stany depresyjne u kobiet które nie miały wyboru...lub zjakiś tam swoich powodów takiego wyboru dokonały... najgorzej jak rodzina czy bliscy tworza taka presje na kobiecie..ja miałam mozliwość porodu naturalnego jak i również świadomie chciałam karmić piersią i nie ukrywam, że było to dla mnie przyjemnościa... natomiast szanuje decyzje kobiet które decyduja sie na cc, np z tego powodu że obawiają sie bólu, jestem to w stanie zrozumieć ze wzgledu na to ze każdy ma inny próg bólu... tak samo karmienie piersią.. każda kobieta moze zdecydowac czy chce... BA.. sama jestem wychowana na sztucznym mleku, bo moja mama nie mogła mnie karmić i nie czuje sie z tego powodu gorszym dzieckiem.. a mam koleżanke w pracy, która ma chopla na punkcie swoich piersi bo śa bardzo wrażliwe i jeszcze jak dzidzia była w brzuchu to świadomie podjeła decyzje ze nie bedzie karmić... to poprostu jej wybór...
chlebek piękny 🙂) hehe.. u mnie mąką żytnia do przygotowania zakwasu jest już od grudnia.. wszystko zakupiłam, też sie do tego zabieram.. ale ciągle jakoś czasu brak.. mysle ze jak juz bede w domku to sie do tego zabiore...
tuśka to chyba dzis Twoje urodziny?? wiec wszystkiego naj naj kochana.. szczesliwego rozwiązania i mniej stresu.. no i wiecej zaufania do swojego chłopa... 🙂
troche chyba za duzo sie rozpisałam.... miłego dzionka zycze i mykam troszke popracowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch tak to już ostatni tydzien i powiem ze juz odliczam godziny.. i już planuje co bede robić w domu....
justynaadzięki

a wogóle to mnie tak bardzo dzisiaj krocze boli ze mam wrażenie ze rozrywam sie na pół.... 😞
a myślicie ze na bóle brzucha moge brać nospe bez konsultacji z lekarzem?? czy powinnam go sie jeszcze zapytac... wieczorami mam już prawie codziennie skurcze... i niektóre to takie dośc mocne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...