Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
summer kondolencje

Tuska najlepszego!! i gratulacje że mąż pamiętał - ja musze mojemu przypominać i zwykle nie ma pomysłu na prezenty 🙂

ja kupiłam sobie w atlaticu właśnie piżamke fajną ciążową - juz od miesiąca w niej spię bo normalne rzeczy są za małe 😞 i koszulę nocną - kupiłam w outlecie i w sumie za obie sztuki zapłaciłam ok 80-90 zł. Ja też wolę piżamę.

Iza i widzisz wszystko ok, super, a ile waży Twoja mała - mi powiedzieli że juz ok 1,6 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki!!!
znów jestem niewyspana... brrrr
Justynaa- zdolnego masz syna 🙂) artystyczne wyładowania hehe.. my takie mielismy jak mieszkalismy u teściów.. na szczescie teraz mu przeszło 🙂)

wrzoraj spotkałyśmy sie z partyzanką na kawusi.. fajnie było sie spotkać i pogadać 🙂) justynaa musimy sie kiedyś z Toba zgadać.. no i zeby nam sie jeszcze udało przed rozpakowaniem 🙂)
a jak juz bedziemy mieli maluszki to super by bylo jakbysmy sie wszystkie gdzies spotkały 🙂)

podczytałam troche lutówki.... tam już dziewczyny zaczynaja sie rozpakowywac... super ze juz mogą tulić swoje dzieciaczki...
ja jeszcze dwa dni pracy i luuuuuzik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja koleżanka ma termin na 6 lutego i tak czekam na mms ze zdjęciem hehe. Jutro do niej zadzwonię to się dowiem czy jeszcze w dwupaku 🙂
muszę ogarnąć trochę chatę bo na dwór gdzieś wyjść to masakra, dobrze że już styczeń się kończy

justyna ja sobie wzięłam Twojego sprzedającego pod lupę bo wczoraj byłam w takim wielkim dziecięcym sklepie i sobie porównałam to wszystkie rzeczy wychodzą taniej. Także za pewne zrobię u niego zakup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja jedna marcowka,teraz lutowka urodzila jako pierwsza z ich grona .. Elizkę 3920g!! Ogolnie Ona to cała Kornelka jak się urodziła-Kornelka,czyli nasz marcowy bobas 😉 - jej pierwsza coreczka 😉.

Bylismy na zakupach,kupilam prawie wszystko 😉 . Jutro tyllo mieso,wedliny i warzywa. Postanowilam zrobic sernik chalwowy,ten od Justyny i ciasto ucierane z owocami i kruszonka 😉 tez na tej stronie znalazlam.

Fajnie Dziewczyny,ze udalo Wam sie spotkac! 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!

Dawno tu nie zagladalam bo najpierw wyjezdzalismy na swieta a potem zmienilam prace i w sumie jestem zajeta/ zmeczona stad rzadko sie tu pojawiam. Poza tym kompletowalam wyprawke dla dziewczynki korzystajac z wyprzedazy. Jak sie okaze, ze to jednak chlopczyk to bedzie katastrofa, bo mam mase spodniczek, sukienek itp az do rozmiaru 92 🤢 Wiem, ze chyba zwariowalam, ale niektore ciuszki byly takie sliczne, ze nie moglam sie oprzec. Poza tym pozniej z trojka dzieci moge nie miec czasu i sil lazic po sklepach i wybierac w ciuchach, a poza tym ceny moga juz nie byc takie atrakcyjne.
poza tym wszystko u nas dobrze, troche mam maly brzuch jak na matke trojki dzieci i jak na 7 miesiac, ale polozna mowi, ze to nic zlego, bo macica bardziej miekka wiec dziecko sie tam po pierwsze moze duzo bardziej wiercic i zwijac itp wiec mniej miesca zajmuje. Do tego jak dotad to lezy bokiem, jeszcze sie nie uklada glowka do dolu wiec stad brzuch jest mniejszy. No, ale macica rosnie swoim tempem, wyniki sa dobre , dzidzia sie mocno wierci wiec podobno nie mam sie co martwic. Nastepna wizyte mam 4 lutego. Ewentualnie wtedy zleci mi dodatkowe usg by sie upewnic, czy wszystko jest ok.
A jak Wy sie czujecie? Jak dlugo zamierzacie pracowac? Jak tam nastroje przed zblizajacymi sie porodami bo to juz tylko 2 miesiace z hakiem? 😆
pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamusie 🙂
w niedziele mam urodziny Cioci i nie mam zielonego pojecia co jej kupic??? Ciocia jest taka przyszywana Babcią mojego Olka. Słodyczy nie lubi, zdjecia Olusia w ramce juz ma i w zasadzie to nic nie potrzebuje. A jesli chodzi o jubileusz to konczy 46lat. Macie jakies pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello 🙂

partyzantka, summer z chęcią się z Wami zobaczę ale tak jak pisałam u mnie najbardziej realny byłby któryś z weekendów albo bardzo późny wieczór bo w dzień nie mam z kim zostawić Młodego 🙂

leniuch może jakieś ładne filiżanki ? albo cukierniczkę albo jeśli lubi herbatę to zestaw ładnie opakowanych herbat albo świecę zapachową albo apaszkę lub ładny szalik z czapką albo książkę jeśli lubi czytać , jeśli robi na drutach to jakieś ciekawe wełny albo voucher do fryzjera czy kosmetyczki albo bon podarunkowy z empiku czy z h&m :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że apaszka,szalik czy jakieś ładne rękawiczki mogłabyś kupić 😉 . Jeśli lubi czytać to tak jak dziewczyny pisza..moze ksiazke?

Justyna te ciastka na spod sernika to takie maslane,herbatniki czy jakoe? Bylam w kauflandzie i tych akurat nie bylo..no i tak sie zastanawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Ciocia jest bardziej rozxrywkowa i tu własnie problem. Raczej nie ma żadnego hobby, książek nie czyta dlatego właśnie mam problem. Kubek ze zdjeciem Olka już ma no i zdjecia w ramce tez. Wiecie ona ma dopiero 46lat i jest bardzo żywiołowa, wiele osób młodszych od niej nie ma tyle energi i checi do zabawy co ona. Co do rekawiczek, apaszek to akurat pracuje na targu wiec ma wszystko pod nosem i po cenie hurtowej 😁 tak wiec i reczniki i koc odpada. Może faktycznie te filizanki albo jakiś kwiatek. Myślałam też o kosmetykach do pielegnacji ciała ale ona chyba jakąś alergiczna skóre ma więc nie wiem czy np kosmetyki AA bedą dobre?

Kiedys z mezem postanowilismy w prezencie zarezerwowac jej miejsca w teatrze na wystep kabaretu Neonowka, bo chcielismy jej podziekowac za pomoc przy Olusiu.Tak jej sie milo zrobilo ze az sie wzruszyła 🙂 i to byl prezent trafiony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poszukam ich jutro w polo markecie i carefourze ekspress,bo w kauflandzie nie widzialam..jak nie znajde to kupie w biedrze te herbatniki co piszesz. Chyba,ze na targu u kobiety z ciastkami,cukierkami itp.dostane,ale watpie

Kurde to faktycznie problem z taka ciocia 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynaa to moze faktycznie na ktorys weekend nam sie uda:-) a pozny wieczor, to ktora godzine masz na mysli?
Leniuch to moze cos w tym stylu..jakies wyjscie do kina, teatru lub np masaze w jakims salonie spa:-) teraz co salon to maja takie bony upominkowe, to tez zalezy jaka kwote chcecie na to przeznaczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Dziewczyny caly czas mowie,ze musze zaczac kosmetyki itp.kupowac,no i natym sie konczy..w koncu mi czasu naprawde braknie!
Mam dzisiaj na coś cały dzień chęć,ale cholerka wie na co..
Kamila Ty chyba pisałaś,że dostajesz zadyszki,jak Małej wieczorem czytasz...dobrze słyszeć,bo myślałam,że to już ze mną coś nie halo 😉 . Mój A.się ze mnie śmiał,że się nie dziwi,że zadyszkę łapię,jak tak szybko czytam...tak,więc zwolniłam tempa,ale to nic nie dało.mała mi gdzieś uciska jak siedze nie opierajac sie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Tuska juz 31 tydzien zaczelas wiec chyba czas najwyzszy 🙂 jak bylam na szkole rodzenia w poprzedniej ciąży to dziewczynie na ostatnich zajęciach wody odeszly, a byla w 32tc tak wiec nigdy nic nie wiadomo 😉
my bylismy dzis na sankach ale wytrzymalam tylko pol godziny bo strasznie wiało i przez to bylo zimno. pozniej pogralismy a teraz pieczemy ciasteczka jakies drozdzowe. Mam nadzieje ze beda smaczne i moje dziecko z chceia je zje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtej ciąży jakoś szybciej o wszystkim myślałam..pewnie dlatego,że pierwsza ciąża 😉 . Muszę sobie koszule kupić,niby mam z poprzedniej ciąży,ale takie niefajne,bo guziki sie odpinaja..wole pizame,ale w szpitalu raczej koszule trzeba,zeby wietrzyc sie. 😉
No ale pizame tez sobie na pewno kupie..bo z tymczasowych juz kawalek brzucha wystaje 😉. Czyli tych nieciazowych 😉 .
A jakiej firmy kosmetyki dla maleństwa kupujecie? Na odparzenia na pewno bepanthen kupie,bo z Alanem sprawdzil sie nam najlepiej..no ale reszta to szczerze nie wiem..zastanawiam sie czy kupic pieluchy pampersa czy od razu Dada,bo Alan spokojnie mogl miec je,a polowe tansze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach i stwierdziliśmy,że po jednej rzeczy kupimy nowej,tj.body,pajacyk,jakies spodnie chce kupic,bo nie mam takich malych,a to raczej cieplo bedzie,wiec tak jak Alana w kombinezonik nie ubiore 😉sweterek jak przegladalam ciuszki po Zuzce to mam zapinany 😉. Także body,skarpeteczki,spodnie,sweterek i czapeczka chyba ze szpitala do auta starcza? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska ja tez jestem za Bephantenem bo i w razie co to piersi mozna smarowac 🙂 Co do pieluch to tez sie zastanawialam tak jak Ty czy od razu Dada brac czy Pampersy. I tak sobie mysle ze do szpitala i wogule na poczatek wezme Pampersy (tylko poczekam na promocje w Tesco 😉 ). Ale kupie tez i Dada. Jak Olek mial Pampersy to zawsze z tylu mu kupa wychodzila taka struzka na plecy nieduzo tego bylo ale Pampery nie maja zakonczenia tylko ten wsad idzie do saamego konca. Najlepsze byly dla mnie Huggiesy ale je wycofuja ze sprzedazy, tylko we Włoszech beda. One wlasnie mialy z tylu taki pasek ktory oddzielal plecy dziecka od zawartosci w pieluszce. Pozniej pokombinuje chyba i kupie tez dla sprawdzenia te pieluchy Rossmanowskie. Ktoś moze korzystał? I jeszcze chcialam sprawdzic te Tesco Loves Baby. A jak beda do bani to zostaje przy Dada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie happy,jak i rossmanowskie nie zdaly testu,bo jak dziecko nasiusiało choc troszke to one zaraz sztywne sie robily..nie wiwm czy wiesz o co mi chodzi..u mnie najbardziej zdaly egzamin i sa najlepsze Dada. Pampers zawsze przeciekal,tzn.kupka sie wydostawala bokiem badz gora. No ale jesli chodzi o chusteczki nawilzane to mimo wszystko pampers ma najlepsze,bo sa najmokrzejsze. No ale dada tez uzywalam.
No a jesli chodzi o balsam/oliwkę,żel do mycia ciała to,na którą z firm stawiacie?

Ach Justyna teraz mi się wspomniało...nie martw się,nie jesteś sama z tym,żeby schlać doopę..też mam chęć 😜 ale jeszcze trochę będzie trzeba poczekać 😉 . Zresztą po takiej abstynencji to ja jedno piwo i bede miala fajnie 😉 .
Choc moja znajoma stwierdzila,ze jak urodze to idziemy na sernik 😉 . Zdziwilam sie czwmu by nie teraz..to wytlumaczyla mi,ze w knajpie,jtora w Zabrzu otworzyli serwuja shooty,czy jak to sie tam pisze,ktore smakuja jak sernik..ponoc pychota 😉. - no i checi mi narobila oczywiscie..takze czekam na porod,na zakonczenie karmienia i wybywam w miasto 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do picia promili to ja tez bym sie chetnie gdzies wyrwala albo nawet z mezem tak wieczorkiem do filmu sie napila czy to wina czy piwka. I tak jak Justyna napisala ze 2x w niesiacu bedzie gdzies wybywac to ja musze sie wziac za odnawianiem takich relacji z moim M bo rzadko mamy okazje gdzies wyjsc zazwyczaj robimy to na zmiane. Nie mam pojecia kiedy to nastapi bo nie bede miala z kim zostawic malego dziecka ale chociaz w domu sprobuje kilka razy zrobic jakis mily nastroj.

co do zakupow to ja tez bym chetnie cos zakupila ale krucho u mnie z kasa i musze poczekac do przyszlego tygodnia bo mam \"Matki Boskiej Pienieznej\" 😁

u mnie Happy tez byly do bani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...