Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć 🙂

my też mieliśmy aktywny weekend bo przyjechali moi rodzice a my mieliśmy maaaasę załatwiania na mieście bo nie wiem czy Wam pisałam ale w marcu bierzemy ślub cywilny :P jest nam on potrzebny żeby uregulować kwestię sprzedaży działki budowlanej przez teściów i ta działka miałaby spłacić część naszych zobowiązań kredytowych... no i wiadomo...taniej wyjdzie jak będziemy małżeństwem i duużo mniej formalności. więc ślub \"z przymusu\" hehe 😁 kościelnego nigdy nie chcieliśmy ze względu na swoje przekonania a na tym cywilnym będziemy tylko my, świadkowie i rodzice 🙂
no ale musiałam kupić sukienkę ( upolowałam śliczną w happy mum ), zamówić obrączki ( i tu zdziwko bo normalnie noszę rozmiar pierścionków 15 a obrączka wyszła, że 18 - tak palce mi spuchły ), no i inne takie jak żakiety, buty itp. same wiecie. 50 % udało się załatwić w tym zarezerwować restauracje na poślubny obiad :P więc zamieszanie jest i to przed samym porodem...

tuska my szczepiliśmy 5 w 1 i pneumokoki i ostatni raz z pół roku temu i teraz jakoś na 5 lat dopiero więc nie wiem co to za szczepionka,,,

Ania moje dziecko to je więcej niż ja a też ma 2 lata... a waży z 13/14 kg :O
a na badanie moczu rano wstaje, prysznic i wtedy pobieram próbkę a nocą też wstaje...nie wiem w sumie sama czy to dobrze, muszę podpytać lekarza jak bede.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No to faktycznie Justyna macie tych przygotowan 😉 .ale fakt,bedac malzenstwem jest mniej zamieszania z papierami,itp.

Ech,w ogole to dzisiaj jak moglam w nocy pospac,bo Alan dopiero 5:30 pierwszy raz mnie zawolal..i to tyle,ze przyszlam,poglaskalam po plecach i wyszlam..to ja od 4:30 do wlasnie 5:30 nie spalam..wiercilam sie i zasnac nie szlo :/ zasnelam przed 6. To Alan przyszedl 6:30 i po spaniu .. jeszcze zsiusiany.. kurde nie wiem co jest..nie siusial a przez ostatnie 1,5tyg.z 4razy mu sie zdarzylo.. 😞

W ogole mialam robic zupe pomidorowa,a ze za malo koncentratu mialam to prawie wgl nie ma smaku pomidorowej 😉 zamoczylam grzyby i je dodam 😉 co to bedzie-nie wiem 😜 ale po prostu nie chce mi siw Alana ubierac i leciec do sklepu 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna grtulacje 😉 malzenstwo rzeczywiscie wiele rzeczy ulatwia, choc my od razu wiedzielismy ze chcemy koscielny 😉

A jesli chodzi o mocz to ja tez wstaje kolo 2 razy albo raz zalezy ile wypije i zjem owocow przed snem, a pytalam lekarza bo tez mialam dylemat ktory mocz jest prawidlowy to.powiedzial ze srodkowy strumien przed badaniem.

Mnie ciagle te bakterie w moczu wychodza i biore furaginum chyba na zwalczenie i w nast tyg na.badania przed wizyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna i co dogadalas sie z ta kobitka z allegro?

ja wlasnie teraz siedze i wystawiam jakies pierdołki. Kolega mojego taty kupil kolczyki i takie zawieszki myslal ze mu sie sprzedadza na festynach a tu lipa wiec dostlam zadanie aby sprobowac opylic to na allegro. nie wiem czy to cos da bo mam kiepski aparat w telefonie ale coz warto sprobowac bo tak to tylko lezec beda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki
ja juz dzis siedze w domku i rozkoszuje sie lenistwem 🙂))
niestety moj synek tez został w domu bo coś od soboty zaczął sie smarkac i narzekać na uszko... obawiam sie ze teraz przy kazdym przeziebieniu to uszko bedzie bolec.... 😞(( poobserwuje go dzis i zobacze co jutro zrobie...
coraz czesciej siegam po nospe 😞 chyba bede musiała pogadac z lekarzem, czy aby napewno dobrze robie... zaczynam troszke schizowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wzięłam 2tabl.magnezu i dzwonilam do A.zeby kupil no spe,bo strasznie brzuch. Mnie bolal i twardy,jak skała! 😞 ja zaczynam sie bac,naprawde..schizuje sie,ze cos sie moze stac,no i wgl..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska nie stresuj sie tak. Ja mam tak mocno twardy brzuch jak mam te skurcze normalnie az mnie sciska wtedy niezle.
A robiłaś ten sernik chałwowy? Trudny jest? Bo na poczatku kwietnie moj M ma urodziny (okragłe) wiec znajomi juz sie upominaja o jakas imprezke 🙂 wiec powoli musze sie szykowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna a zwróciła Ci kase?
u mnie tez mały skacze kopie mnie az pod sama góre. Jutro ide na badania o 6:15 mam podwozke. Ale mi sie nie chce bo jeszcze na głodniaka ale dobrze ze chociaz polowe drogi mnie sasiad podwiezie. Ciekawe jak wyjdzie to CRP.
Czytalam wlasnie o powiklaniach cukrzycy ciazowej i niby pisza ze po 34tc powinnam chodzic regularnie na ktg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey

Widzę że wszystkie maluszki prostują sobie nóżki na naszych żebrach 😆

Tuska [color=red][/color]nie stresuj się mój gin. mówi że to normalne jak czasem się brzuch robi twardy bo to znaczy że macica ćwiczy przed porodem a to dobrze bo znaczy że będzie prawdopodobnie krótszy poród i mniej bolący 😁

Z jednej strony cieszę się że mała się rusza ale czasem mam już dość bo to nawet mój gin. się śmieje jak robi mi usg że będzie mała akrobatka bo zawsze coś wykombinuje ostatnio nogą uciekła mu właśnie pod moje żebro i nie mógł zmierzyć 😆

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna gratulacje 🙂
a ja dzis mam dzien do d.. w pracy duzo roboty i poszlam na siku i okazalo sie ze mialam jakies plamienie. zadzwonilam do poloznej i powiedziala ze mam dzwonic na szpital. oni mnie tylko wypytali jak duzo bylo i czy dzidzisu sie rusza i ze mam obserwowac a jak cos sie bedzie dzialo zlego to dzownic. moj K jak mu powiedzialam nie byl zbytnio zadowolony a ja z tego wszytskiego bylam juz tak zmeczona ze poszlam spac na glodnego...
ja nie wiem jak tutaj te wszystkie dziewczyny zdrowe dzieci porodzily jak opieka medyczna taka do d...
zobaczymy jak bedzie jutro rano...
jutro ide ogladac ostatni dom i podejmujemy decyzje, juz jestem tym wszystkim zemczona i chce sie wyprowadzic i miec wlasny kat... no i powoli zaczynam odliczac dni w pracy kiedy to wszystko sie skonczy 🙂 ale bede wtedy szczesliwa 🙂 bede miala chwile spokoju dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola Ty masz fajnie,bo wiesz kiedy Mała będzie z Tobą 😉 - najpóźniej 😜
Ja to nie wiwm jak to bedzie,jak zaczne rodzic ... wolalabym wtedy,jak A.bedzie w domu,ale wszystko zdarzyc sie moze..a tu jeszcze kombinowanie co z Alanem..jeszcze mama mi powiedziała,że mnie odperwszych skurczy to po 12h urodzila jakos czy 11..no a z siostrą była w szpitalu,bo przenosiła i od chwili,jak ja wzieli na porodowke to b.szybko poszlo :O ale ile dokladnie nie okreslila mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie odpukac wszytsko ok, mala sie rusza jak wsciekla ale nie dokucza mi jakos szczegolnie ze chcialabym juz ja miec na swiecie. Tzn chcialabym ale nie z powodow komfortowych 😜 moze po 30 tyg dopiero sie hardcore zacznie:P musze ten sernik chalwowy sprobowac zrobic bo mi smaka narobilyscie 😜 a chodza za mna muffinki i chyba musze sie zebrac do nich bo pypcia dostane 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
luty jest krótszy to w miarę szybko nam zleci a potem to już każdy dzień może być 😉
Słonce a Tobie jak się powtórzy to lepiej idź i nawet nie dzwoń do nich, bo ja też zawsze w głowę zachodzę jak tam dziwnie jest z tą opieką medyczną 😮
podliczyłam tego sprzedawcę co Justyna dałaś i za te rzeczy co chcę zapłacę prawie o połowę mniej niż w sklepie....także nieźle się opłaca 🙂
u mnie słoneczko świeci i takie wiosenne ptaki śpiewają że se później na spacer pójdę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelka ja np juz mam wszytsko oprócz pieluszek tetrowych, flanelowych, pampersów, smoczka i dużej butelki no i oczuwiscie rzeczy dla siebie jak koszula, podklady, wklady i laktator no i wózka mi brakuje. po wypłacie skompletujemy końcówke i w marcu pakowanko:P

co do kosemtyków to ja mam oliwke z bambino żeby dolewać do kapieli, a płym do mycia to może ziajke, albo bambino bo wiem ze johnson&johnson uczula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂!

ale piękna pogoda, normalnie mam tyyyyyyle energii, że mogłabym góry przenosić. ja chyba działam na baterie słoneczne :P byliśmy z Młodym na długim spacerze, wstąpiliśmy na lody do cukierni potem na małe zakupy i teraz królewicz poszedł spać a ja kawę piję i myślę co by tu dziś gotować 😉

ja staram się już za często nie piec bo potem 70 % wypieku zjadam sama 😁 syn nie może nic z kakao jeść, za słodkim też niespecjalnie przepada, chłop to zaraz marudzi, że się przesłodził no i ja "walczę" z resztą... a muszę teraz szczególnie uważać żeby w sukienkę, którą kupiłam wejść za miesiąc :P

polecacie może rajstopy ciążowe z jakiejś konkretnej firmy? Kamila kojarzę, że Ty kupowałaś jakieś i byłaś zadowolona?
no i fakt ten sprzedawca jak się weźmie więcej rzeczy i raz płaci za przesyłkę to ma bardzo konkurencyjne ceny.

leniuch nie oddała mi kasy właśnie :/ ani nie chce wysłać towaru... oszustka jakaś, do tego co kilka dni zmienia wersję wydarzeń...

na pościel zdecydowałam się jednak z ikei plus jedna będzie uszyta z materiału, który kupiłam. nie chce mi się za dużo szukać w internecie a akurat takie skandynawskie wzornictwo i minimalizm lubię to jakoś przeboleję te dziwne wymiary wypełnień...

a i w ogóle kupiłam biustonosz w weekend 75 E ! gdzie przed ciążą miseczkę miałam C... niezłe mam cycory 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...