Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczynki!!

Dziekuje.....

Tuśka, super prezent od Twojego lubego.... 🙂) a widzisz Ty tu niestworzone historie knułaś, a Twój męzczynza bardzo sie przejął niespodzianką na Twoje urodziny 🙂)) ps. a jak kolacja?? 🙂)
super z tym łóżkiem od dziadków.. fajnie jak można liczyć na takie wsparcie od rodziców 🙂)
u nas to wsparcie troszke sie dzieli.. od mojej strony od taty to często własnie dostajemy gotóweczke na jakiś wiekszy zakup.. a dwa lata temu postawił nam wczasy nad morzem... 🙂 a teściów to mamy wsparcie takie na codzień..czyli czesto sie stołujemy u nich... teściowa w każdej chwili nam pilnuje Janka wiec to też bardzo duża pomoc 🙂)
Izuśka a widzisz!! niepotrzebnie sie stresowałas tymi wymiarami z poprzedniej wizyty.. super ze u dzidzi wszystko w porządeczku...
Słoneczko zaciskam łapki aby w koncu Wam sie udało znaleśc i załatwic wszelkie formalności z waszym nowym gniazdkiem 🙂)
justynaa tak samo sobie kiedys pomyslałam, ze jak wygram w totka to robie sobie cycki i plastyke brzucha hehe 🙂) tylko musze zaczac grac 🙂)
kupiłam sobie wczoraj nospe i magnez.... no i na szczescie nie spotkały mnie wieczorem zadne skurcze.. wiec nie brałam...
ale dalej boli mnie krocze.... czy na to sa jakies lekarstwa?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolacja smaczna,choć mięsko trochę twarde,ale smacznie było 😉 . Najlepsze pieczarki nadziewane szpinakiem z mozzarelą 😉 a padłam chyba po 15min.jak sie polozylam 😉 . I dobrze,bo później o 23:00 Alan zsiusiany przyszedł..musialam go przebrac,reczniki porozkladac i polozyc go .. no i chyba z godzine sie ukladalam..pozniej przyszedl o 3:40 - znowu zsikany!!! Wiec przebralam go i polozylam juz u nas..z 40min.sie krecil,bo spac z nami juz chyba nie potrafi..przynioslam mu jego podusie-autko i dopiero przysnal,ale ja odzwyczailam sie od spania z nim,bo strasznie sie wierci :/ no i on oduczyl sie spac z nami..czasem widac,ze chcialby,ale sie meczy przy zasypianiu.
Wiedzialam,ze bedzie sikal duzo,bo popil przy kolacji,jak glupi,bo tatuś nalał jemu również wodę do kieliszka na wino 😉. Stukał się z nami i pil,i pil..woda sie skonczyla w kieliszku to mial otwarty sovzek ze slomka to A.mu przelal i znow wypil 😉 .

Mnie boli krocze,jak przewracam się z boku na bok. Do tego często źle mi się oddycha..ale wyczytalamze tak moze byc w tym tyg.ciaazy..ogolnie coraz mi ciezej 😉.

Niestety nie wszyscy pamiętali o urodzinach .. zaprosiłam wczoraj na sb moich rodzicow,tescia i szwagierke. Mamie powiedzialam,ze zaprosze,jak beda dzwonic do mnie,a jak nie to zadzwonie dopiero dzis. Babcia zlozyla mi zyczenia w niedziele i dala mi prezent,wiec wiwm,ze slatego nie dzqonila..nie mam żalu..dziadek nigdy nie pamięta,więc po prostu dziś zadzwoniłam i go zaprosiłam..coz. no ale straszny żal mam do siostry..nie zadzwonila,nie napisala..po prostu zapomniala! Bo dzisiaj dzwonilam zaprosic ich na sobote,a Ona do mnie..a co tak? Aaa..bo Ty urodziny masz. No dobra powiem A.,chyba nic nie planuje na sb. Powiedzialam na razie .. i się poryczałam. Masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska nie masz powodow do płaczu? Pamietaj o swoim ciśnieniu i olej siostre. O moich urodzinach nigdy nikt nie pamietał. Jedynie tylko Babcia (bo mnie wychowywala) no i czasem kolezanki ale rzadko. Wszyscy zazwyczaj wyjezdzali na długi weekend (bo mam ur 1/05). Nawet jak juz starsza byłam i już babci na świecie nie było to tylko przyjaciółka i mąż mi życzenia składali. Najlepsze jest to ze mam bliską rodzinę. Moja Ciocia i moje cioteczne rodzeństwo. Czesto przebywalismy razem, jesteśmy zżyci i ja zawsze pamietałąm o ich urodzinach i do tej pory pamiętam a oni cóż może od 3-4 lat pamiętaja (choć nie wszycy). Przykro mi moze bylo na poczatku jak bylam mniejsza a później się przyzwyczaiłam. Tak więc głowa do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska ten torcik czekoladowy jest pyszny, zawsze się rozchodzi szybko 🙂 i wbrew pozorom szybko się go robi więc polecam. A owoce możesz jakie chcesz, wiśnie fajnie pasują.
http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_z_musem_czekoladowym_truskawkami/przepis.html

u mnie znów piździawka, jak mam rano prowadzić Maję do przedszkola to nam obu nie chce się wstawać i wyciągać nawet nogi spod kołdry brrr
jak się przewracam z boku na bok to tez mnie boli krocze, zadyszki też mam nawet jak czytam wieczorem Mai to ciężko mi odetchnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska nie przejmuj się siostrą, każdy ma prawo zapomnieć. np. ja mam taki zwyczaj, że codziennie z Mamą dzwonimy do siebie po kilka nawet razy bo rzadko się widujemy a w moje urodziny czekałam aż zadzwoni 1sza - no bo wiadomo... i nic. więc zadzwoniłam a Mama mówi, że są na jakiś zakupach przedświątecznych ( 21go grudnia mam ur.) i ogólnie zamieszanie i dopiero po godzinie dzwoniła z życzeniami 🙂 bo zapomniała ale nie mam do niej żalu bo przecież w natłoku codziennych wydarzeń ludzka pamięć może płatać figle a życzenia złożone czy w ten sam dzień czy dzień, dwa...tydzień po najważniejsze żeby szczere były.

ja na ciepło robię zazwyczaj krokiety z kapustą i grzybami, ciasto francuskie ze szpinakiem, serem pleśniowym i kurczakiem, nadziewaną paprykę lub gołąbki zależy ile czasu mam, zapiekane pieczarki i paszteciki nadziewane zazwyczaj zmielonym mięsem z rosołu, który też wtedy gotuje, w sezonie na bakłażana robię też bakłażana nadziewanego pastą z ciecierzycy - to uwielbiam no i jakaś tarta np. z wędzonym łososiem i kaparami.
a co do ciast to podam Ci linki do ciast, które mnie nigdy nie zawiodły:
- http://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-chalwowy
- http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-praga
-http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-jak-3-bit
jak są dzieciaki to dla nich muffinki albo jakieś ucierane z owocami bo jednak te dla nich i za ciężkie i za słodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.

Ja z ciast robię zazwyczaj ciasto włoskie z orzechami i jabłkami - pyyyycha - szybkie i smaczne. Wczoraj z kolei zrobiłam roladę orzechowo-kawową z bitą śmietana i brzoskwiniami - pycha 🙂

[URL=https://imageshack.com/i/1x8w43j][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/69/8w43.jpg[/IMG][/URL]

Na ciepło robię albo roladę z polędwicy nadziewaną pieczarkami i porem, albo roladki z piersi z kurczaka nadziewane serem gorgonzola i panierowane w mielonych orzechach włoskich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli przestanę się przejmować,ale wiecie głupio tak,jak teść,teściowa czy szwagierka dzwonią czy nawet przyjeżdżają,a własna siostra zapomni..jak się kapnęła to głupie wszystkiego najlepszego czy sto lat mogła powiedziec,a Ona nic! No i jeszcze to,ze o ur.swojej szwagierki zawsze pamieta,z dwa tyg.przed juz gada..nic..trzeba sie przyzwyczaic. Dziadek nigdy nie pamietal,babcia zawsze przypominala mu, a odkad jej nie ma..no to coz..zyczen mi nie sklada. Dobrze,ze maz mi wszystko wynagradza 😉 .
Rodzice i babcia to odkad mieszkam tutaj to tak bardziej sie przejmuja i pamietaja o urodzinach..prezent dostane..babcia dzwoni w dniu ur.,a moi rodzice,jak nie zadzwonia to i tak w najblizszy weeekend moge sie ich spodziewac 😉. No ale jux koniec narzekania..trzeba sie cieszyc tymi,ktorzy pamietaja 😉 .

Wczoraj moja szwagierka uswiadomila nam,ze zostalo ok
2moesiecy do przyjscia na swiat corci i postanowilismy wziac soe za ogladanie szaf,kompletowanie mi rzeczy do szpitala..Alan urodzil sie tydzien po terminie i pewnie z mala bedzie podobnie,ale jednak jakos mnie cykor zlapal! 😉 . No i ogolnie obawiam sie porodu,bo mam niski prog bolu i dla mnie porodt byla meczarnia..ale jak to powiedzialam A.jak zaczynalosmy starania..staraj sie o corke,bo ja juz tylko raz rodze :P wiecej sie nie pisze 😉. Wgl zaraz po porodzie to powiedzialam,ze kolejny porod to tylko cc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bede taki rogal kupywać, jak i inne rzeczy do szpitala np. podkłady poporodowe od tego sprzedawcy zeby był jeden koszt dostawy. Nie chce takiego dużego rogala bo jest mało praktyczny i trzeba go cały czas specjalnie układać, a taki mały jest łatwy w obsłudze, służy do karmienia a później jako podpieradełko dla malca.
Tak samo jak Oilan i proszek do prania chce od jednego sprzedawcy
Tuska sto latek 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna, Wiola ale macie WOW 🤪 przepisy na dania. Ja to zazwyczaj tradycyjnie bo u mnie same niejadki a boje sie zrobic cos nowego i nie sprawdzonego bo jak nie bedzie smakowac to klapa totalna.
u nas Zima nie odpuszcza sypie sypie i sypie.
kupilismy przedwczoraj gofrownice i teraz Gofry sa grane... juz do znudzenia tym bardziej ze ja tylko powachac moge.... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama zawsze piecze skrzydelka,udka .. no i do tego pieczarki,wiec nie chcemy tego samego..i tak się zastanawiam co zrobić...parę pomysłów dałyście,więc coś się wymyśli.. 😉.
Zimna płyta to zrobię dwie sałatki .. standard na każdych urodzinach - ziemniaczana,no i moj mowil o ravioli,bo dawno nie było 😉 . Ale co z reszta to kompletnie nie wiem..jajka z majonezem 😉 i moja wena się kończy 😜 z naszymi tatusiami,siostrami to ciezko,zeby im przypasowac z jedzeniem :/ my lubimy szpinak-oni nie..co prawda,ja tez wybredna jestem,bo plesniowego sera czy krewetek nie zjem..ale z nimi to juz wgl masakra!
A ja dzisiaj listę zakupów muszę zrobić,bo jutro po niektóre produkty musimy jechać..bo mięso i warzywa to kupię sobie na targu i w naszym mięsnym 😉 . Ach zrobię jeszcze jakąś pieczeń taką do kanapek 😉 . I myślałam nad roladą z sera żółtego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uwielbiam i gotować i przyjmować gości za wyjątkiem moich teściów bo obi są konserwatywni i tolerują jedynie kuchnię śląską i potrafią skrytykować danie nad którym się meczyłam pół dnia :P dlatego rzadko ich zapraszam a i oni chętni do odwiedzin raczej nie są :P

nie pomyślcie o mnie źle ale jak już mowa, że coraz bliżej porodu, że już niedługo do tego tematy biesiadowania to mam nieustającą chęć się nawalić jakimś smacznym alkoholem 😁 jak oagarniemy sie już w domu z fasolą, karmieniem i innymi to już zapowiedziałam mojemu, że się spuszczam ze smyczy nocno-domowej co najmniej 2 x w miesiacu :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oho, przebić się po pewnym czasie nieobecności przez Wasze posty to nie lada wyzwanie 😉

Justyna - przepadłam w czeluściach allegro przez Twój link.. :| Dzięki, faktycznie fajny sprzedawca, ceny bardziej przystępne, niż w wielu sklepach, a ostatnio głównie w tym temacie siedzę i mój G. się śmieje, jak jesteśmy w jakimś sklepie a ja co chwilę mówię "a w sklepie x to kosztuje 34,50.." 😜

Widzę, że Was też dopadają boleści skurczowe.. ja mam problem szczególnie w nocy, w zasadzie nad ranem, nie mogę z bólu zmienić pozycji, wczoraj nie wstałam z łożka do 14 :/ staram się faszerować głównie magnezem, ale wczoraj się poddałam i wzięłam Nospę.. Z jednej strony chciałabym uniknąć leków, o ile nie muszę, z drugiej strony słyszałam, że częste skurcze mogą się przyczynić do skracania/osłabiania szyjki, więc chyba faktycznie z dwojga złego lepsza ta Nospa :/ skonsultuję jutro na kontroli..

Co do rogali - też chciałam kupić, ale jak zobaczyłam ceny... Makabra.. Problem rozwiązałam tak, że porwałam narzeczonemu poduchę, bo on i tak śpi na takiej ortopedycznej, w nocy śpię z nią między nogami i narazie się sprawdza 😉

U nas sezon na wyprawkę w pełni - boję się czekać do końca, bo z moim szczęściem różnie może być. Upolowałam łóżeczko na allegro z materacem i przewijakiem z Klupsia, nawet pan nam dostarczył, więc chodziłąm dumna, że wyhaczyłam taką okazję, haha 😉 Wózek zamówiony, fotelik mamy, ciuszki podstawowe..

Zastanawiam się nad laktatorem, tzn nie chcę narazie kupować, bo wiadomo, że... nie wiadomo jak będzie 😉 ale chciałabym mieć jakiś upolowany, żeby potem biedny chłopina nie latał jak oparzony, tylko wiedział, co kupić,. Możecie jakiś polecić, albo odradzić? Jestem kompletnie zielona w tym temacie...

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna malarz Ci rośnie hehe...przynajmniej tak trochę inaczej
shelly ja polecam elektryczny laktator z Medela, można w nim regulować siłę ściągania mleka więc daje to pewien komfort.

ja też się boję porodu jak wspomnę poprzedni no ale co zrobić jak się już zacznie to nie będzie odwrotu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do laktatorów to ja do szpitala na rozbujanie laktacji wezme najzwyklejszy kupiony w aptece za 10zł, "gruszkę". Nią najwięcej mleka sciągnełam przy synku. A mam jeszcze ręczny z Avent. W sumie butelki i smoczki mam zamiar kupywac z tej firmy.
Shelly podaj tego sprzedawce o którym Justyna pisała, tez sobie zerkne. A macie jakiegos dobrego sprzedawce z chemią dziecięcą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...