Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
osasetka co za buc ! zobaczysz będzie tego żałował. a Ty się nie martw, poukłada się wszystko, będziesz miała dzieciątko, które da Ci tyle szczęścia, że jeszcze innych dasz radę poobdzielać. A do szpitala prócz tego co Kinga napisała weź klapki pod prysznic, kapciochy i szlafrok.

leniuch[/b jak po zabiegu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justynaaaa Dziękuję kochana!. Może kiedyś będzie żałował, ale będzie za późno dla niego. Właśnie zastanawiam się nad szlafrokiem czy brać, bo w szpitalu zawsze gorąco i sama nie wiem?

Ja to się stresuję jak sobie poradzę z tym maluszkiem, nigdy nie miałam za bardzo do czynienia z takimi maleństwami i nie wiem co i jak... W strachu przed porodem i przed tym jak dam radę z tym malutkim człowieczkiem sama. Podobno automatycznie każda mama wie co robić? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YJa musze sie przyznac,ze u mnie A.kapal malego chyba przez pierwszy tydz. Mama pokazala nam,ale ja nie czulam sie na silach ... i ogolnie sie balam .. dziwna jestem,nie?
A wszystko inne jakos tak samo przyszlo 😉 .
Teraz to w ogole juz nie wiem,jak to bedzie .. Alan juz taki duzy,a tu na nowo trzeba się "uczyć" zajmowania takim maleństwem!
Ale wszystkie damy radę,bo jak nie my to kto? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie się szlafrok przydał jak wychodziłam z pokoju do wc czy pod prysznic bo nie krępowałam się tak łazić w tej koszuli gdy tam się kręciło pełno odwiedzających. w pokoju nie nosiłam go bo faktycznie gorąco jak w saunie.
a co do "obsługi malucha" to chyba to samo przychodzi, ja przed Młodym nigdy nawet nie trzymałam niemowlaka na rękach a co dopiero noworodka ale jakoś instynktownie poszło. prawda, że na początku człowiek taki trochę ślimakowaty i nie wie gdzie/jak złapać ale wszystko z czasem się oswaja a krzywdy na pewno nie zrobisz Małemu.
a 1szy raz jak mu zmieniałam pampersa ze smółką to cała byłam nią wymazana, pół szpitalnego pokoju też, do tego spocona jak mysz byłam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po zabiegu masakra wylam cala droge do domu. Teraz mocno boli nie wiem jak bede spac. Gdybym wiedziala ze to bedzie takie ciezkie do zniesienia to bym poczekala do porodu 😞 najgorzej bedzie sie zalatwic nawet boje sie isc siku zrobic. Jutro przeczytam co pisaltscie bo teraz jestem podlamana... didatkowo lekarz zaczal cos pierdzielic ze jestesmy pulchni tzn ja, moj M i Olo. Debil jakis zero taktu ciekawe co by powiedzial jakby mnie zobaczyl w poprzedniej ciazy gdzie 96kg a teraz jest 78.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach,to mi umknelo gdzies,ze dzisiaj ten zabieg! Biednaś! No a lekarz faktycznie jakiś buc..niech sobie mysli co chce,ale nie powinien mowic tego glosno. A jak Ty masz 78kg teraz to ja z taka waga startowalam ..wstyd sie przyznac,ale niestety..

Jejciu dziewczyny ja mala czuje tak nisko,ze to cos okropnego..boli jak cholera jak sie ruszy,a teraz ma czkawkę i tylko co chwila sycze ... :/ a wrazenie mam,ze jakbym sie rozkroczyla to moment i wylezie :O moze to przez stres,ze godzina 0 sie zbliza.. byle do poniedzialkowej wizyty,wtedy dowiem sie co tam slychac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch bidulka jesteś... ja miałam kiedyś zabieg na szczelinę odbytu 😞 też nieprzyjemne i przez parę dni wypróżnienie było bolesne... a Ty teraz pewnie jakiś leków nie możesz żeby mniej ból odczuwać.... Ale jak zabieg poszedł dobrze to za 2-3 dni poczujesz dużą ulgę... Trzymam kciuki zeby ulga była jak najszybciej. A mi na licznku teraz wybiło 77,7 kg ...

Osaseco kurcze.. za chwilę, tak jak piszesz, będziesz mieć swojego mężczyznę 🙂 i lepiej się opiekować 1 nym kochanym niż mieć przy sobie takiego \"głąba\" i się nim denerwować. Masz kogoś koło siebie? z rodziny? przyjaciółkę? dobrze jakby był ktoś koło Ciebie po porodzie - podobno 3 cia doba może dac w kość pod względem zmiany hormonów i nastrojów...

Justyna
dzięki za ciekawy komentarz a propo Majewskiej 🙂 tez się zastanawiałam nad ekstrapolacją przez nią liczby przypadków osób mających powikłania poszczepienne. Może uda mi się temat zgłębić bardziej po porodzie. Na razie mam problemy z koncetracją zbyt duże żeby czytać medyczne artykuły po angielsku. 🙂 Niestety temat jest skomplikowany a artykuły zwykle są tendencyjne bardzo za albo bardzo przeciw. Ja w każdym razie będę uważać na rtęć i zgłębiać temat bardziej. Jeszcze raz dzięki za metrytoryczne uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzucholki!

leniuch nie przejmuj sie bucem jaki dziad a nie facet, wiadomo w ciazy kobieta sie zmienia a jenu nic do tego:/

Prosze Was wytlumaczcie mi jak to jest bo man wrazenie ze ten szpital to jakas totalna pomylka! Wczoraj z palca glukoza po obiedzie po 2 godz 78 po kolacji po 2 godz 98 a dzis rano na czczo 79! Wiec jakim cudem z pobranej krwi wychodzi im glukoza od 52, 55 i 58????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kingasz napisał(a):
Czesc brzucholki!

Prosze Was wytlumaczcie mi jak to jest bo man wrazenie ze ten szpital to jakas totalna pomylka! Wczoraj z palca glukoza po obiedzie po 2 godz 78 po kolacji po 2 godz 98 a dzis rano na czczo 79! Wiec jakim cudem z pobranej krwi wychodzi im glukoza od 52, 55 i 58????


kinga moze wplyw na to mialo to co jadlas w ciagu dnia i czy wiecej tego bylo niz w domu. Moze wplyw tez miec np podroz na pobranie bo jak jestes w szpitalu to nigdzie nie musisz chodzic a w domu to jednak trzeba przebyc podroz do przychodni a poprzez ruch spala sie cukier. Szkoda ze lekarz nie zalecil CI mierzenia tego cukru w domu wtedy bylaby pewnosc czy cukier faktycznie jest za niski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch wczoraj po 7 zjadlam sniadanie, kolo 13 tu w szpitalu byla ogorkowa w porcji kubka od herbaty po zmierzeniu cukru poszlam cos zjesc do baru bo sie "obiadem" nie najadlam, kolo 18 byla kolacja i po zmierzeniu cukru wypilam kubek soku pomaranczowego a kolo 21 zjadlam 4 ciastka zbozowe, ktore popilam sokiem to tyle.

Do.przychodni jezdze samochodem takze za wiele sie nie ruszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,ktore juz rodzily..czy wam wypadl czop sluzowy? Jak tak ile wczesniej? I jak to wyglada,bo ja nie pamietam :/ a jesli jak bialko jajka,bo cos mi sie kojarzy,to mnie chyba kawalek wypadl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
osasetkao wspolczuje Ci nerwow które pewnie musiałaś przejsc przez ta cała sytuacje. Postaraj sie poszukac w tym wszystkim pozytywow bo moze lepiej ze tak sie stalo teraz a nie pozniej.

tuska ja nie wiem bo mi nie wypadl jak sobie wpiszesz w google i wezmiesz zdjecia lub obrazki to powinnas cos znalezc. Czesto czop sluzowy mylony jest ze sluzem ktorego czasem pojawia sie wiecej ale kto wie... moze faktycznie wczesniej urodzisz 🙂

moj M wrocil rano z pracy no i przynios mi tulipany pewnie wszystko przez to ze tak wczoraj sie nacierpialam bo on nie jest skory do dawania kwiatow nawet w dzien kobiet. potem wzielam sie za mycie okien w malym pokoju z jednej stronych chcalam sie wyladowac za wczoraj a z drugiej chcialam zeby moj M mial gdzie sie wyspac a przez ten zolty kolor tak tam teraz jasno ze bez zaslon by nie dal rady. No to uprasowalam i powiesilam tez zaslonki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola wydaje mi sie ze nie powinnam ich nyc ale chec wyladowania tego zalu za wczoraj byla silniejsza. Szwow mi zadnych nie zalozyl po za tym zostawim mi jeszcze takie dwa guzki bo powiedzial ze powinny sie wchlonac. Wiec w sumie to dalej nie moge siedziec a raczej ciezko potem wstac. Dalej tez leci mi krew z tych co pozostaly. Jedynie to lzej mi chodzic bo juz tak nie boli. Tylko co jak sie nie wchlona? Staram sie jak najmniej siedziec ale ile mozna stac? A wogule to sie stalo przez to ze kiepskie ukrwienie tego miejsca z powpdu ucisku malego na krocze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzucholki!!
leniuch współczuje Ci cierpień i bólu, mam nadzieje ze szybko przejdą i bedziesz mogła normalnie funkcjonować...a ten lekarz to jakiś buc..... bossszzze jak mi podnoszą ciśnienie takie odzywki doktorków... wszystkie rozumy pozjadali....
b]oseasetko
jestes silną babką i napewno dasz sobie rade z maluszkiem... i tak jak dziewczynyu piszą.. lepiej ze tak stało sie wcześniej niż miałabyś jeszcze dłużej cierpiec i sie meczyć.. nie bedziesz jedyna matka która bedzie sama wychowywała dziecko... lepiej tak niż z nieodpowiedzialnym partnerem... bedziesz miała swoje szczescie dla którego warto życ a miłosc jeszcze przyjdzie zobaczysz 🙂:*
kinganie poradze Ci z tym cukrem.. bo jak widzisz ja to wogóle jestem w tym temacie ciemna... bo nawet nie wiedziałam ze nicki cukier to tez cukrzyca...
tuśka ja też nie wiem jak wygląda czop... mi odeszły jedynie wody.. a co pożniej sie działo i tam wylatywało to nie pamietam 🙂) gdyz wszystko inne było mało istotne jak juz sie miało malca na swojej piersi 🙂
ale słyszałam ze po odejsciu czopa to można jeszcze troche pochodzic....różnie piszą 🙂
moj męzulek dzisiaj wrócił z nocki z bukiecikiem żółtych różyczek 🙂 miło tak dostawac kwiatki.. choć róznież przyznam ze on nie jest z tych skorych do ich dawania.. teraz odleciał i śpi.. młody też juz dzisiaj lepiej.. wczoraj od godziny 16 tej przespał do 23.. wstał napił sie, zrobił 3 gryzy bułki i spał ze mna do 6 rano.. dziś już bez gorączki i nawet zjadł na sniadanie bułeczke i troszke chrupków kukurydzianych.. ciesze sie bo i człowiek jest inny jak widzi takie zdrowe dziecko a nie zdechlaczka na łozku.. wczoraj to juz wychodziłam z siebie i nie wiedziałam jak mu pomóc... 😞
mam sajgon w domu... i jakiegos lenia... ale musze sie troche ogarnac i coś porobic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch summer dziękuję dziewczyny.

Jej nogi w tyłek wchodzą tak się nachodziłam. Ale pościel do łóżeczka kupiona, smoczki dla małego też avent kupilam, bepanthen w rossmanie promocja jak kupujesz dużą tubkę to tą mniejszą masz gratis więc się skusiłam i chusteczki pampers z aloesem i pampersy, oliwka bambino też zakupione więc maluszek obkupiony konkretnie chyba? 🙂 Terasz nadszedł czas na zakupy dla mamuśki do szpitala w końcu.

A pierzecie nowe ciuszki i pościel? czy tylko przeprasować wystarczy? jak myślicie?

Buziaki na dzień Kobiet! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nie wiem czy mi czop odpadl bo ja mam przez calą ciążę jakieś śluzy i z Mają i teraz....
u mnie cudownie na dworzu, świeci słonko, trochę się nachodziłam po zakupy a teraz dalej kwitnę przy garach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie kciuki,żeby mi przeszły skurcze po no spie! Az kuzwa wstalam i poprasowalam to co zostalo! Jestem cala mokra,się trochę stresuje .. dwa kawalki czopu odpadly,bo sprawdzalam jak to wyglada,ale bez krwi..z tym,ze teraz skurcze zaczely mnie lapac..idziemy dzis wieczorem na urodziny..byc moze to ostatnie nasze wyjscie..przynajmniej wspolne,bo pozniej z dwojka zeby nam zostac tylu chetnych nie bedzie. Mam nadzieje,ze nue bedziemy musieli stamtad jechac do szpitala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noo tuska trzymam kciuku bo to jednak jeszcze troche za wczesnie:-)
Osasetkao ja pralam wszystko i wszystko prasowalam...nie wiadomo kto to w sklepie w lapskach trzymal a pozatym farby i chemia na nowym...a pranie to wlasnie powybija te zarazki...oczywiscie w proszku dla nimowlat aby nie uczulic...no i prasowanie tez ma taki cel..to cozostalo powybija wysoka temperatura zelazka...
Polatalam na mopie i teraz sobie odpoczywam..obiad mialam z glowy bo tesciowa pierogow przyniosla:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
osaseco wypierz koniecznie żeby chemię usunąć.. a co do prasowania - zalecane 🙂 ale ja się nie piszę na prasowanie bo tego nie znoszę 🙂
Ja piorę wszystkie rzeczy w mydle naturalnym z sodą, Niedrogie i mam pewność że nie uczuli - piorę od jakiegoś czasu wszytskie ciuchy w domu. Do tego parę kropel oejku lawendowego do pojemniczka na płukanie - to też odświeża i odkaża. Podobno jest super środek do odplamniania dla dzieciaczków antyalergiczny i super skuteczny i wydajny - jak się dowiem nazwę to Wam napisze. 🙂 Można tez kupić proszę antybakeryjny - ja kupię bo chcę zobaczyć czy dam radę z pieluchami wielorazowymi 🙂

Tuska nie panikuj 🙂 będzie dobrze. Pewnie fałszywy alarm. Ty magnez bierzesz ? Mi w zeszłym tygodniu brzuch się obniżył i miałam bóle brzucha które brałam za skurcze.. ale teraz nie wiem... i mam wrażenie że brzuch mam wyżej znowu. Może się tak dziać dziwnie?

Partyzantka - jak remont i jak Twoje skurcze?

Miłego dnia kobietki. A dla podwójnych kobietek podwójne życzenia 🙂 Askin kupił tulipany i rozdał wszystkim dziewczynom w naszej kamienicy - nawet takiej 3 letniej 🙂 On jest taki kochany - zawsze mysli o innych. A mamy właśnie sąsiadkę 1 samotną mamę i 1 mamę z mężem co lepiej chyba jakby go nie miała.. Na pewno im sie miło zrobiło. Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja pralam w loveli i wcale tak fajnie nie pachnie, chyba ze mam taki zmysl powonienia nie bardzo.

Glukoza caly czas powyzej 70 najwyzsza 98, w pon chce do domu bo watpie zeby mnie jutro puscili. A jak zapytalam lekarza czemu sa takie rozbieznosci miedzy kluciem w reke a w palec w wynikach to mi powiedzial ze rano jest nizsza glukoza niz jak po posilku. Tylko ze raz ja nie o to pytalam a dwa nowosci mi nie powiedzial...:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...