Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja w pierwszej ciąży na jelitowej bralam Nifuraksazyd, mnie tez mdłości łapią, ale na tronie byłam tylko raz. Ja podejrzewam ze u mnie to antybiotyk wyjalawia minzoladek i jelita, stad takie samopoczucie, jeszcze tylko dwa dni i koniec leków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny ale smaka robicie 🙂
ja to bym zjadla nalesniki z owocami bita smietana i polewa 🙂
chyba los zaczyna sie usmiechac do mnie... mialam isc do agencji rozmawiac z nimi co i jak z platnoscia za nastepny miesiac ale padal przelotny grad ze sniegiem wiec zostalam w domu...
przyjechal wlasciciel zapytac czy moze zabrac stary prysznic i wysuszyc podloge i powiedzial zebym zaplacila tylko polowe czynszu za nastepny miesiac 🙂 ale mi sie buzia usmiechnela bo to jednak prawie 270 funciorow oszedze 🙂 bedzie na pampersy 🙂 i bilet dla mamy 🙂 no i zaraz przyjdzie rachunek za prad a oni mi jakas maszyne chca podlaczyc to na pewno tez troszke wiecej mnie wyjdzie ale nie wazne liczy sie gest 🙂
moj maly cos sie strasznie rozpycha nozkami i brzunio wcale nie robi sie miekki mama mowi ze powoli sie przygotowuje do wyjscia...tylko ze jak bylam u poloznej powiedziala ze jeszcze nei wszedl do konca w kanal dlatego mnie tak boli 🙂
tak ze juz nie wiem 🙂 okaze sie 🙂 na razie mowie mu zeby siedzial do momentu jak nie zamontuja nowego prysznica bo nawet nie ebde miala sie gdzie umyc... 🙂
kingasz mowia ze gorzka czekolada tez pomaga jak ma sie biegunke...ja to na tabletkach z zelaza jade wiec nie narzekam na razie chociaz czasem odiwedzam toaleete kilka razy dziennie 🙂
trzymam kciuki za powrot do zdrowka 🙂
tuska wczoraj kolezanka z pracy sie smiala ze powinnam duuuzo chodzic zeby wychodzic bo juz probowalam wszystkiego sprzatanie calego domu mycie okien itp i jakos maluch sie twardo tzryma w srodku 🙂
a jak tam pierwszy dzien wiosny???wagary byly???ja chyba sobie zrobie wagary od robienia obiadu 🙂 zupa od wczoraj musi wystarczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagarów to ja dziś obiadu nie robię,bo kasy nie miałam,a ani ziemniaków,ani zadnych warzyw,zeby chociaz zupe zrobic,wiec moj cos kupi w biedrze na szybko,a pozniej i tak na zakupy musimy jechac,bo proszek,tabletki do zmywarki sie skonczyly..
Ale tak to umyłam okno i ogarnęłam mieszkanie..jutro dokładniej posprzątam. Trzeba się Słoneczko mocniej do męża poprzytulac to może się zdecyduje 😜 - u mnie póki co opcji na czułości nie ma..ani ochoty przez te spory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska po wczorajszym wieczorze to mi sie do niego przytulac nie chce
nawet jak wychodzil rano do pracy chcial mi dac buziaka to sie w druga strone odwrocilam niech ma za swoje 🙂 i przez caly dzien ani razu do niego nie zadznwonilam do pracy niech sobie siedzi jak taki madry jest...
a wlasciciel nawet po sobie posprzatal i odkurzyl jestem w szoku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zjadłam dwie kostki czekolady gorzkiej, pozniej obiad ziemniaki z maselkiem i jajo sadzone i poprawilam to sloikiem soku z jagod i samymi jagodami, moze obejdzie sie bez przychodni 🙂 na razie spokoj..

mnie bardzo czesto wychodza bakterie w moczu i biore prenatal uro care na nie, ale zwalczyc ich chyba nie zwalcze.

ale mała kopie jak siedze to az pod mostkiem ja czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny zdrówka życzę, oby się poprawiło!
ja nie wiem co nas się czepiają tak te przeziębienia i inne dolegliwości...chyba ten okres przejściowy...
moja mała wczoraj tak szalała, a dziś jest już znacznie spokojniejsza
jej jutro kończę 37 tc........teraz to już wszystko może się wydarzyć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania wyszly mi bakterie i w sumie tylko przez nie,nie chcial mnie ordynator wypuscic i przez bialko sladowe.. wiec postanowilam wypisac sie na wlasne zadanie..furaginum biore 3x2tabl. Jak do pn nie urodze to zrobie badania,bo mam wizyte u gina w pn 18.00 .. choc mam mala nadzieje,ze bede.miala mala juz ze soba tutaj .. zobaczymy,jak to bedzie..
Sloneczko moj jak wychodzil rano do roboty to lekko przylozyl usta do mojego policzka,bo ja sie nie odwrocilam,zeby dac buziaka.. bylismy na zakupach,wiec jako tako ze soba rozmawialismy,wiec i moj stwierdzil,ze spor zakonczony..myslalam,ze pogadamy o tym co bylo wczoraj,ale dla niego skoro sie odzywalam to po sprawie.. teraz sobie gra.. w dupie mam,zaraz ide spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja byłam w lidlu i truskawki są za 3,99 zł za 250 g, wiadomo smakują w połowie jak tektura i pewnie sama chemia ale nie mogłam sobie odmówić :P

skończyłam też pranie, suszenie i prasowanie ciuszków dla Małej, szybko poszło takie maleństwa :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj truskawki tez w kauflandzie byly,ale nie wiem ile i po ile,bo ostatnio moj wxiap w carefourze i smakowaly tak jak piszesz,wiec sobie tym razem podarowalam. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój wrócił obrażony z pracy bo mojego brata nie było bo musiał zostać dłużej w pracy. Ale jak dzwoniłam zeby mu powiedzieć gdzie Mlody zostawił klucze to waćpan nie odbierał....
Polezalam sobie z książka i dostałam takich lekkich skurczy no to on od razu co sie dzieje i wogole... Stwierdził ze standardowo nie jadłam i dlatego zle sie czuje, wiec zeszłam na dół zamówić pizzę bo cos mnie naszło 😉 przyszedł i zrobił mi herbatę 😉 i mowi daj buziaka na zgodę a ja ze śmiechu nie mogłam wytrzymać 😉 no i juz po pizzy i on gra 😉 tuska ja nie wiem co ci faceci widza w tych grach komputerowych
Nie wiem czy to były skurcze czy co bo zaczynało bolec przechodziło i wracało
Teraz tylko co moze 30 minut cos czuje ale do końca nie jestem pewna co 😉
Wracam jeszcze do książki i spać 😉
Kolorowych snow brzuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga
na probpemy żoładkowe jeszcze może pomóc kleik i ryzu i gotowana marchewka - łatwostrawne i regulują co trzeba 🙂 a może Ci juz przeszło?

ja zaczełam bujać się na piłce - podobno to pomaga dziecku się ustawić w drogach rodnych...

próbuję kupic wózek i zawsze jak już prawie zadecyduję to przeczytam jakies ogromne ALE ... i rezygnuję.. kurcze jakby to była decyzja życia 😠 😠 już nie wiem co mam robić ze sobą

a poza tym coraz gorzej mi sie myśli.. taka roślinka ze mnie...

leniuch jak sprawy toaletowe? mam nadzieję że lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piłki nie mam,a szkoda,bo bym się pobujała z chęcią. Póki co dolegliwości przeszły..tzn.ostatecznie czuję tylko dyskomfort w podbrzuszu,ach no i krocze mnie boli,ale to taka norma. Jeszcze przenoszę.. tak jak bylo to u mojej mamy.. moja siorka chciala wyjsc dwa tyg.wczesniej to kroplowki,jakis zastrzyk na wstrzymanie..przez co mloda jeszcze jej sie majgnela i ulozyla posladkowo i ostatecznie mama urodzila 2tyg.po terminie..wywolywali jej.. ach i jeszcze pomimo posladkowego ulozenia rodzila sn! Bo lekarx stwierdzil,ze dziecko jest malutkie :O a mowi,ze kobieta na jej sali miala mniejsze dziecko,ulozenie posladkowe,ale dala kase i jej zrobili cc. Ku.wa zawsze najwazniejsza byla kasa ;/

Dobrze,ze teraz ulozenie posladkowe jest wskazaniem do cc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko Twój to jeszcze przyjdzie i się odezwie,żeby dać buziaka na zgodę czy coś..no a mój to czeka aż ja zacznę się odzywać albo żeby rozmowa wyszła tak jakoś naturalnie.. no,a.ze mnir denerwuje,jak sie za dlugo nie odzywamy do siebie to przerywam milczenie.. przez co zawsze wychodzi na to,ze ja przepraszam albo cos.. moj nigdy nie uwaza sie za winnego,ale to ma po swojej mamusi.. ona uwaza,ze zawsze jest ok w stosunku do innych,i to Ci inni sie czepiaja bezsensownie 🤢bez powodu ... - no i niestety to samo z moim jest. Tylko raz mnie przepraszal..ale wtedy to juz bylobardzo ostro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Czytalam Was wczoraj w podrozy i takiego smaka mi na lody zrobilyscie ach.. normalnie wszedzie tylko ludzi z lodami widzialam 🙂

Moje dziecko tak sie rozszalalo ze wyprowadza mnie z rownowagi. Wogulesie nie slucha tylko wscieka jak szalony i jak grochem o sciane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniuch no to teraz już wiesz o czym ja pisałam,jak mówiłam,że Młody się nie słucha i jeszcze się wścieka ..
Ja też mam problem z zaparciami jakiś czas..czasem cos sie tam uda,ale masakra :/ u mnie to raczejsrawa hemoroidow..takze czekam z utesknieniem na skurcze porodowe..wtedy problemu nie bedzie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola juz mi przeszlo na szczescie 🙂 cala noc przespalam bez zadnych ekscesow 🙂 takze jagody i czekolada daly rade. Jablko.za.mna chodzi ale boje sie ze wroci objawy bo to jednak przeczyszczajace jest.

Co do.wozka to my zdecydowalismy sie.na espiro vector pro model 2013-2014. Tak 1200-1300 trzeba liczyc za niego ale ma mozliwosc wpiecia fotelika maxi cosi a jak wozki maja adaptery to.automatycznie sa drozsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj lody też za mną chodziły, ale tydz temu jadłam u mamusi szarlotkę na ciepło z gałką lodów mniam..

heh ciągle ktoś ze znajomych do mnie dzwoni lub pisze czy jeszcze jestem w całości 😉 gorzej niż z Mają...
ja też mam nerwa na moje dziecko...dobrze, że piszecie że Wy też 🙃 bo bym się czuła wyrodna 😜
a co do zaparć to też to przeszłam i to tak bardzo że myślałam że dziecko wysr*m razem z wiadomo...na szczęście teraz jest ok bo co 2 dzień jem sobie owsiankę, suszone śliwki i pestki dyni to mi akurat pomogło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wózka tez dalej nie mam, juz miałam dwa modele na które byłam zdecydowana, ale po opiniach zmiwnilam zdanie.
U mniencala ciąże były zaparcia, ale staralam się zmienić dietę i więcej pić, pomaga czasem. Bo u mnie z ciezkim trawoeniem to rodzinne.
Co do porodów SN przy ulozwniu posladkowym to można rodzic o ile to nie jest pierwsza ciąża. Ja rozmawialam z ordynatorem i niestety u mnie nie ma przeciwskazan do CC, jeszcze tylko zbadana ile dziecko wazy i będą próbować SN, mam takiego stracha, postaram się z kimś porozmawiać zęby zalecił cesarke może mnie skieruja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze u nas to jedne maja zaparcia a drugie jelitowke 😉
Jak wlasnie jem to co powinnam i otreby i sliwki na tyle ile moge i wody to ze 3-4litry wypijam wiec dlatego wydaje mi sie ze to psychika

Wiecie tak sie zastanawiam bo na karcie wypisowej z izby napisane jest: czesc pochwowa szyjki macicy dl 1,5 cm, ujscie zewnetrzne podatne dla opuszki palca, kanal szyjki macicy zamkniety. Czy to znaczy ze szyjka mi sie skrocila? Bo lekarka byla strasznie zakrecona ze sama nie wiedziala w co ma rece wlozyc bo sie telefony urywaly z oddzialu, tu izbe musiala ogarnac i jeszcze cos na neurologi sie dzialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch mi lekarz wytłumaczył to tak ze matki które juz rodziły zewnętrzny kanał maja otwarta, czyli tak jak u Ciebie a wewnętrzny zamknięty ma być. Ja tak miałam właśnie na Twoim etapie w 35 tyg. A w 37 juz mi się zrobiło rozwarcie. Ale to badali mnie dwóch rożnych lekarzy.
Szyjka juz powinna Ci się skracać choć i tak masz w miarę, normalnie ma od 3 do 2,5 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...