Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
też bylam na ktg i jest ok, miałam mieć usg ale przelożył je na niedzielę bo tez ma dyżur, także się nie dowiedzialam ile waży tym razem - czy coś przytyła...
Kinga no właśnie niestety jest możliwość że łożysko niewystarczająco odżywia dziecko, dlatego ja mam łeb jak sklep czemu moja mało waży, ale póki co liczę na błąd pomiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kamila to mnie nie uspokoilas, niby 2200 to w tym tygodniu jest normalna waga. Zobaczymy co ginekolog powie na wizycie, a co wtedy jak dziecko nie rosnie? Ale to chyba od poczatku cos by bylo nie halo nie? A Twoja ile wazy? Kurde no... ja tez licze na bledy pomiarow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga a Twoja teraz tyle waży? w sensie 2,2 ? Wiesz mój gin mnie uspokajał, że to na pewno bląd pomiaru i jest te 350g na plus. Kiedyś mi mówił że jeśli lożysko nie odżywia dziecka to wywołuje się poród aby poza łonem matki mogło normalnie funkcjonować. Na tym etapie to pół biedy ale czasem tak jest na początku 3 trymestru no to już gorzej.
moja w 35 i 3 dniu ważyła 2150g no to teraz jak jestem w 37 i 3d to powinno być chociaż te 2,8 (tyle Maja ważyła jak się urodziła o tym czasie). Także żałuje że dziś nie miałam usg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tzn ja juz nie wiem co myslec bo jak bylam w lodzi to juz jakies dwa tyg to juz wtedy szacowal na 2200, teraz jak lezalam u siebie w szpitalu na usg wzieli mnie we wtorek no to tydz temu to znowu mowil ze ma ok 2200 to musi byc gdzies blad bo w tydz roznicy miedzy szpitalami by nic nie przybrala? A ile teraz ma to nie wiem w czw mam wizyte. Ordynator kazala mi zrobic usg kontrolne bo chodzilo o to ze pomiary nie odpowidaly tygodniom, jedne byly na 34 tydz inne na 35. Ogolnie wyliczyly mi ze z okresu wychodzi 35 tydz a nie 36 wiec ja juz nie wiem jak to jest. To podobne wagi maja nasze dziewczyny w tym 35 tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kingasz, Kamila a ile Wasze dzieciaczki wazyly ok 30tc? Moj maly wazyl 1450g i wg mnie to bylo malo wiec ciekawa jestem ile teraz dowiem sie jutro. Powiem Wam ze ostatnio staram sie jesc bardziej kaloryczne rzeczy bo chcialabym zeby przybral na wadze zobaczymy ile to dalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch moja niby w 31 tyg bo tak jak pisalam juz sama nie wiem ktory tydz w koncu mam miala 1624g, to byla troche ciezsza. Tylko tak mysle ze tydz temu jak bylam w szpitalu i robili mi usg i cos by bylo.nie tak np lozysko.sie starzalo to.juz by widzieli.ze cos.sie dzieje i od razu by reagowali nie? Jezu wkrecam sie:/ lapie sie na tym czy mala.sie rusza, jak czesto. Byle do czwartku, tylko na 20.20 dopiero mam.wizyte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja ważyła 1900 w 32 i 3d....więc w 3 tyg mało by przybrała bo tylko 250 g
ale ost mi mówił że łożysko jest młode, niezwapnione więc ja liczę że jest dobrze, a że u Ciebie Kinga jest podobnie to myślę że jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli dziecko nie przybiera na wadze mówimy o hipotrofii.
Ja na badaniu w poniedziałek nie dostalam informacji o wadze mojego dziecka, lekarz tylko mówił ze odpowiada ciąży do noszonej i lozysko juz ma prześwity czyli wapnieje.
W 33 tyg waga dziecka pokazywała 2 kg, czyli tak jak u Was. Myślę ze powinnyscie mieć oceniana wagę na tym samym sprzęcie, a nie na dwóch rożnych i jeszcze lepiej przez tego samego lekarza. Wystarczy ze o milimetr przesunie głowice i juz wymiary zmienione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem niewyspana,zła i obolała..

Młody miał wczoraj praktycznie cały dzień temperaturę..spał chyba w sumie większość dnia.. temp.39,5! Jak nie spal to tylko siusiu,pic,no i jego brzuszek boli..więc ja masowałam,On zasypiał,ale jak za wczesnie przestalam to sie budzil z placzem.. myslalam,ze glodny,bo jadl wczoraj chyba ostatni posilek kolo 13.00,ale mowil ze nie chce..
Spal z nami,wiec ja dzisiaj polamana..bola mnie plecy,jak cholera..bo zamiast moj maz sie wkomponowac tak,zeby mnie bylo wygodnie,to ja musialam kombinowac jak sie polozyc,zeby mlod spal w miare ok i moj szanowny malzinek aby mial wygodnie :/ i duzo miejsca :/ nie bedac w ciazy mialam opanowane jak sie polozyc,ale teraz jeszcze z ta mala istotka w moim brzuchu musze sie zgrac. No a niestety moj maz jest taki,ze nie wazne jak ja sobie poradze,czy ogolnie ktos..wazne,zeby jemu bylo wygodnie i byl wyspany..

Do tego doszly bólw na @! No i w polaczeniu z bolem krzyzow po nocy,jest po prostu hardcore!
Jeszcze dzis do lekarza musze z mlodym leciec,bo co prawda ma nizsza temp.,ale jednak ma te 37,9 ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉

Tuska delikatny kopniak w piszczel i masz miejsce dla siebie 🙂 ja to jeszcze czasem go delikatnie szturchne jak mi za mocno chrapie 😉
Ja tez miałam noc do D....
Poszłam w nocy siku i znalazłam troche krwi na papierze i nie wiem co to ;( teraz cały czas jakis śluz mi leci i cały czas mi mokro ;( brzusio troche pobolewa ale nie wiem czy tego przyczyna jest ten śluz czy mu po prostu jest nie wygodnie ;(
Prysznic stoi ale czujemy sie w nim jak na karuzeli... Oni tu nie mocują ich do ściany zeby był łatwiejszy dostęp jak sie poposuje rzekomo ale my i tak mówimy ze to partacze bo montowali ten prysznic 8 godzin i tylko mi syfu w domu narobili ;( jak poszli to cały dom posprzatalam bo patrzeć na to nie mogłam... A pozniej narzekam ze cos mnie boli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania no wlasnie powinnysmu byc badane jednym.sprzetem a ja bylam badana w matce polce przez jednego lekarza, u mnie przez drugiego i jutro ide do mojego. Nic wezme wypisy z obu szpitali i niech wyciaga srednia:P

tuska wspoczuje nocy, spac w trojke a wlasciwie w czworke w jednym lozku... mnie jest sie ciezko tylko z mezem ulozyc zeby sie wyspac i malej nie polamac a co dopiero wkomponowywac sie w miejscowke. Oj to bedziesz mega rozdrazniona dzisiaj. Daj znac co lekarz na temperature malego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czuję,że ja dzisiaj będę bez kija nie podchodź! Jeszcze te moje boleści! :/ prosilam Mloda raz,zeby nie wychodzila,bo brat chory..raz zeby wyszla,bo i jej,i mnie niewygodnie ... mama tak,czy tak sie nie wysypia to juz woli sie niewysypiac z nia tutaj ... mowie Wam jakby ktos mnie tak slyszal to by stwierdzil .. Wariatka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko na porodowke nie ma co czekac 🙂 bo przedobrzysz. Czekamy na info! Cos alarmowy ten marzec bardzo a to kwietniowki mialy byc 😁

tuska trzymam kciuki za dzisiejszy dzien! E tam wariatka po prostu brak sil jak wszystko na Twojej glowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko3004 napisał(a):

Poszłam w nocy siku i znalazłam troche krwi na papierze i nie wiem co to ;( teraz cały czas jakis śluz mi leci i cały czas mi mokro ;( brzusio troche pobolewa ale nie wiem czy tego przyczyna jest ten śluz czy mu po prostu jest nie wygodnie ;(

to może czop ci odszdł i wody płodowe się sączą? ale sączyć sie mogą podobno nawet tydzień..
ale Ty już w terminie kobietko! Może to powoli już? powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a ja prawie nic nie robię a jestem taka zmęczona cały czas... zawsze miałam kupę eneregi, robiłam tysiąc rzeczy na raz.. ludzie się dziwili jak tak można..
a teraz kurcze z kimś pogadam przez telefon i juz jestem zmęczona 😞
okropność..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 wiecie co ten śluz to z ma takie brunatne kawałki jakby stara krew ;( mój w pracy ja sama w domu to leże bo na prawdę podnieść sie to od razu cos tam leci ;( mały tez dzis taki jeszcze spokojny wczoraj wieczorem tak samo ani za bardzo sie nie rozpychać ani nic tylko nowej mi wystawił i to wszystko ;(
Zjem śniadanie i zobaczę jak sie bede czuła jak cos to dzwonię po mojego niech wraca z pracy...
Tuska dużo zdrowka dla synka jak to moja mama mi teraz powtarza bardzo łatwo jest nam złapać przeziębienie bo pogoda w kratkę i nie wiadomo jak tu sie ubrać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć.

ja dziś miałam niefajną sytuację :/ od jakiegoś miesiąca Młody się budzi albo o 5 albo o 5:30 i już się w sumie \"przyzwyczaiłam\", że tak rano na nogach jesteśmy i jakoś funkcjonowałam a dziś wstał, mój wyszedł do pracy no i miałam się zbierać z łóżka... po czym oczy się zamknęły, ja się budzę a tu ponad godzina później 😲 godzina w której Młody nie był pod niczyją opieką 😞 nic się nie stało na szczęście, bawił się grzecznie ale jak sobie pomyślę co mogło się stać to aż mam ciary... uhhh sama nie wiem czy to organizm już się tak zmęczył, że potrzebował tej godziny czy co... sama z siebie bym spać nie poszła, nie wiem o co chodzi 😲

Tuska to weź mu jakiegoś palucha pod żebro niech się przesunie Tobie, najważniejsze żebyś Ty wygodnie spała bo przecież połamana chodzić nie będziesz. Ja to zaraz w nocy jak włazi na mnie przez sen chłop to go przesuwam i się rano śmiejemy, że roszady co 15 min zarządzam :P

Słoneczko może to już? 🙂 dzidzia wyczuła, że już jest się gdzie wykąpać i wybiera się do Was :P a , że mniej się rusza to może wchodzi już w kanał rodny? ale najlepiej podjedź do szpitala, trzymam kciuki 🙂!

i chyba zdecydowaliśmy się na imię. Imię, którego wcześniej nawet nie braliśmy pod uwagę u nagle bum - no więc najpewniej będzie Maja 🙂 możesz Leniuch wpisać mi w tabelkę, będę wdzięczna 🙂
i tu mam pytanie do Kamili bo to podobno jedne z najczęściej nadawanych imion w polsce dla dziewczynek i czy często się spotykasz, że ktoś ma tak samo jak Twoja córa na imię? bo ja powiem szczerze, że w żłobku u Młodego czy na podwórku czy wśród znajomych nie znam ani jednej Mai - prócz Twojej oczywiście 🙂 wiadomo, że nie będę się tym kierowała przy nadawaniu imienia bo to nie o to chodzi ale jestem ciekawa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamilee napisał(a):
moja ważyła 1900 w 32 i 3d....więc w 3 tyg mało by przybrała bo tylko 250 g
ale ost mi mówił że łożysko jest młode, niezwapnione więc ja liczę że jest dobrze, a że u Ciebie Kinga jest podobnie to myślę że jest ok 🙂

Nie denerwujcie się dziewczyny będzie dobrze to już końcówka nerwów 🙂 mi żaden lekarz nie mówił, że mam stare łożysko, a po porodzie w 38tyg. było stare i zwapniałe 😞 położna studentom pokazywała i jeszcze stwierdziła, że takie łożysko mają osoby palące. Od razu się zapytała czy palimy. Żenada. Życzę Wam szybkich porodów i zdrowych maluszków 🙂 Kamila to co 31 rodzisz, ale o której godzinie? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Kamilee napisał(a):
moja ważyła 1900 w 32 i 3d....więc w 3 tyg mało by przybrała bo tylko 250 g
ale ost mi mówił że łożysko jest młode, niezwapnione więc ja liczę że jest dobrze, a że u Ciebie Kinga jest podobnie to myślę że jest ok 🙂

Nie denerwujcie się dziewczyny będzie dobrze to już końcówka nerwów 🙂 mi żaden lekarz nie mówił, że mam stare łożysko, a po porodzie w 38tyg. było stare i zwapniałe 😞 położna studentom pokazywała i jeszcze stwierdziła, że takie łożysko mają osoby palące. Od razu się zapytała czy palimy. Żenada. Życzę Wam szybkich porodów i zdrowych maluszków 🙂 Kamila to co 31 rodzisz, ale o której godzinie? 😜

Ty mi tu pipko nie wróż hehe bo w teścia urodziny by bylo to już w ogóle....5 dni musi wytrzymać 😜
no skoro gin jakiegoś alarmu nie wszczął to liczę że jest ok 🙂 w nd się dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słonko jak mi odeszły wody to były lekko różowe na początku....więc sądzę że powoli coś się dzieje. Jednak jak teraz jest bardziej brunatne to chyba bym dzwoniła do męża i jednak pojechała do szpitala, tym bardziej że tam u was to szalu z opieką nie ma....

Justyna bo Maje to fajne babki 😉 powiem i tak w przedszkolu w swojej grupie jest jedyna, w bloku który ma 100 mieszkań są łącznie 3 i od koleżanki jest Maja. Tak to chyba nie mam jakiegoś nawału żeby wszystkie dziewczynki na to imię się odwracały 😉 ale fakt jest jednym z najpopularniejszych - no trudno. Zobaczymy jak to będzie w szkole. Teraz dam Lena i co hehe kolejne dość popularne chyba 5 na liście 😎 chyba że moj się zgodzi na Pola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki!

Teraz mnie dopadła jakaś złość na wszystko, dziś odwiedził mnie ojciec dziecka i powiedział że jak mu nie pozwolę widywać Małego to zobaczymy się w sądzie. Mało mi nerwów to jeszcze On musiał dołożyć, przepłakałam pół dnia aż brzuch twardy jak kamień się zrobił. Mam ochotę położyć się i nie wstawać przez takie akcje. Musiałam się wyżalić, wybaczcie.

Widzę Nasze dzieciaczki coraz bardziej do wyjścia się szykują 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
ja tez mam jakis kiepski nastroj jakies doły mnie łapią przez to ze wszystko mnie wkurza i wszystko mi nie wychodzi... i tak sie smece rzeczy leca mi z rak czuje sie jakas niedorobiona...

jeszcze musze glowe umyc i spadam jezdzic po lekarzach

moj olek znowu caly czerwony na buzi 😞 wiecie bylismy w weekend u rodziny i wiadomo jakies chrupku/chipsy sie przewinely i kawalek czekolady bylo i na nowo wyszlu mu uczulenie ech.. szkoda mi go strasznie choc on w sumie az tak bardzo nie narzeka (dzieki Bogu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...